Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 22.06.2023, 11:27:27 xxx.xxx.224.101
assil:

Ona to leithian myslela nejspíš ironicky, i když poněkud nechápu že komentuje kolikrát ve dne viděla soumračný zvíře. 

Jo, irbis, stačí si počíst, že teritorium má 30-500 km  a představit si ho v malém středoevropském výběhu, to jistě skáče nadšením.


Tak já běžně vídám vlky nebo rysy.

A ten irbis se už narodil v zajetí, takže nemá srovnání.

kometa
kometa 22.06.2023, 11:10:02 xxx.xxx.224.101
assil:

Ale já nic nepsala o prchání, jen že je rozdíl mezi domestikovaným a divokým zvířetem neb to domestikované často bez člověka nepřežije. A je fuk, jestli je to kráva, které zrovna sebrali tele a nebo ovce, která je tak zarostlá, že ani nemůže chodit.


A já psala, že kráva to v přírodě klidně dá. I ta ovce, zvlášť když bude ve stádě. A nevybere si zrovna Šumavu nebo Beskydy.

kometa
kometa 22.06.2023, 11:07:40 xxx.xxx.224.101
assil:

Odkaz na co? Na to, že v Americe původní koně vyhynuli? Nebo že na to měl nejspíš podíl i člověk? To najdete všude, kde se píše o historii koní v Americe.


V pleistocénu těžko. Ani Indiánům se nepodařilo vyhubit bizony. To zvládnul až bílý bratr díky železnici a střelným zbraním. A hlavně s nulovou úctou k přírodě. + samozřejmě, když zabíjeli bizony, zbavili původní obavatelstvo jejich hlavní potravy. A nejen potravy.

kometa
kometa 22.06.2023, 09:17:43 xxx.xxx.224.101
assil:

Jo, až na všechny ty, které ještě potřebují denní dojení a bez něj nepřežijou.


Těch zase tolik neprchá. A i když, pořád je tu varianta krávy ke konci laktace nebo zasušené nebo ne echt holštýnky.

Pravda, většinou emigrují masné krávy a tam problém není žádný.

kometa
kometa 22.06.2023, 08:39:06 xxx.xxx.224.101
Kilian:

....ty chlupy...konci éra černého oblečení....pokud není sušička na prádlo, je člověk neustále obalené chlupy....chlupy rovněž všude, kam si sednete a vecer lehnete....ideálně denně luxovat...navíc čištění kočičí toalety dost nevabného obsahu...stelivo je také občas po bytě, když ho kočka roznese....


Jste zapomněla na chlupy v právě otevřeném jogurtu.😜

kometa
kometa 22.06.2023, 08:36:07 xxx.xxx.224.101
Trickyvoo:

On má tak srandovní chlupy. Jakoby ho něco požvějkalo vyplivlo. Hroznej roztomilouš \'love\'.


Přesně! Takhle vypadala anakondou vyplivnutá opička, když chtěla sežrat většího člověka. Bylo to v jednou uhozeném filmu o obří anakondě.

Doron, je to vtip.🌺

kometa
kometa 22.06.2023, 08:30:42 xxx.xxx.224.101
Doron:

Já myslela prostě vykastrovanýho berana.

Že prý je kdysi používali třeba mlíkaři.

Ale máte pravdu, bylo by to dnes příliš extravagantní ;)).


Proč? Originalita se dneska nosí.

kometa
kometa 22.06.2023, 08:30:09 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Nevím tedy jestli tu skopce ještě někdo vůbec chová dříve se chovala nějaká stáda skopců kvůli krvi která se jim pravidelně odebírala za účelem výroby nějakých léků či co . Ovšem nedokážu si představit jak by je někdo naučil tahat jakýsi  vozík to by asi byla pořádnáupside "šou" ML.


 Dříve se chovali tzv. "séroví" koně. Nevím, k čemu by byli skopci, když se z nich krevní plazmy získá mnohem méně.

kometa
kometa 22.06.2023, 08:28:47 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Kastrační gumičky už nám zakázali takže si myslím že dnes už nikdo beránky ani nekastruje, ale já myslím že naopak dnes extravagance frčí a nic tu už není "dost extravagantní"tongue-winkML.


Pořád jsou Burdizzovy kleště.

kometa
kometa 22.06.2023, 08:28:27 xxx.xxx.224.101
Bodlinka:

ale neuveze 150 kg plus vozík.


Ale dva by mohli.

kometa
kometa 22.06.2023, 08:26:33 xxx.xxx.224.101
Trickyvoo:

Ano, jasně špatné zadání, ale třeba můj muž by u takhle nejasně řečeného zadání už pokládal doplňující otázky.

Jak jsme si tohle s mužem doma uvědomili, tedy že jsem schopná mu říct půl zadání a myslet si, že zbytek si domyslí a já, že na to nezle spoléhat, že si to domyslí. Musím říct, že nám to výrazně usnadnilo život teeth.


Máte chytrého muže. A vy jste moudrá žena. Oba jste pochopili, jaká úskalí mohou nastat v "mezipohlavní" komunikaci.

kometa
kometa 22.06.2023, 08:24:20 xxx.xxx.224.101
Trickyvoo:

A pak ještě Timík v útulku. Ten kukuč mně učaroval a bylo jasno

    \'Obrázek\' \'Obrázek\' \'Obrázek\'

Tak něco takového plánuji na důchod. Vořech vořechovitý.🌻

kometa
kometa 22.06.2023, 08:22:10 xxx.xxx.224.101
Vejvodová:

Dobrý den, chceme s manželem koupit na prázdniny dětem 5 a 8 let nějaké zvířátko o které by se starali. Přemýšlíme nad nějakou malou ovečkou nebo kozičkou. Podmínky jsou aby nezapáchali a nebyli agresivní. Jaká nejmenší plemena ovcí a koz mi doporučite? Děkuji, V.


Viz výše.

Ovečky i kozičky jsou stádová zvířata, tudíž mít jenom jednu je podle zákona týrání. Zapáchá každé zvíře (i člověk). I když toto můžete ovlivnit správnou péčí.

A jaké máte podmínky? Víte, čím krmit, jak a proč odčervovat, poznáte zdravotní průšvih nebo přerostlé paznehty, máte vyhlídnutého veterináře, dokážete koupit zdravá zvířata?

Omlouvám se, ale váš dotaz zní velmi naivně.  A taky se táži, co bude se zvířaty po prázdninách?

kometa
kometa 22.06.2023, 08:13:52 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Asi jsem se špatně vyjádřil tak nemusíte hned být agresivní jsem amatér. Nemyslel jsem kočkovitou šelmu jako lev nebo tygr ale něco jako kočku domácí jako je perská, angorská apod tak které plemeno je největší. Anonymní jsem hlavně aby se to třeba přítelkyně nedozvěděla.


Velké plemeno je třeba mainská mývalí.

Ale nedá mi se nezeptat - víte vy nebo vaše přítelkyně, co to obnáší, mít doma kočku? Jako třeba poškrábané sedačky, skříně, vy oba, všude chlupy, strhané záclony a žaluzie, vyhrabané (případně rozbité) květináče...

 

kometa
kometa 22.06.2023, 08:09:18 xxx.xxx.224.101
Janča:

To jsem zapomněla dodat, samozřejmě mají každá svoji misku ale žerou si navzájem jak to chcete ovlivnit.


A víte, že se tohle dá zvládnout i u koní? Buď hlídám nebo uvážu nebo je každý v jiném boxu (pes v místnosti).