Aktuálně: 4 089 inzerátů199 093 diskuzních příspěvků18 093 uživatelů
JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 19.06.2023, 09:29:54 xxx.xxx.27.178

Ono také záleží, jak moc velký mají koně prostor a jak je řešená voda a krmeliště. Se svým koněm jsem zažila více typů ustájení a tím pádem i začleňování. 

V současném ustájení je obrovský prostor, voda řešená inteligentně, vpouštěli jsme v pastevní sezoně. Žádná páska se nepoužívá, prostě se kůň do prostoru vypustí mezi ostatní. Funguje to tak roky, starý/mladý, stádo je poměrně velké. I když je nováček ostatními odhánět, pořád se může nažrat na trávě a k senu se ze začátku dostane podle denního biorytmu ostatních koní kteří stojí u sena jen část dne. 

Když byl v padoku, kde bylo víc koní na malém prostoru a přes den výběh, byl zavřený v tomto prostoru v evekonkovním boxe, aby byl s nimi a zároveň chráněn - chodil s nimi pak jenom do výběhu.

Pouštěn nekonfliktního parťáka z apásku je taktéž řešení.

Tohle vše musíte zvážit sama, jaké máte koně a podmínky.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 19.06.2023, 08:46:11 xxx.xxx.27.178

Já ještě z teorie doporučím Centered riding, dělá to dělá třeba Lucka Mikšíková, tam je také spoustu tipů na uvolněný příjemný sed. Třeba byste tam našla i nějaká "ahaů rady :D 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 15.06.2023, 11:32:35 xxx.xxx.27.178
Horsana:

Je toho naozaj málo, čo by som nebola vyskúšala, keď človeku trhá nohami a neskôr aj rukami a nemôže spať, už fakt skúša kde môže...Na mňa CBD nemal nikdy nijaký efekt, nikdy som nijaký nepozorovala ani u zvierat, ktorým mal uľaviť od bolesti, napríklad, hoci mnohí si ho nevedia vynachváliť.


Zajímací:) jste první s takovou zkušeností, kterou slyším, ale fajn, taky dobré vědět, že je někdo imunní .) Mně to zas drží psa už dva roky po trojnásobné operaci.

Možná by to chtělo lázně :)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 17:09:53 xxx.xxx.21.160
Anonymní:

Tak takovými řečmi se dneska ohání každý prašivec s tím, že jeho názory budou snáze přijímány. I tak lze lidi rozdělit do určitých skupin a tady to nehezky smrdí eurokecy a zelenáči.


Mně je úplně jedno, co si o mých názorech myslíte. Obzvlášť když vystupujete jako anonym.

Na nepodepsané příspěvky přestávám reagovat.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 16:44:46 xxx.xxx.27.178

Anonymní:

chvd, JanaJanaJanaJana, orionka mi to přijde že to tady jsou samí beznadějní liberálové 

 

Nevím, kdo jste a koho označujete za liberáli.

Já v těhle nálepkách nejedu, nikoho pod žádnou nevidím a ani se sama do žádné skupiny nepasuji. Snažím se jen ve společenských tématech řídit pragmatem a vidět věci střízlivě....a jsem otevřená se bavit naprosto s každým, kdo slušně diskutuje a nenapadá. Prosazuji slušně vyjádřenou pluralitu názorů s otevřeným prostorem vyjádřit s epro všechny. Jen tehdy může být diskuze obohacující. Bohužel tohle velmi málokdo v současnosti chápe a umí.

Co požaduji, to také nabízím a řídím se okřídleným „I když s Vámi nesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl" (prý napsal Voltaire, ale je to vyvraceno)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 15:52:54 xxx.xxx.27.178
chvd:

Tak obecne lidi hlavne kaslou na vychovu svych deti v nasi spolecnosti a to uplne stejne jako kaslou na vychovu svych psu. Mame se stale jak prasata v zite, totalne jsme ztratili pud sebezachovy a jsme lini, nezodpovedni a nedusledni. Projevuje se to tedy ve vsech oblastech.

Ale tenhle TC mozna vymizi logicky s tim, jak mizi fyzicky kontakt mezi lidmi v realnem svete.

Jinak pokud budeme verit evolucni teorii, prirozenemu vyberu atd ... tak i to nasili se tam da napasovat. "kvalitni" samicka prece nedostatecne "kvalitnimu" sameckovi nepodrzi .... a kdyz jo, jsou z toho mene kvalitni potomci, kteri maji mensi sanci na preziti, ba dokonce rozmnozeni se ....(mysleno celkove na prirodu, ne jen na lidi)


Jo, tak na tomhle určitě něco bude.

Ale osobně jsem prostě jen chtěla říci, že ať se tady budeme bavit, co je ještě v mezích a co je moc, tak to stejně nevyřešíme. Znásilnění je prostě jasně definováno zákonem, jen se neuplatňují dostatečné tresty.

A lidé si zvykli strašně spoléhat na systém, asi tak nějak, jak píšete. Že systém zařídí tohle  a tamto, že systém dá, ž enás plně ochrání, že se nám nemůže nic stát, jelikož nebyla x desítek let válka.  Že naši zodpovědnost převezme někdo jiný.

Istanbulská úmluva v tomto směru nevyřeší pravděpodobně nic a spíš bude zneužita. Nejlepší způsob, jak ochránit svoje děti, je trávit s nimi čas, bavit se s nimi, rozvíjet jejich "social skills" a naučit je přebírat co nejvíce zodpovědnost za vlastní chování. Holky dávat na sebe pozor, umět si nastavit hranice a ozvat se. Kluky učit úctu k ženám a neutírat jim zadek až do 30ti. Atd. atd. 

Můj názor.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 15:27:46 xxx.xxx.27.178
Horsana:

A teraz z iného súdka :D

Nestalo/nestáva sa vám niekedy, že máte nutkavú potrebu jesť nejaký mrazený hnus (aka zmrzlinové torty, nanuky, atď.)- ale nie kvôli chuti, ale kvôli tomu mrazu (nie v horúcom počasí), prípadne že si dáte ľad do nápoja a ten potom vyjete a schrúmete a stále vám je málo a nestíhate si dávať mraziť nový?

Ja som ako dieťa prakticky neustále jedla sneh a hlavne ľad, dokonca som si ľad vyškrabávala naberačkou z mrazničky a chrúmala ho, strašne mi to chutilo, bolo to divné, ale proste to tak bolo.

A nedávno som sa dočítala, že sa to volá pagofágia a že vo väčšine prípadov to znamená anémiu z nedostatku železa, čo by mohlo vysvetľovať aj moju neustálu zdochnutosť a príšerný, fakt dosť podstatne kvalitu môjho spánku a života znižujúci, syndróm nekľudných nôh.

Brali ste niekto železo z týchto dôvodov? 

Aké a s akým výsledkom?


:D jo, já jsem tenhle magor, kterej ve všem miluje led. Prostě mě to baví, neumím to popsat, jsem schopná si dát i jen led samotný.

A prostě si to dopřávám a zdravotní následky neřeším :D

Zase další věc, kteoru máme společnou, v poslední době si toho začínám všímat :D

(A jinak syndrom neklidných nohou - t není ani tolik nedostatek železa, jako nedostatek Magnesia - na to bacha)

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 14:15:39 xxx.xxx.27.178

Já řídít teď začínám, čistě jen z důvodu koně a stěhování se na vidlákov.

Po 10ti letech a je to pro mně fakt za trest. Doufám, že to prolomím, ale auto je pro mně fakt nutný zlo.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 12:27:36 xxx.xxx.27.178

Já bych ten dotaz trochu diverzifikovala:

1) v parku - nepouštěla bych psa z vodítka, pokud nemám zvládnuto přivolání, případně chůzi u nohy

2) v lese - to samé jako v bodu 1 s tím, že mohu použít stopovačku (ta se může dost často v parku, kde se pohybují kola, psi, kočárky docela plést)

3) pole - pokud by nebyla doba kladení mláďat, bylo by posekáno a přehledno a nikde v dohledu žádná silnice, asi bych tam klidně psa pustila, i když přivolání není úplně 100% (ale funguje aspoň většinově za odměnu)  a pes nemá kondici tak, že by vydržel běžet za srnou a uhnat jí. Myslím, že je to dobré místo na trénink poslušnosti ve volnosti.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 11:32:17 xxx.xxx.27.178

Ale stejně, jak už to někdo napsal, chraňme své děti výchovou.

Naučme je se bránit, nebo apsoň eliminovat riziko. Romlouvejme s nimi o sexu otevřeně, ale úměrně věku. Vyvětlujme jim biologické pochody, jak řešit kritické situace. Tohle je nevíc, co můžete dceři dát, ne jen spoléhat na nějaké vysoké tresty a nové zákony. 

Osobně nejsem žádný puritán, ale - chodím u nás ve velkém městě a když vidím, jak od 13ti let holkám leze půlka zadku z kraťasů a přes prsa maj skorem jen proužek látky bez podprdy - kolik z nich ví, že tím mohou provokovat a kolik z nich to má v hlavě tak, že se to nosí a nic netuší? OPĚT - případným úchylům to nedává právo vopruzovat, ale kolik z těch děvčat to ví, že přitáhne daleko spolehlivěji tahle individua - a když se tak stane, že dojde k obtěžování, vědí, jak se alepsoň snažit zachovat?

Pro rejpaly - ne, nepíšu, že si za problémy mohou dívky vyzývavým oblékáním. Ale že prostě nebývají dostatečně poučené, jak na sebe dávat pozor (znám to z předešlé praxe volnočasového pedagoga).

A tady to by mělo to předcházení průšvihu začíat.

No a pak tlačit na to, by byly za znásilnění úděleny opravdy tresty jakože tresty. 

Každopádně blbý je, že tenhle trestný čin nevymizí nikdy. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 14.06.2023, 07:21:22 xxx.xxx.21.160
Odpověď na příspěvek uživatele chvd z 14.06.2023, 05:13:01

On má právo to chtít, nemá právo dělat, když to ona nechce.

Jinak pohled z druhé strany-zaznamenala jsem, že teď chtějí popotahovat hlavního zpěváka z kapely Ramstein, to mě celkem pobavilo. Mezi velmi blízkými známými mám letité skalní fanoušky, kteří se v rámci cestování za touto kapelou kolikrát dostali i na after party a co tam ty holky prý vyvadely, jen aby se dostaly Lindemannovi do postele...skoda slov.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 12.06.2023, 23:53:55 xxx.xxx.34.160

Thielli:

Nemohu si pomoci, ale pokud někdo do diskuze přispěje bez přihlášení pouze odkazem na parlamentní listy, pak je to pro mě, jako by se mi v noci pod rouškou tmy vykálel před branku...

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 12.06.2023, 14:57:25 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 12.06.2023, 14:41:14

Já osobně se tomu zákazu nedivím vůbec a absolutně. 

Já jsem to jedno procento :)), jehož vlastní pes poslechne na za 99,9 % (to 0,1 si nechávám jen protože mám úctu k vlastnímu myšlení svého psa:)), a dokonce chápe, že se chodí po chodníku/lesní cestě a když chce sejít, většinou se "zeptá" nebo naznačí, že tam něco je a zajímá ho to. Není to ani tak, že bych byla výborný cvičitel, ale měla jsem za 1. kliku jako prase, za 2. jsem si pořídila psa úplně přesně svým schopnostem a životnímu stylu. Za 3. jsem si prostě na toho psa dělám čas. 

Zároveň dělám už nějaký ten pátek do OŽP a moc dobře vím, jaké má tohle lidské chování následky. A kolik stojí času, peněz alidských zdrojů tyhle následky řešit. 

Takže to bohužel asi jinak řešit nejde a osobně i když nejsem příznivce jakýchkoli zákazů a spíš osvěty a dobrého příkladu, tady je to bohužel na místě. Na Čechy, Poláky, Slováky atd. stejně nic jiného neplatí. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 12.06.2023, 13:20:37 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 12.06.2023, 12:57:41

A možná tak vyrazíte do jiných slovenských hor, CHKO a národních parků, kde je daleko méně lidí a slovenský duch tam pulzuje daleko více a nebudte tak hlídaná :) osobně jezdím na SK každý rok, pokaždé někam jinak a ze zásady se TANAPu vyhývám veeeelkým obloukem, ten už nedokáže dát ten klid a uvědomění si sebe sama, to, kvůli čemu se do hor jezdí.

Vše zlé je k něčemu dobré :))

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 12.06.2023, 09:40:16 xxx.xxx.27.178

Když si vezmu, kolik může stát jedna blbá kolika z pár suchých rohlíků (a to nemluvím o utpení toho konkrétního zvířete), rozhodně bych nebyla tak odevzdaná. Nastavit si hranice se sousedy nemusí hned znamenat, že si to s nimi rozházím. Tj. snažila bych se udělat maximum, a to v osvětové činnosti.  Např. nechat rozhlásit rozhlasem prosbu o tom, aby koně nebyli krmeni, udělala bych vysvětlující plakátek a vyvěsila do školy a na společné prostory, hodila bych letáky do schránek s prosbou a vysvětlením. Případně bych byla otevřená tomu, že když někdo zavolá, můžeme se dohdonout na návštěvní den. Kdo by porušoval pravidla, po tom bych nemilosrdně šla. Pořád jsou koně Váš majetek, případně pozemek taktéž a na to platí úplně stejná pravidla jako na jiný majetek movitý i nemovitý.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 12.06.2023, 09:23:45 xxx.xxx.27.178
Jesie:

Já bych taky bez zpevněné plochy už nechtěla být. Je to mazec a ve chvíli,kdy člověk  ( a i kůň) pozná to blaho,stát na pevném a bez nánosů bahna....už nechce jinak :) A dají se vymyslet finančně dostupné varianty.pamatuji si,jak jsme před lety tahali umělý trávník ze zrušeného fotbalového hřiště :) a bylo to super.


Já tady mluvím za skupinu ustájených, i když myslím, že tady dost kopu i za ustajovatele :) pro mne je zpevněná plocha + její pravidelný úklid  při výběru alfa omega. Mám tím na mysli přístřešek a okolí + tam, kde stojí balík. Už jsem v minulosti řešila x zbytečných zdravotních problémů způsobených tím, že kůň stojí v kombinaci bláto + s.ačky. Úplně zbytečné.

Průšvih je, že jako tady majitelka budoucího ustájení nemůže sehnat solidního platícího nájemce, tak já jsme ten zas solidní platící nájemce, který ví, co je nutný základ, je to ochoten zaplatit, ale těch stájí, co chápou, že jsem platící klient a oni poskytují službu, je jak šafránu :D 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (1024 příspěvků) 09.06.2023, 15:11:36 xxx.xxx.27.178
-Elvira-:

Po dostavbě jízdárny by těch 5000 byla podle mě přiměřených, zvlášť, když by byla zajištěna ta asistence u kováře a veterináře.


Než ta jízdárna je důležitější to zpevnění, alespoň v okolí přístřešku a balíku. Hlína je bohužel většinou málo. 

Jízdárnu může nahradit kruhovka anebo někam dojít po kopytě, tam stejně sporťák nepůjde. Asistence u kováře a veterináře se téměř všude platí navíc a je to tak dobře. 

Už jsem zažila ošetření, kdy hloupá kontrola srůstající rány skončila několika hodinovou operací, jelikož vet našel v ráně nebezpečné pouzdro hnisu.