Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 05.07.2023, 16:02:42 xxx.xxx.147.163
raven_kix:

Nezmizela, jen jsem ji udělal nyní černě a je vedle tlačítka citovat. A byla prodloužena doba na editaci na 30 minut. 


Ale já ji tam nemám! Ani červenou, ani černou.

Už mám! Nicméně ve vedlejším vlákně mě to hodilo do inzerce. Ale já si poradím!

kometa
kometa 05.07.2023, 15:59:22 xxx.xxx.147.163
Safirek:

Dobrý den mohu krmit prasátko krmivem určeným pro koně? Senné Pelety (řepné řízky ) sladové výsušky?maji 1h pozemek na spasení ale dělí se ovečkama u krmitka těm přilepšuji právě takto.děkuji


Nerozumím - senné pelety (řepné řízky), to přece není totéž? A to obojí namáčíte?

kometa
kometa 05.07.2023, 15:53:52 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Edit (jak to, že mě to nepustilo vůbec k editaci??): Glukometr mám lidský; ověřený na sobě, že funguje. Vím, že jsou i kočičí, ale koupila jsem sadu, kde bylo i celkem dost dg. proužků a lancet.


Mě taky ne - ohledně editace. Už jsem si posteskla v jiném vlákně.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:52:15 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Díky moc! Vy jste tu nová?

Ono financí to stálo fůru, jen inzulín 3 tis. Kč (vzala jsem jej zbytečně moc), včera stříkačky 600,- Kč, sehnala jsem fýzák, no a samozřejmě každá návštěva veteriny je drahá (vždy kolem dvojky), ale jak jsem mnohokrát psala, finance vem čert, i když jsem opět ve fázi půjčení si peněz…

Největší problém (technicky) mi dělá stanovení glykémie. Používám vystřelovací pero a je fakt, že lanceta perforuje celé ucho. Proto mám už rozpíchané prsty i já (držím ucho zespodu a probodne to skrz). To už mám vychytané, přidržuji ucho mulem. 

Kocour se nemusí zpracovávat vůbec; budu ukamenována, ale toto není kocour, ale převtělený člověk 😇 - když se mi glykémii nepodaří stanovit poprvé, ještě se mi přijde omluvit a pomazlit se…

P.S. Jste lékařka či veterinářka?


Zofre je spíš staronová. Pamatuji si ji ještě z equichannelu, ale pak se někam vytratila. A jsem ráda, že je zpátky.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:46:00 xxx.xxx.147.163
biaca:

Jo, měl je malý na Trichomonas - a tak se Iginek svezl s ním, jelikož používají jeden litterbox. 


ATB na trichomonády?

Já bych teda změnila veterináře. A Iginek se jimi ládoval zbytečně (vlastně oba). 

kometa
kometa 05.07.2023, 15:40:53 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Mně třeba veterinářka doporučila odčervovat pouze domácího kocoura 4x ročně z důvodu, že dostává syrové maso…. taky se mi to úplně nezdá….  


Odčervovat čtyřikrát ročně domácího kocoura? Se nedivím, že už antiparazitika kvůli rezistenci nefungují. A vám se to nezdá oprávněně.

Učím patologii, asi 15 let, a i u venkovních kocourů zajásám, když objevíme tasemnici nebo škrkavku - tak dvakrát do roka.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:36:38 xxx.xxx.147.163
pesves:

Křídlatka, je to nežádoucí rostlina a v některých oblastech vytváří husté porosty. Kromě chemické a mechanické kontroly se uvažuje i nad využitím úzce specializovaného druhu motýlka Aphalara itadori který údajně nenapadá jiné rostliny než křídlatku. Porosty křídlatky napadené tímto hmyzem mohou být jeho vlivem zcela zbaveny listů, což rostlinu oslabí až zcela potlačí.

Křídlatka japonská - využívá se při léčbě boreliózy, má antibiotické účinky, působí jako antivirotikum i antiparazitikum. Pomáhá proti kašli, zánětu průdušek i při astmatu, funguje na posílení imunity i slinivky břišní. Dokonce dokáže snížit hladinu krevního tuku, cholesterolu. Obsahuje vysoké množství resveratrolu. U nás se vyskytuje spolu s křídlatkou sachalinskou a jejich kříženec je znám jako křídlatka česká. 

Křídlatka sachalinská je u nás vzácnější, jsou známy exempláře dorůstající až 6m, v porovnání s jinými druhy obrovské listy. Léčivé účinky tohoto druhu jsou srovnatelné s křídlatkou japonskou.


Upřímně, i kdyby byla sebeléčivější, tak ji u nás nechci.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:34:05 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Jo, co se týče slimáků, jsou fakt dobří. Ostatní, to už je na každém - málo masa, nesedí na vejcích, u některých linií horší odolnost velkým mrazům. Slimáci transformovaní ve velká chutná vajíčka končí v koprovce i v troubě, snáší fakt hodně a to jen posiluje touhu po slimácích. Na noc většinou nezalezou, ale v houfu se shlukují u dvířek a čekají. V mém případě se zaženou snadno, že to ani nezdržuje. 


U nás seděli. Výjimka potvrzující pravidlo.

kometa
kometa 05.07.2023, 07:38:45 xxx.xxx.147.163
kometa:

Za mě je to trochu moc na netrénovaného koně. My jezdili denně 20 - 25 km, převážně krok, mírně kopcovitý terén - pro představu Blanský les, podhůří Šumavy.


Proč mi zmizela červená tužtička pro možnost editace?

Jo a kromě základní lékarničky bych měla mobil a zajištěnou možnost případného odvozu pro koně.

kometa
kometa 05.07.2023, 07:36:25 xxx.xxx.147.163
Lenacia:

Zdravím. Už skoro dva roky si tak nějak vysnívám cestu koňmo na hrad. Nejbližší je od nás něco přes 17 kilometrů…. Nejdelší vyjížďky, co zatím děláme jsou 10km.Plno lidí tady ví, že Sáře bude v srpnu 19… Jak náročná taková vyjížďka podle vás je? Dala by se zvládnout? Samozřejmě předpokládám nějaké zastávky…Co byste sebou doporučili vzít?… měla bych investovat do sedlové brašny nebo prostě batoh na záda? 


Za mě je to trochu moc na netrénovaného koně. My jezdili denně 20 - 25 km, převážně krok, mírně kopcovitý terén - pro představu Blanský les, podhůří Šumavy.

kometa
kometa 05.07.2023, 07:33:48 xxx.xxx.147.163
Rosnička:

Co má být toto, to je myšleno vážně? K čemu jim to bude a jak se vůbec dá chytit moč feny  

https://www.chovzvirat.cz/inzerat/183209-v-ramci-projektu-canis-ii-vykupujeme-moc-harajicich-fen/


Proč ne? Důvody můžou být čistě vědecké. Ale zmiňují se o sterilním odběru, to se dá jedině katetrizací. Což laik nezvládne. Neboli by bylo logičtější oslovit veterináře.

kometa
kometa 05.07.2023, 07:28:08 xxx.xxx.147.163
Tom:

Co jsou prosím  amarouny nic takového nedostává?


Asi jste jiná věková kategorie a nesledoval seriál Návštěvníci. Daja vám to vysvětlila.

kometa
kometa 05.07.2023, 07:24:51 xxx.xxx.147.163
kometa:

Odpoví povolanější.

ad křik) Chováte o samotě společenského tvora, proto křičí. Navíc senegalci jsou dost hluční.

ad pes) Budete mít na papouška ještě méně času. A ten začne nejspíš žárlit. Vzájemné nebezpečí záleží na velikosti psa.


Oprava, nejsou zas tak moc hluční. Ale to ostatní platí.

kometa
kometa 05.07.2023, 07:22:53 xxx.xxx.147.163
Lucka:

Mám papouška senegalského, a dost křičí když zrovna nejsem u jeho klece a nehladím ho, zkrátka jak se vzdálím, tak řve a řve.Máme ho 2a půl roku, občas je to nesnesitelné, ze začátku jsem zkoušela, že jsem ho pokaždé když začal a nepřestal ani po půl hodině zakryla a myslela jsem si, že když si to časem spojí - křik - deka, tak že pak dá pokoj ale je to pořád stejné.Můžete mi poradit, jestli se to dá nějak odnaučit. A dále mám dotaz jiný.Chtěla bych si pořídit ještě pejska, ale netuším, jak se bude pejek chovat k papouškovi a obráceně, prosím pokud s tím máte nějaké zkušenosti, poraďte mi 🦜


Odpoví povolanější.

ad křik) Chováte o samotě společenského tvora, proto křičí. Navíc senegalci jsou dost hluční.

ad pes) Budete mít na papouška ještě méně času. A ten začne nejspíš žárlit. Vzájemné nebezpečí záleží na velikosti psa.

kometa
kometa 04.07.2023, 17:45:30 xxx.xxx.147.163
Jana B.:

Dobrý den. Mám dotaz, zda jsou nějaké podmínky, jak daleko mají být pastviny od obytné části domu, respektive plotu. Máme přímo v sousedství pásající se koně, kteří nemají přístřešek, stojí těsně u plotu a celé léto stojí přímo u něj. Obtěžují nás neuvěřitelně mouchy a koňský trus byl vloni v takové vrstvách, že nebyla vidět zeleň. Děkuji.


Jo a buďte rádi, že tam nestojí krávy. U těch je much mnohem více.

Mimochodem, byli tam dřív koně nebo vy?

kometa
kometa 04.07.2023, 15:04:54 xxx.xxx.147.163
Tom:

Co mám dělat, když jsem vyzkoušel už několik druhů a značek granulí a pes mi je nechce žrát? někdy mu to vydrží třeba týden, ale potom už je zase stejně nežere.…

Tomáš


Já bych se po amarounech taky neutloukla.

kometa
kometa 04.07.2023, 15:02:24 xxx.xxx.147.163
biaca:

Na rozbor podle mého nemá smysl dávat Iginovu stolici - nikdy nic neukázala. Bohužel ani nemohu použít stolici svého mladšího kocoura, díky kterému jsem diagnostikovali Trichomoniázu (stále ještě nemá obnovenou mikrofloru - tj. půl bobíku normální, druhá část kejda). Z toho důvodu mi byl nasazen pro Klimenta Veraflox a jelikož s Iginem sdílí stejný litterbox tak se svezl také. Ale u něj opravdu udělal divy. Nezvracel od 1.1 do 30.3. pak se opět frekvence vrátila. Něco tam muselo být, když to pomohlo.  A endoskopii k zjištění parazita, kterého má ve střevech dělat nechci - připadá mi to zbytečné trápení, když kromě zvracení mu nic není. 


Zjištění parazita endoskopií? Kterého?

Takže Iginova stolice nic neprokázala? Takže nemá ani ty Giardie? Ani jiné endoparazity? Tak proč chcete odčervovat?

kometa
kometa 04.07.2023, 14:57:36 xxx.xxx.147.163
Šárka:

Děkuji, takto by to bylo super, ale to stihnou mít od jara do podzimu jateční velikost a tak rychle vyrůst? Děkuji pěkně. 


Ano. Dělá to tak hodně lidí. Na jaře nakoupí, na podzim porazí.

kometa
kometa 04.07.2023, 14:53:44 xxx.xxx.147.163
Jana B.:

Dobrý den. Mám dotaz, zda jsou nějaké podmínky, jak daleko mají být pastviny od obytné části domu, respektive plotu. Máme přímo v sousedství pásající se koně, kteří nemají přístřešek, stojí těsně u plotu a celé léto stojí přímo u něj. Obtěžují nás neuvěřitelně mouchy a koňský trus byl vloni v takové vrstvách, že nebyla vidět zeleň. Děkuji.


Byly by fotky?