Aktuálně: 3 979 inzerátů203 870 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 21.06.2023, 09:23:08 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Tak už jsem to našla, myslím, že je škoda u některých afektovaných příspěvků, že zapadnou i fakta.

Třeba to, že u rozjeté cukrovky už je jedinou možností inzulín, protože slinivka už je KO. 

Nebo nápad se sbírkou, sice je člověku blbé vybírat na kocoura, když jsou kolem nemocné děti, ale nebyla bys první ani poslední...

Jo, zatím tu nemám účet, takže se hlásím, jsem ir.ma 😉

 


Zdravím ir.mu, zrovna včera jsem si na vás vzpomněla. Že jste jedna z těch, která mi tu chybí. A už ne.😉

Ke sbírce se klidně připojím. Už jsem fikovnici finanční spoluúčast nabízela.

Zaregistrujte se prosím. Těch anonymů (v dobrém) je tady hodně a já se neorientuji.

kometa
kometa 21.06.2023, 09:18:29 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Proč ne ?smileML.


Protože osel (i kůň) potřebuje společnost vlastního druhu, mají-li být naplněné všechny jeho potřeby. Jinak porušujete zákon o veterinární péči. To, že ovce taky žere trávu, nestačí.

 

kometa
kometa 21.06.2023, 09:16:07 xxx.xxx.224.101
ninotna:

Dobrý den, mohl byste mi někdo poradit jaké je nejlevnější tažné zvíře dostupné v ČR.

Které by utáhlo vozík s maximálně 150 kg závažím.

Zvíře které by dokázalo být samo anebo s ovcemi.

Co nejmenší.

děkuji


Žádné.

kometa
kometa 21.06.2023, 08:57:04 xxx.xxx.224.101
chvd:

Rad bych ji poradil, ale nevim v cem. Zadavatelka se jasne pta, jestli z toho pes vyroste. Nepta se, co ma delat, aby tak jiz pes nekonal. Az si rekne o radu, pokusim se ji poradit.

Tak slovo vymizi se pouziva v pripade, kdy prave neni znam duvod, takze to se mi asi \'nepovede\' nejak vice konkretizovat.


Dostalo se jí jasné odpovědi, že z toho pes NEVYROSTE.

Ano, nevyžádané rady zazněly. Pro dobro psa i majitelky. To už je na ní, jak s nimi naloží.

Vy máte zkušenosti s BOCkami?

kometa
kometa 21.06.2023, 08:51:52 xxx.xxx.224.101
assil:

No já za prvý si myslím, že těch druhů, které se v zoo zachraňují, je naprosté minimum a rozhodně na to nejsou potřeba stovky zoo po celém světě. A to by šlo i udělat jinak, zoo nejsou nic jiného než v podstatě zábavní park. A na zábavu by lidem měly stačit zvířátka na kolotoči.

A za druhý, to už jen tak na okraj, nejsem příznivcem záchrany druhů.


Tak v tom se neshodneme.

kometa
kometa 21.06.2023, 08:35:04 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

My ty lidi na tu organizaci prostě nemáme. Takže to jinak ani nejde.

Váš muž má asi dar soustředit kolem sebe ochotné otroky, kteří zajistí tu občerstvení, tam administrativu, tuhle zapůjčení podia a aparatury, tamhle otroka ke stánku, tady službu na odpadkové koše, pípu, mobilní toalety nebo nájem kempu....tralala.

My si to děláme doma na louce, tyhle možnosti nemáme. No a v tvrdém jádru jsme skutečně jenom dvě organizátorky, nedá se svítit :-)


Tak nějak - jako ta moje kamarádka, která zaměstná veta i jako sběrače bobků.😉 Ale pravda, má to promyšlené, zorganizované (protože ví, co si lid žádá) a všichni jsou snad spokojení.

kometa
kometa 21.06.2023, 08:22:13 xxx.xxx.224.101
assil:

Mám dokonce několik zvířátek, ale když se nad tím zamyslím do důsledku, tak žít bez nich by se taky dalo. Ale možná to tak vidím, že už jsem postarší a současná zvířátka mi ještě nějaký pátek vydrží a ty snad nikdo likvidovat nehodlá.

A obecně se mi nelíbí zoo a podobný koutky a rybičky v akváriu a ptáci v bytě v kleci a podobný věci.


Se Zoo nemůžu souhlasit. Jelikož se podílejí na záchraně různých druhů zvířat. Bez té pražské by možná Převalák už nebyl. Na Hluboké zase reintrodukují sysly a puštíky bělavé. A mají záchrannou stanici, kam už jsem osobně dovezla poštolku a ježka. Ano, je to kapka v moři, ale i ta se snad počítá.

kometa
kometa 20.06.2023, 15:20:37 xxx.xxx.224.101
Květa:

Dobrý den, mám dotaz. Nevím jestli se hodí víc do koček nebo holubů ale zkusím kočky. Bydlíme na vesnici v domku se dvorkem a zahradou. Doteď jsme neměli ani psa ani kočku a to bysme rádi změnili. Uvažujeme o pořízení kočky nebo klidně dvou. Jenže soused přes barák je chovatelem holubů, sedají mu po střechách, na zahradě a tak a samozřejmě létají i na naše střechy. Nechci za nějakou dobu řešit spory se sousedem. Dokázala by kočka ulovit ptáka velikosti holuba? Určitě se nebudou držet kočky doma a budou chodit i na sousedovu zahradu.


Ne. Pokud ten holub nebude úplně blbý. Není to kočičí cílová skupina.

kometa
kometa 20.06.2023, 15:18:23 xxx.xxx.224.101
Doron:

Assil: Vy nemáte žádné zvíře? Já myslela, že máte psa..

Kometo: A kůň by Vám nechyběl ? Kočky taky ne?

Jinak debata -jeden o voze, druhý o koze. :(, původní téma se úplně rozmělnilo.

Chvd: Nejste za to placenej  :))?

 

 


A tak to je samozřejmé, že by mi chyběl kůň i ta kočka. Nemůžu doma nemít zvíře.

Já narážela na hypotetickou možnost, že se zakážou i chovy hospodářských zvířat.

kometa
kometa 20.06.2023, 15:14:05 xxx.xxx.224.101
chvd:

Raduz:

Máte zcela mylnou představu, k čemu by zavedení takového seznamu mohlo postupně vést.

 A jakou teda mam tu predstavu?

 

Ze strany EU, by velice rychle mohlo během pár let díky takovému paskvilu skončit chovatelství prakticky čehokoliv.

Z ceho to vyplyva? Jo mohlo, tak to potom ano. Muze se stat ledasco.

Připočteme-li k tomu ještě flóru, můžou být do budoucna mimo hru i kaktusáři apod. spolky.

A kdyz pripocteme i nas, to bude ...vlastne to vadit nebude, my se stejne mnozit moc nechceme.

Navíc ten seznam je zcela zcestný, porovnat možnost rozmnoženi jednotlivých druhů např. Ve Španělsku a střední Evropě, to může opět vymyslet jen blbec sedící na zadku v Bruselu.

Tam to asi nevymsli.

Z čistě praktického hlediska, nechápu proč by mi někdo kdo nepozná rozdíl mezi užovkou a zmijí, měl zakazovat co mohu chovat.

Rad to vysvetlim. Protoze s tim souhlasi ti, co jsme si je svobodne zvolili.

Většina dobrých chovatelů, přistupuje k chovu zodpovědně, pořízení zvířete je pro ně splněním snů a s tím souvisí i investice do chovatelské zařízení, krmení a vet. péče - tyto náklady mi nikdo neuhradí a ani v případě zákazu nevrátí..

Souhlasim, ze vetsina dobrych chovatelu pristupuje zodpovedne. Problem je vsak v tom, ze vetsina chovatelu neni dobrych.


Takže menšina dobrých chovatelů je nezodpovědných? Ale pak nejsou dobří, ne?

Jsem se v tom trochu ztratila.

A většina chovatelů není dobrých - ten údaj máte odkud? Pracujete na ministerstvu zemědělství nebo životního prostředí nebo na SVS?

kometa
kometa 20.06.2023, 14:35:50 xxx.xxx.224.101
Růža:

a proč myslíte?


Viz výše.

Pořídila jste si pracovní plemeno, určené k pasení. Když nemá ovce, pase cokoliv jiného.

Zařídila bych se podle rady keriton.

 

kometa
kometa 20.06.2023, 14:29:52 xxx.xxx.224.101
ančovička:

Reaguji sice na státy příspěvek,ale i nepřípuštěná koza se dá rozdojit..ale musí proběhnout říje...koza musí být  dospělá, tedy aspoň roční..


Tak tak, pár takových koz nám prošlo statkem. Dojily i jako "panny".

kometa
kometa 20.06.2023, 14:25:13 xxx.xxx.224.101
JanaJanaJanaJana:

Nevadí, osvěta musí být, i kdyby to to případné děvče mělo přivést na jedinou novou informaci.

A dotaz je i dobrý, zajímá se o welfare koně :) 


Však ano. Proto jsem odpověděla k věci a vstřícně.

kometa
kometa 20.06.2023, 14:22:12 xxx.xxx.224.101
Jiřina:

Ahoj vážení chovatelé čičin. Mám takový dotaz, máme doma ragdollku s PP. Bydlíme ve městě ale v RD a malou zahrádkou za domem. Rád bych ji poskytl slunění a čerstvý vzduch, je dobré udělat pro ni venkovní voliéru, která by měla plnou střechu a mohla by tam trávit klidně celé dny ikdyž nebudeme doma? Nebo hrozí riziko že něco lapne od volně toulajících koček? Děkuji.


Tak ji necháte naočkovat.

Léta jsem z autobusu pozorovala voliéru se dvěma kočkami. U RD. Navazovala na okno pokoje, takže kočky mohly teoreticky kdykoliv dovnitř nebo ven. Měly tam šplhadla, větve, pelíšky a myslím, že byly moc spokojené.

kometa
kometa 20.06.2023, 14:19:48 xxx.xxx.224.101
chvd:

Nenene :) Zodpovedne chovani znamena, ze se z ni venkovni kocka nestane. nebo aspon ne ve vyznamne mire, poctu.


Jenže většina koček je z titulu své funkce myšilova venkovních. S tím nic nenaděláte. A každá venkovní kočka se bude bez kastrace nekontrolovatelně množit. To je druhý fakt.

 

kometa
kometa 20.06.2023, 14:15:52 xxx.xxx.224.101
kocoura219:

Já jsem nedávno někde četla, že se objevuje u koček čím dál častěji (nebo se to dřív jen tolik nezkoumalo?). Asi to případně souvisí i se životním stylem... 


Ale tak to jo, je stejně jako u lidí - jsme tlustí a nehýbeme se. Ale kočka obecně odchází dřív a víc na nemocné ledviny (pominu-li autonehody nebo psy).

Prostě, když mi kočka začne víc pít, močit, žrát a přitom hubnout, zacinká mi CRI, pak štítná žláza a až nakonec diabetes. Statisticky.

U psa bych naopak tou cukrovkou začala.

kometa
kometa 20.06.2023, 14:13:19 xxx.xxx.224.101
assil:

Řekla bych, že minimálně chvd má zcela přesnou představu, že i když to povede ke kompletnímu zrušení chovatelsví, jakožto lidskému výmyslu, bude to pro ty zvířata jen dobře.

Popravdě něco to do sebe má, ale musím říct, že třeba vajíčka by mi chyběly.


Mně i mléko a sýry.