Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 03.07.2023, 15:39:47 xxx.xxx.147.163
Klára:

Nám velmi vyhovují granule Rawbark, kde mi sestaví granule na míru přímo pro mého pejska 🙂.


Tak hlavně, že na pytli budu mít fotku svého miláčka. Upřímně, nějak nevěřím, že vyrábějí granule na míru. Technicky a finančně si to neumím představit.

kometa
kometa 03.07.2023, 15:28:27 xxx.xxx.147.163
biaca:

Zdravím, 

byla jsem u veterinářky, která provedla odběr krve z důvodu, že kocour jednou do týdne zvracel. Nyní mi volala, že kocour má zvýšenou hladinu kyseliny listové a vitaminu B. Tj. bakteriální infekce v tenkém střevě

nějaké nápady jak tyto hodnoty snížit? Kromě léčby?

Chceme zkusit nasadit prášky na Giardii - pokud léčba zabere znamená to vykoupání kocourů (musím asi vyléčit oba), desinfekci tkanin, vytření podlahy desinfekcí. Jaká je šance, vyčištění na reinkarnaci bakterií? Pokud by nezabraly nasadily bychom Veraflox - který posledně velmi pomohl. 


Viz výše. kyselina listová je jedním z druhů vitamínů B. Nevím, čemu by to vadilo. Hydrofilními vitamíny se organismus předávkovat nemůže. A jako indikátor bakteriálního zánětu nejsou. 

Ostatní hodnoty byly v pořádku - jaterní enzymy, bilirubin, urea…?

Nějak tomu nerozumím. Hledat v krvi zrovna hladiny vitamínů…

kometa
kometa 03.07.2023, 15:24:10 xxx.xxx.147.163
assil:

Jo jako že by člověk hned při psaní viděl, že není přihlášený? To by bylo super.


Mně se osvědčilo juknout hned na ikonku soukromé zprávy. Když nebyla, tak mi došlo, že nejsem přihlášená.

kometa
kometa 03.07.2023, 15:09:53 xxx.xxx.147.163
zbynek:

Už se vám zobrazují autoři lajku? Mně už ano, dejte vědět…..tuto zprávu opět hned vymažu jak mi to potvrdíte.


Mně ne.

kometa
kometa 03.07.2023, 14:59:24 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Aaaha, tak to asi budu muset produmat, nerada bych, aby mi to hovado flekatý spalo ve stoje, stačí to, co předvádí jindy, že se hlavou zastaví o strom, proběhne téměř zdí, přerazí se o vozík, kterej asi nevidí………. 

Ona není v  tenzi, jako asi byla ta stafordka, ona je čistě jen debilní a happy, v tenzi je její okolí. 

V Alavisu hořčík právě není. Má to úplně jiné složení, než má Dromy Relax, ale možná bych mohla zkusit udělat po čase na chvíli výměnu. Náš vet mi říkal, že ten Alavis není problém dávat dlouhodobě, nicméně všeho s mírou, tak až dobereme to, co mám obejdnaný, možná bych mohla udělat přestávku a pak zkusit tohle. Obojí to nahazuje serotonin, ale tady je navíc ten hořčík.

Moc děkuju, jak říkám, jsem ráda za každý nový nápad. Já bych chtěla nejen kvůli nám, zoufalcům, co s ní žijou 😀, ale hlavně kvůli ní, aby se jí tak nějak ulevilo na tý bláznivý duši.


A opravdu vidí? Myslím dobře. Je to kobyla?

kometa
kometa 02.07.2023, 20:37:14 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

I slepý vidí, že veškeré kroky , zákony, od chazarského majetkového převratu- hadráku, jdou brutálně, proti zájmům obyčejných občanů.což se již ani  netají, padl  stát,  pracovní povinnost, trest smrti,  ekonomika, průmysl, zemědělství, lidská práva, umělý, dluh je cíleně,bez  války neřešitelný, 70  pohlaví,  islamizace, je v rozporu, fašismus, atomová válka nás nespasí, za vše mluví propad necikánské porodnosti, počet sebevražd, zrůdných exekucí i batolat , icož je světový unikát


A tenhle příspěvek je přínosem jak a čím? Nebo parafrázujete holubáře?

kometa
kometa 02.07.2023, 20:25:16 xxx.xxx.147.163
Zitta:

Spíš to bylo myšleno tak, že v tom množství koní je ta péče jaksi “strojová” a uniformní, zatímco doma je více láskyplná a individuální, takže i o zdravotním stavu a všech problémech se ví líp a dřív.


No, ono láskyplnost nestačí, když není odbornost. Například poznat koliku nebo schvácení. Nebo ty breberky v rousech.

kometa
kometa 02.07.2023, 20:16:02 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Bleky z 02.07.2023, 20:09:58

Ano, kocoura vykastrovat. Až začne smrdět, což je cca od 7, 8 měsíců. Bude to pro vaše i jeho dobro.

Mám doma otevřené záchody (koupila kdysi dávno v domácích potřebách, už nevím na co byly určené původně, okraj ve výšce 8 cm). Ale jak moc vyhrábnou, záleží i na stelivu. A existují i WC uzavřená.

Jo a kočky mají soumračnou aktivitu. neboli ve dne spí a v noci řádí. Ale časem se zklidní. 

kometa
kometa 02.07.2023, 20:04:13 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 02.07.2023, 19:54:19

Vlastní zkušenost. Ubydlila se mi v komoře (bez pavouků) sršeň. Postavila hnízdo a za potravou se ona  a pak i další potomci vydávala přes pootevřené okno ven. Měla jsem dokument v přímém přenosu. I jsem zaregistrovala, jak matka rodu uhynula a další hnízdo rozšiřovali.

kometa
kometa 02.07.2023, 18:10:52 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Nejde… jak to upravují za provozu, tak teď zrovna “upravit” chybí. Však to je fuk, počkáme. Ale “smazat” by se fakt hodilo


Mně nechybí. Červená tužtička stále funguje. Jenom se člověk nesmí rozmýšlet moc dlouho, no.

A smazat by se hodilo, souhlasím.

kometa
kometa 02.07.2023, 18:01:36 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobře, zkusím je dát všem a uvidíme. A šampon budu používat občas. To by mě opravdu nenapadlo, že šampon pro psy může psům používáním škodit… Každopádně moc děkuji za rady! Jsem zase o hodně moudřejší. 😊


Ono přílišná hygiena škodí i lidem. Dermatologové a gynekologové by mohli vyprávět.

kometa
kometa 02.07.2023, 12:41:00 xxx.xxx.147.163
Mi:

Děkuji.A dali nějak vědět že to udělali?


Odpověděli, že účet byl vymazán a email odstranili z databáze.

kometa
kometa 02.07.2023, 11:41:58 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Hygroma. Je to tam napsané aj se zdrojem, když se zvětší.


Trochu mi uniká rozdíl mezi hygromem a burzitidou. Příčiny jsou stejné. Jo, to první se týká přímo kloubů, to druhé tihového váčku. Ale ani jedno se neudělá během procházky.

kometa
kometa 02.07.2023, 11:37:29 xxx.xxx.147.163
Mi:

Faunu jsem měla ráda,více četla  než přispívala,ale chci s vámi držet basu a odhlásit se  odtamtud.Jen nevim jak.


Já napsala přímo na redakce@ifauna.cz

kometa
kometa 02.07.2023, 11:18:25 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Že tohle existuje i takhle dole, jsem teda nevěděla. 

Obrázek

A na té fotce je co? Burzitida? Takové jsem viděla u krav, ještě na vazném ustájení.

kometa
kometa 02.07.2023, 11:16:35 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Proč nebavíme a proč by se to nemohlo ukázat za hodinu? Narazilo to na překážku a vylezlo, záhady konec.

Nedávno měl můj pes pod okem bouli velikosti tenisáku. Z ničeho nic. Výjimečně ani do ničeho nenarazila ten den, ani předchozí. Nikde žádná díra, zuby ok, a dokud si nevezmu rukavice nebo nějakou divnou lahvičku, kde by mohla být desinfekce, nebo, probůh, pinzetu, tak psa NIC nebolí. A i když bílý pes, pod kůží nevidíte nic.


Já pořád nevím, jakou sraženinu máte na mysli. Krevní? Vysrážený hematom? Trombus?

Co narazilo na překážku a vylezlo?

kometa
kometa 02.07.2023, 11:14:07 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ale to je normální šampon. Já ho myju z důvodu špíny, ne blech. Prve jsem ho myla jen čistou vodou, ale pokud mu to má škodit, tak ho šamponovat mohou jen třeba jednou za měsíc.


Jestli se chcete spolehlivě zbavit blech u psů i koček, tak holt ty tablety.

Jo a tak častým koupáním psa v šampónu si zaděláte akorát na ekzémy.

kometa
kometa 02.07.2023, 08:44:59 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Jaké věci. Parazité existují i u psů, u lidí. Tady třeba je zajímavé “nebolestivý” a červíky hledali také, nohy zadní, tlama, ale... https://www.mdpi.com/2306-7381/10/7/409 Diskuzi si přečtěte. Rozhodně bych to ničím nepatlala ani nestahovala, dokud nevím, co to je. Sraženinu bych nikam posouvat nechtěla. Jasně, vymýšlím, beztak je to jen po ťuknutí do pařezu, možná bych na to nechala kouknout sono něčím, nevím čím. Pro můj klid. Aby to neztvrdlo, nezůstalo, to tam bude překážet. 


Článek jsem jenom prolítla, ale pořád bych na prvním místě zvažovala ten hematom. Za mě se tohle za hodinu neudělá.

A než sono bych už, když tak, šla do té punkce.

Jakou sraženinu byste nechtěla posouvat? O té se tady nebavíme, nebo ano?

kometa
kometa 02.07.2023, 08:40:03 xxx.xxx.147.163
Verun:

Z Ifauny jsem se nadobro smazala……..


Já už taky.