Aktuálně: 3 979 inzerátů203 870 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 08.07.2023, 09:44:21 xxx.xxx.147.163
acher:

Vyjímečná určitě být nemusí,ale zdravotní vyšetření by měla mít určitě jak fena, tak pes.Nejsem znalec dědičných nemocí u dalmatinů,ale vím o hluchotě a močových kamenech.S močovými kameny měla kdysi velké problémy sousedka u dalmatina bPP a vím,že jí na veterině řekli,že je to dědičné.


+ ARDS.

A dotaz zadavatelky mi prostě evokuje, že vyšetření nejsou. A možná ani papíry. Protože pak by se ptala u poradce chovu.

Uznávám, že je to jenom moje čirá spekulace.

kometa
kometa 08.07.2023, 09:39:27 xxx.xxx.147.163
Beruš:

Páčko, chci slyšet váš názor. Je mi 25 let, manžela a děti zatím nemám, takže času mám dostatek. Uvažuji si splnit svůj sen a koupit koně. Problém je, že spolehlivé ustájení, kterému bych 100 % věřila, mám hromadnou dopravdou hodinu a půl. Je to veliký problém? Vím, nemusím tam každý den, ale zase nějaká kontrola je potřeba. Jak daleko jezdíte vy?


Já jezdila ke koni 3x, 4x týdně. Měla jsem to půl hodiny.

Co jsem tak vypozorovala - čím dále, tím více se tam lidem často přestane chtít. I těm mladým.

Jak píše verun - to máte jenom 3 hodiny na cestu + čas strávený s koněm další 3 hodiny. Občas je moc horko, jindy strašně prší, pak zase mrzne, v zimě dorazíte třeba už potmě…

Víte vlastní kůň opravdu spolkne nejen hodně peněz, ale i času. A ne každý to dá.

kometa
kometa 08.07.2023, 09:33:31 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Když jsou ty videa. Jak si kočka poradí s kůzletem. Králík i dospělá slepice není problém. Pes zůstane za plotem, kočka ne.


Taky ne všichni psi. Známý veterinář už pár koní, potrhaných ve výběhů toulavými psy, ošetřoval. A ne, opravdu to nebyli vlci.

kometa
kometa 08.07.2023, 09:30:46 xxx.xxx.147.163
hmn:

“čím je vaše fena tak výjimečná”

lidi, prosím vás, nechte už toho šíření takového bludu!

Pokud by se rozmnožovala pouze vyjímečná zvířata (to jsou jaká?), tak by plemeno šlo za pár generací do absolutního kopru! 


Tak řekněme taková, která plemenu aspoň neublíží, když už tam nevnesou žádné zlepšení.

Aspoň tak se to dělá u krav a koní. Tam opravdový chovatel přemýšlí, jakého hřebce na svou kobylu. Pravda, ta dá za život mnohem méně hříbat než fena štěňat.

Ale mně by stačila odpověď na poslední odstavec.

kometa
kometa 08.07.2023, 09:23:53 xxx.xxx.147.163
Králová:

Dobrý den chtěla jsem se zeptat.Máme ind.kachnu asi tak měsíc starou a ráno když jsem se vzbudily tak se hrozné špatně udrží na nohou. Je vratká přepadává na zadek, trochu jedla nevíte co by to mohlo být děkuji. Králová


Je nemocná. Nedostatek vitamínů, minerálních látek, paraziti, infekce… Můžete si vybrat. Nepíšete nic o podmínkách chovu a KD.

kometa
kometa 08.07.2023, 08:08:58 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Narozdíl od kuny nebo lišky nemá kočka strach a kuře zakousne za bílého dne před očima. Máte se krásně, že máte koček málo.


No, co jsem tady tak četla různé zážitky, tak i liška vám za bílého dne přešplhá plot se slepicí v zubech. Myslím, že rozdíl mezi takovou tou typicky toulavou kočkou a skoro domestikovanou liškou už moc velký není.

kometa
kometa 08.07.2023, 08:05:47 xxx.xxx.147.163
Dana:

Dobrý den, máme samičku chameleona jemenského a chová se někaj divně - leží na zemi, roztahuje jakoby zadní nohy a řekla bych že je slabá. Prosím poradíte jak probíhá vše kolem zadržování vajec? Děkuji Dana.


Při podezření ze zadržení vajec je nejlepší veterinář s RTG.

kometa
kometa 08.07.2023, 07:22:32 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vim ze uz je na hrane s vekem, touhou bylo nechat si po ni mladou fenku zase do chovu a takto to praktikovat s kazdou fenou aby aspon jednou za zivot mela stenata a jedno bych si nechala. Ake uz se to asi nepovede. Jaka je pravdepodobnost ze i druha fena by byla takto pro psy odmitava? Asi snad mala.


Žádná fena nepotřebuje aspoň jednou za život štěňata.

A taky by mě, stejně jako Plaku, zajímalo, čím je vaše fena tak výjimečná. Protože jednu fenku si necháte. Ale když těch štěňat bude třeba osm?

A předpokládám, že je vyšetřená na dědičné nemoci.

kometa
kometa 08.07.2023, 07:16:53 xxx.xxx.147.163
Milan:

no ramus, deti, jine zvire to ne. V mistnosti je ale televizor, to jedine by mu mohlo vadit ale kdyz ho poustime tak byva i vypla, nekdy zapla, nekdy vypla, tak jedine ti blikani ze by v sobe mel zafixovane a bal se. To jediny me napada, kazdopadne dekuji.


Tak to holt bude bojácnější jedinec.

kometa
kometa 07.07.2023, 16:58:55 xxx.xxx.147.163
Kik:

Dobrý den, chtěla jsem se s vámi poradit. Mám 5 chovných samic a každá mi porodila, neudělala si hnízdo, takže králíčata byla roztahaná po kotci. Každá mi to udělala minimálně jednou, takže se domnívám že jim nejspíš něco chybí. Jestli s tím má někdo zkušenost, tak bych byla ráda kdyby mi poradil co s tím. Děkuji 


Možná jim chybí klid.

kometa
kometa 07.07.2023, 11:04:14 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Máte prosím někdo zkušenost s mucholapkou na ovády? Už to začíná být nesnesitelné, létají i do stájí a koně z toho jsou úplně na nervy. Někdy si připadám jak ve včelíně. Kdyby se ve stájích pár rozmístilo, pomohlo by to?  https://www.horseandme.eu/sticky-trap-lep-na-ovady-0-5-l/


Nevím, jestli to stejná značka, ale kamarádka má takhle po výbězích rozmístěné černé napatlané kýble. Už několikátou sezónu, takže to asi funguje.

kometa
kometa 07.07.2023, 11:01:39 xxx.xxx.147.163
Cat:

Jak krmíte své čičinky. Je lepší volit tzv “hladový způsob” kdy mají prázdnou misku a nasypete pouze to, co zvládne sežrat nebo udržujete stále plnou misku granulí. Hlavně z důvodu tloustnutí a jaké jsou nejlepší granule proti obezitě, děkuji moc.


Viz výše.

Kočka není pes a hladověním jí můžete odpálit játra. Z libového masa vám neztloustnou. Mám granule jenom jako doplněk, není to hlavní součást KD.

kometa
kometa 07.07.2023, 10:57:18 xxx.xxx.147.163
Arbora:

Prosím vás, vy nikto nikam nechodíte po vlastných, že je pre vás 35 km za celý deň nepredstaviteľná vzdialenosť? 35 s tromi výstupmi na vrchol, prevýšenie asi 1400 m somnou dal aj známy, dôchodca, ktorý na to “trénoval” prechádzkami v stromovke. 
Veď sa bavíme o celodennom výlete, ktorý bude pravdepodobne v kroku, takže pôjde od rána do večera. Jasne, druhý deň budú všetci unavení- ale aj to skôr z tepla a slnka, než z kráčania. 


Já bych už 35 km za den nedala. Ani po rovině. A že jsem turistovala a ještě turistuju. Už prostě občas něco bolí. Zvládám do těch 20 km.

kometa
kometa 07.07.2023, 10:50:29 xxx.xxx.147.163
efe:

Tyjo, ukázkový zebrování na nožičkách 😍


Právě! Vidím v něm tarpana (alias polský konik) nebo hucula. Nebo obojí.😉 A nad tím skokem vypadá moc hezky.

kometa
kometa 07.07.2023, 08:35:08 xxx.xxx.147.163
orionka:

Řešením by bylo, přesvědčit souseda, ať nechá kocoury vykastrovat. Že vám opravdu škodí. 

Jako první pomoc zbudovat v odlehlém místě “pískoviště” s “materiálem”, ve kterém lze hrabat a doufat, že kočky budou chodit tam.

Mám vykastrovaného kocoura a chodí do sucha pod smrk s větvemi až na zem. Vídám tu i cizí kočky, ale výkaly nenacházím. 

Teď na trávě bývají výkaly s peckami třešní, soudím, že jsou od kuny.

Sousedova psa nepočítám, ten mi na zahradě s.r. běžně a to mě tedy s.r. . A když nechci, aby ho uvázali k boudě, tak to holt uklízím.


Výkaly s peckami jsou od kuny. Na statku jsme takové potkávali. Vždycky na dlaždičkách u okapu.

kometa
kometa 07.07.2023, 08:32:52 xxx.xxx.147.163
Ladamusa15:

Kometa,jako chovateli ptactva, Vám nemusím vysvětlovat jak toto vyřešit. 


To bude asi omyl, žádné ptactvo nechovám.

kometa
kometa 07.07.2023, 08:05:25 xxx.xxx.147.163
hmn:

nedávno jsem šla se psem z procházky, kolem druhé hodiny odpoledne, a vidím u sousedů u baráku lišku, psa mají na řetězu a mohl se zbláznit……liška kouká na nás, stojí, kouká a pak šupajdí za barák a pryč. Ten pes je venku trvale a skoro trvale na řetězu, slepice na témže dvorku. A před pár dny mi souseda říká, že jim liška zlikvidovala slepice. To k té naději, že liška nevleze tam, kde bydlí i pes.


Taky si myslím, že pes trvale  na řetězu nebo něco malého predátory neodradí. Nejsou blbí a umí vyhodnotit nebezpečí.

kometa
kometa 07.07.2023, 08:03:46 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Klidně mě ukamenujte, kočku chytit a odvést  100 km daleko. A pokud to bude pokračovat tak postupně všechny 


A soused si pořídí další.

kometa
kometa 07.07.2023, 08:02:34 xxx.xxx.147.163
Poupěnka:

Dobrý den, od září jdu do devítky ZŠ. Budu přemýšlet kam dál, ale mám takový sen, v Olomouci je střední škola s oborem Jezdec a chovatel koní. Miluji koně ale přesto to má háček. Nikdy jsem na koni nejela, takže to neumím a nevím jestli to na té škole bude vadit nebo spíš ne a učí se to až tam ?Pokud někdo víte, děkuji za odpověď.


Jo a ještě, jestli jsem se dobře dívala, není to maturitní obor.