Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 21.08.2024, 08:10:32
Kočky mají oči posazené více po stranách hlavy, což jim umožňuje záběr většího zorného pole než je tomu u lidí. Je to však na úkor zrakové ostrosti, takže kočky nemají hloubkové vnímání jako my.
S tímhle si dovolím nesouhlasit.
Kočky mají oči stejně posazené jako my nebo psi a vůbec ostatní šelmy. Širší periferní vidění jim umožňuje velmi vyklenutá rohovka - prohlídněte si ji z profilu.
A nemyslím, že by kočka neměla stejné hloubkové vidění jako my. Všichni predátoři mají oči dopředu právě kvůli odhadu vzdálenosti (binokulární vidění) - jinak bychom toho moc neulovili.
Klasický, jednoduchý pokus - vezměte skleničku, láhev s vodou a zakryjte si jedno oko. A pak zkuste vodu z láhve přelít do skleničky. Na první dobrou.
Odpověď na příspěvek uživatele zjarda z 21.08.2024, 11:47:17
Nedělá každý.
Ale já jsem měla a pořád mám seznam veterinářů - specialistů v mém okolí. Pro strýčka Příhodu. Když mám papoucha 21 let, tak bych čekala, že se majitel orientuje.
Odpověď na příspěvek uživatele drvodelkafialova z 21.08.2024, 13:26:21
Křepelka má u vajíček hodně jemnou skořápku? Když jsem poprvé dostala křepelčí vejce, byla jsem naopak překvapená, jak ji při rozklepávání mají tvrdou.
Zdravím, mám 21letou korelu chocholatý, udělala se jí tvrdá boule na křídle, nehnisá ale štípe si to. Může to být nádor? Obávám se, ž v jejím věk už ji nikdo nebude chtít pomoct😞
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.08.2024, 15:08:21
A kde se má ten hmyz rozmnožovat, když se skoro každý kousek zeleně maniakálně seče? Nejen ve městě, ale i u nás na vesnici vrčí každou chvíli sekačky.
Ve Stromovce vybojovali ekologové 10 pásů. Které by se neměly sekat. Zbylo 8 (protože kdo by to objížděl, že jo), což je pořád slušný výsledek.
Robovský, ne Roborovský 🙂 Honza je hyperaktivec, dotaz chtěl mít rychle ze stolu, tak mu to upe nevyšlo, no. Na přednášce většinou nestíhá ani mluvit, kolik toho potřebuje říct 😀 Ale o zvířatech ví odshora dolů a zase nazpátek.
Jejda! Asi mi naskočil křečík. Hlavně, že jsem jeho jméno psala do mailu.
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 20.08.2024, 07:36:43
že žeru jedno jídlo pomalu tejden.
Já teda tejden ne, ale tři, čtyři dny klidně. Nevidím na tom nic špatného.
Jak říkala kamarádka - když už se s tím hňácám, tak ať je toho víc. A od té doby, co jsou mrazáky, se dá leccos uschovat a pak jako když to člověk najde, že jo.
Pro Buggyru (dala tip na chytrého člověka) a skeeve (měl pravdu s hyenkou a hrabáčem) i ostatní -odpověď z JCU.
Systém je pořád stejný, hlavní je latina, ale asi se tohle učí až při větší specializaci.
Šelmy (Carnivora) se dělí do dvou hlavních podřádů:
1. Psotvární (Caniformia) Tento podřád zahrnuje šelmy, které mají spíše protáhlou tlamu a jsou často přizpůsobeny k životu v různých typech prostředí.
V této skupině nalezneme jak pozemní, tak vodní šelmy. - Psovití (Canidae): zahrnuje vlky, lišky, kojoty, šakaly a psy. - Lasicovití (Mustelidae): zahrnuje lasice, kuny, jezevce, vydry a norek. - opravil bych na norky - Skunkovití (Mephitidae): zahrnuje skunky a ježury. - jen skunky, určitě opravit!!! - pokud byste chtěla být velmi detailní, tak zahrnuje skunky a jezevce rodu Mydaus - Pandy malé (Ailuridae): zahrnuje pouze pandu červenou. - Medvídkovití (Procyonidae): zahrnuje mývaly, nosály a kynkažu. - Medvědovití (Ursidae): zahrnuje medvědy, včetně pandy velké. -
Lachtanovití (Otariidae): zahrnuje lachtany a uškatce. - jen lachtany (nevím, so se míníuškatci) - Mrožovití (Odobenidae): zahrnuje mrože. - Tuleňovití (Phocidae): zahrnuje tuleně, včetně rypoušů a tuleňů leopardích.
2. Kočkotvární (Feliformia) Tento podřád zahrnuje šelmy, které jsou obecně drobnější a mají spíše zkrácenou tlamu. Typické jsou pro ně drápy, které mohou částečně nebo úplně zatahovat.
Tato skupina zahrnuje převážně masožravé šelmy. - Nandinie (Nandiniidae): zahrnuje jediný druh, nandinie (též známá jako africká palmová cibetka). - Kočkovití (Felidae): zahrnuje lvy, tygry, levharty, gepardy, rysy, jaguáry a domácí kočky. - Linsangové asijští (Prionodontidae): zahrnuje asijské linsangy, malé stromové šelmy. - Cibetkovití (Viverridae): zahrnuje cibetky, genety a binturonga. - genety bych počeštil na ženetky - Hyenovití (Hyaenidae): zahrnuje hyeny a aardwolfy (hrabáče). - aarwolf je hyenka (žíháná), určitě opravit!!! - Promykovití (Herpestidae): zahrnuje promyky a surikaty. - Šelmy madagaskarské (Eupleridae): zahrnuje fosi a další masožravé šelmy z Madagaskaru. - opravit na fosy
Odpověď na příspěvek uživatele eva z 19.08.2024, 14:52:18
vy jste mě tedy nadzvedla ze židle
Čistě subjektivně - já se taky špatně nemám - garsonka na vesnici za hubičku (když tak čtu ceny nájmu ve městech), vše na elektriku, jídla už moc nepotřebuji (a zatím levné obědy v práci, pravda). Na dovolené nejezdím. Luxusní zboží nepotřebuji. Mám staré auto na běžné popojíždění. Jo a nemám děti - ale v mém věku by už stejně byly samostatné, takže je to jedno.