Aha, děkuju. Já vím, že kočky málo pijí (snažím se to Mousesovi kompenzovat tím, že krmení zalévám. Když byl malý a začal k nám chodit, pil normálně z psí misky, co jí mají ohaři doma, pak už doma úplně přestal pít, což mě zaskočilo, že už ho u misky nevidím a dočetla jsem se právě, že kočky pijou tak málo. - nainstalovala jsem po zahradě (ostatně i pro hmyz a ptáčky) několikero misek, tam ho vídám. A fontánka na vodu tohle řeší hodně, nebo to až tak zase tak účinné není?
Někteří si ji pochvalují. Já to mám vyřešeno tím, že krmím hlavně mokrým - maso, kapsičky, konzervy, občas vajíčko. Granule jenom jako doplněk.
“RtG hrudníku a sterna-natolik nepřehledné,že není poznat nic,viditelnou frakturu nevidím..plíce bez PNO,bez výpotku”
Na dotaz o hlavě,že jsem přeletěla kapotu,a spadla z dost větší výšky a “cinkla”jsem se o hlavu,a že mám divně v hlavě, sestra dodala,že to “asi mozek se odrazil od protější stěny”…Zablokovaný krk se neřešil…Holt zhmožděnida bolí,takže klidový režim a analgetika..
Takže asi tak😇
To neumí udělat laborant RTG nebo ho doktor neumí přečíst?😲 Mozek se asi odrazil od protější stěny - a co je asi tak podstatou jeho otřesu? Mama mia! Co je to tam za spolek? Jak by řekl kapitán Plíšek - to je není lékařská ordinace, ale chráněná dílna!
To nevím. A nevím, na jakém principu se v tračníku oddělí stravitelná vláknina od nestravitelné. Nemělo by tam spíš být strávená a nestrávená? Ale ani tak si technicky to oddělení neumím představit.
Přežvýkavci obsah bachoru taky opakovaně přežvykují a promíchávají, než ho pošlou dál. Ale o antiperistaltice a oddělování jsem nikdy neslyšela a nečetla.
Já jsem hrozná matka, já nejdřív obstarám zvířata, pak děti a pak teprve sebe.
Jinak u mě koťata už kolem toho 4 týdne ochutnávají maso, uzobávají matce, tu, když kojí, taky krmím častěji než 2x za den, kotěci granule mají k dispozici nonstop, když se rozpapaji, dávám maso cca 5x denně plus teda stále ty granule.
Začla k nám chodit na chatě toulavá kočka, která má pravděpodobně svrab. Má velmi prořídlou stst s boláky, někdy i zhnisanými místy, velmi se drbe. Sousedka ji odvezla k veterináři, který ji píchl injekci po které to mělo přejít. Je to už tři týdny a kočka je na tom spíše hůř. Jak kočce pomoci? Děkuji za odpověďi. Mirka
Veterinář, který léčí svrab injekcí? To se nedivím, že je jí hůř.
Kometo - 3x-4x je moc? To by mě nenapadlo - beru to podle psů, kdy i fena cvrdliká častěji než 4x. Však si v přírodě značkuje teritorium, tak to jsem překvapená, že takováhle frekvence je moc. Mousese jako venkovního jsem nikdy nestudovala, ani nemám povětšinou šanci, tak jsem překvapená.
Za mě ano. Kočky močí 1 - 2 denně. Mají velmi úsporné ledviny. Proto i tak málo pijí. A proto ta moč tolik čpí. I u kastrátů.
Prijde mi ze moje kocka pije malo, ale treba se mi to jen zda. Kratkosrsta, zije doma, 3 roky, 4 kg. Ma po byte dve misticky s vodou a jeste jednu primo u jidla, voda vodovodni odstata, pokojova teplota, misky dene myju. Cura 3-4x dene, ale nevim kde na to bere tu vodu.
Kočky obecně málo pijí, evolučně.
Ale močení 3 - 4 denně mi přijde už moc. Já bych navštívila veterináře.
Takže obecně vzato je péče o lamu ještě náročnější než o koně. Tak to raději ty ovečky…
Mně to přijde srovnatelné. Kamarádka koním pořád podstrojuje, vitamíny, minerální látky a další doplňky, kovář každé 2 měsíce, veterinář a fyzio dle potřeby, dokonce je i holí, aby se při práci zbytečně nepotili (a některým nechává na zadku srdíčko).
Ale ne každý to tak má, pravda.
Horsana to asi srovnává s huculy, to je jiná kategorie.
A nestresuje se nekastrovaný kocour více kvůli teritoriu než kocour kastrovaný?
To ano. Pravda, já to zahrnula nepřesně mezi to fyzické utrpení. Že se nekastrovaný kocour víc pere, víc toulá a tím pádem snáz přijde k úrazu (auta , psi, myslivci).
No protože to je takový úzus u sportovních koní, že jako “aby netahali břicho”. Jenže se už zapomíná na to, že ta krmná směs pro sporťáky má úplně jiné parametry (a cenu), než hrstka ovsa, že mají ti sporťáci trochu jiný management, no a nakonec i trochu jinou přípravu. Navíc moderní trendy jdou už dávno jiným směrem, ale to se k zapřísáhlým “my to vždycky dělali takhle” nedostalo. Slečna pouze postupuje podle rad zkušenějších, holt zřejmě má kolem sebe lidi “ze staré školy”.
Dneska už přece spousta sporťáků chodí i do výběhu s trávou. Naštěstí.
Ahoj, věděl by někdo účinný způsob boje proti ovádům a hovadům ? Teď se má oteplit a zase to příjde. Zkoušeli jsme ledasco a zatím funguje jen klimatizace ve stáji což není laciná záležitost. Někdo používá octovou vodu ale nevím jak přesně ? Díky za radu! Ahoj.
Vy máte ovády a hovada (bzikavky) ve stáji? S těmi se potkávám jenom venku. My jsme v létě koně přes den zavírali právě kvůli nim. A samozřejmě i kvůli vysokým teplotám.
A opravdu máte klimatizovanou stáj? Takovou jsem ještě nezažila.
a teda u kuřat v koupelně jsem je od cca měsíce věku obcházela nedočkavě a pečlivě zkoumala stav opeření a venkovní teploty, prostě jsem se nemohla dočkat až smradlaví prášivci půjdou z té místnosti do pryč
a z té stáje celovíkendovým úklidem všech povrchů snad včetně stropu udělám zase koupelnu
Chápu. Ale 2 liliputky by se v domácí voliéře zvládly, ne? Teoreticky.
a taky na inteligenci chovatele. koneckonců když zařezáváte, tak se taky nepokoušíte řezat to přes obratel, nebo snad ano? vezmu slepici, škubnu si na patřičném místě peří, na správném místě je přesně taková drážka mezi obratli, šmik, je to. aplikace zařezávacích nůžek do stejného místa bude mít stejný efekt.
Já si při podříznutí představuji přerušení cév, bez kontaktu s obratli. (jako Jack Rozparovač). Praktické zkušenosti nemám.
A nůžky na drůbež - se mi vybavily akorát ty kuchyňské. A pitevní.
Já mám ve špalku naštoubovaný dva dlouhý vruty zhruba 4cm od sebe a tam nasunu a natáhnu tím krk a nehrozí tolik netrefení se. Jak pak ale mlátí křídlama, tak je krev všude. Přemejšlím nad vykrvovacím trychtýřem a buď podříznout(to se mi ale moc nelíbí) nebo mě napadlo chytit hlavu levou rukou a pravou ustřihnout hlavu nůžkama na drůbež. Co myslíte, není to blbý?
Nevím, ale ta sekyrka mi přijde rychlejší, jako gilotina. S těmi nůžkami, když se trefíte zrovna na obratel, nepůjde to hůř? A tím pádem to bude déle trvat?
Když pominu vše ostatní, tak nekastrovaný kocour/nekastrovaná kočka dle mého laického pohledu mnohem více trpí i psychicky, než nekastrovaný pes/nekastrovaná fena. Vnímám to tak, že přestože pes i kočka jsou domestikovaná zvířata, v kočce stále zůstalo více té divokosti a pudovosti či jak to nazvat… Ale jak říkám, je to pouze můj názor laika…Kastrovaná zvířata (kočky) mi však připadala vždy mnohem více v pohodě než nekastrovaná, u psů jsem ten rozdíl nikdy až tak nevnímala.
Oni úplně netrpí, ale…
Nekastrovaný kocour si venku "užije, akorát že průměrná délka života je výrazně kratší. Takže trpí fyzicky. Doma jsou jenom kocouři kastrovaní (jinak si neumím představit s nimi bydlet). Ti domácí chovní vesměs obývají samostatnou místnost, lépe domeček s voliérou. A taky si užijí.
U těch kastrovaných koček souhlasím. S domácí nekastrovanou se taky moc žít nedá + zdravotní problémy. I ty venkovní jsou po kastraci spokojenější, když nemusí řešit opakované březosti a péči o koťata. Pomíjím, že takové zabřezávají ještě jako dorostenky a podle toho taky vypadají. Tady je bonus psychický i fyzický.