Aktuálně: 3 981 inzerátů203 871 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 06.07.2023, 07:39:15 xxx.xxx.147.163
Bojimse:

Dobrý den, mám jednoho domácího králíka, který má znatelně vystouplou páteř ale žádné jiné příznaky nemoci jsme nezaznamenali. Zajímalo by mě jestli se to dá nějak léčit a případně jak. Děkuji.


Co myslíte tím, že má výrazně vystouplou páteř? Že je vyhublý? Nebo má hrb?

Léčit se to nejspíš dá, ale bez diagnózy těžko. A tu nemůžeme určit, když toho králíka nevidíme. A já bych si na něj potřebovala i sáhnout.

Proto existují veterináři.

kometa
kometa 05.07.2023, 19:52:17 xxx.xxx.147.163
pesves:

To ani nelze, pěstovat ji je nezákonné a to je dobře. Je ale dobré mít znalosti i o druzích, které jsou nežádoucí, a když už někde roste, tak z toho mít i nějaký užitek. 

Křídlatka na boreliózu se dá i koupit, takže jestli ji u nás vyhubíme, tak o její léčivé účinky nepřijdeme. https://pardubice.rozhlas.cz/je-cas-na-dolovani-zdravych-korenu-kridlatka-pomuze-na-boreliozu-kren-nejen-na-8869395


Zůstanu u našeho starého dobrého česneku a cibule. A až budu mít potřetí boreliózu, tak raději využiji klasická ATB. 

kometa
kometa 05.07.2023, 19:45:43 xxx.xxx.147.163
keissa:

 většina prujmu u štěnat je zpusobena právě giardiemi a  ono stejně bez  vyšetření to nejde přelečit  ..takže veterinář  to jistí  🙂


Většina průjmů u mláďat je neinfekčního původu. 

kometa
kometa 05.07.2023, 18:25:56 xxx.xxx.147.163
Angel:

Dobrý den mám takovou otázku. Když chci koně nasedlat a dát mu ohlávku a otěže začne vyceňovat zuby jako by mě chtěl kousnout a nenechá se ode mě ani skoro pohladit a od jiných jo. Poradíte mi prosím co mám dělat zkoušela jsem všechno ale pořád nic nejde to děkuji.


Dát mu ohlávku a otěže - na čem teda jezdíte? Na ohlávce? Bezudidlové uzdečce? Udidlové uzdečce? Provazové ohlávce? 

Poradit by vám měli tam, kde jezdíte. Co my tady vymyslíme, když neznáme vás ani koně?

Možná by pomohlo video.

kometa
kometa 05.07.2023, 16:58:13 xxx.xxx.147.163
biaca:

Veterinářka si myslí, že může jít o sekundární infekci - a jelikož předtím stolice nic neukázala zkusily jsme test na hladinu kyseliny a vitaminu B. 

Možná bych mohla nechat otestovat Klimiho - jestli se Trichomonasis nevrátilo. Ale zde je otázka, jestli má průjem nebo nemá obnovenou mikrofloru (protože má bobky 50 na 50 - tak do něj cpu probiotika od Puriny (tedy ty mají nejlepší výsledky.) Známu trvalo rok, než se mu jí podařilo obnovit.


Já pořád nechápu, jak souvisí infekce a vysoké hladiny vitamínů B (po vašem B9  a B12).

kometa
kometa 05.07.2023, 16:55:55 xxx.xxx.147.163
biaca:

U mě mají syrové maso denně - takže na tom něco bude (a doporučoval mi to i předchozí veterinář - oblíbený, ale nemá dostatečné vybavení např. nedělá PCR testy apod.) 


Na tom něco bude - co konkrétně máte na mysli? Že chytne trichomonádu ze syrového masa?

kometa
kometa 05.07.2023, 16:48:41 xxx.xxx.147.163
Evka:

Dělá to až suchý ale není to asi náhoda, asi na sobě cítí ten šampon a asi mu nevoní. A proč? Protože jeho srst to vyžaduje, je zacuchtaná a špinavá. Však proto se vyrábějí psí šampony nebo se pletu?


Pletete. Šampóny pro psy se vyrábějí, aby majitelé utráceli zbytečně peníze. Pes o ně nestojí. Tohle plemeno už vůbec ne.

kometa
kometa 05.07.2023, 16:17:13 xxx.xxx.147.163
Evka:

Mám jenom já takový problém, nebo máte stejnou zkušenost. Několikrát do roka svého Rona (Australský ovčák) v plastové vaničce umyji i šamponem, opravdu důkladně a co mi ten hajzlík vždycky neudělá. Hned při první vycházce do přírody se mi vyválí v nečem nechutným, mršině, hnoji, jakoby to dělal naschvál.


Se mu teda vůbec nedivím. Proč ho koupete?

kometa
kometa 05.07.2023, 16:12:27 xxx.xxx.147.163
kometa:

Odčervovat čtyřikrát ročně domácího kocoura? Se nedivím, že už antiparazitika kvůli rezistenci nefungují. A vám se to nezdá oprávněně.

Učím patologii, asi 15 let, a i u venkovních kocourů zajásám, když objevíme tasemnici nebo škrkavku - tak dvakrát do roka.


Dodatek - i když žere syrové maso. Jako ti moji. I já.

kometa
kometa 05.07.2023, 16:06:38 xxx.xxx.147.163
lesakm:

No je fakt že skopce dnes už snad nikdo nechová, ale ovčí nebo beraní maso se od jehněčího zase až tak moc neliší , snad jen délkou tepelné úpravy , ale to je úplně stejné jako u hovězího, ze starýho bejka stejk taky neuděláte , na ten správný měkoučký to musí být podle autralanů taky roční zvíře . 🙂ML.


Beraní maso- jako, že nesmrdí? Tak proč se kozlíci a beránci kastrují?

kometa
kometa 05.07.2023, 16:02:42 xxx.xxx.147.163
raven_kix:

Nezmizela, jen jsem ji udělal nyní černě a je vedle tlačítka citovat. A byla prodloužena doba na editaci na 30 minut. 


Ale já ji tam nemám! Ani červenou, ani černou.

Už mám! Nicméně ve vedlejším vlákně mě to hodilo do inzerce. Ale já si poradím!

kometa
kometa 05.07.2023, 15:59:22 xxx.xxx.147.163
Safirek:

Dobrý den mohu krmit prasátko krmivem určeným pro koně? Senné Pelety (řepné řízky ) sladové výsušky?maji 1h pozemek na spasení ale dělí se ovečkama u krmitka těm přilepšuji právě takto.děkuji


Nerozumím - senné pelety (řepné řízky), to přece není totéž? A to obojí namáčíte?

kometa
kometa 05.07.2023, 15:53:52 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Edit (jak to, že mě to nepustilo vůbec k editaci??): Glukometr mám lidský; ověřený na sobě, že funguje. Vím, že jsou i kočičí, ale koupila jsem sadu, kde bylo i celkem dost dg. proužků a lancet.


Mě taky ne - ohledně editace. Už jsem si posteskla v jiném vlákně.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:52:15 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Díky moc! Vy jste tu nová?

Ono financí to stálo fůru, jen inzulín 3 tis. Kč (vzala jsem jej zbytečně moc), včera stříkačky 600,- Kč, sehnala jsem fýzák, no a samozřejmě každá návštěva veteriny je drahá (vždy kolem dvojky), ale jak jsem mnohokrát psala, finance vem čert, i když jsem opět ve fázi půjčení si peněz…

Největší problém (technicky) mi dělá stanovení glykémie. Používám vystřelovací pero a je fakt, že lanceta perforuje celé ucho. Proto mám už rozpíchané prsty i já (držím ucho zespodu a probodne to skrz). To už mám vychytané, přidržuji ucho mulem. 

Kocour se nemusí zpracovávat vůbec; budu ukamenována, ale toto není kocour, ale převtělený člověk 😇 - když se mi glykémii nepodaří stanovit poprvé, ještě se mi přijde omluvit a pomazlit se…

P.S. Jste lékařka či veterinářka?


Zofre je spíš staronová. Pamatuji si ji ještě z equichannelu, ale pak se někam vytratila. A jsem ráda, že je zpátky.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:46:00 xxx.xxx.147.163
biaca:

Jo, měl je malý na Trichomonas - a tak se Iginek svezl s ním, jelikož používají jeden litterbox. 


ATB na trichomonády?

Já bych teda změnila veterináře. A Iginek se jimi ládoval zbytečně (vlastně oba). 

kometa
kometa 05.07.2023, 15:40:53 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Mně třeba veterinářka doporučila odčervovat pouze domácího kocoura 4x ročně z důvodu, že dostává syrové maso…. taky se mi to úplně nezdá….  


Odčervovat čtyřikrát ročně domácího kocoura? Se nedivím, že už antiparazitika kvůli rezistenci nefungují. A vám se to nezdá oprávněně.

Učím patologii, asi 15 let, a i u venkovních kocourů zajásám, když objevíme tasemnici nebo škrkavku - tak dvakrát do roka.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:36:38 xxx.xxx.147.163
pesves:

Křídlatka, je to nežádoucí rostlina a v některých oblastech vytváří husté porosty. Kromě chemické a mechanické kontroly se uvažuje i nad využitím úzce specializovaného druhu motýlka Aphalara itadori který údajně nenapadá jiné rostliny než křídlatku. Porosty křídlatky napadené tímto hmyzem mohou být jeho vlivem zcela zbaveny listů, což rostlinu oslabí až zcela potlačí.

Křídlatka japonská - využívá se při léčbě boreliózy, má antibiotické účinky, působí jako antivirotikum i antiparazitikum. Pomáhá proti kašli, zánětu průdušek i při astmatu, funguje na posílení imunity i slinivky břišní. Dokonce dokáže snížit hladinu krevního tuku, cholesterolu. Obsahuje vysoké množství resveratrolu. U nás se vyskytuje spolu s křídlatkou sachalinskou a jejich kříženec je znám jako křídlatka česká. 

Křídlatka sachalinská je u nás vzácnější, jsou známy exempláře dorůstající až 6m, v porovnání s jinými druhy obrovské listy. Léčivé účinky tohoto druhu jsou srovnatelné s křídlatkou japonskou.


Upřímně, i kdyby byla sebeléčivější, tak ji u nás nechci.

kometa
kometa 05.07.2023, 15:34:05 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Jo, co se týče slimáků, jsou fakt dobří. Ostatní, to už je na každém - málo masa, nesedí na vejcích, u některých linií horší odolnost velkým mrazům. Slimáci transformovaní ve velká chutná vajíčka končí v koprovce i v troubě, snáší fakt hodně a to jen posiluje touhu po slimácích. Na noc většinou nezalezou, ale v houfu se shlukují u dvířek a čekají. V mém případě se zaženou snadno, že to ani nezdržuje. 


U nás seděli. Výjimka potvrzující pravidlo.

kometa
kometa 05.07.2023, 07:38:45 xxx.xxx.147.163
kometa:

Za mě je to trochu moc na netrénovaného koně. My jezdili denně 20 - 25 km, převážně krok, mírně kopcovitý terén - pro představu Blanský les, podhůří Šumavy.


Proč mi zmizela červená tužtička pro možnost editace?

Jo a kromě základní lékarničky bych měla mobil a zajištěnou možnost případného odvozu pro koně.