Aktuálně: 3 983 inzerátů203 905 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 28.06.2023, 13:33:23 xxx.xxx.224.101
Inspektor-pisisvor:

Možná sice je, ale nese s sebou spoustu nežádoucích účinků a rizik, takže pokud je jiná možnost, tak je lepší se tomu vyhnout.


To nezpochybňuji. Jenom jsem napsala, že přerušení gravidity se u fen dá udělat. A Alizin je relativně bezpečný.

kometa
kometa 28.06.2023, 13:25:50 xxx.xxx.224.101
Trickyvoo:

Nevím, jestli nějaká kočka uloví třeba víc jak 3 myši denně a to jsou podle mě rekordy, když jich tolik uloví. Můj pes jich zvládně klidně 5 za hodinu, má-li příležitost.


Už jsem psala jednou ještě na ifauně. Pitvali jsme přejetého kocoura, který měl v žaludku 21 (!) myší. Nekecám. Děti poctivě spočítaly. Pravda, nebyly dospělé, ale taky už ne holátka.

kometa
kometa 28.06.2023, 13:20:43 xxx.xxx.224.101
Lenocka:

Prosím Kometo mě by ta krmná dávka velmi zajímala. Mám čerstvou zkušenost s tím, co dokážou stvořit studenti střední zemědělky po celkem důkladně instruktáži.. \'teeth\'


Modelový příklad. Dojnice, plemeno čestr, 650 kg, aktuální užitkovost 30 litrů.

Dotyčná by dala hlavně jádro - no, to sice ano, ale nejdřív je potřeba spočítat a navrhnout objem, napověděla zkoušející. Tak slečna začala na 1 kg (!) senáže.

Doplňující otázka - kolik si myslíte, že taková dojnice potřebuje vody? Na den. Odpověď - 6 litrů.😊

Tak co, jsme "lepší?"

 

kometa
kometa 28.06.2023, 13:13:18 xxx.xxx.224.101
Amatér:

Je pro začátečníka lepší hříbě nebo dospělý kůň, co čím dál více zabředávám do problematiky přicházím na to že je prý lepší dospělý kůň než hříbátko. Zní mi to zvláštně ale asi to tak je nebo jaké máte zkušenosti, prosím?


Pro začátečníka je nejlepší dospělý kůň v kvalitním ustájení, kde ti zkušenější poradí v případě potíží.

 

kometa
kometa 28.06.2023, 13:05:33 xxx.xxx.224.101
Buggyra:

Ale zase nevíme, zda tyranosaurus byl nějaký výkvět inteligence...


To nevíme. Ale predátoři (i ti současní) jsou obecně inteligentní, protože potřebují něco ulovit. A nad tím je potřeba přemýšlet. Tráva roste všude a neuteče, že jo.

 

kometa
kometa 28.06.2023, 12:55:33 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

Tak jsem se podívala, čí to je společnost... Lyopet a Yolopet - Ing. Wozniak, založeno loni a už insolvence... no jo... ale v těch papírech je jedna zajímavá věc. Říkala jsem si, kdo to vyrábí, protože tady určitě ne, na to nemáte prachy (nemáte zisk a nemáte ani velký dluh, takže se žádná linka v Čechách nestavěla)... A oni dlužili za výrobu a dodávky od společnosti Platinum. To se dělá v Německu. Takže stejně jako dalších dvacet českých firem jen přeprodávají to, co se vyrobí jinde. Dostanou svůj obrázek na sáčky a řeknou - české granule.  

Co se složení týká, 70 90 % masa je samozřejmě nesmysl, když je ve výsledku 30 35 % bílkovin, což je normální číslo pro granule, kde je 30 40 % masa + další výplň. Není tam psaná vlhkost, ale jako Platinum to budou možná nějaké polovlhké, takže se maso s obsahem 60 - 90 % vody hodí do hrnce, přisypu to a tamto... výsledek jsou gulášové bobky.

S příšernou cenou. 


OT - to mi připomnělo scénu z Armagedonu - jak letí zachránit svět likvidací asteroidu. A mají poruchu nějakého přístroje, kterou musí vyřešit. A dohadují se o původu součástky. A jeden kosmonaut povídá - vždyť je jedno, jestli je ruská nebo americká, stejně vyrábějí všechny na Tchajwanu.

kometa
kometa 28.06.2023, 12:46:41 xxx.xxx.224.101
megi-the-pes:

Buggyra:

No mně kdyby někdo zavřel do baráku dvéře i okna a nedal mi klíče, tak se taky půjdu schovat na zastávku aspoň, no né rolling-laughing To mi tu inteligenci jen jen dokládá winking Nečekám od holek, že budou bušit na dveře a dovolávat se svých práv....

Mě prostě příjemně překvapilo, že jim stačilo ukázat jednou :-) 

 

Mě slépky překvapily úplně hodně. Lidé říkají, že jsou slépky hloupé, no já nevím, ty moje právě vylétly na parapet a klepaly na okno v kuchyni, že došla voda, já blbá jim dala maso na tom parapetu, když mi skončil záchvat smíchu... a ony pak klepaly 10x denně.


Ne, slepice nejsou hloupé. Vždyť je to zmenšený tyranosaurus.

kometa
kometa 28.06.2023, 12:26:40 xxx.xxx.224.101
Horsana:

Ehm, ako úplný blb na farby tu pridám svoje - poznala som šimla, čo so šimlatými kobylami dával hnedáky a s inými farbami šimle.

A poznala som plemenníka, čo nechcel šimlaté kobyly pripúšťať, to keď videl, tak chcel utiecť opačným smerom a penis sa mu zaroloval do brucha :D


Nějaký rasista naruby, ne?

kometa
kometa 28.06.2023, 12:14:18 xxx.xxx.224.101
JardaPecival:

Top Gun bee

    Obrázek

Máte krásné fotky! A dokážete vystihnout ten správný okamžik. Zatím teda vede levitující kočka.

kometa
kometa 28.06.2023, 12:12:18 xxx.xxx.224.101
efe:

Když přjdete o dovolený v 11 do maštale, že jako půjdete něco dělat s kobylama...

    Obrázek Obrázek

Chybí vztyčený prostředníček.tongue Ale u koně by to stejně nevyniklo.

kometa
kometa 28.06.2023, 07:58:32 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

A ještě k tomu "Moje vode se pít totiž nedá,je fakt jak z městského bazénu..i v konvici mám nános chloru po pár "várkách"thumb-down" to není nános "chloru", ale vodního kamene. Chlor v nativní podobě je plynná sloučenina, tzn. z vody se ochotně vypaří, proto ho z té vody taky cítíte. Pokud chlorový odér je jediné, co vám brání pít kohoutkovou vodu, nechte prostě vodu k pití odstát a nebo si ji převařte ;-) Na druhou stranu pokud máte vodu tvrdou (a zde je na místě se informovat od místních vodáren, jak moc tvrdou), je na zvážení její konzumace z hlediska zdravotních rizik. Na třetí stranu, jestli místo kohoutkové pijete balenou Magnézku, tak se tím vůbec trápit nemusíte :-D

Na balamutku od zdravotních pomůcek vůbec nedejte a pokud vám na tom skutečně záleží, nechte si zpracovat jak řečeno rozbor od nezávislé akreditované laboratoře, není to drahé (kolem tisícovky).


Jo, to kolega taky říkal. Chlór se rozhodně neusazuje.

kometa
kometa 28.06.2023, 07:55:39 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

To lajkování sebe sama je skutečně žertovné :-) Já si reaguji jen na to, co mě nějako osloví nebo inspiruje, ale musím říci, že mě opravdu obtěžuje osočování diskutujících, tam klesá potom pro mě autor do hlubin nezájmu. Už aby tu byla možnost vybrat diskutující, jejichž příspěvky se mi nebudou zobrazovat...


A to není špatný nápad!

kometa
kometa 28.06.2023, 07:50:31 xxx.xxx.147.163
Trickyvoo:

Co je vaše etnikum? 

Jinak v Číně je porodnost snížená už dlouhé roky. Dokonce tak dobře, že je bude mít nejvíc obyvatel brzy Indie, pokud už nemá. 


Už má.

kometa
kometa 28.06.2023, 07:44:09 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Na tlachani je spise chat nebo treba soc. site,...

ehm... tohle je sociální síť. Definice:

Sociální síť (z angl. social network nebo community network) v rámci pojmů virtuálního světa můžeme definovat jako online službu, která na základě registrace umožní vytvořit profil uživatele, pod kterým lze tuto službu využívat zejména ke komunikaci, sdílení informací, fotografií, videa atd. s dalšími registrovanými uživateli.

Sociální sítě - INTERNETEM BEZPEČNĚ (internetembezpecne.cz)

Mimochodem, myslela jsem prve, že je to nějaký omyl, ale proč si, chvd, lajkujete vlastní příspěvky?

Vaše definice diskuse je sice platná, ale bohužel ve světě sociálních sítí je obsah toho pojmu již posunutý. Třeba na wiki píší o internetové diskusi toto:

Internetová diskuse je stránka (místo) na internetu, kam lidé vkládají své názory a reakce a ty se následně na stránce zobrazují. Oproti IRC kanálům nebo chatu se internetová diskuse obvykle liší tím, že přispěvatelé nemusí být ke stránce připojeni současně a reagovat bezprostředně, ale mohou reagovat i s odstupem mnoha dní či měsíců.

Zde není pravidly dáno, že by diskutující neměli odbíhat od tématu. Ale pokud se původní definice diskuse chcete držet striktně vy sám, a od této vteřiny psát pouze k tématu v názvu toho kterého vlákna, prosím, nikdo vám jistě bránit nebude.


Už jsem se na totéž ptala admini. Ale nakonec je to jedno, u chvd je vždycky jenom jeden like - ten jeho vlastní. Já jeho příspěvky už nečtu. Stejně jako neverendovy. Nijak mě neobohatí. To už je lepší mastnacek.

kometa
kometa 27.06.2023, 12:52:20 xxx.xxx.224.101
Dublinbarzoj:

Ale na veselejší notu, z nedělní výstavy: náš Santana - po domácku Satan a Bruno neteře. 

    Obrázek Obrázek

Pat a Patachon.🌺

kometa
kometa 27.06.2023, 11:55:48 xxx.xxx.224.101
Doron:

No právě, mně to strašně překvapilo, ale doktorka mi to tak řekla..

Je to už nějaká doba, Guča byl štěně a teď mu bude devět.


Tak to asi byl ten apomorfin. Skvělé dávidlo. Teď máme Clevor, případně Hormotonin, dovoz z Rakouska.

kometa
kometa 27.06.2023, 11:49:52 xxx.xxx.224.101
Quash:

A druhému sousedovi pes pozřel návnadu a na veterině mu pro vyvolání zvracení kápli do očí. Co je to prosím za přípravek, víte někdo?


Viz CatyQ. Šikovná novinka.

kometa
kometa 27.06.2023, 11:46:34 xxx.xxx.224.101
Doron:

Nojo, holt cesta do pekla je dlážděná dobrými úmysly :(.

V tomhle případě dobrou ideologií.

Zvířatům nejvíc pomůžeme, když se jich zbavíme. 

Lidé nebuďte sobečtí, vzdejte se zvířat, vždyť u vás trpí.

Na to lidi slyší, zvlášť mladší generace, která nezažila totalitu, svoboda pro ně není žádná hodnota. Jsou hrdí na to, že jsou uvědomělí.

Že jsou tyhle výmysly aktivistů zcela nekoncepční a neodborné, jim vůbec nedochází.

Těhle aktivistů je teď plná Evropská rada, je to špatný. Za altruistickými hesly, se skrývá touha po moci, nepodložená vědomostmi, znalostmi, schopností přemýšlet v souvislostech.

Neumí a nechtějí poslouchat. Viz jak někde psala tuším Xerxová, \'s lidmi kteří jsou proti elektomobilitě se nebudeme bavit\', řekla jedna slečna, zastánkyně elektromobilů.

Nelze je přesvědčit, je to v háji.

 

 


Naštěstí na naší škole jsou ti "neuvědomělí". A mají psy, koně, kočky, krávy, hady, kudlanky...

kometa
kometa 27.06.2023, 11:44:27 xxx.xxx.224.101
KatyQ:

V dnešních odrůdách máku je té drogy tak málo, že by musel spást celé pole aby se něco projevilo.


Tak to jo. Blíže jsem nezkoumala.

kometa
kometa 27.06.2023, 11:41:25 xxx.xxx.224.101
KatyQ:

Chtěli dělat CT + MRI + ještě něco. Právě, že je to v blbém místě a prorostlé v cévách, tak se báli do toho jít a i varovali, že to dost možná vyndat nepůjde, nebo u toho pes vykrvácí. S operací by to bylo okolo 70. Feně je přes 13 a má těch problémů bohužel víc.


Viz Buggyra. Nešla bych do toho.