Aktuálně: 3 981 inzerátů203 871 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 07.07.2023, 07:01:31 xxx.xxx.147.163
Poupěnka:

Dobrý den, od září jdu do devítky ZŠ. Budu přemýšlet kam dál, ale mám takový sen, v Olomouci je střední škola s oborem Jezdec a chovatel koní. Miluji koně ale přesto to má háček. Nikdy jsem na koni nejela, takže to neumím a nevím jestli to na té škole bude vadit nebo spíš ne a učí se to až tam ?Pokud někdo víte, děkuji za odpověď.


Upřímně, většina z nás vám takovou školu nedoporučí. Milujete koně, ale ještě jste na něm nikdy neseděla? A co když vám ježdění nepůjde? A i kdyby jo, co pak budete po škole dělat? Živit se kydáním? Je to těžká fyzická práce včetně sobot a nedělí. Nebo ježděním? Musela byste být hodně dobrá, aby vás lidi slušně platili.

kometa
kometa 07.07.2023, 06:55:56 xxx.xxx.147.163
Angel:

Už jsme se u nás ve stáji domluvili. Jsem začátečník a ten kůň to prý dělá bežně. 


Viz KatyQ. Zamyslela bych se, jestli tím kůň nedává najevo nějaký diskomfort. I když jako začátečník těžko posoudíte zdravotní stav nebo výstroj nebo kvalitu výcviku.

Taky mě zaráží, že vás v tom nechali plácat a nikdo na vás nedohlížel, dokud jste se sama neozvala.

kometa
kometa 06.07.2023, 19:54:38 xxx.xxx.147.163
jbb:

No, já si myslím, že tazatelka už neodpoví… Člověk by neměl předjímat názor, ale asi jsem se zase trefil. 

Jsem opravdu rád, že v naší vsi Šmouladorf nemáme a fakt doufám, že tomu tak i zůstane. Kdepak, nová zástavba k té staré nepatří.


Asi neodpoví. Měla na to 2,5 dne. 

kometa
kometa 06.07.2023, 18:17:52 xxx.xxx.147.163
biaca:

nebo jako například tento: 

https://www.chovzvirat.cz/inzerat/182073-bengalska-kotatka-s-prukazem-puvodu-hledaji-novy-domov/

Bengál s PP stojí od 16-20 tis. (na mazlíčka) určitě ne za 4 tis. kotě. 

Doufám, že myšlenky nebudou zneužity na jiných stránkách, protože za Vaši práci si zasloužíte uznání. 


Souhlas. To je podvodný inzerát jak vyšitý. Čeština z překladače.

kometa
kometa 06.07.2023, 16:14:45 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ne naopak - kocour je jinak v pohodě, ale není to občasné zvracení - je to týdenní zvracení. Prostě nechci nic zanedbat a pak litovat. Opravdu si myslím, že je to jeden z těch parazitů. Ono tady nejde o to, že jednou týdně zvrací, ale opravdu byl ty tři měsíce bez zvracení a více v pohodě. I malý. Protože tahle už se snažím x-měsíců obnovit Klimimu mikrofloru, ale pokud tam stále má toho parazita je to na nic. /a to do něj cpu jak Fortifloru tak jogurty od Joggies./

Ps. asi bych měla říct celé story k pochopení příčin. 

Měla jsem kocoura, který v dubnu minulý rok začal zvracet. K prvnímu veterináři, kterému jsem chodila dostala jsem Famosan, provedli se vyšetření několikrát odběr stolice, krev, moč, sono - nic to neukázalo. Podle prvního veterináře způsobeno způsobem krmení tj. barfem. Podle něj bych měla kocoura krmit pouze granulemi. Po Famosanu, byl kocour unavený a stejně zvracel. 

Jelikož jsem domnívala, že to nemůže být barfem šla jsem za druhým veterinářem, u nás v Jbc velmi oblíbený - ale bohužel už pán v důchodu takže nemá k dispozici nejmodernější vybavení. U něj byla provedena krev, moč, kocour byl vyšetřen vše bez nálezu. Ale PCR testy neprovádí. Přesto po vysazení Famosanu, kocour získal trochu více elánu a zvracel jednou týdně. 

Před přinesením Klimiho domů jsem nechala Ignáce zkotrolovat, zda je v pořádku tj. vyšetření moči a stolice bez nálezu a nechala jsem mu ostříhat drápky, aby malému neublížil. 

Pak jsem si přinesla domů Klimiho - malý dostal po týdnu průjem, bohužel nešel ničím zastavit antibiotika, dieta nic nepomáhalo. Ve výsledku pak dostal Igin podruhé v životě průjem. Vyšetření stolice u zdejšího veterináře dopadlo bez nálezu u obou. 

Jelikož průjem u Klimiho nepřestával rozhodla jsem se vyzkoušet novou doktorku vedle kanceláře, ta navrhla provést PCR test u kluků. Výsledky přišli pozitivní u Klimiho na Tritrichomazu. Ale u Igina negativní opět. /ale je skutečnost je, že pozivita je potvrzena u 50% případů./ Dostali jsme léky Entizol. Ani do jednoho jsem to nedostala, prášek vyvrhli, pokud jsem to zředila vyzvraceli. Z toho důvodu jsme dostali Veraflox - a to byl opravdu zázrak - Igin po dlouhé době 3 měsíce nezvracel a já byla nadšená. Klimi jelikož měl ten průjem rozjetý a celkově zničenou mikrofloru, měl průjem stále, ale snížela se frekvence - chodil normálně na záchod ne jako předtím až 7 denně. 

Od té doby jsem do malého začala cpát probiotika /vyzkoušeli jsme snad všechny dostupné na českém trhu v USA mají speciální přímo na tritrichominasis, ale ty jsem nesehnala./ Stolice se opravdu časem procentově lepšila, takže jsem to brala tak, že to je jenom neobnovená mikroflora. Ps. nedoporučuji yoeggis (po těch zvraceli) Nejlepší je opravdu Fortiflora. 

Když Igin v dubnu začal opět zvracet oběhla jsem opět běžné kolečko vyšetření - stolice, moč, krev, sono - vše bez nálezu. Pouze při testu krve zjištěna zvýšená hladina těchto dvou parametrů. Klimiho jsem do vzorce nezapočítávala, protože se lepšil. 

Konec příběhu. 


Veraflox nebere trichomonády. Zvýšená hladina vitamínů B (bylo by foto výsledků z laboratoře?) s tím nesouvisí. Konec příběhu.

kometa
kometa 06.07.2023, 15:55:48 xxx.xxx.147.163
Stene:

Děkuji za reakce. Připadá mi, že se to lepší. Ony nemají průjem stále, ale třeba jednou je to tekutější, pak zase tuhé, pak půl na půl… Už mám vypozorované, že po tužším krmení jsou tužší bobíky (logicky). Takže postupně zvyšuju podíl granulek a snižuju podíl mléka, plus dostávají probiotika. Maso budou zkoušet až od příštího týdne, pokud bude zažívání v pohodě. Nechci jim v tom dělat úplný guláš (mixovat maso s granulemi a s mlékem).


Mixovat můžete cokoliv s čímkoliv. Jenom ten přechod musí být pozvolný - něco postupně ubírám a něco zase přidávám.

kometa
kometa 06.07.2023, 13:40:55 xxx.xxx.147.163
Espiro:

Bych si jen dovolila k některým dotazům: Nikdy jsem doma kočku neměla a přesto kocouři značkují. Ano, boty, dveře, popelnici, keře… A naprosto běžně kálejí jen tak na trávník. 

A s ohledem na stovky diskuzí o pořízení psa, které se dají přirovnat ke křížovému  výslechu co do důvodů a možností budoucího majitele, mě opravdu překvapuje, že se doporučí pořízení psa, coby odpuzovače koček…


To byla lehce nadsázka. Všechno. Proto jsem na závěr napsala, že je to složité.

A kastrovaní kocouři neznačkují. Nebo aspoň nesmrdí.

A máte v okolí asi divné kočky. Pokud jsem šlápla na bobek, tak byl vždycky psí. Kočky prostě zahrabávají. I na jízdárně, po které jsem kroužila s koněm.

kometa
kometa 06.07.2023, 13:30:29 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Biaco, kloním se ke Kometě…

Samozřejmě přeji, ať Tvůj kocour je OK!🌷 Ale dávej pozor, ať do něj necpeš zbytečně chemii a to, co psala Kometa - o tahání peněz na veterině - tak s tím také souhlasím…

Ještě se zeptám: Krom toho občasného zvracení kocour hubne? Zdá se Ti, že mu není dobře, že je nemocný…??


Biaca si vzala do hlavy, že má kocour parazity, protože žere syrové maso a basta. Nevím teda, jaké. Na mé otázky neodpověděla.

A zrovna dneska blinkali oba mí kocouři. Jenom šťávu. Protože dostali květináč s novou trávou. Prostě klasika, že jo.

Jako, Archie má nemocné ledviny, ale tohle s tím nesouvisí.

kometa
kometa 06.07.2023, 13:27:17 xxx.xxx.147.163
Majka:

Ahoj, dcera dostala od babičky za vysvědčení Bettu v pytlíku, třílitrové bettárko, umělou kytku a krmení. 

Dost mě to naštvalo, protože jsem s tím nesouhlasila, ale prostě ji koupila. Dcera je nadšená a má ji v pokoji. Nejraději bych ji vrátila ale to už mu teď nemohu udělat a ani nevím jestli by to šlo, prostě to budeme muset nějak přežít. Rozhodně nechci kupovat větší akvárium a věnovat se nějak víc chovu. Myslíte že bude jedna betta spokojená v 3 l akvárku a stačí ji pokojá teplota?


Ne, nebude spokojená ani prosperující. Vy byste asi taky nechtěla strávit život na toaletě.

Potřebuje objem aspoň 20 litrů a teplotu 26 - 28 stupňů. O umělou kytku se poraní a dostane plíseň nebo infekci. Nejde o přežití vaše, ale té rybky. Jestli chcete dceři vysvětlovat, proč jí za půl roku uhynula kvůli nevhodným podmínkám, je na vás.

kometa
kometa 06.07.2023, 13:18:37 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano - a také doufám, že mi pomůže a nebude ze mě zbytečně tahat peníze. 


Jenže kočky žerou trávu, protože se potřebují vyblinkat. Z nějakého důvodu. Jejím odstraněním příčinu nevyřešíte.

kometa
kometa 06.07.2023, 12:16:58 xxx.xxx.147.163
biaca:

Tak mám uklizeno, kocouři pro jistotu vykoupáni - koupala jsem je poprvé v životě. A musím říct, že u toho u koho jsem čekala více problémů to zvládl na jedničku, u malého kterého jsem čekala více povolnějšího to bylo těžší. 

Zítra nebo v pondělí odnesu Klimiho bobíky na testy jak PCR tak ELISA. Není to tak, že bych nechtěla testovat Iginovu stolici, ale ona vždycky vyšla negativní. Ale obávám se, že jelikož už jednou byli léčeni na tritrichomonasis test i u Klimiho může vyjít negativní. 

Dnes opět žlučové zvracení - sebrala jsem i trávu. Dle výsledků uvidím co dál. Možná to pomůže i malému a případná léčba mu celkově upraví stolici. Opravdu se domnívám, že jde o parazita


Domnívejte se, co chcete. A vet je, doufám, dostatečně kompetentní, aby kocourům pomohl a z vás netahal zbytečně peníze.

Sebrala jste i trávu…, to kvůli tomu zvracení?

kometa
kometa 06.07.2023, 12:07:58 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Radost je, když máte děti, čistou zahrádku s jahůdkama, jenže sousedovic kočky do toho chodí kálet a značkovat, všude hrudky po lejnech. Většina civilizovaných chovatelů má kočky v bytě a kočky jsou venku kolem zvířat až v odlehlejších hospodářstvích. Kočky umí být pěkný prasata a narozdíl od jiných zvířat nad nimi majitel nemá absolutně žádnou kontrolu. Je to těžké, kontroverzní téma, stále řešené. Vše je o lidech.


No, ono těch odlehlých hospodářství moc není. A většina, dobře, spousta chovatelů má kočky venku, aby jim na těch hospodářstvích chytaly myši.

A kočky nejsou prasata (výkaly se snaží zahrabat a k tomu si vybírají i patřičná místa - ano, uznávám, i něčí záhonky) - přesněji řečeno, urážíte i ty všežravce.

Ano, je to složité a kontroverzní téma.

kometa
kometa 06.07.2023, 12:00:54 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Na to vám musí odpovědět majitel toho koně nebo váš jezdecký vedoucí. Někdo zkušenější, kdo vás na místě v té situaci uvidí.


Schválně, jestli se neregistrovaný Angel ozve se zpětnou vazbou. Něco mi to připomíná…

kometa
kometa 06.07.2023, 11:57:45 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

A kupodivu to fungovalo. Teď se na fracka nemůžete ani škaredě podívat. Nikdy nepochopím, jak může být někdo učitelka. Kámoška je, teď je čerstvě v důchodu, ale učící a asi ještě dlouho bude myslím, ale ona tedy má autoritu, je matfyz, děti ji obdivují za znalosti, které má, neslyšela jsem, že by tam měla někdy problémové děti, v chování problémové. A když jsme u toho, nechápu, opravdu nechápu, co se ta děcka ve škole vlastně učí. Včera v telce se lidí ptali na to, jakové jsou svátky. Správně odpověděli asi dva dospělí z 10🙄 Byl s jednou rodinou i kluk, tipla bych tak páťák. Ten jen kroutil hlavou, že fakt neví👎Mě taky nezajímá nějaký Cyril a Method, ale prostě to vím. A Hus je myslím dost významná postava našich dějin. 


Přesně! Dneska se na dítě nesmíte ani ošklivě podívat. A nemůžete po nich chtít, aby se nedej bože učili.☹️

Naštěstí u nás jde ještě obojí.

Jo a v té TV, ono taky záleží, co nakonec do vysílání pustí. Neboli, to co v ní vidíme, nemusí být vždycky “směroplatné”.

kometa
kometa 06.07.2023, 11:51:50 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Neříkalo se něco o tom, že odstavce budou? Jsem mezi tím něchala celé řádky volné a prdlajs. No nic, přežvékejte si každý jak umíte ;-)


Já odstavce vyrábím.

kometa
kometa 06.07.2023, 11:51:00 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Já si vždycky říkám, že i netrénovaný kůň musí ujít to, co netrénovaná já. Však má o dvě nohy víc. Samozřejmě počítám toho koně bez bagáže (tj. bez jezdce).Pokud tedy vím, že ujdu bez přípravy 20 a neumřu, tak počítám takto:10 máte natrénováno, protože to chodíte několikrát týdně na vyjížďce+ 20 dáte, i kdybys měla cajdat pěšky a kůň dojít bez zátěže (jestli 20 pěšky ujdeš)- no a zbytek už doladím tou přípravou na delších trasách. Tj. v tuhle chvíli bych klidně našla nějakou pěknou dvacítkovou trasu a jezdila bych dvakrát týdně tu. Za měsíc bude hrádeček na pohodu ;-)Jak píše jbb, je hezké mít za zadkem někoho, kdo případně koně odvleče domů (ale klidně i pěšky, páč půjdou stejně max 17 km) a pro tebe zajede autem, kdyby něco. Převoz hengrem se dá řešit i během hodin, pokud to bude nutné. A stoprocentně bych jela nejradši s někým, kdo tam na ten hrádek už jel. Kdo zná trasu, ví, kde na tebe vyběhne nakrknutý zemědělec s vidlema, kde je dobré přecházet silnice, kudy se dostat k nejbližší civilizaci…Jezdím 18letého koně a jezdíme normálně tady takové plácačky kolem vsi řekla bych tak 5 km okruhy, málokdy to je 10. A jednou za měsíc mi rupne v bedně a jedem 30. A kůň zatím neměl potíže. Ale pravda, taky trochu skáče, a když děláme kondici, jezdím třeba obden, takže ten kůň něco dělá.Co se týče uždění, vem to, s čím se ty cítíš jistější. A nakonec jestli chceš, klidně obojí, otěže si můžeš přepnout vždycky - a mít náhradu, když se něco po… (a potřebuješ si navázat třmenový řemen nebo dovázat bagáž) není od věci. Co se týče bagáže na cestu, ber toho co nejmíň (pokud ti telefon normoš vydrží tři dny, tak se na powerbanku vy…). Ale pokud potřebuješ pít a jíst (jakože pravidelně, ze zdr. důvodů) a nejsi si jistá, zda po cestě bude kde se zásobit, tak si to s sebou vezmi. Když bude víc bagáže, můžeš třeba do kopce slézt a koně vést, abys mu ulehčila život.Koně napatlej repelentem i když to normálně neděláš. Nebála bych se nos a bílé znaky klidně i opalovákem. Sebe napatlej opalovákem a replentem, i když to bude vypadat, že to nebude potřeba. A měj pokrývku hlavy i když to bude vypadat, že to není potřeba (i když slezeš někde s koně). A jezdíš s helmou, že jo? Na výlet jeď se všemi dostupnými bezpečnostními prvky. A s reflexními prvky. Reflexní vestou se dá označit místo nebo mávat na záchranáře. Věším reflexní prvky na koně i na sebe - když budu mít jen vestu a spadnu, kůň je neoznačený… Když dám reflexy jen koni a spadnu a kůň odejde, nemám čím mávat… Telefon měj vždy u sebe v kapse/ledvince. Nikdy v brašně nebo kapse na koni. Když spadneš nebo se ti kůň vytrhne, telefon odejde s ním.


Já měla číslo telefonu přivázané i na koně…

kometa
kometa 06.07.2023, 09:49:36 xxx.xxx.147.163
Zlobr:

Vím, že se zde na chovatelském webu asi nesetkám s pochopením, ale přesto to zkusím. Co mám dělat, když má soused 4 kočky, které chodí pravidelně na záchod na náš pěstěný trávník? Je to neskutečný zápach a soused mi sdělil, že je kočka svobodná a může si chodit kam chce. A je tedy mojí povinností se o to postarat a ne jim to vracet. Navíc manželce počůrali i boty u dveří a zápach z nich nejde dostat i po několikátém čištění! 


Pořídit psa, který je bude vyhánět. Nemusí je zrovna zabít. Elektrický ohradník. Kocoury pochytat a nechat vykastrovat. 

Někteří sousedi jsou opravdu za odměnu.

kometa
kometa 06.07.2023, 09:43:24 xxx.xxx.147.163
Kokon:

Dobrý den,prosím radu.Přivezla jsem si husokachny páreček, ale každý z jiného chovu. Mám je už měsíc a už pár dní pozoruji jak pouští peří a dnes jsem zastihla jak se chtějí pářit.Kachna jakoby vyhledavala místo ke schování ve slámě. Mám je na chov a je to můj první chov, ale jak jsem již četla, tak se páří a snáší vejce brzy na jaře. Tak bych ráda radu od zkušenějších jak si mám vysvětlit tohle jejich chování jako že kačer se snaží sparit a kachna se mu podvoluje a ostatní jejich chování.


Viz ančovička - jestli máte opravdu “husokachny”, tak tihle kříženci jsou neplodní.

kometa
kometa 06.07.2023, 08:48:14 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….ono je to ale také na těch, co ty děti vychovávají, kam až to nechají dojít….ať už učitelé, vychovatele anebo rodiče…tohle by si u mně vnuk mohl zkusit a jel by domů jak namydlenej blesk, no je pravda, že mladí mu také občas nějak  to upozornění nasypou na zadek, když u  to přehání…..ale na druhou stranu se mu hodně věnují….  


Za mě mají vychovávat rodiče. Viz Robert Fulghum a jeho kniha Všechno, co potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské škole. Slova jako prosím, děkuji, omlouvám se.

Jak chcete vychovat 17letého kluka, který učitelku nazve pohlavním orgánem?

kometa
kometa 06.07.2023, 08:36:12 xxx.xxx.147.163
jbb:

Asi budu hnusný, ale co je to za pitomou otázku? Vy odskáčete sama bez koně L parkur, například? Takovéhle holšišky jsme měli kdysi ve stáji… když mučily koně na prašné jízdárně, tak to bylo cajk, ale když já vyrazil na 15-20 km po okolních lesích a polích, to jsem byl super tyran. 

35km na trénovaném koni je zcela OK. Na nějakou lékárničku a powerbanky bych se fakt vykašlal, vždyť je to půldenní výlet…


Jenže ten kůň není (zatím) trénovaný. Je zvyklý na 10 km. A je mu 19.

My jsme, s trénovanějšími a mnohem mladšími koni, ušli neplánovaně 36 km. A další den museli mít oraz. A k jednomu jsme volali veterináře.

Toť zase moje zkušenost.