Aktuálně: 3 983 inzerátů203 905 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 29.06.2023, 17:02:31 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

to není digitální dobou, ale prostě nedostatkem terénní praxe. nějaké příklady ve škole nebo úlohy prostě často nejsou nijak spojené s tím, jak to vypadá v reálném životě. když člověk nevidí na vlastní oči, jak rychle v krávě zmizí kilo čehokoliv, tak mu to prostě nedojde, že je to špatně

stejně jako já nevím počítání dávek. když člověk z ordinace ví, že něco se dávkuje inzulínkou a z trojčlenky mu vyleze deset kubíků. tak tuší, že někde udělal chybu, kdo ale neví, tak ani netuší.


Jo, na maturitách mělo dítko spočítat průměrnou SP (servis periodu). Měla 5 modelových dojnic, všechna čísla se pohybovala mezi 90 a 120 dny. A vyšel jí průměr 45 dní (!?) a vůbec na tom neviděla nic špatného.

kometa
kometa 29.06.2023, 16:59:20 xxx.xxx.147.163
Ivus:

Teda když to čtu - 90l vody za den, tak si říkám, jak se mi vyplatilo přivést pitnou vodu z potůčku do vany sunglasses 

90l bych každý den na pastvinu fakt nosit nechtěla. 

A oni ti studenti nemají praxi? Jako kdyby viděla, že krávě donese jedno kilo sena a kráva to slupne na dvě kousnutí a kouká co dostane dál, tak přece takovou blbost nemůže vypustit, ne? 


Na pastvině mají krávy cisternu.

 A tahle studentka praxi neměla, neb na ni nechodila. Protože je psychicky zhroucená a nesnáší zvuky. A myslela, že jí bude stačit teorie, kterou je schopná se naučit docela dobře. Na komisionálních zkouškách pochopila, že se mýlila.

kometa
kometa 29.06.2023, 16:08:53 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Tak chutnala som občas, keď sa oddájala nejaká kobyla,  chutí hnusne :D


Vždyť by to mělo být sladké, ne? Já teda chutnala jednou, u kobyly, která se dodojovala. Taky nechutnalo, ale přičítala jsem to tomu, že  byla na konci laktace. Už to byla taková mléčná voda.

kometa
kometa 29.06.2023, 16:02:48 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

S xylazinem jsem dlouhé roky pracovala profesně - používali jsme jej v kombinaci s ketaminem - k navození CA. Takže pro mě další překvapení...


Ano, xylazin je mírné sedativum, analgetikum a myorelaxans - u veterinářů velmi oblíbený. A kočky po něm spolehlivě blinkají.

kometa
kometa 29.06.2023, 15:50:30 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Na první dobrou Dacepton... 6 a půl litru. :D Doplatek nula. Pharmagen cz. Proč by vet nemoh dát, co má, když ví, že to zachrání život. 


No protože má ten Clevor a pro kočky Xylazin.

kometa
kometa 29.06.2023, 14:49:42 xxx.xxx.147.163
Zdenka:

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka


Jo a ještě, pokud jste krmila BR 1, tam jsou přece kokcidiostatika, tak by ta kuřata neměla být tak promořená. Přesněji řečeno vůbec. Ty kokcidie byly potvrzené v laboratoři?

A pokud je máte i mezi kachnami a krůtami, vidím problém v hygieně chovu.

kometa
kometa 29.06.2023, 13:44:31 xxx.xxx.224.101
Zdenka:

Dobrý den, potřebuji poradit s chovem brojlerů. Kupovala jsem před 5týdny 10 kuřat, staré cca 10dní. Ze začátku jsem je měla na krmné směsi, pak si je převedla na kukuřici. Celý chov (kachny, krůty, kuřata) mi napadly kokcidie, tak jsem přeléčovala Entizolem (dle veterináře). Jedno kuře uhynulo, zbytek v pořádku. Jenomže mi nerostou. Měli by být cca za 2 týdny na porážku, ale jsou jak 14denní. Zaměnila jsem kukuřici za šrot z pšenice, pečivo, dávám zelené, namočenou pšenici - žerou jak vzteklý. Mají holé a jakoby nateklé zadečky. Nemocně nevypadaj. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Děkuji za odpovědi. Zdenka


Já teda nevím, ale brojler vám na domácí směsi moc nevyroste. Jsou vyšlechtění na příjem KKS po celou dobu výkrmu.

kometa
kometa 29.06.2023, 13:41:46 xxx.xxx.224.101
Fikovnice:

Já bych tedy tipovala, že ani před těmi 9 lety už nebyl apomorfin na trhu.

Ale ruku do ohně za to nedávám... ;-).

JInak opioidy jsou samozřejmě emetogenní, morfin obzvlášť. Ale jeho použití u intoxikací - to asi ne...


Já vím, že není na trhu už dlouho. My se o něm  na škole učili, ale to bylo ještě za minulého režimu. Pak existoval Hormotonin a ten už není taky k sehnání.

A že by nějaký vet podával morfin, se mi nezdá.

kometa
kometa 29.06.2023, 13:39:06 xxx.xxx.224.101
Sirka:

Myslela jsem si ho vzít na ruku a jít s ním ven.


Proč? Co z toho ten pavouk bude mít?

Kolik je vám let? To je nápad desetiletého dítěte. A na toho snad dohlížejí rodiče. A takový nesmysl mu rychle vyženou z hlavy.

kometa
kometa 29.06.2023, 13:34:16 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Zas takový příspěvek k ničemu. Co kdybyste se pokusil ty faktory pojmenovat, vyjmenovat. Takhle je to jen plácnutí do vody- tedy do klávesnice.


Příspěvky chvd jsou vždycky k ničemu.

kometa
kometa 29.06.2023, 13:21:19 xxx.xxx.224.101
biaca:

Víte, jak se říká člověku, který něco kritizuje a sám to dělá? Ale už Vás nebudu krmit.


Nekrmte. Šetřete si svou karmu.

kometa
kometa 29.06.2023, 09:21:26 xxx.xxx.224.101
JanaJanaJanaJana:

Pokud chce začátečník vlastního koně, lze s klidným svědomím doporučit pouze koně dřevěného. Ne nadarmo se říká, že prvního vlastního koně si každý zkazí - tedy z definice i ti kteří už zkušenosti mají, natožpak začátečník.

Tohle se sice říká, ale pravda to je tak z půlky, mám svého prvního (a taky posledního koně), kterýho jsem si bez předchozích zkušeností s obsedáním dělala sama a je to jeden z nejspolehlivějších a nejvychovanějších koní, na kterých jsem kdy seděla - jako vážně.

Se zbytkem souhlas.


No jo, jenže ne každý má přirozený cit pro zvířata. Vy jste spíš výjimka než pravidlo.

kometa
kometa 29.06.2023, 08:51:43 xxx.xxx.224.101
biaca:

Chvd - neboli Karle - odchod na Ifaunu, když zde to považujete pod Vaši úroveň (a můžete obvolávat inzerenty a sdělit prodejcům koček svůj názor na kočky a kastraci.)


Já taky trochu nechápu, proč se tady chvd tvrdošíjně drží, když jsme tak hrozní (é). Asi má misionářský komplex. Obrátit nás na správnou víru, i když o to vůbec nestojíme. A navíc mu nehrozí, že ho sníme. Jak to občas udělali kanibalové.😉

kometa
kometa 28.06.2023, 20:04:12 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Tomu se říká krádež.


Já jsem spíš přes koně. Našla jsem články MVDr. Dominiky Švehlové. Ale je uvedená jako autor, takže to není krádež?

kometa
kometa 28.06.2023, 18:21:48 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ještě se mohou napsat recenze na googlu - díky dnešku mají 1hvězdiček (což odpovídá skutečné funkci a nežije z předchozí slávy)

chvd - nezapomente dát 5 hvězdiček 

Ps. jinak zde máte výsledek nemrzačení koček kastrací

https://jablonecky.denik.cz/zpravy_region/jablonec-nad-nisou-tyrani-zvirat-kocky-zachrana-utulek-dasenka.html


Majitelka byla, dle slov chvd, jenom nezodpovědná. Asi je měla 24 hodin hlídat a překazit každý pokus o páření. Kastrovat přece nelze!

A stejně je to z jeho strany jenom provokace. Netrhejte si kvůli němu játra.

kometa
kometa 28.06.2023, 16:49:11 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

kometa: Slepice jsou zase tvor sociální, čímže posouvají inteligenci zase jiným směrem, nadto ony sice krmení sbírají, ale rozhodně se nedá říct, že by se pásly, naopak musejí pečlivě vybírat, a spoustu se toho učí za života, není to jen sbírka instinktů, jako jsou plazi, kde matka mláďata nevodí... Zajímalo by mě, zda plazi jsou schopní něco odkoukávat. Třeba. Páč slepice tedy ano. Ale stádoví ještěři z prehistorie toho pravděpodobně schopní byli a zřejmě podnikali i nějaké migrace, takže museli zvládat řešit i dost složité problémy jako obcházení překážek, učení orientace v krajině...


Však slepice jsou poloviční predátoři a odkoukávají. Plazi asi ne. Ale nejsem fundovaný etolog přes tyhle tvory.

kometa
kometa 28.06.2023, 16:46:38 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

Děkuju red-flower Občas se opravdu zadaří zachytit ten "správnej" moment loughing

    Obrázek

Nemělo by se toto vysílat po 22 hodině?tongue

kometa
kometa 28.06.2023, 16:40:21 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Jájájá, si taky tipnu :-D bez googlení. O kravách nic nevím.

Tak řekněme 10 kg sena lučního nebo 13 kg senáže, jako základeček. Pak to bude chtít nějakou bílkovinu na to mlíko, co se dává, asi soja? Takže půl kila soji (nevím, jak zpracované - extrudované? To by kůň umřel, ale taková kráva v laktaci by to mohla dát....?). No a aby to bylo taky dobrý, tak k tomu tři kila kukuřičného šrotu nebo kukuřičné siláže (ta je vlhká, tak může asi víc, pět kilo?). Tyjo a pak už bych se asi bála něco dalšího přidávat... Možná nějaký ten vápník, takže krmný vápenec předpokládám, možná nějaká kostní moučka, ale vimjá, kolik se toho dává, střelba od boku 100 g vápence/moučky.

(když bychom dali jako objem vojtěšku, asi bych nemusela řešit tolik bílkoviny a vápník, ale zase na druhou stranu vojtěška je drahá, soja a moučka kdoví jestli nevyjdou ekonomičtěji)

No a na vodě se asi shodnu s Doron, když z té krávy 30 litrů vytahám a ona chce taky něco pro sebe, tak těch 40-50 litrů vidím reálně (když vezmu taky, že co z té krávy padá, je dost tekuté).


Tak ono bílkovina je v tom lučním seně nebo senáži + siláž je glycidová. Nejčastější kombinace. Sója se dává spíš prasatům.

Vody víc. Myslím, že těch 50 60 litrů se počítá i u koní v horku, nelaktujících.

kometa
kometa 28.06.2023, 16:35:31 xxx.xxx.147.163
Doron:

Já bych taky nevěděla..

Tipneme si a Vy pak dáte správnou odpověď?

Nebudu googlit, tak se mi neposmívejte :))!

Tak já bych dala..., tak 12 kg sena..:), pak nějaký jádro, tak 4kg..:), pak bych jí dala nějaký řepný řízky, to jako rozhodně..:) jako na chuť, tak 3kg, dala bych taky tu siláž jako trochu, ať se napije kolik chce, to je mi jedno, myslím tak čtyři kyblíky by toho mohla vypít..:)). A do jednoho kyblíku bych ji zamíchala otruby, ať se má holka dobře :)))).

Jo a s tím senem nevím, jestli luční nebo vojtěškový, to se ještě musím rozhodnout :)).

Asi to dám půl na půl, abych něco nepokazila..

 


Vůbec se nevysmívám. Rozhodně jste začala lépe než ta studentka.

12 kg sena v pohodě i to jádro + siláž cca 15 - 20kg. Řepné řízky samozřejmě můžete, ale kdo by se s tím ve velkochovu patlal, že jo.

Voda - záleží na velikosti kyblíku. Když vycházím z toho, který má 10 litrů, je to málo. Spotřeba u téhle kravky začíná na 90 litrech. Spíš víc.

kometa
kometa 28.06.2023, 16:27:24 xxx.xxx.147.163
Thielli:

Ale tak já si také vrznu \'teeth\'

Musím na veterině upozornit, že mají rozbitou váhu. Jak jsem teď nosila psa po operaci do schodů v náručí, říkala jsem si, že se těch 25 kilo pronese. Ale kdeže. Hmotnost králováka 3-6 kilo. Večer ho beru do kabelky do divadla. 

    \'Obrázek\'

3 - 6 kg? To má běžný průměrný (no, možná lehce nadprůměrný), dobře živený kocour.

Asi mám rozbité oko.