Aktuálně: 3 978 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 10.06.2023, 19:40:49 xxx.xxx.147.163
kometa:

Jo a ještě výrustek v křížokyčelní oblasti? Jako v kloubu?


Jsem to nestihla. Něco jako kapří bedra?

kometa
kometa 10.06.2023, 19:34:27 xxx.xxx.147.163
Jen.:

Omlouvám se, chtěla jsem napsat že má jakoby takovou prohlubeň v místě, kde končí sedlo, a potom až v křižokyčelní oblasti má ten vyrustek. Spíše tu později hodím nějakou fotku, to bude lepší. 


Jo a ještě výrustek v křížokyčelní oblasti? Jako v kloubu?

kometa
kometa 10.06.2023, 14:35:37 xxx.xxx.147.163
Jen.:

Omlouvám se, chtěla jsem napsat že má jakoby takovou prohlubeň v místě, kde končí sedlo, a potom až v křižokyčelní oblasti má ten vyrustek. Spíše tu později hodím nějakou fotku, to bude lepší. 


To určitě.

kometa
kometa 10.06.2023, 13:49:44 xxx.xxx.147.163
Jen.:

Zdravím, vet na sonu zjistil, že koník má nejspíš vychýlený obratel (u křížové kosti mu nedávno, než začal kulhat, vyskočil takový hrbol přímo na obratlu v místě, kde končí sedlo). Teď mu nařídil klid, a pokud se to nezlepší, tak zkusíme kortikoidy. Uvažovala jsem, jestli by třeba nemohl pomoct i fyzio, než ty kortikoidy, máte s tímhle někdo zkušenosti? Děkuji 


Vám končí sedlo u křížové kosti?

kometa
kometa 10.06.2023, 07:58:02 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Za 7tis mam vondrov. Hala kruhovky jizdarny a box. V cene teda klasika a seno. Za ostatní věci příplatky měsíční 4km od Budejek. 6 tis za pastevko bez zazemi..... Nevim no


Hala je v ceně ustájení? Vím, že kamarádka jezdila i v zimě ven, aby nemusela platit za halu. Ale už je to dost let, tak se to asi změnilo.

 

kometa
kometa 10.06.2023, 07:49:07 xxx.xxx.147.163
-:

Dekuji za reakce. No potkani se k nim nedostanou urcite je to klasicka drevena kralikarna s pletivem ve dvirkach, myši behaji kolem, to mozna i ti potkani ale ze by ji rusili pres pletivo a to by stacilo? 


Viz acher. Potkani se opravdu dokážou protáhnout neuvěřitelně malým otvorem. A ve dřevě si ho snadno prohlodá.

Nedávno řešila na kočkách přispěvatelka podobný problém. Že jí do malého seníku leze cizí kocour a žere krmení určené pro její kočky. A nechápala, kudy tam opakovaně chodí. Dušovala se, že všechny škvíry ucpala a zabednila. Až když celý prostor vyklidila, objevila průlez. Malý, ale pro kočku dostatečný.

kometa
kometa 09.06.2023, 18:32:03 xxx.xxx.147.163
Milada:

Dobrý den, mám ve výběhu u domu 2 klisny. V dnešní době už na vesnicích není moc zvířeny a proto jsou mojí koníci častou atrakcí obyvatel a hlavně dětí.  Už několikrát jsem z okna přistihla jak koně krmí, snad jen natrhanou trávou ale člověk nikdy neví když třeba není doma. Nejsem z toho vůbec nadšená ale nechci dělat po vsi ostudu. Jak to řešíte? 


Upřímně, blbě.

Osvěta moc nepomáhá - před pár měsíci uhynula v Zoo Hluboká březí losice, kterou nakrmili sušenkami.Čekala dvojčata.☹️

Ale můžete zkusit - vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat, když jste zrovna doma.

Nebo dát ošklivé fotografie z operací koliky, případně ukousnutých prstů.

Nebo dát (třeba i falešné) kamery a výstrahu, že úhradu za veterináře platí pachatel.

Nebo mít koně za dvojitým plotem (ohradníkem).

kometa
kometa 09.06.2023, 17:19:07 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Děkuji. A je nějaký způsob jak jí ulevit? Může se jít chladit na kachličky, ale nemá zájem...


Píšete, že nemá zájem jít na kachličky. Není hloupá, kdyby potřebovala, tak na ně jde. 

Hoďte se do klidu a jenom sledujte.

kometa
kometa 09.06.2023, 17:15:43 xxx.xxx.147.163
Eji:

Dobrý den. 

Nejsem si jistá, jak u nás nacenit ustájení. Nejde o nic velkého, ustájko bude pouze pro 1, max 2 cizí koně. Nacházíme se na vysočině, hned vedle jednoho z větších měst. K dispozici samozřejmě seno, voda, sůl i minerálka. Jde o venkovní ustájení s celodenním přístupem do přístřešku, je k mání i venkovní box. Základní plac, který se bude brzy zpevňovat, je hliněný. Vedle je menší pastvina, během chvíle se bude přikupovat další, větší. Dále písková kruhovka, skokový materiál (který lze používat na vedlejším zatravněném placu) a jako sedlovna slouží maringotka, která se již začíná rekonstruovat (bude v ní postel, gaučík i kuchyňka), jinak je i venkovní posezení s ohništěm. Samozřejmostí jsou kontroly koní několikrát denně, asistence u kováře i veterináře. Kousek od nás rybník k plavení a jinak krásné vyjížďky do okolí. Jsme hodní a v pohodě, na všem se s námi dá domluvit. Nechci svou nabídku přecenit, ale ani nechci prodělávat. Kolik byste byli ochotní za takové ustájení dávat? V okolí máme spíš velké stáje s úplně jinými podmínkami, tudíž nelze porovnat. Jedna slečna u nás chtěla ustájit koně, má nabídka byla 3,5 tisíce, nebo minimálně 3. Zdálo se jí to moc, tak nevím, jestli je to opravdu nereálná částka?.. Díky moc za odpovědi. :) 


3 tisíce se jí zdálo moc? Jsem od ČB, za ustájení s boxem je základní sazba 8 000. Dobře, bez boxu...bych dala 6 000.

Píšu jako bývalý ustajovatel i majitel koně. Mám zkušenosti z obou stran.

kometa
kometa 09.06.2023, 17:08:36 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Ha, mě nehushed Teď jsem se tam zkusila vrátit, když jsem mezitím otevřela jiné a skočilo to ne na konec, ale na druhou stránku na začátek(mám to nastaveno na 100 na stránku) Co dělám blbě?thinking

A jinak....mám to na liště tak, že skočím rovnou na víčka. Když mám chvilku, pak kouknu i na ostatní kočičí, i když tam už jsem nebyla asi týdencrazy

Mám došito a jsem v totální euforii, že to mám za seboustars

Před hodinou sprchly 2mm, teď se tu tvoří mrak, uvidíme. Pak se půjdu kouknout na skleník, nebyla jsem tam tři dny, jestli není potřeba zalít, tam totiž nepršíwinking

Niki, já zase zapomněla, že máš to pátkové volnoangel No tento týden jsem byla posunutá dokonce o dva dny. Ve středu jsem nemohla uvěřit, že je středa, protože jsem byla 100% přesvědčená, že je čtvrteksunglasses Až několikero argumentů mě vrátilo do realitytongue


Mně taky ne. Ale to se doladí. Zdejší správce je stejně úžasný, že nás už dávno neposlal do vzdálených, neobydlených míst.

kometa
kometa 09.06.2023, 17:02:39 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, než budu otravovat veterináře zeptám se tady.

Je zrychlené dýchání před porodem normální?

Fena 61.den od krytí od rána zrychleně dýchá (podobně jako když je jí horko), hledá si místečko (zkouší jestli by přeci jenom nemohla být raděj v boudě než v porodní bedně), když jsem v bedně s ní tak spí nebo se mazlí, chuť k jídlu má stále velikou (stejně jako celý život), není nervózní, jenom rychle dýchá.  Je mi jasné že se blíží podrod, je dusno, 21 stupňů a taky je to chlupáč, ale je to moje i její poprvé a znervózňuje mě, že jsem o ničem takovém v literatuře nenašla ani zmínku.  Předem děkuju za odpovědi


Ano, je.

kometa
kometa 08.06.2023, 18:41:49 xxx.xxx.147.163
Jiri24:

To já jediné s čím v Hluboké bojuji jsou čolci, velké u mloků jsem ještě neviděl, horské u zmijí až letos, jinak třeba želvy jsem viděl zatím pokaždě. Ale uznávám že nikdy jsem tam neviděl všechno, to však k dobře udělané expozici tak nějak patří.


To jo, želvy a agamy a blavory a... Já měla na mysli naše plazy - užovka podplamatá a hladká - jo, asi jsem je jednou zahlédla. Ještěrky dtto. Čolky zatím nikdy.

A ano, uznávám, že expozice je přátelská ke zvířatům, k návštěvníkům méně. Jsem s tím smířená.

kometa
kometa 08.06.2023, 17:57:30 xxx.xxx.147.163
Jiri24:

Ještě bych do výčtu přidal u nás Jihlavu, například různí hroznýšovci, varani, největší krokodýl čelnatý na světě a spousta dalšího.

A nádherné terárium pro plazy Evropy má zoo Hluboká nad Vltavou (dříve Ohrada).


Jo, ta je tak nádherná, že v těch expozicích vidím méně než v přírodě.🙂 Třeba ještěrky.

Myšleno samozřejmě v dobrém. Pokaždé si na praxi říkám - a co uvidím tentokrát? Jediná jistota je obojkovka a zmije (a i ta tak na 70%), ostatní je vždycky bonus.

kometa
kometa 08.06.2023, 17:52:47 xxx.xxx.147.163
Skeeve:

Jsou k dispozici oficiální výroční zprávy, kde je jasně patrno, s jakým rozpočtem zoo disponuje, nákup i atraktivních zvířat ze skupiny terarijních zvířat z českých chovů by představoval doslova drobečky nákladů.. Je ni jasné, že nejde vše  hned a hlavně u jedáků nebude nijak obrovská nabidka;  ale věřte, že i změny v obsazení výběhu i pro ptactvo  a kopytníky sleduju dost pečlivě - mám to do zoo dvacet minut, a zatím přibývají hlavně občerstvení a zvířata mizí.. 


Mně se tam předloni nelíbila oslí kopýtka. Tehdejší ošetřovatel  a náš bývalý absolvent) mezi řečí prohodil - no jo, tady jsou holt prioritou ti hadi.

Neboli Zoo Hluboká nebo Tábor se mi líbí víc. Prostorově.

 

Takže jsme skoro sousedi?

 

kometa
kometa 08.06.2023, 14:25:26 xxx.xxx.224.101
keriton:

No jasně, ale komu to pomůže? My bysme tu byli i bez toho... :D


Nejlepší bude se nad takové příspěvky povznést a ignorovat.

Jak psal správce webu vedle, není důvod ke smazání. Příspěvek je slušný, bez reklamy a k věci. Tím nemám na mysli obsahovou stránku, aby nedošlo k nedorozumění.

kometa
kometa 08.06.2023, 06:58:42 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Pro mě je to ovšem poněkud zvláštní, pochopil bych to třebas  v souvislosti s tím že - některá vzácná plemena můžou být taky pěkně \'mastná\' stejně jako například moje (fiktivní) mastná pokuta za rychlou jízdu apod. Takhle mě to jednoduše vždy zarazí když to někde čtu \'angel\'\'ram\'ML.


Jak píše honzapm.

Jsou to plemena masná od slova maso. Ono ani lidi studovaní neumí česky. Už jsem to jednou psala - přišel mi mail od Mgr. z advokátní kanceláře. Nekecám - ve třech řádcích měl 4 (!) hrubky.

kometa
kometa 08.06.2023, 06:54:56 xxx.xxx.224.101
Korpáč:

Je mozne chovat aberdeeny celorocne na pastve? V lete bez prikrmovani a v zime samozrejma seno + pristresek proti vetru a snehu, ale mraz by tam byl stejny jako venku. Zvladne to toto plemeno?


Co vídávám při cestování z vlaku, ano.

kometa
kometa 07.06.2023, 20:06:49 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Musíme spojit síly v eliminaci ovádů. V některých zemích instalují u koní hnízda sršňů, kteří aktivně loví mouchy i bodavý hmyz. Jedno sršní hnízdo naloví kila takového hmyzu. Bohužel žerou i včely.


Instalují hnízda sršňí... Jak? Já měla za to, že si ho postaví sami. Jako u mě v komoře.

kometa
kometa 07.06.2023, 13:26:06 xxx.xxx.224.101
Horsana:

efe- pavouček je myšatý :)

Noo, áno.

Valach/žrebec, to je úplne iný tvor, kobyla...tam treba veľa diskutovať...veľmi veľa a s citom :D

Človek musí byť veľmi precízny v tom, čo si praje, želala som si ryšavého hucula, vo sne mi nenapadlo, že to nebude žrebček :D

A máte stále tú bezkostru? To má strmene? Asi chodíte v kroku, predpokladám.

P.S.- čo ten smrťák na opracku cez víkend, viete o tom niekto niečo viac?


Psala kamarádka, tuším, že na Seznamu.cz. Reagovala v diskuzi - velká smůla. Paní 55 let, zkušená jezdkyně, už bylo po závodech a sedla si jenom tréninkově na nějakého mlaďocha. Ten před překážkou zastavil, paní spadla a kůň na ni šlápl tak něšťastně, že to dopadlo takhle.