A to je právě ten rozdíl mezi “homo” a “trans” - jelikož to “homo” není porucha.
A proto je celý výraz “LGBTXYZ” velmi zavádějící.
A to je právě ten rozdíl mezi “homo” a “trans” - jelikož to “homo” není porucha.
A proto je celý výraz “LGBTXYZ” velmi zavádějící.
Doron:Ono je dnes v útulku těžké sehnat psa, zejména pak malého. Psi nejsou.
Třeba útulek Troja má kapacitu 174 míst, býval téměř plný a dnes tam v nabídce vidím třicet psů a samých velkých a dosti specifických.
Možná někde na Slovensku.
Tak třeba ty, co tahají psy z Rumunska, mají dost malých až středních psů. Ale teď hodně frčí dočasky a dost útulků je třeba jen na FB.
Každopádně aby to tu nebylo jen bububu - já ten dotaz chválí a oceňuji je totiž na místě 🌻
To je všechno hezké, ale Vaše reakce mi přijdou, jako byste byla sice nějaká přízeň, ale ne rodina.
Znovu se ptám, kdo se o psa postará, až paní nebude moct?
Jinak pes má jednu naprosto nespornou výhodu - nutí člověka chodit, alespoň trochu, Dokud člověk chodí a hýbe se, je to s ním dobré.
To má moje babička. Z jinak aktivního psa udělala válec. Tomuto jedinci to vyhovuje, ten před tím to nedal. Srazilo ho auto. Byl tak akční, že ho v nestřežený okamžik srazilo auto.
Já myslim, že pro psy typu boloňák je fakt neštěstí, že se tak pořizují pro seniory, pudlové to samé, ale teď momentálně není tolik.
Co vidím ve svém okolí, tak pro lidi v důchodu bývá nejlepší zajít do útulku a nechat si poradit a vybrat zvíře, který snese podobný životní styl a už je u něj jasná povaha. Předpokládám, že dotyčná paní nebude se psem chodit denně 10 km. Netočila bych to na plemeni. Psi jsou ze své podstaty aktivní tvorové a když vidím, jak se to škrtí na vodítku, jelikož to není zvládnuté a energetické nevybité, je to smutné pohled. Nebo jakémukoli styku s jiným psem předchází hysterické zvedání do náruče. On blahobyt pro psa není jen plný žaludek. Největší obětí tohoto bývají maltézáci a boloňáci, celkem aktivní plemena.
U staršího člověka je pak také dobré nahlížet na správné krmení, aby se ze psa nestal kolos, a pak také si uvědomitm co bude se psem, když bude cokoli s člověkem.
Pokud bych jó bazírovala na plemeni, tak nic jiného než čivavu nebo yorka bych nevolila.
Pokud se nepletu, trans přece není klasifikováno jako nemoc, ale jako porucha (což není přece nemoc, že????) vznikající už u plodu vlivem genů (mega zjednodušuju, vím, nejsem v tom kovaná)….prosím opravte mě případně, ale takhle jsme to pochopila já, když jsem se o to zajímala.
USA je stav mysli.- Mylsím, že úplně stačí ten fakt, že 100 milionů lidí dokážou vyplodit jako dva prezidentské kandidáty Bidena a Trumpa.
Obzvlášť Bidena. S ním je to jak v tý pohádce Císařovy nové šaty, akorát že chybí to dítě, které by vykřiklo : "Král je nahý"!
Ty hormony by měly být legální až od těch osmnácti.
Ale třeba ve Velké Británii už na tohle začínají přicházet, tak předpokládám do budoucna osvětu i zde.
Já teď koukám hodně po útulkových psech a každý tam má napsáno tedy často něco jiného….občas vidím i psy, u kterých je uvedeno, že může být i celoročně venku, je to především u velkých psů severského typu.
Vidíte, a u sheltie to vylučovací vlvláda, nebo aspoň bývala , ale když to člověk odoperuje a nebude o tom mluvit, tak je to v pohodě.
Takový je u nás chov sheltií.
To souhlas.
Já jsem otevřená téměř všem názorům…ale jakmile někdo schvaluje podávání hormonů nerozhodnutým puberťákům…to je zvěrstvo.
Budu radši na YT sledovat Kájínka než zvyšovat sledovanost šílenkyni Lence 😀
Paspárek, též vlčí dráp, je pátý prst na pánevní končetině psa. Většina psů má na pánevních končetinách jen čtyři prsty, paspárek je zcela zakrnělý rudiment. Je-li přítomen, vyrůstá výše na noze a nemá kontakt se zemí.
Nevím, jak je to teď, ale u sheltií, pokud se v té době odstranili, mohl být pes následně uchovněn.
Sheltii s PP z kvalitního chovu jsem měla doma, resp. bývalý ji měl. Už 10 let zpět za ní chtěli 12 000, a to jen proto, že měla vlčí drápy, jinak by stála 15 000. Chovu s cenou 10 000 za štěně bych nevěřila ani omylem. Zrovna u tohoto psa se vyplatí investovat do kvalitní chovky. Nevhodných chování a nemocí se v rámci tohoto plemene produkuje až až.
Jo, já tenhle systém zas jedu, jelikož jsem socka, mám koně, pak taky ráda dělám divadlo a ještě nějakou tvůrčí činnost a všechno stojí prachy….takže to dělám i z úsporných důvodů. Ale prostě radši dám jednou měsíčně litr trenérovi, kterého fakt chci, než pro mně nevhodnýmu častěji….funguje to 🙂
já musela
Říkám, burani a blci jsou všude, na vesnici jsou víc vidět a v rámci sdružení obzvlášť. S tim nenaděláte nic.
Sago, co se týče trenéra, tak se to vyplatí i kdyby z dálky a jednou do měsíce/za 2 měsíce. Fakt. Můžete si nechat zadat domácí úkoly, tipy na práci. Osobně když na mně delší dobu nikdo nekoukne, tak cítím, jak s koněm drhne komunikace a jak potřebujeme “do poradny” 😀 ale já jsem blázen, já chci koně, co mi půjde na volný otěži, kterou budu mít na prstě jednoho malíčku a v druhý ruce budu popíjet kafíčko a ten kůň půjde na myšlenku 😀 a na ruce skoro nebudu potřebovat vodítko 😀
Svět je plný buranů. Problém ale je, že na vesnici jsou víc vidět a je to většinou osobnější. Odchod z města, obzvlášť velkého, na vesnici je vždy křest ohněm. Krom toho, že se tam daleko víc pomlouvá a řeší věci, do kterejch nikomu nic není, tak jsou zároveň lidi naučení spory řešit víc na přímo. A často z toho vzniká přehnaná agresivita. Tak to prostě je, tohle člověk musí přijmout. Velmi často je ta situace taková, že pokud zůstane protistrana v lidu, alespoň v rámci možností, “útočník” se uklidní.
A s lidma od lesa je pokud možno výhodné udržovat dobré vztahy. Můžou sehnat dřevo za lepší peníz na zátop, odklidit kadáver, berou na milost vašeho psa běhajícího po lesní cestě a já nevím co ještě. Jsou to taky jenom lidi, akorát že jistým způsobem švihlý.