Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
efe
efe (1481 příspěvků) 01.06.2023, 08:35:11 xxx.xxx.199.5

Kobyla 4 roky, zdravá: hrstička Nutristaru, do toho na chuť hrstička ovesných vloček, Höveler Reformin, plus nárazově co mi přijde pod ruku (sušené bylinky, ovoce, apod.), v případě potřeby krátkodobé kúry na povzbuzení imunity (teď vit. C a sirup Topvet).

 

Kobyla zítra 18 let 😊, PSSM1: Hippolyt Luzerne Mix, do toho konopné otruby, Hippolyt vitamin E + Selen; pouze malé množství pro zamíchání toho selenu a aby blbě nečuměla, když ostatní žerou.

efe
efe (1481 příspěvků) 31.05.2023, 14:49:57 xxx.xxx.60.95

Dík holky za soucit. Ovšem nemám klasický příznak pálení a řezání při močení, to vůbec, ale bolí (teda bolel, už je to cajk) mě strašlivě celej močák, plus neuvěřitelně silný pocit plnýho močáku k prasknutí a přitom nemožnost se vyprázdnit... Od včera mám silná ATB a od rána už je to celkem ok. Kde jsem k tomu přišla, netuším. Před dvěma týdny jsem byla na vodě a chvíli jsem jela v mokrých věcech, protože na nás šplouchla vlna. Ale to mi přijde pozdě, zánět po dvou týdnech...?

efe
efe (1481 příspěvků) 31.05.2023, 10:29:21 xxx.xxx.60.95

Dneska se ke koním opět nedostanu. Postihl mě poprvé v životě zánět močových cest a teda netušila jsem, jak může blbej močák strašlivě bolet.... uffff...

efe
efe (1481 příspěvků) 29.05.2023, 14:11:55 xxx.xxx.199.5
bassrock:

Trochu OT - nevíte zda se tady dá nastavit, aby se mi odpovědi v tématu řadily od té nejnovější, jako abych nemusela rolovat až na poslední stránku ...


Zatím ne, ale admini neuvěřitelně rychle reagují na požadavky - např. během pár dnů přidali liky a tak. Takže vyděržaj!

efe
efe (1481 příspěvků) 29.05.2023, 13:55:21 xxx.xxx.199.5
bassrock:

Hurá, tak se mi povedlo se zde zaregistrovat. Bohužel nemůžu teď najít původní profilovou foto s Myší, která je též specifická - ode mě vše, od jiných máloco.

Ale s věkem se to lepší, ted už zvládá většinu věcí, ale má podmínku ženského pohlaví u lidí laugh prostě chlapy nebrat.

Jako vím, že to není ouplně k tématu, ale chtěla jsem vyzkoušet nové prostředí a registraci.


Jojooooo - tento týden ustajovatelka s dětma odjela na dovču. Koně večer normálně zavírá ona s dcerkou. Chlap zůstal doma, aby se o vše postaral. V deset večer ležim v pyžamu v posteli a SMS: "....ta tvoje pi*da se nechce nechat chytit..." Takže přesně, jak píšeš. A ona navíc je extra barometr na emoce a ví moc dobře, že on jí nesnáší a proto k němu nechce o to víc...

efe
efe (1481 příspěvků) 29.05.2023, 12:46:35 xxx.xxx.199.5

Problém je v tom, že po ní chcete, aby se dotkla targetu a zároveň aby něco snesla. To jsou dva požadavky. Trénujte to odděleně. 

Např. já teď trénovala klidné stání u sedlání. Vezmu podsedlovku, morgáně k ní zvědavě čuchne - odkliknu, prokrmím. Dečkou se dotknu plece, pokud stojí v klidu - odkliknu, prokrmím. Postupuju pomalu a v klidu, až má dečku na zádech, kde s ní můžu libovolně manipulovat, přehazovat, překládat atd. Každý krok trvá a klikám ho tak dlouho, dokud u něj není kůň naprosto v klidu. Dá se to také upgradovat tak, že např. dečku přiblížím na 1 cm ke koni a čekám. Kůň je žádostivý kliku (pamlsku), tak se sám svým tělem dečky dotkne. 

 

Snad to píšu srozumitelně.

efe
efe (1481 příspěvků) 29.05.2023, 10:19:13 xxx.xxx.199.5
kometa:
efe:

Mám s morgánětem v podstatě stejný problém - ode mě si nechá cokoliv, ale jakmile přijde cizí člověk a doktor k tomu, tak konečná... Posledně jsme jí taky museli dát na fajfku. Jako fakt nevím, jak tohle trénovat, protože vet mi tam nebude 2x týdně chodit jakože na zkouštku... frown

efe
efe (1481 příspěvků) 29.05.2023, 10:04:03 xxx.xxx.199.5
hmn:

"protože vet mi tam nebude 2x týdně chodit jakože na zkouštku... "

nemusí to být vet, ale prostě jiný člověk

a chce to intenzivní trénink, aby se to zvířeti "vrylo do krve", tedy dostetčnou kvalitu i kvantitu lekcí (pokud tedy jsme u "ošetření se souhlasem")

tady je to u psů, princip totožný :

https://www.pesweb.cz/cz/4185.radecha-spudilova-jak-naucit-psa-nechat-se-osetrit-po-dobrem

 


No právěže to musí být vet, protože vona to pozná! 😄

efe
efe (1481 příspěvků) 29.05.2023, 09:46:56 xxx.xxx.199.5

Mám s morgánětem v podstatě stejný problém - ode mě si nechá cokoliv, ale jakmile přijde cizí člověk a doktor k tomu, tak konečná... Posledně jsme jí taky museli dát na fajfku. Jako fakt nevím, jak tohle trénovat, protože vet mi tam nebude 2x týdně chodit jakože na zkouštku... 😕

efe
efe (1481 příspěvků) 26.05.2023, 14:21:16 xxx.xxx.199.5
Atheira:
Fikovnice:

Kéž by to tu mělo nějakou obr kapacitu a šlo by ty diskuze přesunout z IF sem.

Ale to jsem asi úplně bláhová, že jo?

efe
efe (1481 příspěvků) 26.05.2023, 13:36:33 xxx.xxx.199.5

Při pátku plánovala pEfe potěšit přítomností pramáti. Potom pocítila převeliké píchání podbřišku, pitomá perioda!! Proto polkla pilule, přesto píchání pokračuje...  Po práci proto poputuje promtně pod peřinu 😕

efe
efe (1481 příspěvků) 26.05.2023, 12:57:06 xxx.xxx.199.5
Anonymní:

Jak v přehledu témat na první dobrou uvidím, že je tam nový příspěvek? 


To jsem byla já, mě to nějak odhlásilo...