Aktuálně: 3 983 inzerátů203 905 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 27.06.2023, 11:38:24 xxx.xxx.224.101
Alka:

Má někdo zkušenosti s tímto na obrázku? Narazila jsem na to u nás při nákupu směsi pro nosnice. Mají to vaší koně rádi? 

    Obrázek

Přibarveno, aromatizováno, konzervováno. Neboli nekupuji.

Za mě je nejlepší pamlsek poctivá mrkev.

kometa
kometa 27.06.2023, 11:33:33 xxx.xxx.224.101
Bobca:

ano,i vliv prostředí..Je to už hodně let,u nás v dědině bylo velké zahradnictví..v bezprostřední blízkosti byly 3 ulice-souběžné..Umíralo tam dosti lidí bez rozdílu věku,až přišli na to,že ty postřiky,když foukal vítr,letěly nad ty uličky..Tenkrát se to v těch 70-80tkách nějak nezkoumalo..Pak se to přičetlo Černobylu....\'hushed\'

Ale jiná věc..já tu včera měla mladou paní..Po telefonu mi nabídli ze Zarenu rozbor vody..Mám od nich matraci,polštář a tu vyhřívací dečku.. Hned mi došlo,a povídám \'žádný filtr kupovat nebudu\'...Paní na drátě,že nemusím.,že jsem jejich spokojený zákazník-no,po 2 reklamacích matrace\'tongue\'.klasika..ale ta voda mě zajímala...říkám jí,že mám městskou..ale proč né..Jsem obrněná nabídkám..Barák je prastarý-prý to byla skoro ruina se zatlučenýma oknama(jsem se dověděla nedávno)..ale abych to nezakecala...Vyfotila jsem si sklenici s vodou,do které ponořila ten \'jonizér\'..okamžitě to začlo reagovat..a výsledek jsem si vyfotila..8 násobek železa..\'hushed\'\'vomiting\'-tenhle smajlík je myslím na místě) A usazuje se mi to v játrech atd...Balená voda je na pití lepší,ale tam jsou zas prý plasty..Moje vode se pít totiž nedá,je fakt jak z městského bazénu..i v konvici mám nános chloru po pár \'várkách\'\'thumb-down\'

Ukázala mi i fotky trubek,zanešených-ne v domě,ale obecně...Tajkže si myslím,že ty trubky se určitě neměnily,co ten barák stojí..Pošlu obrázky i bytné,co tu pijem...Chápu,paní chtěla prodat,ale netlačila-řekla jsem jí to už ve dveřích,že nebudu kupovat,tak mi aspoň udělala tu vodu....jó,a dostala jsem tu antibakteriální a protiroztočovou deku--je mi jedno,jestli to \'funguje\',ale je pěkná..\'thumb-up\'

Zeptám se-máte s tímto někdo nějakou zkušenost?..vím,že ti prodejci chtějí prodat za každou cenu,ale....viděla jsem to na vlastní oči...Do večera rez spadla na dno sklenice,voda byla ale rezavá pořád..(ptám se,jestli to nemohla být jen nějaká chemická reakce).chtěla mi ji zpětně vyčistit tím dalším \'čidlem\',já nechtěla,chtěla jsem to ukázat vedle u sousedů..jestli by si nenechali taky tu vodu otestovat...přidávám foto..Na dědině jsme měli taky železitou vodu,když jsem byla malá..vana byla rezavá,kolikrát i ta voda,když do ní člověk musel vlézt..sprchu si nevybavuju,jestli tehdy vůbec byla..

    \'Obrázek\' \'Obrázek\' \'Obrázek\'

Nesmysl.

Konzultovala jsem s kolegou chemikářem. Máš-li pochybnosti, oslov přímo vodárnu a jejich hygienika. Nebo jakoukoliv nezávislou laboratoř, pokud máš obavy ze střetu zájmu.

Jo a železe se v játrech samozřejmě ukládá do zásoby (já jako dítě syrová játra konzumovala, asi to tělo potřebovalo), na tom není nic špatného.

Prostě, jestli chceš zbytečně vyhodit peníze...Bůh ví, co do té vody ženská přidala. Kolega mi už právě párkrát ukázal pokus, připravený pro děti. Jak se původně čirá voda "najednou" zbarví.

kometa
kometa 27.06.2023, 10:52:15 xxx.xxx.224.101
Sardullah:

Kosti zásadně nahrazuji makovým koláčem....tongue-wink


A nejsou psi lehce zfetovaní?😜 Pokud vím, odvar z makovic se dával miminkům, aby spinkala.

kometa
kometa 27.06.2023, 09:57:29 xxx.xxx.224.101
Doron:

Abych se vrátila k původnímu tématu..

Můj Gučák, jako štěně, taky pozřel návnadu na potkany. Deratizovali tenkrát ve stájích, které sousedí s naší zahradou a rozházeli pytlíky s návnadou i pod okna stáje, přímo k nám.

Viděla jsem, že má v tlamě nějaký růžový pytlík a než jsem k němu doběhla, měl ho v sobě :(.

Skočila jsem rychle do auta, za deset minut jsme byli na veterině, všechny jsme předběhli, doktorka mu píchla morfin na zvracení a za chvíli bylo všechno venku.

A doktorka kouká na ty zvratky, byl tam ještě nerozpuštěnej pytlík s jedem, a povídá přísně:  "Vy tomu psovi dáváte párky?!?!" Protože tam byl i nestrávenej párek, kterej mu dala moje máma, dej jí pánbůh věčnou slávu ..

Dopadlo to teda dobře a v sousední stáji jsem stropila takovej skandál, že k nám nic házet nebudou  :).


Morfin? To asi ne. Kdy to bylo? Apomorfin se už nedá sehnat. Pokud vím.

kometa
kometa 27.06.2023, 09:52:55 xxx.xxx.224.101
assil:

Na ty krávy jsem odpověděla někde vejš.

Takže vy vlastně říkáte, že například mít psy v klecích ve sklepě je OK, protože se tam množí, tak mají vhodné podmínky.

Takže vlastně tihle množitelé se o ty psy starají dobře a netřeba proti tomu nic podnikat, psi se množí, takže se mají super.

OK, myslím, že tím to můžeme uzavřít, protože fakt v tomto se evidentně neshodneme.


Neshodneme. Navíc mluvím (píšu) o divokých zvířatech, ne o těch domestikovaných v kleci. Nebo jsem někde napsala, že schvaluji množírny?

kometa
kometa 27.06.2023, 09:48:03 xxx.xxx.224.101
Arbora:

Metastázy zatiaľ nemá, aj histológia bola asi dobrá. Otázka je, koľko zvládne ta cystická ľadvina. Zatiaľ (klopem) má kontorlnú krv dobrú, ďalšia o tri mesiace. Kúpila som aspoň aminavast, je na diéte, viac asi urobiť neviem. 

Tiež sa teším z každého jedného dňa, pes asi zatiaľ ani nevie, že má mať nejaké problémy, akurát je nešťastná, lebo má zakázané všetky obľúbené aktivity ako behanie za palicami, skákanie do vody, alebo naháňanie so psami. 


Rozumím. Mám třetím rokem ledvinového kocoura. A taky si užívám každý den.

kometa
kometa 26.06.2023, 17:38:24 xxx.xxx.147.163
Kilian:

....můj nejbližší kamarád štíhlý nekuřák, takřka abstinent, vařící si domácí stravu, stále v pohybu na milované zahradě a dílně...Ca tlustého střeva, stomie, několik recidiv, nyní bez tenkého střeva, prognóza nedobrá...jeho maminka obdobný životní styl krom tě dílny, štíhlá, nyní diagnostikovano několik nádorů v tlustým střevě plus nález na játrech, prognóza nedobrá....


A to je ono.

Té mé kamarádce nechtěli doktoři věřit, že je nekuřačka. Naléhali na ni - tak to klidně přiznejte, vždyť o nic nejde.

Možná geopatogenní zóna u ní v práci - předchozí kolegyně taky umřela na rakovinu. Byla ve stejné kanceláři. A určitě stres - manžel se chtěl kvůli práci odstěhovat do Brna, ona nechtěla opustit svou práci ani přátele.

kometa
kometa 26.06.2023, 14:30:16 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Opravdu plic? Přece určitě víte, že na rakovinu plic se tak brzy neumírá a za druhé na plicích jsou mety ze všech rakovin a na ty když se přijde, až na ně, je už opravdu pozdě. Bobi ta Helena: raka dostanem nejspíš všichni, jak psal jeden onkolog, protože se dožíváme mnohem víc, tak se jí prostě dožijem. Ale mít ji v 65 je špatné. A taky neznám nikoho ze svého okolí, kdo na rakovinu tlustého střeva umřel a neměl nadváhu. Včetně mého strejdy vloni - než začal mít potíže, byl už tlustý jak sud. Zrovna tato je s obezitou spojená určitě.


No, předpokládám, že tohle doktoři diagnostikovali správně, Vím, že vy jim moc nevěříte.

Rakovina plic může být i primární (hlavně u kuřáků nebo horníků). Tady byla, žádné metastázy odjinud. A paradoxně umřela tak rychle proto, že byla nekuřačka. V kuřáckých poškozených plicích se šíří pomaleji.

A rakovina tlustého střeva s obezitou nesouvisí. Jíme hodně masa, zejména grilovaného a uzenin. A málo vlákniny.

kometa
kometa 26.06.2023, 13:23:50 xxx.xxx.224.101
assil:

A já říkám, že rozmnoží, pokud ty podmínky nebudou extrémně špatné a stres extrémně vysoký.


A já zase říkám, že když se zvíře rozmnoží, znamená to, že podmínky mu vyhovují.

V čem je rozpor?

A neodpověděla jste mi na ty krávy.

kometa
kometa 26.06.2023, 13:14:56 xxx.xxx.224.101
assil:

Chápete, že je úplně jedno, jestli se těch zvířat rozmnoží půlka nebo všechny, prostě se nějací jedinci rozmnoží, ani v přírodě se nerozmnoží všichni jedinci. Takže tyhle statistiky jsou u divokých zvířat úplně jedno.


Však jo.

Já mám na mysli zvířata v Zoo, která se nerozmnoží, pokud nebudou mít vhodné podmínky.

kometa
kometa 26.06.2023, 13:12:27 xxx.xxx.224.101
assil:

To je podle mě blbost, podle toho by nemohli mít děti ani lidi fyzicky nebo psychicky nemocní, což není pravda. Naopak bych řekla, že rozmnožovací pud je jeden z nejsilnějších a funguje skoro za všech situací.


Psychická nemoc není totéž co stres. A fyzické onemocnění je různorodé. Jo, otěhotnět může i fetačka.

kometa
kometa 26.06.2023, 13:11:29 xxx.xxx.224.101
assil:

To je podle mě blbost, podle toho by nemohli mít děti ani lidi fyzicky nebo psychicky nemocní, což není pravda. Naopak bych řekla, že rozmnožovací pud je jeden z nejsilnějších a funguje skoro za všech situací.


Viz výše- Dojnice v kravínech a krávy na pastvě. Tam se stresový faktor podepisuje velmi významně.

Nebo bývalo na kožešinových farmách - předčasné porody či zabití vlastních mláďat. Taky stresového původu.

kometa
kometa 26.06.2023, 13:07:36 xxx.xxx.224.101
assil:

Ale rozmnoží, děti se rodily i za války, vlastně za jakékoliv situace a stres měl vliv taky max na nějaký jedince. U zvířat to bude stejný. Reprodukční kliniky frčí, protože plodnost je zničená chemikáliemi a HA z okolí.


Fajn. Víte, jaké je procento zabřezávání mléčných krav v kravínech a jaké u pastevního dobytka? Nejde o pár jedinců, ale o statistiku.

kometa
kometa 26.06.2023, 12:59:54 xxx.xxx.224.101
assil:

Když se v zoo vystavovali lidi, taky se tam rozmnožovali, takže to vlastně bylo OK?


Jenže zvířata, nevím, jak velká část, se ve stresových podmínkách prostě nerozmnoží. A vlastně ani lidi. Proč v poslední době tak frčí reprodukční kliniky?

Prostě rozmnožování je nadstavba. Pokud má jakýkoliv organismus nějaký problém (fyzický, psychický), jako první odbourá pohlavní cyklus. Aby neplýtval energií.To je fakt.

kometa
kometa 26.06.2023, 12:55:41 xxx.xxx.224.101
lesakm:

Na nesrážlivost krve jsem jako kluk málem umřel tekla mi tenkrát červená z nosu a nešlo to ničím zastavit nakonec mě odvezli do špitálu a tam to nějak zastavili potom jsem musel baštit nějaký pilulky aby se mi srážela krev a to jsem žádný otrávený granule ani nemusel před tím baštit.winkingML.


Hemofílie? Ale to byste měl celoživotní potíže.

kometa
kometa 26.06.2023, 12:53:03 xxx.xxx.224.101
balu:

Předem - nejsem odborník a neznám statistiky úhynů dravců po požití otráveného hlodavce. Pokud vím, v případě úhynů dravců po požití hlodavce bylo vždy zjištěno, že k otrávení byl použit karbofuran, který je ale u nás několik let zakázán. Tedy ne po použití běžného jedu - otráveného zrní - které je v běžné maloobchodní síti, a které používáme my. Čím se tráví hlodavci na polích nevím, ale nepředpokládám, že by bylo povoleno něco, co je tak nebezpečné pro dravce. 

Jak jinak, než otrávením, by se měly redukovat počty hlodavců? 


To, co běžný občan koupí, jsou jedy s kumulativním účinkem. Neboli po jednorázovém požití otrávené myši nejsou nebezpečné.

Karbofuran pokládají i.dioti rovnou a cíleně, ne přes hlodavce. Že je zakázaný jim rozhodně nevadí. To jsou i železa, že jo.

Na polích se používá Stutox, který přes hlodavce nebezpečný taky není. Ale při přímém požití ano. A taky se tak stalo. Co jsem viděla fotografie .Čápi, zajíci, káňata...

kometa
kometa 26.06.2023, 12:48:35 xxx.xxx.224.101
---:

Tak koncem týdne už se asi dozvíme nový vzhled iFauny. Jak se těšíte? Co od toho očekáváte?


Já nic. Jsem tady, ne na ifauně. Pro mě je to uzavřená kapitola.