Aktuálně: 3 981 inzerátů203 871 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 21.06.2023, 18:57:44 xxx.xxx.147.163
Doron:

A co tažného skopce ;)?


Mně napadl kozel (teda hňup). Ale ani ten by neměl být sám. Ale zase ve spotřebě krmení to nebude tak zásadní rozdíl.

kometa
kometa 21.06.2023, 18:56:01 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Taky se u ovcí najdou agresivní jedinci jenže tam se to řeší jednoduše - mrazákem protože máte ve stádě stále dost dalších které "nezlobí", ale pokud budete mít dva agresivní oslíky takhle to budete asi řešit těžko, (jedině snad udělat uherák) náš pan nebožtík učitel přírodopisu měl jednoho tak agresivního že ho nakonec museli vykulčit až potom se uklidnil.


A nebyl agresívní právě proto, že byl sám?

kometa
kometa 21.06.2023, 18:53:45 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Tak pokud je to v zákoně ok, nekoukal jsem , ale vím že spousta lidí oslíky chová společně s ostatními domácími zvířaty a není na nich přitom vidno nějaké zvláštní utrpení on každý pes taky nežije ve smečce a nevadí mu to, ony nakonec i ty zákony taky nejsou všechno  i ony jsou různé "kvality". Tak ať si pán tedy pořídí dva aspoň toho víc utáhnou a je to smile sice se mu budou třebas navzájem mlátit ale aspoň že dodrží zákon. ML.


Jenže psovi dokáže smečku nahradit člověk. Pokud se mu dostatečně věnuje. Oslíkovi ne. Ani ty ovce, protože prostě mají jiné chování. Třeba se s ním nemůžou vzájemně drbat na kohoutku.

kometa
kometa 21.06.2023, 18:49:25 xxx.xxx.147.163
chvd:

Je to spatny sexisticky utok a ne vtip. Takhle si delat srandu z zen, ze nejsou schopny ani poradne specifikovat cloveku nakup o dvou polozkach. Jsem poobouren.


Ne člověku, ale muži.

kometa
kometa 21.06.2023, 18:39:26 xxx.xxx.147.163
assil:

Osobně rozlišuju domestikovaná zvířata, která by mnohdy i bez člověk už nepřežila, viz třeba krávy nebo ovce a divoká zvířata, která se chovají v zoo. Takže argument s kočkou není podle mě správný. I když pravda asi 2x jsem viděla, jak vypadá kočka roky chovaný v bytě, když se prvně vezme ven a je to smutný pohled.

A připadá mi docela zajímavý, že to co by člověk neudělal psovi, klidně udělá kočce.


A to byste se divil(a), jak rychle stačí zdivočet kráva. Ta by v přírodě přežila naprosto v pohodě.

A co když mám kocoura, který nikdy nechtěl ven? I kdybych nechala půl dne otevřené dveře. Druhý na tom taky nějak zvlášť netrvá. A já jsem ráda, protože těch přejetých jsem už odpitvala dost.

kometa
kometa 21.06.2023, 13:57:11 xxx.xxx.224.101
lesakm:

U ovcí máme spodní drát 30 a podsekávám ohradu v průměru každý měsíc, jenže stačí aby v noci proskočilo skrz ohradu pár srnek nebo u lesa spadne nějaká větev na dráty a už je hnedle mimo provoz a než člověk přijde z práce a dojede tam je stádo bez ochrany, to by tam čkověk musel u toho sedět 24/365 a to si dnes nikdo nemůže dovolit protože by potom zřejmě umřel hlady něčím se holt musíme taky živit.\'rolling-eyes\'ML.


Jo, srnky taky. Případně uprchlá jalovice z vedlejšího družstva, kterou se jali "nteligentně" nahánět po výběhu traktorem.🙄 Ještě podotýkám, že bylo po dešti. Tehdy jsem velmi zvýšila hlas.

kometa
kometa 21.06.2023, 13:54:07 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

To je jak kdybyste se u nás opíral v chovu ovcí o článek na Novinkách... Nebo o reportáž v Chcete mě.


V Chcete mě jim aspoň jde o blaho těch útulkáčů, si myslím. A nedoporučili by borderku důchodci, který chodí o berlích.

kometa
kometa 21.06.2023, 13:49:42 xxx.xxx.224.101
assil:

No a já nepovažuju za dobré podmínky, když se zvíře, které běžně v přírodě nachodí a naběhá destítky nebo stovky km, drží ve výběhu, protože ani ten největší výběh se tomu nepřiblíží ani smykem. Jo, ta zvířata nemají parazity a díky léčbě se dožívají vyššího věku, zato jsou dost vypsychovaný, ono ostatně stačí najít nějaká videa na yt, obvykle děti a zvířata, tygři gorily a tak, nebo to vidět na vlastní oči, aby bylo vidět, jak jsou na tom ta zvířata psychicky bídně. A to všechno nesmyslně a jen pro zábavu lidí.

Jo, taky jsem byla párkrát třeba v záchranný stanici a tam to má smysl, když tam mají zraněná zvířata, která by v přírodě už nepřežila.

Ale držet za mřížema zdravý mladý zvířata jen proto, aby se lidi na ně mohli koukat, mi fakt připadá ujetý a nehodný 21.století.

 


Tak je vypustíme do přírody, kde nepřežijou? Protože je někdo uloví. Pro maso nebo trofej. To mi nepřijde jako lepší řešení.

kometa
kometa 21.06.2023, 13:46:58 xxx.xxx.224.101
assil:

No jasně, ale já vidím rozdíl v tom, když si člověk reguluje sám sebe a když reguluje zvířata.

A pozitivní seznam je regulace lidí, ne zvířat.

Mojí duši berou akorát ti chudáci v zoo, kteří se tam nudí v malých výbězích a ještě musí snášet ty davy lidí. Dřív byli v zoo i lidi a ostatním lidem to přišlo normální a přišel čas, kdy lidem docvaklo, že to není OK, tak doufám, že brzo lidem docvakne i to, že to není OK ani pro zvířata.

 


Jak v které Zoo,. Třeba taková Hluboká nebo Tábor má výběhy velmi pěkné. A před davy lidí mají zvířata kam zalézt. Nehledě na to, že jsou na ně zvyklí a občas se sami a rádi předvádějí. Povídali ošetřovatelé, že v době covidu to některým chybělo. Na druhou stranu, v rámci objektivity, se jim zvýšilo procento odchovu mláďat.

kometa
kometa 21.06.2023, 13:42:48 xxx.xxx.224.101
assil:

Ano, co zeměkoule zeměkoulí stojí, druhy vymíraly a objevovaly se nové, většina těch druhů co tu teď máme tu není nijak závratně dlouho a když je lidem líto slonů a spol., proč jim není líto mamutů a šavlozubých tygrů a plavuní a trilobitů o dinosaurech nemluvě? Záchrana druhů pro mě není nic jiného než lidská snaha zachovat status quo, což na téhle planetě nikdy nefungovalo a je to prostě jen to lidské Já chci.


Akorát že ty dinosaury jsme nevyhubili my jako Homo sapiens. To se o většině současných druhů říct nedá. Tam na tom máme velký podíl. Třeba u sysla nebo sýčka. Jenom příklad.

kometa
kometa 21.06.2023, 13:39:42 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Tak při absenci druhého osla se jako společníci doporučují slepice ovce nebo kozy  tak zřejmě mu to jako nenáročnému zvířeti k životu stačí a nebere to jako tragédii.smileML.

https://cs.365dailyjournal.com/403-how-to-raise-a-donkey-breeding-advice


Nestačí. Viz výše. Je to společenský tvor a jiný druh mu to prostě nevynahradí.

To je článek amerického původu, že? Z překladače, soudě podle kostrbaté češtiny. Čímž pro mě ztrácí důvěryhodnost. Je od někoho, komu jsou potřeby zvířete fuk. A klidně napíše, že si oslíka můžu vychovat jako hříbě o samotě. Ha ha. A že je třeba trávit s oslem dostatek času, což vzhledem k jeho životnímu biorytmu znamená cca 20 hodin denně. Ha ha podruhé.

Naštěstí zákon na ochranu zvířat proti týrání hovoří jasně.

kometa
kometa 21.06.2023, 13:31:10 xxx.xxx.224.101
mastnacekk:

Kun ma spodni lanko ve vejsce, kde je u ovci posledni. Nadsazka. 

Jsou hodne naivni. Nekteri ekologove davaji pod ohrady pvc nebo jine folie. Tak rada praktiga buggyry, geosku, cim ty kylometry geosky upevnite? Jak dlouho potrva nez proroste? Cena poradny gramaze. Ale to uchyceni ze jo a pak zacnou uradovat krtci, sundat geosku, zabit krtka a uchytit geosku. 

A kdyz tohle vsechno vyresite, zafonancujete a najdete cas kdy to delat, tak zjistite, ze ta ohrada je nizka, vyssi vam nedovoli a ze vlk v zimni srtsti se nauci ohradnik proskocit. Jako nase bejvala bordera. A to ji nehnala potreba lovit, jen zvedavost. 

Proste a jednoduse, strilet, strilet, strilet. 


My měli spodní lanko ve výšce 40, 50 cm. Proto jsem v sezóně kosila dost často.

Jinak ano, že vlk v srsti může proskočit, souhlasím. Nám takhle prchali poníci a haflošové s hustou hřívou. Případně dekovaní koně bez ohledu na plemeno.

kometa
kometa 21.06.2023, 12:39:40 xxx.xxx.224.101
Thielli:

Milá Kometo, já myslím, že postava doktora Cvacha v jednom starším seriálu vycházela z reálného pozorování světa kolem. Všude kolem mě se Cvachové vyskytují. Jsou součástí tohoto světa. Pokud se drží jen na diskusích, pak je to jen otrava se těmi slohy ve stylu "píšu dobře, píšu rád", (a já dodávám - píšu hodně) prokousávat.

Nic proti pluralitě, naopak jsem se doslechla, že sociální sítě pluralitu zabíjejí (sama v žádné, vyjma pobytu zde, nejsem); jak správně někde reagovala Bodlinka, je dobré vidět i ty, kteří věci vidí jinak a není nic špatného na tom se občas pustit do zuřivé polemiky, pokud tato se opírá o nějakou hmatatelnou zkušenost. Opravdový průšvih pak vidím tam, kde se Cvach dostává do rozhodovací pozice. Management, politika... 

Já si představuji aktivního Cvacha tak, že místo nějaké venkovní aktivity sedí spíše doma a od svého počítače nahazuje udice na všechny strany. Každé zabrání pak potěší. Je to volba toho člověka a volba druhých, zda se s ním do přetahované pustí.  

 


Však jo. Mě ta přetahovaná zatím baví. Až přestane, tak se odmlčím.

kometa
kometa 21.06.2023, 12:37:42 xxx.xxx.224.101
chvd:

kometa:

Mně připomínáte naše dítě (studentka SOŠ´veterinární), která navrhla krmnou dávku pro dojnici 650 kg, dojící 30 l mléka.

Pro zvědavé napíšu odpověď.

kometa
kometa 21.06.2023, 12:36:35 xxx.xxx.224.101
chvd:

Jo tak, to jakoze kdo nemel borderu, nic o nich nevi a pise jen bohapuste teorie.

Stejne jako treba (mysleno nyni obecne, nema to souvislost ani se mnou ani s nikym tady)

kdo nevychoval dite, nebude mi radit, jak mam vychovavat to sve

Takhle to myslite?


Ano, takhle to myslím. Valstní děti nemám, tak nikomu neradím, jak má vychovávat ty své.

I když cizích mi prošlo rukama pár desítek. Takže úplně nepolíbená nejsem.

kometa
kometa 21.06.2023, 11:53:15 xxx.xxx.224.101
Doron:

Tyhle supernašláplý borderky, to by nebylo nic pro mě, třeba bych takovýho psa dokázala vychovat, ale strašně by mě znervózňoval tou obrovskou potřebou aktivity a hlavně tím upřeným dychtivým pohledem :))

Není to holt pes pro každýho.

Teď potkavám hodně opravdu nevyrovnanejch borderek, jsou vyloženě bázlivý, věčně ohůnek mezi nohama :(.

Myslím, že základ dobrýho soužití začíná dobrým výběrem plemene a hlavně konkrétního štěníka.

Jo, a taky jsme potkali pána, co jeho pes bordery honil cyklisty a auta a pán doufal, že z toho vyroste. Nechal si to ode mě rozmluvit a vyřešil to tak, že poslal psa a syna na výcvikovej tábor :)). Teď je vídám z okna, pes na volno, aut si nevšimne. Pán nosí takovou obrovskou jakoby pastýřskou hůl se kterou různým způsobem ťuká ( asi jí používá místo klikru), pes oči přilepený na tý holi, aby mu něco neuteklo a pohoda. 

 


Není. Tak jako bych si já nepořídila araba nebo plňase, protože si přiznám, že na ně nemám.

kometa
kometa 21.06.2023, 11:51:28 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

K tomu veselá historka. Jsem si tuhle vyzvedávala auto v servisu a zrovna servisák předával auto pánovi důchodcovi, takové pěkné, malé (nevím, proč si důchodci pořizují zásadně nízká auta s malými dveřmi, asi nějaká forma masochismu), novoučké (vyrobené po roce 2015, to je pro mě výkřik moderny). A důchodce se nasoukal do autíčka a dupnul na plyn a ono mu to chcíplo. A servisák se zatvářil ztrápeně. Tak jsem se na něj tázavě koukla, jako kde je problém, a když pán znova nastartoval a odjel, tak servisák říká \'no, já jsem mu měnil spojku. U tohodle auta už čtvrtou za pět let :-( ...\'. A že pán neumí rozjezdy, vždycky drží spojku na půl žerdi, a motor vytočí na nesmysl, a spojku progresivně pálí. Servisák mi ukázal přítlačák - no ten byl vykalený do modra, nekecám... No, tak tady si pán nepřečetl návod, resp. nenaučil se jezdit, tak holt musí platit. Jediný, kdo tím \'trpí\', je tady zrovna servisák, a dá bůh, že to snad nikoho neohrožuje na životě a na zdraví (možná servisáka na srdeční kondici).

No takže holt panáček důchodce tady platí jednou ročně výměnu spojky.

No a takže holt tady paní, pokud si nenechá poradit, bude psíka vláčet na šňůře do konce jejich soužití.


Omyl! Paní bude vláčena.😉

Já si na důchod, když už, pořídím něco menšího. Už jenom proto, abych to v případě potřeby vynesla do 2. poschodí bez výtahu.

kometa
kometa 21.06.2023, 11:44:35 xxx.xxx.224.101
mastnacekk:

Ne, lidem totalne bez praxe aspon s malochovem ovci, dobytka atd tohle voslit nema smysl. Toho jsem si uzil jinde az az. Na konec to skonci vetickou vlk tady byl driv nez lidi. Na to nejsem zvedavej. 


Já mám praxi s malochovem koní. Ohradníky jsem podsekávala kosou (což stačilo) a ještě sbírala ve výběhu bobky.

Návrhy Buggyry jsou nepoužitelné? Ráda se poučím.

kometa
kometa 21.06.2023, 09:27:16 xxx.xxx.224.101
Bodlinka:

asi mám jiné pořadí:) respektive při cri nebude víc žrát, spíš tam bude nechutenství. když bude hodně žrát, pak štítná žláza a diabetes jsou zhruba na stejné příčce, diabetes přitom klidně u relativně mladých, hlavně pokud jsou bytové a vím o nich, že jsou nebo byly tlusté. když pu/pd obecně, tak další hodně důležitá nemoc u kočky je hyperkalcemie a je to paraneoplastický syndrom a hledáme hlavně lymfom. u psa bych nezačala cukrovkou, pokud to nebude fena cca po hárání, ale i u té primárně hledám pyometru. ale jinak jsou možnosti tak široké, že bez krví si člověk nemůže dělat ani seznam, protože jestli jsou to játra, ledviny, cukrovka, cushing nebo addison se nedá předem odhadnout a ani nevím, co by mohlo být nejčastější. ten addison je relativně nejvzácnější ale těžko říct jestli to není tím že je na něj někdy těžké přijít. cukrovka a cushing často tak nějak splývají dohromady a je to vlastně diagnostický chyták (kteří ti co se nechali nachytat odhalí později jako cukrovku, co sakra pořád nejde léčit inzulinem)


Tak můj kocour má opakovaně potvrzenou CRI a žere jak protržený. Asi výjimka, no. Diabetes a štítka vyloučeny.  Pravda, tlustý nikdy nebyl, je takový siamoidní typ.

Jinak souhlas.