Efe jsem rád se stě z maštale zpátky. A opravdu mě zajímá vás pohled na VP a ne jeda otázka ? Kde je odpověď jistě ve vašem koňském světě.
Klidně bych i odpověděla, ale netuším na co se ptáš. Té změti písmenek, překlepů a nerespektování interpunkce bohužel nerozumím a dost často mi uniká smysl vět.
Viděla už jste video o těch drogách a dopingu? Napadá vás něco? Jestli ne, mohu dát další odkaz kde o tom jak to chodí ve vrcholovém sportu od přímého účastníka.🙂 Každé fitko vám později nabídne “pomoc” v tomto směru. Myslíte že koně jsou ušetřeni? A všichni víme co tohle svinstvo dělá v těle, jak časem ovlivňuje kostní hmotu,klouby a orgány v těle.
…jednoúčelový kůň je dostihák a viděli jste jeho život po kariéře jak je úžasný ?
Ano, viděli, několikrát a několik jich je i u nás ve stáji. Jejich režim se nijak neliší od těch ostatních koní jednoho majitele, kteří za sebou dostihovou kariéru nemají.
A jéééje, zase se tu bude řešit, že interakce kůň-člověk, mazlinkování, drbkání a hlavně tuny mrkve jsou pro život koně naprosto nezbytné. Chjo. Tak toho já už se s dovolením neúčastním…
Pokud je pes zdravý, je malá pravděpodobnost, že salmonelu chytí. Navíc pokud je krmen masem, má v žaludku velmi kyselé prostředí, které většina bakterií nepřežije.
Problematika rozhodně není tak jednoduchá, i když chápu, že lidem “zvenčí” se to tak jeví. Ono nebýt těch dostihů, tak by koně už dávno neexistovali. Například. Dál asi nemám potřebu rozebírat, co tu i jinde bylo již mnohokrát rozebrané a dá se dohledat.
Jen si ještě dovolím poznámku, že i ten dostihový kůň, který má vydělávat peníze, těch peněz fakt hodně moc stojí (myslím tím provoz) a že to není tak, že je někde chudák odložen neopečovávaný (a chce se mi říct nemilovaný) a vytáhnutý jen na trénink a dostih. A proto to fakt hodně bolí, když v tom dostihu zůstane. Trenéra, ošetřovatele a nakonec i toho majitele.
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 12.10.2023, 10:49:36
Ale tohle mu tu vysvětlujeme už od včera. Jenže evidentně nemá ani základní znalosti o koních (tak mi to z dotazů přijde) a tak mu to vysvětlit je dost těžké.
Tak se pokusím znovu: kůň se zlomenou nohou nemůže stát na zbylých třech nohách, prostě nemůže, protože pokud tomu tak je, tak si na těch zbylých třech nohách způsobí další (v podstatě) fatální změny, které stejně vedou k utracení, ale mezi zlomeninou a tím utracením je x času utrpení a bolestí. Kůň se zlomenou nohou se po zbylých třech nohách nemůže ani pohybovat, protože viz. výše. Pokud se dá do závěsu, uleví se sice nohám, ale pro změnu hrozí (a to s velmi velkou pravděpodobností) koliky, které bývají velmi bolestivé a mnohdy také fatální a opět vedou k utracení. A opět mezi zlomeninou a utracením je x času utrpení a bolestí. Chápeme?
Pak mám ale taky jednoúčelové koně. Moji koně mají za úkol vozit mě po lese.
Pořád nechápu, co to má společného s názorem na Taxis? A taky jak se vylučuje dostihový kůň a kůň mazel - ne vždy to tak je, ale ve velkém procentu zastoupení ano.
Hele dyš sme u toho - já dodnes nepochopila význam kapucí (a právě těch šílených kožišinových apod. lemů a límců) na psím oblečení. Dyť ten pes v tom pak chodí jak kosmonaut, vůbec nemůže hejbat hlavou mi přijde…? Nedejbože, dyš mu to někdo fakt narve na tu hlavu…
Hele já to pořád nechápu. Můžeš to rozvést, jako co to konkrétně je ten jednoúčelový neboli dostihový kůň? A hlavně co to znamená v té souvislosti, ve které jsi ten výraz poprvé použil v této diskuzi…? (a prosím šlo by používat zvratné zájmeno se/si bez toho “j”? fakt se to blbě čte…)