Aktuálně: 3 983 inzerátů203 905 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 01.07.2023, 08:03:23 xxx.xxx.147.163

Babo, chlape, raď.

Napsala jsem do redakce ifauny, že bohužel nenabízejí možnost nula hvězdiček v recenzích. Jako odpověď přišlo vyjádření lítosti, že se mi nová verze nelíbí a otázka, přeji-li si trvale zrušit účet a odhlásit se.

Přiznávám, že se nevyznám v mnohdy emotivních příspěvcích na toto téma. Mám to udělat nebo ne? Přesněji řečeno, kterou variantou (ano - ne) toho pokazím víc? Nebo je to jedno?

Děkuji.

kometa
kometa 01.07.2023, 07:51:03 xxx.xxx.147.163
Stene:

Na veterinu čekám, sama to zkoušet nechci, ale zajímají mě zkušenosti jiných právě. Na českém internetu o tom nic není ale v angličtině právě spousta kladných vyjádření.  Ostatní štěnata se mají k světu, některá mají trochu průjem, ale nic hrozného. Jsou na flašce (maminka nemá mléko) a začínají pomalinku \'pevnou\' stravu (malinko rozmočených štěněčích granulí s štěňomlékem)


Čistě technicky - vy víte, čím a jak ten klystýr provést? A víte, že můžete způsobit rupturu střev?

Ne, fakt nezkoušejte léčit podle netu, ani toho anglického. Nejdřív je třeba zjistit, PROČ štěně nekálí.

A že mají některá ostatní štěňata průjem by mě teda znepokojilo.

kometa
kometa 01.07.2023, 07:00:13 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, mám otázku na kterou nemohu nalézt odpověď. Je možné, aniž by to vzájemně nerušilo účinek nebo neuškodilo psovi, zkombinovat obojek proti ekto parazitům na přírodní bázi se spot-on Fyprystem? Samotnému přírodnímu preparátů nevěřím a Fypryst mám pocit neúčinkuje 100% na blechy. A přípravky s permethrinem nemůžeme kvůli kočkám používat. Děkuji moc za odpovědi! 😉


Neodpovím na otázku, ale o Bravectu nebo Nexgardu jste nepřemýšlel/a?

kometa
kometa 01.07.2023, 06:50:00 xxx.xxx.147.163
Stene:

Štěňátko dnes 3 týdny staré, má tvrdé bříško, bolí ho, nejde mu kakat od včerejšího rána. Na veterině jsme byli hned včera ráno a jedeme znova až dnes ráno otevřou.   

Už dostal enterozoo gel, simethicone a lactulose, másírujeme bříško i fenka ho oblizuje, ale stále nic.  Na internetu jsem našla že je možné dát i malému štěňátku klystýr a mělo by to pomoct, máte někdo zkušenost?


Ne, třitýdennímu štěněti fakt sami klystýr nedávejte.

Vyšetřit na veterině, kde je chyba. Možná udělat sono?

kometa
kometa 30.06.2023, 19:40:30 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Glykogén máme vo svaloch všetci, koľko z neho odporazeným koňom vo svaloch zostane, toť otázka, isto sú na to nejaké štúdie.

Jedla som žriebäcinu, ktorá bola vydávaná za bravčovinu- boli to minútky a boli výborné, pýtala som si pridať...potom sa ma majiteľ stajne začal významne pýtať, či mi chutí a keďže som vedela, že si jeho žriebä zlomilo nohu a vet ho zastrelil, tak mi došlo. Chutilo fakt skvelo, ako bravčovina, ale bolo aj dobre okorenené.

Druhý krát som si dala- to už vedome, na polovicu s priateľom konský steak, asi to chcel skúsiť, neviem, on zo zvedacvosti pojedol občas kde čo, nezriedka aj s následkami (napríklad po guláši z medveďa mi pripadal, že je akoby priotrávený, mal aj teplotu, zvracal, hnačkoval...). Takéto lahôdky som ale ja fakt nejedla :D

Najpr to chutilo výborne, sladké fakt nebolo, asi bol medium, neviem, ale po nejakej chvíli som začala cítiť pach, ako smrdí strašne spotený kôň- myslela som si, že Gorali prišli s vozom, alebo z lesa, ale nikde nikto, potom mi došlo, že to ide z toho steaku- zrazu som z neho zacítila koninu a to bolo už pre mňa no go, hodila by som tam šabľu, keby som to dojedla, priateľ nič necítil a dojedol to bez problémov.


Asi jako když občas cítím z anglické slaniny kance.

kometa
kometa 30.06.2023, 19:39:00 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Jj, mlieko ak kravské, tak nízkotučné a s medom, dávala som aj žĺtko, hnačku nemal nikto. Môže byť aj glukopur, ale dávala som med, nejak sme ho vždy mali, lebo sa dával aj na rany :D

Najsladšie- to ťažko povedať, čo sa týka obsahu sacharidov, myslím, že obsahuje najmä laktózu, glukózy a ešte niečoho, snáď galaktózy je tam pomenej, preto musí žriebä sať tak často, ak sa vyrába náhradka, nemá sa sladiť repným cukrom, lebo to vedie k osmotickým hnačkám u takto dokrmovaných žriebät.

Aj žriebätá môžu mať intolernanciu laktózy, to poteší.

Ale tabuľkové hodnoty neviem, iba viem, že má menej tuku, než kravské a ako uklohniť nápoj z nížkotučného, keď nie je po ruke náhradka-sušená.

Edit- tabuľka- má najviac laktózy.

https://mlieko.sk/zlozenie-mlieka/

Ale či to vedie aj k sladšej chuti, to neviem, konzumujem práve iba L - mlieko a to je sladké, ako všetky bezlaktózové výrobky, z čoho si tak nejak odvodzujem, že asi ona tam veľkú sladkosť nerobí, mne chutilo vždy až by som povedala, že slano, nie tak slano, ako mledzivo, ale ako nebola to dobrá chuť.

Ale všetko je o zvyku, asi.


A tak to bude možná ono. Laktóza jako sacharid umožňující kvašení, ale vlastně ne sladká. 

kometa
kometa 30.06.2023, 18:45:48 xxx.xxx.147.163
Horsana:

To sú také urban legend podľa mňa, ako že konské mäso je sladké..nie je...


Ale podle složení je kobylí mléko nejsladší, ne? Proto z něj Mongolové dělají kumys.

Nás na škole učili, že když odchovávat hříbě na kravském mléce, tak zředěném a oslazeném.

A gylokgen ve svalech koně nemají?

kometa
kometa 30.06.2023, 18:41:33 xxx.xxx.147.163
list:

U plazů to bude taky trochu složitější. Některé druhy jsou, v různé míře, sociální, čelí předačním tlakům a musí se vyrovnávat se změnami prostředí. Možná spíš záleží na naší defiici inteligence. 


A to je ono. Jak definovat inteligenci? Zrovna dneska jsme se o tom bavili.

Otázka přežití? Podle toho jsou nejinteligentnější švábi a potkani. Ti nejspíš zvládnou i jadernou katastrofu.

kometa
kometa 30.06.2023, 11:39:07 xxx.xxx.224.101
Michala D.:

Právě na ty Kladruby jsem myslela asi nejvíc, to není volně přístupné za vstupné? Musí se tam předem volat? Byla jsem tam jako malá se školou ale to už nevím jak bylo, domlouvali to asi učitelé.


Určitě to domlouvali učitelé.

Viz Jana..., po žádných stájích vás nenechají volně courat, nemusí to být zrovna světoznámé Kladruby.

Já bych dopředu určitě zavolala, aby s vámi počítali. Protože na vás musí vyčlenit člověka. To není jako prohlídka zámku, kde mají průvodce jenom na to.I když na některých je taky lepší si zajistit rezervaci.

kometa
kometa 30.06.2023, 11:35:25 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

V jiném foru někdo psal, že jeho domácí kočka má blechy. Sem jsem chtěla napsat, že je to blbost řešit blechy u koček, které jsou jen doma, ale vzpomněla jsem si na tu předchozí diskusi. Řekla bych aniž vím, jestli to tak opravdu je, že blechy můžou domácí kočky chytit jen v případě, že má dotyčný ještě i psa. Pravděpodobnost, že já přinesu domů blechu, všenku se mi nezdá velká, ještě tak klíště snad.


Ale i to klíště se nacucá na mně a nepřeleze na kočku. Proč by to dělalo, že?

kometa
kometa 30.06.2023, 11:34:01 xxx.xxx.224.101
Martina:

No my máme na zahradě dva pesany a ty se dost často škrábou, blechy mají, tak určitě jisté riziko přenosu je.


Tak pokud máte zablešené psy, kteří chodí domů, tak to je jiná. A řešila bych vnější parazity u nich.

kometa
kometa 30.06.2023, 09:40:11 xxx.xxx.224.101
Michala D.:

Dobrý den, prosím poraďte mi nápad na výlet kde uvidím krásné koně, klidně hřebčíny nebo ZOO nebo volně přístupné stáje? Příští týden máme volno a rádi bysme se někam mrkli na \'horse\' . Líbí se mi a dceři moc ale mít je nemůžeme. 


Ve výběhu uvidíte koně kdekoliv. Do stájí nebo hřebčínů se musíte předem domluvit. Volně přístupné nejsou.

A krásní koně jsou leckde - za mě - Kladruby, Slatiňany, Písek, Vondrov, Benešov u Prahy...

kometa
kometa 30.06.2023, 09:38:26 xxx.xxx.224.101
Martina:

Zdravím, jak jsou kočky náchylné na parazity v srsti? Jak často se musí koupat nebo chlupy proti parazitům ošetřovat? Jde mi o doma chované kočky.


Ha ha, už vidím své domácí kocoury, jak jsou nadšení z koupání. Nesnášejí ani, když jim na balkóně prší do kožichu.

Nikdy jsem vnější parazity neřešila. Vlastně ani ty vnitřní. Proč taky.

kometa
kometa 30.06.2023, 09:36:06 xxx.xxx.224.101
Zenit:

Přidáváte do krmné dávky koní probiotika ke správnému fungování střevní mikroflóry a pokud ano prozradíte mi jaká? Ještě se zeptám jinak je to nutnost nebo není?


Pokud nemá kůň zdravotní problémy, není.

kometa
kometa 30.06.2023, 09:33:03 xxx.xxx.224.101
Lenocka:

Já to tedy chápu tak, že dojnicím se pohybovaly SP mezi 90 a 120 dny a nepřipadal jí divný průměr 45. To koneckonců nemá nic společného se zootechnikou, ale pouze se základní matematikou. Nebo chápu špatně? Už je pozdě.

Další perličky byly například v anatomii, pro pobavení/poděšení přikládám...

    Obrázek

Chápete to správně.

Slečna tápala nejen v zootechnice (nevěděla, co je mezidobí nebo kdy je u jalovic chovatelská dospělost), ale i v matematice.

A obrázek taky dobrý.

kometa
kometa 30.06.2023, 07:51:06 xxx.xxx.224.101
Bodlinka:

z hlediska práva se chovatelka může jít akorát klouzat, jiná věc je, jak vám bude či nebude či v budoucnu může dělat zlo.


Mně teda přijde hodně zvláštní vysvětlení, proč si chovatelka nechala PP. Viz výše, to není úplně košer, ne?

kometa
kometa 30.06.2023, 07:42:51 xxx.xxx.224.101
lesnizinka:

Ha Reni, po vaší odpovědi jsem si to hledala na Wiki a normálně čumím: to mě teda nenapadlo, že by nějaký pták, pidi pták, ne dravec, lovil taky ptáky\'hushed\' Mám tu ťuhýků hodně, asi i u nás někde hnízdí a jak jsem tak četla, co všechno našli v žaludcích ťuhýků: taky ještěrky, užovku...musím se smát těm bojovníkům proti kočkám, jak decimují přírodu...bude taky nutné vymýtit ťuhýky. Nebo alespoň zavřít doma, protože tohle si nesmí dovolit\'winking\'


On ten ťuhýk není žádný pidi pták. A viděla jste jeho zobák? Tím dokáže věci! Stejně jako krkavec. A to jsou oba z řádu pěvců, ne dravců nebo sov.

A víte, že se sýkory koňadry naučily na zimních krmítkách přepadat jiné ptáky? A dokážou se skrz lebku proklovat až k mozku? Dokonce je popsáno, že totéž činí u zimujících netopýrů.

Je to složitý. Prostě potravní řetězec je tady už pár stovek miliónů let. Ať se nám to líbí nebo ne.

 

kometa
kometa 29.06.2023, 20:46:14 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

to je ale chyba i v pochopení podstaty věci, jak může mít servis periodu 45 dní, když v tý době dojnice stihne nanejvýš dvě říje a vysokoužitkové mohou být rády, když vůbec do té doby říjí jednou. ale blbost a nevědomost není způsobena sociálními sítěmi. člověk může být blbej jako troky i bez připojení k internetu.


Tahle slečna tápala v pojmech obecně a v pohlavním cyklu vůbec.

kometa
kometa 29.06.2023, 20:44:57 xxx.xxx.147.163
Lenocka:

😆 Taky dobrý!

Nám student zkoušel namluvit, že v kartě plemenice datum následují měsíc po inseminaci znamená datum otelení (ne že by nemělo vlastní kolonku). Jo a ovce je březí 115dní, víme? 🤦‍♀️🤦‍♀️


Nevíme.

My se už u maturity dozvěděli věcí... Že třeba kůň má bachor. Nebo že sele po porodu váži 10 kg. To jste taky nevěděla, co?

kometa
kometa 29.06.2023, 20:40:43 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

,,Milý" příspěvek výše mi připomněl: včera jsem plela prales pod rujema, jednu velkou větev, která přesahovala daleko nad trávník jsem musela vyřezat a zjistila, že prostřední ruj prakticky uschnula, tak jsem na ni koukala, jestli celá, nebo je ještě nějaká větev živá a hledím: uprostřed je mezi větvičkama jakoby napíchnuté ptačí holátko, bez hlavy, vypadalo jako zmenšenina kuřete ze supermarketuwinking no vypadlo to, jak ukřižovaný Kristus. S hrůzou jsem si uvědomila, že jsem plela skoro pod tímhushed Už jsem to ani nedoplela, širokým obloukem jsem to obešla. Za půl dne jsem to chtěla ukázat muži, ale už to tam nebylo. Nevíte, kdo tohle dělá? Tedy vím, že ťuhýk s myšima, ale ptáče?hushed


Malé ptáče ťuhýk taky zvládne.