- Příspěvek #161674
- Nahlásit
Omlouvám se, spletla jsem jméno. Alexandr čínský žije i ve vyšších polohách Tibetu, ten zvládá zimu venku. Díky za upozornění.
Omlouvám se, spletla jsem jméno. Alexandr čínský žije i ve vyšších polohách Tibetu, ten zvládá zimu venku. Díky za upozornění.
No jo, ale ta voliera musí mít dost silné pletivo, být dost pevná a velká, mít vytápěný zálet, pokud tam chcete dát velké papoušky. Většina jich je teplomilných, tedy kromě alexandra velkého, ten nepotřebuje vytápění, ale pevnou volieru ano. Nechte na to kouknout někoho, kdo papoušky chová.
Děkuji
Zrovna snědla kapsičku. Asi tedy jen zanevřela na granule 🤔 Tak nevím.
Bodlinka:njn, je to těžký,
dva týdny jsem se odhodlávala říct mámě, že mám pátou kočku
a to bydlím sama ve svém 😀
Ne ne 🤣
Zdravím všechny, nepovedlo se mi najít nic k tématu pod lupou.
Máme doma nového člena - štěně. To bývá hodně času venku, je ještě hezky. Pochopitelně se jej kočka bojí, nečekala jsem, že si hned padnou do oka, i když s naším starším psem si lehává, a je k němu přítulná. Už se osmělila, chodí spávat (doma) na svoje oblíbená místa. Jenže skoro nežere. Ze začátku jsem to i brala, dala si alespoň syrové maso s chutí, ale teď už se mi to zdá dlouho. Štěně máme čtyři týdny. Budu to už řešit s veterinářkou, ale chci se zeptat, jaké máte kdo s tímto zkušenosti. Děkuji za zkušenosti.
Anonymní:Hotovo 😘 Sice ty začátky byly zoufalé, ale každý byl jednou nováček 🤣
Jsem se zapomněla přihlásit 😂
Tak už mláďata vyrostla. Alexandr malý
Tam může být hodně důvodů, od nezkušenosti po poškození mláďat skokem do budky, přes to, že jsou čerstvě vylíhlá, a tráví ještě vaječný žloutek (do 24 h po vylíhnutí). Něco bližšího či fotky atd. by chtělo také napsat, jinak není se čeho chytit. Mají rodiče dost krmení? Mláďata můžete vzít v nejhorším na ruční dokrmení, ale chce to zjistit příčinu toho chování.
Další edged v modré řadě, teprve vylétne z budky. Pro mě letošní překvapení, vůbec jsem nevěděla, že mám samce (zelený) edged.
Lenacia:Já ifaunu zpátky nechci… AleAle bylo by fajn jít na ten web a vidět, že je deaktivován. To by bylo příjemné
To je něco jiného, ty informace nastřádané lidmi už si nepřečteme. Já tam chodila kvůli papouškům, ale máme také psa a kočku. V práci momentálně agamu vousatou, o té vím hrozně málo. Naštěstí ji má pod křídly kolega. Králíček nám umřel loni.
V diskuzích byla uložena spousta vědění, zdarů i nezdarů chovatelů, atlas zvířat, články jak jsem začal chovat…, ale i odborné, rady v potížích, o krmivu, o chovném prostředí, o nemocech…
Prostě to je teď z webu pryč. Je to nesmírná ztráta, alespoň tedy za mě.
Že o tom za chvíli nikdo ani nevzdychne? Možná! Ale požár Velké egyptské knihovny se připomíná dodnes.
Jaj, to je teda hodně doštípané. Odebrala bych je na ruční dokrm.
Tento týden toho mám moc, ale pravda, do ZOO bych mohla jít.
P.S. Do aquaparku jsem vzala svoje mládě včera 😜
Modrá edged, tmavá 1f modrá (kobalt), tmavá 1f zelená edged/modrá, tmavá 1f zelená/modrá, zelená edged/modrá, Alexandr malý
seme:Jak jste na tom teď? Já taky začnu.
Děkuji za optání, mám listy na více místech. Možná k 50 to bude.
Neznám nikoho ve svém okolí, kdo by choval kosatku, dokonce ani ve Dvoře Králové
assil:No jasně, ale já vidím rozdíl v tom, když si člověk reguluje sám sebe a když reguluje zvířata.
A pozitivní seznam je regulace lidí, ne zvířat.
Mojí duši berou akorát ti chudáci v zoo, kteří se tam nudí v malých výbězích a ještě musí snášet ty davy lidí. Dřív byli v zoo i lidi a ostatním lidem to přišlo normální a přišel čas, kdy lidem docvaklo, že to není OK, tak doufám, že brzo lidem docvakne i to, že to není OK ani pro zvířata.
Někde je to už i obráceně, lidé jsou zavření a koukají na volně se pohybující zvířata 😎
chvd:Tak to nemusi nutne byt kvuli temto jeste zdaleka neexistujicim seznamum. Lide rusi chovy z vice duvodu preci. Treba ze je celkove spatna doba.
Část asi ano, to se děje pořád, ale teď přibylo několikanásobně jistých druhů. I tak by to bylo smutné.
Zdravím, navzájem si mohou kousat do prstů na pletivu. Kromě uštípnutí hrozí poranění prstu, které může skončit až amputací, protože papoušek si bolavou ránu bude dále okusovat. Je lépe, když na sebe navzájem nedosáhnou. Můžete to vyřešit i vložením desky mezi voliéry, nebudou se navzájem otravovat.