Ne. Ano.
Příspěvky uživatele
kometa
pesves:To ani nelze, pěstovat ji je nezákonné a to je dobře. Je ale dobré mít znalosti i o druzích, které jsou nežádoucí, a když už někde roste, tak z toho mít i nějaký užitek.
Křídlatka na boreliózu se dá i koupit, takže jestli ji u nás vyhubíme, tak o její léčivé účinky nepřijdeme. https://pardubice.rozhlas.cz/je-cas-na-dolovani-zdravych-korenu-kridlatka-pomuze-na-boreliozu-kren-nejen-na-8869395
Zůstanu u našeho starého dobrého česneku a cibule. A až budu mít potřetí boreliózu, tak raději využiji klasická ATB.
keissa:většina prujmu u štěnat je zpusobena právě giardiemi a ono stejně bez vyšetření to nejde přelečit ..takže veterinář to jistí 🙂
Většina průjmů u mláďat je neinfekčního původu.
Angel:Dobrý den mám takovou otázku. Když chci koně nasedlat a dát mu ohlávku a otěže začne vyceňovat zuby jako by mě chtěl kousnout a nenechá se ode mě ani skoro pohladit a od jiných jo. Poradíte mi prosím co mám dělat zkoušela jsem všechno ale pořád nic nejde to děkuji.
Dát mu ohlávku a otěže - na čem teda jezdíte? Na ohlávce? Bezudidlové uzdečce? Udidlové uzdečce? Provazové ohlávce?
Poradit by vám měli tam, kde jezdíte. Co my tady vymyslíme, když neznáme vás ani koně?
Možná by pomohlo video.
biaca:Veterinářka si myslí, že může jít o sekundární infekci - a jelikož předtím stolice nic neukázala zkusily jsme test na hladinu kyseliny a vitaminu B.
Možná bych mohla nechat otestovat Klimiho - jestli se Trichomonasis nevrátilo. Ale zde je otázka, jestli má průjem nebo nemá obnovenou mikrofloru (protože má bobky 50 na 50 - tak do něj cpu probiotika od Puriny (tedy ty mají nejlepší výsledky.) Známu trvalo rok, než se mu jí podařilo obnovit.
Já pořád nechápu, jak souvisí infekce a vysoké hladiny vitamínů B (po vašem B9 a B12).
biaca:U mě mají syrové maso denně - takže na tom něco bude (a doporučoval mi to i předchozí veterinář - oblíbený, ale nemá dostatečné vybavení např. nedělá PCR testy apod.)
Na tom něco bude - co konkrétně máte na mysli? Že chytne trichomonádu ze syrového masa?
Evka:Dělá to až suchý ale není to asi náhoda, asi na sobě cítí ten šampon a asi mu nevoní. A proč? Protože jeho srst to vyžaduje, je zacuchtaná a špinavá. Však proto se vyrábějí psí šampony nebo se pletu?
Pletete. Šampóny pro psy se vyrábějí, aby majitelé utráceli zbytečně peníze. Pes o ně nestojí. Tohle plemeno už vůbec ne.
Evka:Mám jenom já takový problém, nebo máte stejnou zkušenost. Několikrát do roka svého Rona (Australský ovčák) v plastové vaničce umyji i šamponem, opravdu důkladně a co mi ten hajzlík vždycky neudělá. Hned při první vycházce do přírody se mi vyválí v nečem nechutným, mršině, hnoji, jakoby to dělal naschvál.
Se mu teda vůbec nedivím. Proč ho koupete?
kometa:Odčervovat čtyřikrát ročně domácího kocoura? Se nedivím, že už antiparazitika kvůli rezistenci nefungují. A vám se to nezdá oprávněně.
Učím patologii, asi 15 let, a i u venkovních kocourů zajásám, když objevíme tasemnici nebo škrkavku - tak dvakrát do roka.
Dodatek - i když žere syrové maso. Jako ti moji. I já.
lesakm:No je fakt že skopce dnes už snad nikdo nechová, ale ovčí nebo beraní maso se od jehněčího zase až tak moc neliší , snad jen délkou tepelné úpravy , ale to je úplně stejné jako u hovězího, ze starýho bejka stejk taky neuděláte , na ten správný měkoučký to musí být podle autralanů taky roční zvíře . 🙂ML.
Beraní maso- jako, že nesmrdí? Tak proč se kozlíci a beránci kastrují?
raven_kix:Nezmizela, jen jsem ji udělal nyní černě a je vedle tlačítka citovat. A byla prodloužena doba na editaci na 30 minut.
Ale já ji tam nemám! Ani červenou, ani černou.
Už mám! Nicméně ve vedlejším vlákně mě to hodilo do inzerce. Ale já si poradím!
Safirek:Dobrý den mohu krmit prasátko krmivem určeným pro koně? Senné Pelety (řepné řízky ) sladové výsušky?maji 1h pozemek na spasení ale dělí se ovečkama u krmitka těm přilepšuji právě takto.děkuji
Nerozumím - senné pelety (řepné řízky), to přece není totéž? A to obojí namáčíte?
Fikovnice:Edit (jak to, že mě to nepustilo vůbec k editaci??): Glukometr mám lidský; ověřený na sobě, že funguje. Vím, že jsou i kočičí, ale koupila jsem sadu, kde bylo i celkem dost dg. proužků a lancet.
Mě taky ne - ohledně editace. Už jsem si posteskla v jiném vlákně.
Fikovnice:Díky moc! Vy jste tu nová?
Ono financí to stálo fůru, jen inzulín 3 tis. Kč (vzala jsem jej zbytečně moc), včera stříkačky 600,- Kč, sehnala jsem fýzák, no a samozřejmě každá návštěva veteriny je drahá (vždy kolem dvojky), ale jak jsem mnohokrát psala, finance vem čert, i když jsem opět ve fázi půjčení si peněz…
Největší problém (technicky) mi dělá stanovení glykémie. Používám vystřelovací pero a je fakt, že lanceta perforuje celé ucho. Proto mám už rozpíchané prsty i já (držím ucho zespodu a probodne to skrz). To už mám vychytané, přidržuji ucho mulem.
Kocour se nemusí zpracovávat vůbec; budu ukamenována, ale toto není kocour, ale převtělený člověk 😇 - když se mi glykémii nepodaří stanovit poprvé, ještě se mi přijde omluvit a pomazlit se…
P.S. Jste lékařka či veterinářka?
Zofre je spíš staronová. Pamatuji si ji ještě z equichannelu, ale pak se někam vytratila. A jsem ráda, že je zpátky.
biaca:Jo, měl je malý na Trichomonas - a tak se Iginek svezl s ním, jelikož používají jeden litterbox.
ATB na trichomonády?
Já bych teda změnila veterináře. A Iginek se jimi ládoval zbytečně (vlastně oba).
kocoura219:Mně třeba veterinářka doporučila odčervovat pouze domácího kocoura 4x ročně z důvodu, že dostává syrové maso…. taky se mi to úplně nezdá….
Odčervovat čtyřikrát ročně domácího kocoura? Se nedivím, že už antiparazitika kvůli rezistenci nefungují. A vám se to nezdá oprávněně.
Učím patologii, asi 15 let, a i u venkovních kocourů zajásám, když objevíme tasemnici nebo škrkavku - tak dvakrát do roka.
pesves:Křídlatka, je to nežádoucí rostlina a v některých oblastech vytváří husté porosty. Kromě chemické a mechanické kontroly se uvažuje i nad využitím úzce specializovaného druhu motýlka Aphalara itadori který údajně nenapadá jiné rostliny než křídlatku. Porosty křídlatky napadené tímto hmyzem mohou být jeho vlivem zcela zbaveny listů, což rostlinu oslabí až zcela potlačí.
Křídlatka japonská - využívá se při léčbě boreliózy, má antibiotické účinky, působí jako antivirotikum i antiparazitikum. Pomáhá proti kašli, zánětu průdušek i při astmatu, funguje na posílení imunity i slinivky břišní. Dokonce dokáže snížit hladinu krevního tuku, cholesterolu. Obsahuje vysoké množství resveratrolu. U nás se vyskytuje spolu s křídlatkou sachalinskou a jejich kříženec je znám jako křídlatka česká.
Křídlatka sachalinská je u nás vzácnější, jsou známy exempláře dorůstající až 6m, v porovnání s jinými druhy obrovské listy. Léčivé účinky tohoto druhu jsou srovnatelné s křídlatkou japonskou.
Upřímně, i kdyby byla sebeléčivější, tak ji u nás nechci.
Anonymní:Jo, co se týče slimáků, jsou fakt dobří. Ostatní, to už je na každém - málo masa, nesedí na vejcích, u některých linií horší odolnost velkým mrazům. Slimáci transformovaní ve velká chutná vajíčka končí v koprovce i v troubě, snáší fakt hodně a to jen posiluje touhu po slimácích. Na noc většinou nezalezou, ale v houfu se shlukují u dvířek a čekají. V mém případě se zaženou snadno, že to ani nezdržuje.
U nás seděli. Výjimka potvrzující pravidlo.
kometa:Za mě je to trochu moc na netrénovaného koně. My jezdili denně 20 - 25 km, převážně krok, mírně kopcovitý terén - pro představu Blanský les, podhůří Šumavy.
Proč mi zmizela červená tužtička pro možnost editace?
Jo a kromě základní lékarničky bych měla mobil a zajištěnou možnost případného odvozu pro koně.
Lenacia:Zdravím. Už skoro dva roky si tak nějak vysnívám cestu koňmo na hrad. Nejbližší je od nás něco přes 17 kilometrů…. Nejdelší vyjížďky, co zatím děláme jsou 10km.Plno lidí tady ví, že Sáře bude v srpnu 19… Jak náročná taková vyjížďka podle vás je? Dala by se zvládnout? Samozřejmě předpokládám nějaké zastávky…Co byste sebou doporučili vzít?… měla bych investovat do sedlové brašny nebo prostě batoh na záda?
Za mě je to trochu moc na netrénovaného koně. My jezdili denně 20 - 25 km, převážně krok, mírně kopcovitý terén - pro představu Blanský les, podhůří Šumavy.