Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 04.07.2023, 14:49:07 xxx.xxx.147.163
Jůlie:

Například Leonardo Bohaté na králičí maso.

Obrázek

Jak moc bohaté? Když si vezmu, kolik stojí kg králičího masa…

kometa
kometa 04.07.2023, 14:28:49 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ještě jedna zajímavost: Ta nová dr. zamítla ihned renal dietu, tu, kterou jsem poměrně ve velkém zakoupila na původní veterině… Tady těžko říct, zda mi vrátí peníze…spíše to neočekávám.

Říkala, že problém je nejen nízký obsah proteinů, ale především vysoký obsah tuků. A ty, jak známo, se štěpí na cukry…


Jsem se v tom množství příspěvků ztratila. Proč renal dieta na hyperglykémii? Nebo vyšetření krve zavdalo podezření na renální selhání?

kometa
kometa 04.07.2023, 14:13:34 xxx.xxx.147.163
Jůlie:

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda by měla mít kočka ve svém jídelníčku nějaké vitamíny? nebo stačí jen to, co přijme z běžné stravy? Hodně se zajímám o stravování kočky, protože nám nějak nechce žrát. Mohlo by to být nekvalitním žrádlem? snažím se kupovat co nejvíc masové, ale také hodně koukám na cenu.


Ano, potřebuje vitamín A. Co nejvíc masové žrádlo znamená co? Já krmím hovězí nebo vepřová srdce, kuřecí játra a krky, vejce, konzervy jako doplněk. Nějak nekoukám na cenu, ale myslím, že je to levná varianta.

kometa
kometa 04.07.2023, 11:47:08 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Na Modrým koníkovi píšou těhule, že je jim fakt šoufl z kys. listové…😀

Popravdě já to slyším poprvé.


Jenže ty těhule se ládují vitamínovými (a jinými) doplňky. Přirozenou cestou se předávkovat nemůžu. Pokud teda nesním kila salátu a brokolice. Teda lipofilními vitamíny ano, viz otravy vitamínem A z jater ledních medvědů. Si myslím. Biochemie mě vždycky bavila.

kometa
kometa 04.07.2023, 11:43:18 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No ano!! Protože hlava! To je taky dost výstižný.

Je mi ale těchhle zvířat hrozně líto, protože to, co do nich člověk chovem natlačil, jim znemožňuje normální žití.  V běžném životě je to prostě překážka. Je fajn, že zvíře dokáže makat do zdechnutí, že je schopno projít za svým cílem zdí a neřeší, že má drive až ke stropu, ale když to není vyvážený, je to prostě hrozný-právě i pro to zvíře samotný. Nevěděla bych to, nemít v rukou Talimůru.


Bohužel, je to tak. Stejně jako vyšlechtit masné plemeno skotu, kde jsou porody jenom císařem. Kvůli naší rozežranosti.

kometa
kometa 04.07.2023, 11:38:22 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano, ale ten neřeším - co může způsobovat zvracení je ta kyselina listová. 


A Jak by se jí kocour předávkoval? To byste ho musela překrmit salátem, brokolicí nebo játry. A jak vetku vůbec napadlo nechat stanovit hladiny? K základní biochemii krve to nepatří.

A ti parazité v mase?

kometa
kometa 04.07.2023, 11:29:06 xxx.xxx.147.163
biaca:

kometa, já už mám většinu vyšetřeních udělaných, všechny v pořádku. Minulý týden krev, která vyšla v pořádku. V moči se také nikdy nic nenašlo nyní jsme ji nedělaly, ale v březnu byla ok. Stolice také vždy byla bez nálezu, pokud někdo měl nějaký nález tak vždycky u mladšího Klimenta. 

Právě, že s tím kocourem už běhám dlouho a nikdy nic. Udělala jsem mu už různá vyšetření - sono 2x, moč 4x, krev 3x - rengen a endoskopii ne

Teprve až nyní mám hodnoty, které vyšly nehorázně vysoké Vitamin B12 má mít kočka do 984, a kyselina má být nejvíce 49. 

Folic acid - tedy kyselina 77, a vitamin B12 1937

Trávu už mám pouze jednu a nikdy jsem ho neviděla, že by k ní nějak horečně běžel. 

Žrádlo má k dispozici neustále granule (u bengálu nezbytnost), k snídani dostává konzervu, k obědu má cosmu, k první večeři zbytek konzervy, a večer má kuřecí maso čerstvé. Navíc ke mě chodí často, abych ho nakrmila granulemi rozcapený kocour. 

A ano, častěji zvrací, když si prohodím kvůli španělštině směny a jdu do práce odpoledne. 


Pořád tomu nerozumím. Vitamín B12 se řeší u vegetariánů a hlavně veganů, těm chybí. Ale nadbytek není popisován ani v odborných studiích. A ani nemůže být, protože se prostě vyčurá.

kometa
kometa 04.07.2023, 10:55:11 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

majú to byť mašiny na nemecký dril, to spĺňajú, ale treba k tomu aj dobrého pilot

Přesně tak! Oni ty Němci dělají všechny ty zvířata takhle mašiny na dril a tvrdost.  A já musím říct, že pro mě je to nekomfortní. Asi bych tohle dokázala přeprat, kdybych ji měla od štěněte, ale oni ji vychovávali tak, že na můj přístup ona dlouho neslyšela a myslela si tím pádem, že si ze mně může dělat čurinu. Já jsem se psy zvyklá fungovat jinak /a to byl můj první pes teroš/. Maďar, který je moje srdcovka, je malý človíček v psím kožíšku, komunikativní a rád spolupracující, což germán je taky, ale pod taktovkou. No nějak jsme to spolu ušudlaly, ale bohužel tím jejím startem, nejsme tam, kde jsem zvyklá být. A je mi to líto teda, to se přiznám.

Proti onomu koníkovi je to evidentně brnkačka, musí to být masakr mít potížistický zvíře ve velikosti koně.

Dráťák je taky fajn, ale já má  ráda holoprtky i kvůli mimice. A obzvláš´t vižla umí geniální gezichty. 😀


Tak nějak.

“Holštajni” jsou fajn do sportu, mají sedmimílové kroky do drezury a v parkuru skáčou baráky. Jenže ne všichni jsou ti nejlepší, že jo. A co s těmi horšími? Do sportu to nestačí a na pohodové rekre ježdění to taky není, protože hlava.

Pamatuji si, jak tady svého času byli Servátoři nebo Landrufové. A postupně zmizeli, protože to málokdo ujezdil.

kometa
kometa 04.07.2023, 10:49:24 xxx.xxx.147.163
mastnacekk:

Bezte pohledat na ifaunu, je tam o tom spousta vlaken 🙂


Proč tohle píšete, když víte, že žádná diskuze na ifauně už není?

kometa
kometa 04.07.2023, 10:46:42 xxx.xxx.147.163
hmn:

co na tom nevychází?


Kde je ten zbytek živočišných bílkovin? Ale uznávám, matematika není má silná stránka.

kometa
kometa 04.07.2023, 10:40:44 xxx.xxx.147.163
Elda:

Zdravicko, jako rodina jsme se shodli ze bysme radi ctyrnoheho spolecnika. Prochazeli jsme ruzne zdroje a volba padla na mainskou myvali, doporucili byste ji? Udajne je bezproblemova vuci detem, coz je u nas podstatne. Musi mit papiry nebo ne? Radeji bysme kocourka nebo co bude lepsi? A chov by byl jenom v domacnosti a vubec ne venku je to problem? Jako druha varianta se nabizi ruska kocka ale to je dvojka. Dekuji 🐈


Viz bodlinka. Bez papírů nebudete mít vytoužené plemeno + zdravotní vyšetření. + už to tady bylo - máte představu, co znamená mít v bytě kočku?

Najděte si předchozí vlákno - Největší kočka na světě (22.6.). Ať se nemusíme opakovat.

kometa
kometa 04.07.2023, 10:37:26 xxx.xxx.147.163
Julie:

Zdravím, za sebe doporučím českou značku Marp - krmivo mají bez obilovin, s jednoduchým a funkčním složením. Mým psům granule moc chutnají a mají výborné i konzervy a pamlsky.


99% bílkovin živočišného původu a současně 74% masa a vnitřností. To mi nějak nevychází.

kometa
kometa 04.07.2023, 10:26:31 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Bobi, ale dnešním dětičkám přece nesmíš nic, ony musí vyjádřit svůj názor, třeba i řevem apod😏

U nás byl chvilku klid, no bráchův malej začal zase znova se záchvaty řevu, respektive začne něco vy stylu: béééé, já to chci a chci a chci, bééé. Mamka mu sice brble, ať toho nechá, ale aby zavřel hubu a nemuseli ho poslouchat tak jde a udělá mu, co chce. A ještě mě se.e s tím, že mi to vykládá. Včera volali, ať s nima jedu k vodě a v telefonu řev. Co chce? No jahodový koktejl místo oběda. Řekla děckám, že jim je po obědě udělá, ale malej ho chtěl hned. Takže šla a udělala, ať zavře hubu. Neskutečně mě to štve, nejela jsem, nemám tohle zapotřebí poslouchat. Prý někde četli, že do 6let se mu to musí tolerovat, že nemá dovyvinutý mozek. Tak jo, pojedu, až mu bude 6+🙄


Omyl! Podle posledních výzkumů se mozek vyvíjí do 30 let.

Jinak přeji příbuzným hodně úspěchů, až začnou v sedmi letech vysvětlovat, že jahodový koktejl už nebude na počkání.

kometa
kometa 04.07.2023, 07:31:22 xxx.xxx.147.163
biaca:

Píší to na příbalovém letáku. Tak uvidíme. 


Kde? Asi jsem četla jiný než vy - proti gastrointestinálním oblým a plochým červům, kteří jsou i jednotlivě vyjmenovaní.

kometa
kometa 04.07.2023, 07:17:52 xxx.xxx.147.163
biaca:

Tak s Iginem jsem se rozhodla takto, kocoury odčervím Panacurem (stejně jsem je naposled odčervovala v listopadu - a jelikož krmím barfem tak nějaké parazity mohou mít a jelikož má působit i proti Giardii). Byt vydesinfikuji, postel přejedu novým parním vysavačem, vyperu pelíšky, a kocourům omyji zadky, a udělám jednodenní výměnu litterboxu po dobu pěti dní.

Problémem je, ale vysoká hladina kyseliny listové - protože, ta doopravdy může vyvolávat zvracení a tu potřebuji snížit. Jen nevím jak. 

Nechápu jak ji může mít zvýšenou, sice mám jeden květináč s trávou, ale Igin ji moc nežere skoro vůbec (ten jen vyhazuje hlínu.). Jinak krmím masem, konzervami, a Joserou.


Odkdy je Panacur proti giardiím? Kór, když je nemáte potvrzené. A jaké parazity by z čerstvého masa mohl chytit? Všechna poražená zvířata procházejí veterinární kontrolou. Proto si už léta dávám v klidu tatarák.

A upřímně, po té úklidové akci by mi bylo na místě vašeho kocoura ještě hůř. A nejsem příznivcem zbytečného odčervování. Navíc - když krve OK, tak byly v pořádku i eosinofily, nebo ne?

kometa
kometa 03.07.2023, 15:47:22 xxx.xxx.147.163
orionka:

Jestli to mají jako včely, tak si novou matku vykrmí a vychovají 🙂. 


Myslím, že to nefunguje jako u včel. Spíš mi to připomíná životní cyklus čmeláků.

Oplodněná matka postaví hnízdo a kolonii, pak uhyne. Nová generace přistaví další “patra”, namnoží se a vylétne. A zimu přežijí jenom oplozené samice, budoucí královny.