Aktuálně: 3 980 inzerátů203 861 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 10.07.2023, 13:36:03 xxx.xxx.147.163
Lencia:

Ahojky, mám dotázek. Chtěla bych si pořídit své první akvárko. Nemohu si dovolit žádné obří akvárko, spíš jenom malé, ale ráda bych, aby tam mohlo být více rybiček. Uvažuju o 5,5 l akvárku, kolik by v něm mohlo být rybiček a jaké ještě vybavení bude potřeba?


5,5 litrů je tak na krevetky. Není vhodné ani pro jednu rybičku, natož více. To je, jako byste měla strávit život na toaletě (myslím panelákové).

Trapná a obligátní rada - rybicky.net. Tam můžete studovat a přemýšlet. A hlavně si nenechte ve Zverimexu nebo Zoohitu (či jak se to jmenuje) vnutit  pidiakvárium s naprosto nevhodným osazenstvem.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:31:10 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

A pak svištím ještě s papírem k advokátovi, aby mi sepsal vymáhání všech újem, které si k tomu zdůvodním.


Pravda, na toho jsem zapomněla.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:30:23 xxx.xxx.147.163
bassrock:

Jeje, nemít to pindíka a mít větší pupeční svaly, tak je to moje Madam 🥰

Také má zeru na nožičkách, úhoří pruh a oslí kříž na myšatém podkladě. Jen tedy takto neskáče, spíše se valí 🤭


Podle hesla - co neskočím, to probourám?🙂

kometa
kometa 10.07.2023, 13:25:36 xxx.xxx.147.163
Arabela:

Sena by dostali hodně, do zásoby.


Oni nejsou na trávě?

Ale u balíku sena by to měli zvládnout. Nicméně já bych na to neměla nervy, nezajistit vůbec žádnou kontrolu. I kdyby naprosto laickou.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:21:23 xxx.xxx.147.163
Arabela:

No mysleno to bylo tak, ze je nebudu ty 2 dny krmit ale pred odjezdem by dostali hodne.


Viz výše. Čeho by dostali hodně? Snad něco víte o fyziologii trávicího aparátu koní. Že to není lev, který sežere na posezení půl zebry a pak několik dní tráví.

+ teda katastrofický scénář, kdy se koně zraní, utečou, dostanou koliku…

kometa
kometa 10.07.2023, 13:07:17 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Přesně jste si odpověděl na výrok hmn - nevysvětluje pojem PLEMENO.

Děláte, jako kdyby neorganizovaný chov neprodukoval mrzáčky,

nešlechtil. Každá produkce je šlechtění.

Zajímavé, že téměř každá čivava z toho lepšího neorg. chovu má nafouknutou hlavu a buď má kilo, nebo 10 kg.

To je šlechtěním. Je to dědičné.

Kdyby si ten lepší chovatel, co nevede papíry, papíry zavedl, aspoň doma v obýváku napsat tužtičkou do sešitku, věděl by, že tyto rodiče má vyřadit.

Jenže takto by měl strašně velkou spotřebu, nevyplatí se mu to.


A já se už radovala, že nám chvd zmizel, když už si nemůže lajkovat vlastní příspěvky. Ale zase fajn, že se identifikoval. Aspoň vím, jaké povídání přeskočit.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:03:54 xxx.xxx.147.163
Zafira:

Dobrý den, po kolika letech je optimální obměna hejna v domácím chovu slepic? Směs pro nosnice tvoří asi 20 procent, zbytek jsou krmiva domácího původu, šrot, obilí, brambory, zbytky atd.


Já taky trochu nerozumím, proč zmiňujete KD. A viz Buggyra, záleží na tom, jaké slepice a proč chováte.

Obecně se slepice po třetím roce vyřazují. Ale jestli je chcete nechat uhynout stářím…, lze také.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:00:59 xxx.xxx.147.163
efe:

Jak píšu, vyslání do hengru není problém naučit, ale to následné vycouvávání… To nevím, jak v rámci tréninku řešit. A kýbl nepomůže.


Kamarádka má třeba koně, který potřebuje vědět, že se z toho hengru dá vycouvat. Takže nastoupí, občas zase vycouvá, aby si to ověřil a pak znovu bez problému nastoupí a už stojí. Je mu šest a zatím vycestoval pětkrát?

kometa
kometa 09.07.2023, 20:18:12 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano pochopila jste to správně. Za prvé Iginovi jsem stolici nechala testovat 8x bez výsledku a PCR v prosinci také bez výsledku. Nyní není ani jisté, že to může vyjít pozitivní u malého jelikož už byl jednou zaléčen. Možnost prokázaní diagnozy se s každým testem snižuje. 


Děkuji. Takže jak bude vetka řešit zvracení u Igina a průjem u Klimenta, když je vlastně všechno opakovaně negativní?

kometa
kometa 09.07.2023, 20:09:29 xxx.xxx.147.163
drvodelkafialova:

to jo, ale nějak radikálně se nerozrůstá, aspoň u nás na chudé a písčité půdě ne. Určitě bych ji necpala do přírodních rezervací apodbně, ale když roste v pangejtu vedle pole, tak mi rozhodně nevadí a mým včelám ani ostatnímu hmyzu taky ne. Bohužel, aspoň tedy u nás , jsou pole intenzivně obhospodařovaná a na mezích není vidět už žádné, dřív běžné, polní kytky. V té chvíli, zaplať pánbu aspoň za tu křídlatku.


Jenže ty kytky na mezích nejsou vidět právě kvůli křídlatce. Která pod sebou všechno udusí.

kometa
kometa 09.07.2023, 20:00:31 xxx.xxx.147.163
biaca:

Jo, zvrací zrovna dnes ráno - a alergie na krmivo to není - pokaždé je to něco jiného jednou jstou to granule, jindy konzerva - tedy po mase nikdy (a není to ani proto, že by se přežral nebo žral rychle - je to až hodinu po jídle) , ale u něj testy nikdy nic neprokázaly - pravděpodobnost pozitivity je 50% a v prosinci to dopadlo také bez nálezu (ale malý byl pozitivní - tak se s ním svezl - stejně se musí vyléčit obě kočky při prokázání nákazy.) Navíc pokud to budu brát, tak Klimentek ještě po více než půl roce nemá obnovenou stolici. A to do něj cpu probiotika horem dolem - vyzkoušela jsem snad všechno probican, CanVit, yoggies (ty v žádném případě nekupovat - oba pak zvrací) i když jogurty nejsou tak špatné, Fortifloru - ta je nejlepší,  i vlákninu s pektinem a stále jsem na 50%. 

Edit. Upřímně bych mohla napsat článek o kočících probiotikách, a jejich zkušenostech s nimi. Doplněné o babské rady. 

Není to tak, že bych Iginovi odmítala test udělat, ale nevěřím, že by se ukázal nějaký výsledek. Podle mého laického hlediska to bude jeden z těch parazitů - buď opět tritrichomasis nebo giardie (jako sekundární infekce.)


Aha. Takže vy máte prostě jasnou diagnózu i bez laboratorního vyšetření konkrétního kočičáka. PCR a ELISA zaplatíte jenom jednomu, jestli jsem to správně pochopila.

Takže se už neřeší vysoká hladina k. listové?

kometa
kometa 09.07.2023, 17:47:08 xxx.xxx.147.163
biaca:

Faktem je, že jsem si z diskuze něco odnesla - je potřeba udělat PCR a ELISA. A pak se uvidí, ale nechám ji udělat Klimentovi, protože když to bude mít jeden bude to mít i druhý. 


Ale zvrací Igin, ne?

kometa
kometa 09.07.2023, 17:33:39 xxx.xxx.147.163
drvodelkafialova:

mě se křídlatka líbí. Kvete na podzim a milují ji včely, nosí z ní kvalitní pyl i nektar. Invazivní je podle mého hlavně tam, kde je vlhko. Nedaleko domu roste na takovém svažitém nevyužívaném břehu vedle pole už dlouhá léta a rozhodně se nikam dál nerozrůstá. V krajině, kde herbicidy zemědělců zničily skoro všechny polní kytky už moc škody nenadělá.

Mimochodem, jak se používá na léčení ran? Výluh nebo jak?


Já teda nevím, vídám křídlatku všude, nejen na vlhkých místech. A leckde ji už začali likvidovat.

kometa
kometa 09.07.2023, 17:31:49 xxx.xxx.147.163
sutrik:

Ta třetí fotka… 😀 

Program s vnoučaty zní skvěle. Klobouk dolů.


Kdo to tady pořád opakuje? Unavený pes = hodný pes. Pro vnoučata to platí očividně taky.🙂 A babička 👍

kometa
kometa 09.07.2023, 14:38:05 xxx.xxx.147.163
Inka:

Dobrý den, chci se zeptat co se dá dělat kdyz v naší ulici bydlí agresivní pes co už pokousal několik lidí. S majiteli není řeč, jde o vlčáka. Jde se obrátit na nějaké úřady nebo co v této věci můžu dělat. Inka


Kdyby mě pokousal pes známého majitele, svištím k doktorovi a poté s papírem na policii. Ale viz výše - chce to svědky.

kometa
kometa 09.07.2023, 14:34:43 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Například na volně žijících ještěrkách jsou běžně, nejčastěji jakoby v podpaží. 


Ale kde by k němu přišel had žijící v teráriu?

kometa
kometa 09.07.2023, 11:09:28 xxx.xxx.147.163
Ovis:

Neví někdo zda je výhradou ZOO nebo se dá chovat i doma jako hospodářské zvíře?

Obrázek

Za mě čistě logicky, proč ne? Citesové zvíře to asi není. Na vašem místě bych se zeptala v Zoo, kde je chovají.

kometa
kometa 09.07.2023, 11:04:37 xxx.xxx.147.163

Moc si neumím představit, jak si trávicí aparát husy poradí s tvrdým dřívkem. Nejspíš jí uvízne v žaludku.

kometa
kometa 09.07.2023, 10:54:34 xxx.xxx.147.163
biaca:

Laboratoř je v Praze, pouze má sídlo v DE. Opravdu nemám zájem zveřejnovat na internetu svou adresu a tel. číslo. 

Faktem je, že zatím je to jediné vysvětlení kocourova zvracení. Více se dozvím v pondělí. Myslela jsem, že  by to mohlo někomu pomoci, ale asi jsem neměla příspěvek zveřejnovat. 


Nepotřebuji vaši adresu ani telefon. Jenom mi bylo divné, proč je komentář v angličtině a doktorka má německé jméno a americký titul. A že se z krve zjišťovaly jenom 2 hodnoty.

Já jsem zvyklá na jiný postup a zprávy z našich laboratoří (Laboklin, SVÚ). Ať už se jedná o krev mou, kocoura nebo koně.

kometa
kometa 09.07.2023, 08:17:36 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Vy jste si mě spletla…??? 😉

Já přece nežiju v zahraničí, ani vetka ne…


Ajaj! Nespletla (vím, že působíte v Brně), jenom jsem se uklikla. To měla být reakce na biacu. Protože mně se ta laboratorní zpráva ve vlákně ohledně kyseliny listové prostě nezdá.