Nechápu jednu věc - když jsou všude cedule nekrmit, proč to lidé porušují, já bych za to pracky sekala.
Tak mě napadá chtělo by to nějaký neviditelný életrický vedení a jak by zmetek strčil ruku přes ohradu, prásk dostal by pořádnou šupu. Nebo by to aspoň mohlo začít houkat, jako v mjůzeu, když se překročí určitá hranice.
No protože. Taky nechápu. My měli cedule nejen na ohradě, ale i ve stáji. Přišel pán s vnučkou a jal se koním rozdávat jablka. Já nejdřív slušně - promiňte, ale vy nevidíte, že máme na dveřích napsáno “Prosím, nekrmit!”? Pán se otočil k vedlejšímu boxu a v činnosti pokračoval. A to už jsem zvýšila hlas, při vší úctě ke stáří.
Všem takovým říkám - jak byste se tvářili, kdybych k vám vlezla do obýváku a začali krmit vaše rybičky v akváriu? Většina bohužel rozdíl nevidí.
No, pšenice a voda když kvoká a sedí (aby se nepodesrala v hnízdě a zrní déle tráví a vydrží nežrat), když odkvokat, tak pestrou a plnohodnotnou stravu, aby se obnovila funkce vaječníků, které (laicky řečeno, jak jsem kdysi pochopil) se nějak “zvrknou”). A myslím, že je právě ledpší ji dát někam, kde vidí na zbytek hejna a nedávat do temnoty. Naopak do temnoty a klidu se dávají pokvokávající slepice, aby se pořádně rozkvokaly (moje zkušenost a zdroje ze staré iFauny).
Myslím, že to není problém vaječníku, který se “zvrkne”. Teda, aspoň ne přímo (hormony vaječníku v tom jsou). Je to podobné jako falešná březost u fen. Obojí je v zásadě přirozené. Ale v domestikovaných podmínkách nežádoucí.
No já právě nechápu, jak lidé, kteří takhle vybírají, přemýšlí. Když už nic jinýho, budu se chtít vyhnout komplikacím, které to může přinášet. Přece každé malé dítě ví, že každý živý organizmus nějak funguje, že je s pořízením zvířete min. něco málo spojené. Tak mě to opravdu do hloubky zajímá, jak tihle lidé k tomu přistupují, jak to probíhá.
Ono nějak mizí biologické myšlení. Vždyť si to tady můžete přečíst i v jiných vláknech - kočky a miminko, rybičky do objemu 5,5 litrů, koně doma do ohrádky…
Bohužel, ne každé malé dítě ví, když mu to dospělý nevysvětlí. Že živí tvorové nemají tlačítko off. A proto máme pořád plné útulky. A bazoš s inzeráty daruji - protože alergie nebo rodinné důvody, případně změna práce nebo stěhování.
Zadavatelko - čistě jen ze zvědavosti, bez rýpání, jen protože mě zajímá uvažování lidí, kteří se chystají pořídit psa a vlastně kladou takhle jednostranně zaměřený otázky, a chystajíse pořídit živého tvora, aniž by si o psech něco před tím zjistili.
Vyberete si psa -asi podle obrázku? Nebo, že ho vidíte na ulici? Nejdete si o něm nejdříve něco zjistit obecně? Neštymuje mi to s tím, že tedy jste zjistila, že asi jsou na tom hůř se zdravím, ale nezjistíte při tom, že to je společenské plemeno, ne urputný hlídač, plemeno naprosto nevhodné do boudy, kde je odsouzené k samotě. Nezjistíte si o psech obecně něco více, abyste došli k závěru, že valná většina psů do tý boudy vlastně vhodná není a hlavně to, že mít psa obnáší spoustu povinnosti - i když je k dispozici zahrada. Jak to probíhá, takovýhle vybírání psa?
Pokud se tu ještě stavíte, díky předem za odpověď.
No, asi jako kdysi dříve, ještě na equichanellu, pořídil tatínek dcerušce poníka. Jednoho, na zahrádku. A teprve pak zjistil, že z něj padají koblížky, které je třeba uklízet. A poník šel o dům dál.
A to bylo v dobách, kdy ještě internet nefrčel tolik, jako dnes. A lidi používali mozek. No, ne všichni.
Ahoj, máte nějaký fígl jak dostat koně do přepravníku? Je dobré ho lákat dovnitř na krmení? Nějak se nám to nedaří. Jde o mladého koně nechci mu to hned zkraje zprotivit. Děkuji Olinka.
Viz vedlejší vlákno Nastupování. Třeba vás inspiruje.
K tomu mě napadá otázka, proč se rozmnožují lidé? Hodně jich žije v nevhodných podmínkách, sociálně slabsi, duchem slabí, Afrika, Indie, buda, hlad, války, hladomory, epidemie a stále se lidé množí, lidé, kteří mají na výběr, mohou i tom přemýšlet, nevede nás jen pud
Ale zrovna v těhle případech převládá pud nad přemýšlením Si myslím. Proto Evropa vymírá - pominu-li romské spoluobčany. Ne, nejsem rasista, mám sousedku tohoto etnika (a sama o sobě říká, že je Cikánka), ale prostě to vidím kolem sebe.
Běžná, “bílá” rodina má děti v průměru dvě. Ostatní spoluobčané čtyři, pět.
A je to asi evolučně správné. Prostě zachování druhu.
Máte prosím někdo spočítané na kolik výjde měsíčně nebo ročně chov jedné kočky? Nákady jako krmivo, veterina atd. Hodí se i do obyčejných rodin bez vysokých příjmů? ☹️
Viz výše.
Můžete mít kočku, která vás stojí jenom žrádlo (a tady záleží, jak moc naletíte na marketing, že tyhle granule nebo tyhle kapsičky jsou nejlepší) + u venkovních odčervení a kastrace (pro mě základ).
A pak nemocnou. Kdy můžete nárazově vysolit pár tisíc nebo pravidelně investovat do spešl diety. Jako já - kupuji renal kapsičky, přibližně každý měsíc zaplatím 900 Kč. Nevím, neřeším, kocour to prostě potřebuje a basta.
Jo a stelivo pro oba taky vlastně nevím. Upřímně, ve srovnání s tím, co mě stojí kůň, je to položka zanedbatelná.
Kdyby se zvířata odmítala množit v otřesných podmínkách, tak jsme všichni vegetariáni. Nebo si myslíte, že se prasata, krávy, slepice či králíci mají lépe?
No, ono zrovna krávy (jalovice) nebo králice či prasnice na nepříznivé podmínky reagují. V prvním případě výrazně nižším procentem zabřezávání (což souvisí s poruchami pohlavního cyklu, ale od toho máme veterináře a syntetické hormony).
A v druhém případě matka mláďata sežere - viz vedlejší vlákno. Proto jsou u prasnic porodní kotce, kde to technicky není možné. Jinak by to dopadlo bůh ví jak.
Koukám na to, je to vážně hnus ale na druhou stranu si říkám jestli není chyba i ve psech, proč se v takto otřesných podmínkách množí, kdyby se odmítali množit tak se toto neděje.
To myslíte vážně, že je chyba ve psech? A ne v těch množitelích?
Když mi bylo 5 let, začínal jsem s elementkou o objemu 2 litry. Měl jsem tam 2 okružáky a párek Poecilia wingei. Nádrž byla oválná a dovnitř vedlo jen hrdlo o průměru 2 cm. nádrž byla krásně osázená (sázeno pinzetou skrz 2 cm otvor). Takže i bonsaje mezi akvárii existují a fungují. Vybavení nebylo žádné, to ani v této litráži nejde. Rostliny zařídily vše potřebné, stěny očištili plži. Redukce množství plžů spočívala v přiložení krmiva k hrdlu nádržky, plži vylezli k hrdlu a sbíral jsem je. Za chvíli další a pak ještě znovu a znovu. Tato nádrž mě mj. naučila absolutní trpělivosti, už v mých pěti letech.
Takže vy těch 5,5 litrů schvalujete? V tom se neshodneme.
Upřímně tady to nevyřešíme, jak kometa zdůraznila špatně se o své kočky starám, a tím pádem mají tyto problémy.
Je mi celkem jedno odkud to má, nemá smysl hledat viníka - jestli je Igin přenašeč nebo ne nebo jestli to má z chovné stanice, vody, masa - mě zajímá výsledek já chci kocoura, který nezvrací a kocoura, který má normální stolici (i když vím, že obnovení mikroflory u bengálů trvá).
Z toho důvodu končím diskuzi.
Kde jsem napsala, že se o své kocoury špatně staráte? Prosím konkrétně.
Jehněčí a ovčí maso trpí u veřejnosti na celou řadu zbytečných předsudků, ale má samozřejmě svoji vůni ostatně jako každé jiné maso z ostatních zvířat, ovšem jsou u něj kupodivu také “obrovské” rozdíly v chuti jednotlivých ovčích plemen, některá nejím ani já, specifickou vůni má na svědomí především lůj. ale pokud si s tím dá člověk trošku práce dá se očistit protože je na povrchu masa, vzpomínám si na jednu historku kdy u nás známí jedli guláš z ovce a mysleli si že je to z hovězího a když jsem kamarádovu přítelkyni upozornil že je to ovce tak přestala okamžitě jíst a už se toho nedotkla protože “ovce přece nejím protože mi nechutnají” i když ještě před minutou měla boule za ušima jak jí šmakovalo, kdybych tenkrát držel “tlapku” tak to zblajzla jako nic. Někdo zase nejí ryby, nebo raky, šneky, ústřice, nebo drůbež “protože má kosti” to pro nás co jsme od mala prostě museli jíst úplně všechno je zkrátka mimo naše chápání.🙂ML.
Jo, podobně jako předsudky ohledně chuti kozího mléka. Znám.
Jo a jím úplně všechno, i býčí žlázy a dršťkovou🙂. Jenom to nesmí být moc kořeněné a ostré.
No jo jenže pokud tu stále jsou “mraky” neregistrovaných zvířat v neregistrovaných chovech je úplně iluzorní se domnívat že by se v tom snad dala nějaká nákaza zpětně dohledat a tím celá ta evidence postrádá smyslu.🐁ML.
Ale to je problém těch, kteří si zvířata pořídí a neregistrují. Přitom je to opravdu otázka pár minut. Pak by to smysl mělo.
No já bych si to ještě rozmyslel tahle původem “pouštní” zvířata mají problém se zdejším vlhkým podnebím a trpí dost na paznehty, mluvil jsem s pánem který chová ovce “Dorper” taky původem ze suchých oblastí a ten si na to hodně stěžoval a chtěl se jich dokonce kvůli tomu zbavit.🐁ML.
Taky asi bude záležet. kde ovis bydlí. Co vím, tak třeba lesnížínka si neustále stěžuje, že prší všude, jenom ne u nich.🙂
A taky nevíme, v jakých podmínkách pán ty ovce měl a jak se o ně staral.
Ten je ze života! Aneb, jak mě kocour naučil nezapomínat - že jsem do komory odložila 2 plátky kuřecích prsou namočené v mléce. Které jsem plánovala k obědu. No, jeden mi nechal.🙂
Myslela jsem to tak, že se nebudou smět přiblížit k miminku a raději vedle něj ležet a také zřejmě mohou brát dítě jako konkurenci když bude mít hlavní pozornost nebo se pletu?
You tube je plné videí, jak spí mimino se psy nebo kočkami - samozřejmě, přiměřené velikosti. A jedna známá měla k miminu kromě psa a kočky ještě i hada, občas volně pouštěného po bytě. A přežili všichni.
Kočky si potřebují nové věci a nové lidi prohlídnout a očichat, pak o ně ztratí zájem.
Jak chcete realizovat “nebudou se smět přiblížit k miminku”? A proč?