Vzorek toho jak u nás chrupčí psiska. A jako vsuvka spinkající Dibliček. Na foto se sourozenci je to ten nejmenší váleček… (a zůstalo mu to, má jen 4,7 v roce)
Odpověď na příspěvek uživatele 18:05 z 21.09.2024, 11:10:54
Ne, o papoušcích a jejich chovu toho moc nevím. Ale zato vím něco o fyziologii trávení.
Tato citace je odkud? Její přítomnost v ovoci dává jakoby povolení k tomu, aby byla považována za zdravý cukr. V ovoci je však vázána na další látky, a to na vlákninu a minerály.
Upřímně, těmto větám vůbec nerozumím. Dává to povolení opravdu nebo JAKOBY? A co je špatného na tom, že v ovoci je i vláknina a minerální látky? Navíc fruktóza není potravina, je to maximálně její složka.
Překyselení žaludku, kde je pH už samo o sobě hodně nízké. A ještě více ho snižuje přítomnost bílkovin, protože denaturace (takže je potřeba více HCl). Cukry žaludkem jenom procházejí, tráví se až ve střevě.
Odpověď na příspěvek uživatele trojAAAcko z 21.09.2024, 10:29:05
Kvůli otevření zvířete za účelem pitvy a pak následné odeslání by mohlo k něčemu dojít (kontaminace?) -
Pitva mimo SVÚ znamená nemožnost dalších laboratorních vyšetření, která znamenají třeba sterilní odběr. To říkám i známým, kteří dodají mrtvolku a chtějí vědět, proč zvíře uhynulo. Že uděláme jenom pitvu, při které nemusíme nic zjistit. Protože nemáme bakteriologii, parazitologii, toxikologii…
Odpověď na příspěvek uživatele Maťula65 z 21.09.2024, 08:05:16
Promiňte, ale přestaňte beruškovat a řiďte se radami viz výše. Nebo nechovejte - bude to lepší pro obě strany.
Emocionální výkřiky nikomu nepomůžou.
Mimochodem, veterináře (množné číslo) si zjišťuji hned, když si pořídím zvíře. A je jedno, jestli je to papoušek, kočka nebo kůň. Protože v případě akutního průšvihu není čas pátrat na internetu.
Odpověď na příspěvek uživatele Maťula65 z 20.09.2024, 17:15:28
Já tomu pořád nějak nerozumím. Ta samice začala krvácet až po třech týdnech po snesení posledního vejce? Kdyby ji opravdu potrhalo, tak je mrtvá už dávno.