Aktuálně: 3 983 inzerátů203 905 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 02.07.2023, 08:44:59 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Jaké věci. Parazité existují i u psů, u lidí. Tady třeba je zajímavé “nebolestivý” a červíky hledali také, nohy zadní, tlama, ale... https://www.mdpi.com/2306-7381/10/7/409 Diskuzi si přečtěte. Rozhodně bych to ničím nepatlala ani nestahovala, dokud nevím, co to je. Sraženinu bych nikam posouvat nechtěla. Jasně, vymýšlím, beztak je to jen po ťuknutí do pařezu, možná bych na to nechala kouknout sono něčím, nevím čím. Pro můj klid. Aby to neztvrdlo, nezůstalo, to tam bude překážet. 


Článek jsem jenom prolítla, ale pořád bych na prvním místě zvažovala ten hematom. Za mě se tohle za hodinu neudělá.

A než sono bych už, když tak, šla do té punkce.

Jakou sraženinu byste nechtěla posouvat? O té se tady nebavíme, nebo ano?

kometa
kometa 02.07.2023, 08:40:03 xxx.xxx.147.163
Verun:

Z Ifauny jsem se nadobro smazala……..


Já už taky.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:37:52 xxx.xxx.147.163
Rapotačka:

Mám to s Dr. jako Vy….


A proto je fajn mít kamarády veterináře. Ale chápu, ne každá má tu možnost.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:35:10 xxx.xxx.147.163
Doron:

Já se přiznám, že klíšťata vytrhávám nehty. Hladím, nahmatám a cuk! Vytrhnu živé a celé. Pak si dobře umeju ruce.

Ale po Bravectu se už ani nezakusujou, potvory .


Vítejte do klubu!

Já taky klíšťata vytrhávám ( a ruce si nemyju, ojoj! - boreliózu jsem měla dvakrát, pokaždé z klíštěte přisátého, ne vytrhnutého, ale diagnostikovala jsem si ji včas, takže ATB to zvládla). 

Když děti na praxi hlásí - tady má kočka, případně kůň, klíště. Tak ho vyškubnu s důrazným upozorněním - takhle se to dělat nemá! Ale funguje to, no.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:29:01 xxx.xxx.147.163
Doron:

Toho našeho pejska nejde vyfotit, aby nevypadal jako mop na podlahu ☹️..

Dorouš mu dělá neúnavnou chůvu. Jsem mu fakt vděčná 😊. Má opravdu zlatý srdce. Starší Gučák si zachovává důstojnost a všechno dozoruje z povzdálí.

Mám na víkend na hlídání Dorovu mámu, a musím říct, že čtyři psi a dvě vnoučata je už na mě trochu moc 😅. Dobrá zpráva je, že Fram je na děti opravdu něžnej a opatrnej, žádný okusování jehličkovejma zoubkama se nekoná. Já ho o to taky hezky požádala."Framíčku, je to mimi", jsem mu domlouvala, když ležel vedle desetiměsíční vnučky a on to pochopil. Je to takovej starej mladej 😊.

Obrázek Obrázek Obrázek

Mop na podlahu…👍😄

Pamatuji si, jak před léty dala jedna chovatelka fotku půlroční klisny arabského plnokrevníka, kterou si koupila. No, ošklivka ošklivá - nohaté, chlupaté cosi s břichem. A ve dvou letech - nádherná, ušlechtilá princezna.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:23:45 xxx.xxx.147.163
Mammoth:

Kde vlci už jsou a kde všude ještě ne? Na jihu, ve většině republiky v centrální části, v Orlických horách až Ostravsko ještě škody nebyly, je to tak? Jaké jsou reálné možnosti a systémy ochrany před vlky, (nejde prostě udělat ploty kolem rozsáhlých ploch jak mají v Africe pro lvy)? 


Vím, že jsou v Novohradských horách, ale o škodách nevím. Nepohybuji se v komunitě chovatelů ovcí. Jenom vím, že před dvěma roky psal kolega posudek na stržené zvíře s podezřením na rysa.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:20:51 xxx.xxx.147.163
Zitta:

Dotaz jasný, je tu někdo takový prosím? Já bohužel nikoho neznám osobně a minulý měsíc jsem si pořídila dva kousky a chtěla jsem nějaké rady. Mám je přímo z fríské stáje a také je tam mám ustájené ale prostě tam je ta péče jiná a nemají tolik vychytávek jako soukromý chovatel. Jou opravdu nádherní.


V čem spočívá ta jiná péče? Koně mají hlad nebo žízeň? Nechodí do výběhu? Mají svrab nebo plíseň?

kometa
kometa 02.07.2023, 08:16:40 xxx.xxx.147.163
Paty:

Ahojte, spíše než radu se potřebuju jenom vypsat. Měla jsem 6 let tři koně, teď mi je 22. Tenkrát jsem měla možnost za levno od známých koupit koníka, tak jsem to udělala a po dalších dvou letech jsem naspořila na druhého. Oba jsem měla doma u rodiného domu a samozřejmě jsem k nim vybudovala silné citové pouto, koně jsem milovala od dětství. Jeden z koní bych zprvu hodně divoký ale zvládla jsem to a po pár letech se uplně změnil a mohla jsem si vyjet i bez sedla. Bohužel jsme přišli o pastvinu, tak poslední rok byli koníci na menším prostoru. Před půl rokem mě rodina oznámila, že si vzdálená přízeň chce koupit koně na rekreaci a mají super podmínky s několika hektarovým výběhem a že chtějí mít aspoň 5 koní. Dlouho se to ve mě pralo, ale protože kvůli škole jsem neměla tolik času jako by bylo potřeba a ještě ta malá pastvina, prostě jsem je těm lidem prodala. Nečekala jsem to tak hrozné, zlomilo mi to srdce a ikdyž už to je 2 měsíce stále jsem to nepřekousla. Moc mi chybí a jediná útěcha je, že sa mají snad líp.

Jasně, že se v životě dějí mnohem horší věci, ale jsem dost citlivá a koně mi v tom pomáhali, teď jsem bez nich. Proto by mě zajímalo, jestli jste se náhodou některá taky nedostala do téhle situace, jak jste se s tím vyrovnaly?


Viz výše.

Mají se opravdu líp nebo snad líp? Věděla jste dopředu, do čeho jdou? Taky byla možnost bezplatného pronájmu, kdy by koně byli pořád vaši.

Ale jasně, po bitvě je každý generálem. A jsem starší, tudíž víc omlácená životem.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:08:33 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

štípanec spíše tvrdne… a svědí… a bolet taky začne se zpožděním, to jsou ty umrtvovací jedy hmyzí… záleží, jaký je pes… ještě se dnes může ukázat… nebo taky parazit, ale to je jen teoreticky, jsem něco četla

ale hned člověka napadá, esi to s tím lymf. sys. nemá něco, že


Tyhle věci jsou popisované spíš u koní, jako flegmóny a sloní nohy. Obojí vypadá jinak. A v prvním případě je i výrazná celková reakce - horečka, nechutenství a tak.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:05:21 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

jsem divná panička - nikdy mi žádný můj pes nepřipadal dokonalý 😉 Ale vážně - Yoda má hezkou hlavu, rovný hřbet a úžasný pohyb. Ale má i krátký krk, ne zcela dokonalý skus a hlavně ocas nosí zakroucený jako prasátko… 

Chybky zdravotní má - a takové podivné. Třeba od malička má nateklou jednu uzlinu. Přičítalo se to “pubertálně” vysypanému čumáku. Čumák se vylepšil, uzlina zůstala… Podivně odlehčuje v klidu pravou zadní - nic se nenašlo, všechna vyšetření o.k. a v pohybu potíž žádná. Ani výrazná zátěž stav nezmění. A teď ten otok…

ještě se zeptám zdejších odborníků - od štípance se tohle udělat nemůže?? Ta tekutá náplň? 


Ne. Čistě teoreticky absces nebo jiná reakce kůže či podkoží, ale nic z toho nebude tekuté.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:03:34 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

ráno mi otok přišel o hodně menší, teď, když už tu hodinu řádí jak tajfun mám pocit, že je zase znatelnější. Možná se ale víc “vyrýsoval”. Když skáče, obsah se vlní… evidentně tekutý obsah. Ale menší oproti včerejšku to je


Punkce by potvrdila. Ale je to jako jít s kanónem na komára. Na tohle je fajn Heparoid nebo Ibalgin duo effect mast. Nebo pijavice. Praktikující kolegyně onehdá vyprávěla, že s nimi mají dobré zkušenosti při léčbě otohematomu.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:00:07 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, před 14 dny se nám narodila malá morčata, co jsem koukala na pohlaví, tak to jsou kluci. Kamarádka, by si je od nás rada za dva týdny vzala a já se chci zeptat, zda jejich soužití nebude problém, když jsou spolu od narození. Díky.


Dokud “nečuchnou” k samici, neměl by být.

kometa
kometa 02.07.2023, 07:54:48 xxx.xxx.147.163
Balu:

Tak toto se mi dneska nečekaně objevilo na zahradě - bažant, může být z myslivecké bažantnice? V přírodě už jsem bažanta neviděl dlouhou dobu.

Obrázek

Ne? U nás se procházejí i kolem stavějící se dálnice. Zrovna předevčírem stál jeden na hromadě vykopané zeminy a monitoroval, jak pokračují práce.🙂 Ale ještě častěji je slyším.

Bažantnici v okolí nemáme.

kometa
kometa 01.07.2023, 20:44:27 xxx.xxx.147.163
Doron:

Lymfedém? Když zatlačíte prstem a přidržíte tak minutu, zůstane důlek?


Ten se taky neudělá najednou. Je to chronická záležitost, stejně jako burzitida. Ale mohl by to být hematom - prasklá cévka.

kometa
kometa 01.07.2023, 19:45:31 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

zrovna by se mi hodila ta stará ifauna… Protože když zadám třeba bursitida, vyjede mi právě ta zrušená diskuze…

Byli jsme ráno v lese. Psisko lítalo, řádilo a já zhruba po hodině kouknu a on má na zápěstí bouli skoro jak malé vejce. Pod kůží měkkou, nehřející, zcela nebolestivou a vůbec mu nevadící. Myslím si skoro stoprocentně, že ji na počátku procházky neměl, protože to je hodně vidět. Štípanec?? Asi nejpravděpodobnější varianta - ale bylo to na můj vkus moc měkké. Bursa??

Bursy znám hlavně na loktech, výjimečně na zadku - ale zkušenost žádnou nemám, nikdy ji žádná moje doga neměla. A naplnila by se tak rychle?? 

Doma se psisko povaluje, pobíhá po zahradě - boule se jakoby roztáhla podélně. Nevadí mu, nevěnuje jí pozornost. Máte někdo nápad, co by to mohlo být?? Já jen doufám, že lokální reakce na něco a že jak to přišlo, tak se to (pomalu ale jistě) zase ztratí…


Za mě se burzitida neudělá z hodiny na hodinu. Měkká, nehřející, nebolestivá…upřímně, nic mě nenapadá. Ale obecná rada - chladit.

kometa
kometa 01.07.2023, 17:28:38 xxx.xxx.147.163
sutrik:

Věk 9,5 měsíce v kombinaci s miniaturním psem umožňuje už pěkné a snad ze zdravotního hlediska i bezpečné prodloužení procházek. Dnes třetí procházka mezi 10, 11 km. Obvyklý denní celkový souhrn je už několik měsíců vyšší, ale v několika krátkých procházkách. Snad nebudu později litovat. 

Dneska jsme s Bonnie byly opět v našich Železných horách, tentokrát kolem Křižanovické přehrady.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jsem jediná, komu se nezobrazuje autor liků?

kometa
kometa 01.07.2023, 13:35:56 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

No, zrovna jsem to napsala. 😆 Já prostě nevím, jak to vymyslet. Protože mám doma malinkatého mrňouse, co si s psíkem hraje, takže přijde do kontaktu s insekticidem, na druhou stranu, ke konci měsíce, kdy končí účinnost nebo po častějším koupání, mě ten blešinec na břiše šíleně vytáčí.


V tom případě jsou bezpečnější a účinnější ty tablety. Tady jsem třeba na Bravecto slyšela od pejskařů jenom chválu. Proberte s veterinářem.

kometa
kometa 01.07.2023, 13:26:35 xxx.xxx.147.163
Stene:

Tak problém je nakonec jinde. Pro kometu - nebojte, bez porady s veterinářem bych fakt nic nedělala. Že má občas některé průjem mě sice znepokojuje, nicméně s tím mixem, co teď mají se ani moc nedivím (mléko pro štěňata, rozmočené granule, odčervení). Kdyby nepřibírala, nebo to trvalo tak holt jedem na veterinu znova. Stejně jsem tam pečená vařená už tři týdny😪 (jenom povzdychnutí, furt se něco kazí)


Dobrá zpráva! A smíme vědět, kde jinde byl nakonec problém?

kometa
kometa 01.07.2023, 13:21:33 xxx.xxx.147.163
raven_kix:

Taková byla před těmi téměř 10 lety, kdy jsem web programoval prostě doba. Na mobil se moc nechodilo, tak se jednoduchost designu zase tak moc neřešila.

Ale samozřejmě to vidím taky. Zatím jediná věc, co jsem se snažil “zmodernizovat” a zjednodušit je hlavička a menu. I to bylo o dost složitější, ale už má novou podobu a je rozhodně přehlednější.

Vzhled příspěvků v diskuzi mě taky už delší dobu nesedí. Jako by ani nezapadal do celkového vzhledu webu. S tím zkusím hned něco udělat. Možná jsou tam nějaké informace, které by šly krýt pod nějakou ikonku a zobrazily by se až po kliknutí. Možná je tam to tlačítko odpovědět zbytečné… taky mi vadí, že se musí dohledávat na co se přesně odpovídá. Ty skoky a schody u citace jsem nepochopil.

S čím úplně nesouhlasím je pravý panel. Pravý panel bych nechal napravo 🙂. Ale jeho obsah bych mírně upravit mohl. Obsah i trochu vzhled. Třeba by pomohlo nepoužívat čistě bílé pozadí boxů, ale můžu je opravdu udělat trochu víc do šeda, aby tak nezářily a nerušily.


Proto klikám na citovat. Teď už je to fajn, že se zobrazí jenom ten poslední příspěvek.