Nevím o jaké koncentraci mluvíte,ale žiji na vesnici přes 60 let a koček je zde čím dál tím míń.Volně pohybující se obyčejné kočky už mají jen starousedlíci.Jinak to jsou psi a kočky šlechtěné,tudíž doma.Takže u nás kočky ubyly.
Příspěvky uživatele
acher
Ano největší škodná je člověk.Už jenom tím,jak mění prostor a životní podmínky pro zvířata.Pak se samozřejmě hledá viník.Tu je fanatik proti kočkám,tam proti vlkům.Jak se říká""Kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde."
Napíšu dnešní zážitek.Ráno jsem krmila králíky.Máme 11 různě velkých králíkáren umístěných pod třemi obrovskými ořešáky.Na větev ořešáku přiletěl brhlík,bušil do větve asi metr nad králíkárnou,pak sletěl na tu králíkárnu kde jsem krmila.Sedl se na okraj střechy a 10-15sec. jsme si koukali do očí na metr od sebe.Pak přeletěl na druhou králíkárnu a začal bušit do ořechu tam spadlého.Na stejné střeše 2m od něj spal kocour.Neplašil se ani jeden.Pak slétl na zem,hopkal po zemi,tak 2m od kocoura spícího na lavičce.Našel rozbitý ořech,kousek popadl a odletěl.Ani jedna krvelačná šelma si ho nevšimla.Sýkorky a strakapoudi se po dvoře pohybují běžně sbírají rozbité,nebo rozšlápnuté ořechy.
A ještě k těm průzkumům,když to otočím na lidi.Firmy si dělají průzkumy prodejnosti jednotlivého zboží a pak pro prodejny sestavují různé povinné položky,co by měly mít.Jenže to,co se prodává v jedné prodejně se už neprodává v jiné prodejně na druhém konci města.Vše je totiž o místních podmínkách.
A platí to i u těch koček.
Leithian:A chudinky krepelky neb se na ne vrhne dravec i kocky. Lidi fakt nepremejslej
A budete se divit,kočky si jich nevšímají a to káně taky ne.Kdyby se na ně vrhali,tak už je tam dávno nemáme.A ony tam jsou celé léta a dokonce jich je čím dál víc.Nic o tom nevíte.
Nejsem tedy chovatel čistokrevné drůbeže,ale na výstavách často zapisuji.
Každý kus drůbeže má kroužek s číslem a označením CZ,Ty si každý chovatel objednává počet u své ZO a ta je objednává na ČSCH.Kroužky co seženete na internetu jsou rozlišovací kroužky.Ty sem používala doma pro rozličení stáří slepic.
U nás také ne.
Tak u nás je to stejný.Za námi zorali pole a po ránu či k večeru tam vidíte našich 5 kocourů,sousedova kocoura,dalšího souseda kocoura,dalšího kočku a kocoura a posledního dvě kočky.Nad nimi krouží káně a po poli pobíhá osm křepelek.Když se setmí je vidět létat nad polem sovu.
Samozřejmě,že existují hybridi. Třeba https://kralici-hyla.cz
Podstata péče o králíky je stejná a krmení si stejně musí každý vychytat.
Zrzavci, moc to řešíte.U nás se veškeré zbytky dávají na hnojník a slepice si přeberou co chtějí.Pokud budou mít nasypáno,tak ze všeho ostatního si vyberou jen to ,co chtějí.Vůbec to neřešte.Prostě jim to dáte,co nebudou chtít, pak shrábnete a vyhodíte.
U nás nabízejí odtud,nemá někdo zkušenost?
Drůbež Novák HB - drůbežárna Mírovka
My nemáme podlíž žádnou vodní plochu s vodním ptactvem,které je údajně přenačeš chřipky.Zpěvné ptactvo ne.On ten zákaz byl stejně divný.U nás slepice nesměly ven a s Německu si venku pobíhaly.Asi vir dodržuje hranice.
Když tak čtu,jak se tu řeší slepice,tak si připadám jako úplný břídil.Slepice máme na dvoře od jakživa 10,12,15,jak kdy.Běhají po dvoře,zahradě,krmení mají část pod střechu u chlíva a část na dvoře.Létají se s nimi nakrmit vrabci,zvonci,strnadi,hrdličky.Na dvoře máme celoročně nasypané krmítko a pítka pro ptáky.Ptáků plno.Slepice teď máme leghornky.Původní od známého a další už z vysezených kuřat.Měli jsme ale i řadu let slepice z drůbežárny i různé křížence.I za ptačí chřipky byly slepice na dvoře,jen se nepouštěly na zahradu.Nikdy jsme se se žádným postižením celého chovu nesetkali.Ano sem tam se objevila nějaké divná slepice,ale tak se hned zabila a bylo vyřešeno.Přitom se ani neočkují ani neodčervují,jen se jim dezifikuje kurník.
Kontroluji mladé hned po porodu.Pokud je samice klidná,na mě zvyklá,dám ji něco dobrého na žraní,mladý zkontroluji,přeberu,případně upravím hnízdo, pokud to je třeba.Pokud je samice plašen,tak ji dám do přenosky,opět zkontroluji,dám něco dobrého a samici vrátím.Další kontrolu dělám 3-4 den.
Ve filmu Prázdniny pod psa je pes velšteriér.Pána s erdelem potkáváme často,pes je vychovaný a poslušný,ale jak jsem se s ním bavila,má už několikátého,tak už ví.Sám říká,že pes je doma bezproblémový,hravý,spolehlivý hlídač,potřebuje klidné,důsledné vedení,jediný,že nemusí cizí psy,ale takových psů je.
Nejdříve je dobré králíka na jablko navyknout po malých dávkách.Třeba nejdříve plátek,po čase čtvrtku,pak půlku.Jablka by měla být zralá,nezralý padavky určitě ne.Množství záleží na velikosti králíka.Zakrslíkovi nedáte stejné množství jako obrovi.Králík by ho měl sežrat najednou.Ne že ho bude mít v kotci půl dne.
Ariška:Proč mnozitelstvi? V čem je problém?
Znám jedny chovatele, už mají 3. vrh od stejného páru. Ptám se ze zvědavosti, nemám ani od nich psa.
Lze opakovat krytí,ale až po vyhodnocení potomstva .Zdravotní vyšetření,rtg.povaha,exteriér.
Tak u nás momentálně vykpují za 30,v zimě dával 35 a nejvíce jsem dostala před pár lety za kastorexe 50Kč
A nepořídil jste si nějaké nové jedince a s nimi si nedonesl rýmu,pasteru.
🙂
Všichni naši psi uměli a umí štěkat na povel.Ovšem každý se to naučil na jiný podnět.Když si třeba vzpomenu na prvního berńáka,tak ten neštěkal na nic,hračky,lidi,zvířata až jsme koupili takové veliké koště na zametání ve chlívě.Vzala jsem ho ven a začala zametat dvůr a ejhle,pes přilítl a začal na koště dorážet a štěkat.No tak vymetený dvůr jsme od té doby neměli.Naučit se to dá každý,ale někdy to dá zabrat.No a ruku v ruce s povelem štekej učím i povel stačí pro uklidnění.
Králíkům nevadí zima,ale průvan a jak už jsem psala vlhko,čpavek,prašnost podestýlky,sena.A samožřejmě v uzavřeném prostoru se různé nemoci lépe přenáší.