Někdy se stane,že je kůzle špatně uložené a narodí se s překloubenýma nohama.Setkala jsem se s tím,kůzle jsme masírovali a po pár dnech se mu nohy srovnaly.
Příspěvky uživatele
acher
Narození králíčat jeden a druhý den není superfetace,ale normální jeden porod.To není zas tak vyjímečné,že se část mladých narodí jeden jen a část druhý,případně i třetíden.
Mladá vojtěška obsahuje hodně dusíku.Krmit ji lze,ale po malých dávkách a se senem.Stará, osvědčená rada byla při začátku krmení zeleným,uber krmení zrním.
Očkuji také pouze mor1 a nikdy mně králíci mor nedostali,ale očkuji mladé 3x a výstaváky i vícekrát.Chovné očkuji 1x ročně.Známá teď odchovala mláďata od týdne stáří injekční stříkačkou,ale jaké dávala mléko nevím.Možná by je chtělo zpočátku přikrmovat mlékem lahvičkou nebo stříkačkou než se naučí pořádně žrát.
Zdravý králík při správném krmení nepotřebuje směs s kokcidiostatiky.Pokud je to potřeba je lepší podat přírodní Emanox nebo Kokcidin.Pokud někdo krmí preventivně kokcidiostatika ,tak ve mně moc důvěry nevzbuzuje.Králíků máme také víc,s chovnými ke dvěma stům,ale granule s kokcidiostatiky nekrmím.
Pokud budete mít mládě,tak granule pro zakrslé králíky https://www.energyshobby.cz/kralik-zakrsly,dospělému stačí seno,případně i trochu trávy,větvičky stromů,občas kousek mrkve,třeba i sušené kopřivy,sem tam trochu vloček nebo ovsa.Rozhodně nevykrmovat
Pokud očkujete kombinovanou vakcínou,tak to se nedivím,že vám králíci uhynuli.Sama s ní nemám dobré zkušenosti.Očkuji monovalentní vakcíny a bez problémů.Chovám výstaváky,králíci hodně cestují po výstavách a řádně naočkovaní nikdy mor ani MXT nedostali.A to pamatuji i dobu kdy se mor a MXT objevily a vakcíny ještě nbyly.Ročně odchováváme okolo180 mladých,takže bych si to bez kvalitního očkování neriskla.
Třítýdenní mladý by už měli vydržet,pokud je budete správně krmit.Jablko,mrkev bych jim určitě nedávala.Jemné seno a nejlépe granule pro kojící samice s mláďaty s přídavkem toho granulovaného mléka.Lze jim dát i do misky mléko pro koťata.
Pokud byla samice na mor řádně očkovaná,tak by na něj uhynout neměla.Samice zřala normálně všechno a stejné množství jako dříve?
Dnes u nás krásné teplé ráno 15°C,ale sucho, nebyla ani rosa.Někde kvetou třešně a u nás už se zelenají.Pokud zaprší,tak na 1.máje místo květů mohou být třešně.
Na různé nehojící se rány jak u lidí,tak u zvířat mám nejlepší zkušenost s Dubovkami Dědka Kořenáře.
Superfetace byla prokázána vyjímečně u zajíců.U králíků se teoreticky vykytnout může,ale považuje se to za patologický jen.Co jsem měla možnost o tom číst,tak u králíků prokázána nebyla.Tvrzení některých chovatelů nebyla průkazná.Ono to není tak jednoduché.Je potřeba nastavení vhodných podmínek hormonálních,musí být jeden děložní roh neobřezlý a to při větším počtu mladých nebývá,jelikož se zárodky usazují v obou rozích .
Chovám králíky více než 50 let,měla jsem i skupinový chov .Samce a několik samic a nikdy jsem se s tím nesetkla.
Mláďata zahřát,udělat hnízdo a dát je do hnízda.Většinou se samice chytne.Hlavně ji pak zbytečně nerušit.Pokud o mladé přijde,připustit znovu.Někdy se to stane.
U nás už jsou narcisy odkvetlé,ale jinak to kvete všechno.
Krásné dnešní ráno,Alan sleduje okolí ze studny.
Mi:Kdepak,nepletu. Hnízdí nám nahoře na paneláku,lítají kolem oken i s kořistí.Její zbytky mívám na parapetu,takže vidím co ulovily.
Viděla jsem z zimě poštolku ulovit kosa.Pár metrů ode mě na silnici,ještě jsem koukala jestli ho vůbec odnese.Nejdříve s ním popolétla kousek za potok a potom s ním odlétla.
Pokud vím,tak se o 10 Kč dráž na kg vykupovaly bílé kůže.V naší organizaci dávají chovatelé kůže k jednomu členovi a tam jednou za tři týdny jezdí výkupčí.Rozdíl v ceně kůží nedělá.Dávají je tam i chovatelé vámi zmińovaného kastorexe.Momentálně vykupoval za 30Kč.
🙂
Bude rozdíl v reakci psa,který se s ohradníkem náhodně potká a psy kteří se mezi nimi pohybují denně.Záleží i na povaze psa.Některý je z toho v šoku,jiný na to zaútočí a některý jen odskočí.
Když jsme mívali kozy na zahradě měli jsme tam elektrickou síť,psi tam bývali s kozami.Když jsme ji nainstalovali,tak první zvědavý pes dostal ránu,ale ti další už se od něj naučili,že to dává ránu a jen přišli blíž a dál nešli.Pokud byla vypnutá ,tak to také hned poznali a klidně ji podlezli nebo přeskočili.