Aktuálně: 3 980 inzerátů203 861 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 11.07.2023, 11:21:20 xxx.xxx.147.163
impact:

Kdyby se zvířata odmítala množit v otřesných podmínkách, tak jsme všichni vegetariáni. Nebo si myslíte, že se prasata, krávy, slepice či králíci mají lépe?


No, ono zrovna krávy (jalovice) nebo králice či prasnice na nepříznivé podmínky reagují. V prvním případě výrazně nižším procentem zabřezávání (což souvisí s poruchami pohlavního cyklu, ale od toho máme veterináře a syntetické hormony).

A v druhém případě matka mláďata sežere - viz vedlejší vlákno. Proto jsou u prasnic porodní kotce, kde to technicky není možné. Jinak by to dopadlo bůh ví jak.

kometa
kometa 11.07.2023, 11:16:28 xxx.xxx.147.163
Ladislava:

Koukám na to, je to vážně hnus ale na druhou stranu si říkám jestli není chyba i ve psech, proč se v takto otřesných podmínkách množí, kdyby se odmítali množit tak se toto neděje.


To myslíte vážně, že je chyba ve psech? A ne v těch množitelích?

kometa
kometa 11.07.2023, 11:13:29 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Joo, toho už někdo dával i na iF 🙂 To je chudák, no.


Ten je tlustší než já. Ach jo.

kometa
kometa 11.07.2023, 08:39:02 xxx.xxx.147.163
honzapm:

Když mi bylo 5 let, začínal jsem s elementkou o objemu 2 litry. Měl jsem tam 2 okružáky a párek Poecilia wingei. Nádrž byla oválná a dovnitř vedlo jen hrdlo o průměru 2 cm. nádrž byla krásně osázená (sázeno pinzetou skrz 2 cm otvor). Takže i bonsaje mezi akvárii existují a fungují. Vybavení nebylo žádné, to ani v této litráži nejde. Rostliny zařídily vše potřebné, stěny očištili plži. Redukce množství plžů spočívala v přiložení krmiva k hrdlu nádržky, plži vylezli k hrdlu a sbíral jsem je. Za chvíli další a pak ještě znovu a znovu. Tato nádrž mě mj. naučila absolutní trpělivosti, už v mých pěti letech. 


Takže vy těch 5,5 litrů schvalujete? V tom se neshodneme.

kometa
kometa 11.07.2023, 08:34:34 xxx.xxx.147.163
biaca:

Upřímně tady to nevyřešíme, jak kometa zdůraznila špatně se o své kočky starám, a tím pádem mají tyto problémy. 

Je mi celkem jedno odkud to má, nemá smysl hledat viníka - jestli je Igin přenašeč nebo ne nebo jestli to má z chovné stanice, vody, masa - mě zajímá výsledek já chci kocoura, který nezvrací a kocoura, který má normální stolici (i když vím, že obnovení mikroflory u bengálů trvá). 

Z toho důvodu končím diskuzi. 


Kde jsem napsala, že se o své kocoury špatně staráte? Prosím konkrétně.

kometa
kometa 11.07.2023, 08:24:21 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Jehněčí a ovčí maso trpí u veřejnosti na celou řadu zbytečných předsudků, ale má samozřejmě svoji vůni ostatně jako každé jiné maso z ostatních zvířat, ovšem jsou u něj kupodivu také “obrovské” rozdíly v chuti jednotlivých ovčích plemen, některá nejím ani já, specifickou vůni  má na svědomí především lůj. ale pokud si s tím dá člověk trošku práce dá se očistit protože je na povrchu masa, vzpomínám si na jednu historku kdy u nás známí jedli guláš z ovce a mysleli si že je to z hovězího a když jsem kamarádovu přítelkyni upozornil že je to ovce tak přestala okamžitě  jíst a už se toho nedotkla protože “ovce přece nejím protože mi nechutnají” i když ještě před minutou měla boule za ušima jak jí šmakovalo, kdybych tenkrát držel “tlapku” tak to zblajzla jako nic. Někdo zase nejí ryby, nebo raky, šneky, ústřice, nebo drůbež “protože má kosti” to pro nás co jsme od mala prostě museli jíst úplně všechno je zkrátka mimo naše chápání.🙂ML.


Jo, podobně jako předsudky ohledně chuti kozího mléka. Znám.

Jo a jím úplně všechno, i býčí žlázy a dršťkovou🙂. Jenom to nesmí být moc kořeněné a ostré.

kometa
kometa 11.07.2023, 08:20:37 xxx.xxx.147.163
lesakm:

No jo jenže pokud tu stále jsou “mraky” neregistrovaných zvířat v neregistrovaných chovech je úplně iluzorní se domnívat že by se v tom snad dala nějaká nákaza zpětně dohledat a tím celá ta evidence postrádá smyslu.🐁ML.


Ale to je problém těch, kteří si zvířata pořídí a neregistrují. Přitom je to opravdu otázka pár minut. Pak by to smysl mělo.

kometa
kometa 11.07.2023, 08:14:36 xxx.xxx.147.163
lesakm:

No já bych si to ještě rozmyslel tahle původem “pouštní” zvířata mají problém se zdejším vlhkým podnebím a trpí dost na paznehty, mluvil jsem s pánem který chová ovce “Dorper” taky původem ze suchých oblastí a ten si na to hodně stěžoval a chtěl se jich dokonce kvůli tomu zbavit.🐁ML.


Taky asi bude záležet. kde ovis bydlí. Co vím, tak třeba lesnížínka si neustále stěžuje, že prší všude, jenom ne u nich.🙂

A taky nevíme, v jakých podmínkách pán ty ovce měl a jak se o ně staral.

kometa
kometa 11.07.2023, 08:09:55 xxx.xxx.147.163
bambule:

Přidám taky jeden….

Obrázek

Ten je ze života! Aneb, jak mě kocour naučil nezapomínat - že jsem do komory odložila 2 plátky kuřecích prsou namočené v mléce. Které jsem plánovala k obědu. No, jeden mi nechal.🙂

kometa
kometa 11.07.2023, 08:05:32 xxx.xxx.147.163
Monika:

Myslela jsem to tak, že se nebudou smět přiblížit k miminku a raději vedle něj ležet a také zřejmě mohou brát dítě jako konkurenci když bude mít hlavní pozornost nebo se pletu?


You tube je plné videí, jak spí mimino se psy nebo kočkami - samozřejmě, přiměřené velikosti. A jedna známá měla k miminu kromě psa a kočky ještě i hada, občas volně pouštěného po bytě. A přežili všichni.

Kočky si potřebují nové věci a nové lidi prohlídnout a očichat, pak o ně ztratí zájem.

Jak chcete realizovat “nebudou se smět přiblížit k miminku”? A proč?

kometa
kometa 11.07.2023, 07:52:53 xxx.xxx.147.163
Ivus:

A co malého jezevčíka? Ti snad ještě jsou zdraví. Ten nejmenší je menší než buldoček a venku v boudě by snad být mohl 🤔


To teda nemohl! Četla jste příspěvek Bodlinky? Čím menší pes, tím hůř snáší nízké teploty.

Expřítel mé kamarádky měl jagdteriéry, je to myslivec, čili na práci. Měl je v kotci z boudami, ale v mrazech i tihle drsní, otužilí psi chodili do kotelny.

kometa
kometa 10.07.2023, 17:22:51 xxx.xxx.147.163

Francouzský buldoček ven do boudy? Pominu-li, že je to plemeno prolezlé nemocemi. 

To jste teda úplně netrefili.

Víte, ono je málo plemen, kterým stačí bouda a procházky. Vlastně mě ani žádné nenapadá. Ale zkušenější pejskaři mě doplní.

Teda, napadá, nějaký pastevec. Ale ten nesplňuje velikost.

kometa
kometa 10.07.2023, 17:09:55 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Jaká stadia, tihle žádná nemají, rozmnožují se dělením. Normálně klon. Chytrej.

Prostě chovy jsou zamořené, a jak to donesete domů, máte to na furt.

Jediné, co můžete dělat - všecko vyházet, aj krmení, nádobí, nenechat stát vodu, desinfekce všeho nejlépe vyvářka atp., dát pryč kočky… no nedáte je pryč, musíte na PCR a doufat, že to zachytí, a pak ATB, ony fungují, já za to nemohu a biaca taky ne. 🙂

Mám konspiračku. Je to ve vodě.

A jo, výzkumy říkají, že je to v chovech papírových, kde je víc koček, i nějaká ta plemena se udávají. Může to být způsobem života, může to být imunitou, ale fakt je, že většina koček tohle v sobě má, akorát jim to nic nedělá; ne všem. Stejně tak je to u ptáků atp.

PS: Zdá se mi, že už trochu urážíte. 


Chtěla jsem zdůraznit, že Trichomonas nedostane kočka z masa, jak spekuluje biaca. A že existují jiní parazité s vývojovým cyklem, ale z masa jich v našich podmínkách chytíme minimum.

A ano, je to v první řadě otázka imunity jednotlivce. A proto jsou i bezpříznakoví nosiči. A proto netřeba léčit. Nebo ano, ale pak jim rozhasím střeva. Prostě, babo, raď.

kometa
kometa 10.07.2023, 16:32:47 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Není to překlep? 5,5 l je zvrácenost vůbec o rybách uvažovat.


Najděte si vlákna přímo na akvaristice. A zjistíte, do jakých velikostí (či spíše malostí) jsou lidi schopni rybičky nacpat. Protože jim v prodejně řekli, že to bude v pohodě.

Takže to nemusí být překlep.

kometa
kometa 10.07.2023, 16:28:06 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Biaco, udělala jsi tedy nějaké definitivní rozhodnutí a jednáš s vetkou?

Pokud ano, moc držím pěsti, ať je kočičák v pořádku. A když budeš chtít, tak sem písni co je nového. 😉


Jukněte na vlákno habešská kočka. Téma se nám trochu zdublovalo.

kometa
kometa 10.07.2023, 14:58:24 xxx.xxx.147.163
Magdaléna:

Chjo, musím si trochu postěžovat. Ráda bych si pořídila kočku jako domácího mazlíčka, ale narážím u přítele. Ten naopak kočky nesnáší a za žádnou cenu mi to nechce povolit. Sám žádné zvíře nemá a ani ho to neláká. Jak byste ho přemluvili? Děkuji za tipy. Magdaléna 🐈


Viz Buggyra. Nijak.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:57:59 xxx.xxx.147.163
Kik:

Nově mam záclony proti létajicímu hmyzu. Myslíte si že to je ten problém? 


Myslím, že létající hmyz je nejmenší problém. A jestli je v kotcích horko a málo vzduchu, tak situaci ještě zhoršíte.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:55:15 xxx.xxx.147.163
Arbora:

jop, takého sme mali a bolo to nejaké pokazené cestovanie, pri nastupovaní 3-4 vošiel a vyšiel, potom sa mohol zavrieť vzadu. Ak sa zavrel príliš skoro, bol schopný vyraziť cez prepážku. A pri vystupovaní,  po otvorení rampy, okamžite vypadol. 

Ale u mladého, nepoškodeného koňa, to sa naučiť dá, ideálne s tým kýblikom. Vôjde, žerie, vycúva na povel, odmena. 


Tenhle není “pokazený”. Kamarádka má vlastní přívěs, trénovala postupně a opakovaně na kyblík. Nejdřív jenom nastoupit, pobýt, nechat se vyčistit (mezitím požrat z kyblíku). Postupně zapřáhnout za auto a objet vesnici. Pak vyrazit někam dál. Mladší brácha bez problémů, starší potřebuje prostě ten pocit volby.

A oba vystupují v pohodě. Na povel.

kometa
kometa 10.07.2023, 13:46:58 xxx.xxx.147.163
biaca:

Já bych neřekla, že je to kocoury - ale spíše laxním přístupem veterinářů. První veterinář, ke kterému jsem chodila měl možnosti to zjistit a PCR test u staršího kocoura provést (ano mohl vyjít negativně, ale tak se mohl opakovat). Kocoura mi prostě zdrogoval. O možnosti PCR jsem nevěděla. 

Druhý bohužel nebyl vybavený, ale alespoň nechtěl po mě, abych kocoura krmila pouze granulemi. A odstranil prášky a výsledek byl stejný. A to jsem Igina nechala zkontrolovat před přivedení Klimiho - jenomže, obyčejný test stolice nic neodhalí. 

Pak nyní veterinářka v prosinci provedla PCR a ten vyšel pozitivní. A po léčbě oba byli zcela v pořádku a Igin úplně (bez zvracení, pevná stolice, vitalita). U malého jelikož byl kotě to bylo horší (ale nezvracel, byl aktivni - pouze neměl obnovenou mikrofloru). 

Myslím si, že se motám v kruhu - a opět mám toho parazita tritrichomasis - někde jsem narazila na špatný kus masa a bylo to. Věřím, že Klimu testy jasně ukáží co mu je. Ale zatím je to zbytečné řešit, když nemám výsledky. 

Ps. vím, že Kometě připadám nezodpovědná - ale situaci řeším podle svého nejlepšího vědomí. 


Ne, naopak, přijdete mi až moc přepečlivá. 

Pořád něco řešíte - já už se trochu ztratila, protože od zvracejícího Igina kvůli vysoké hladině k. listové jste přešla k trichomoniáze u druhého kocoura. Střídáte veterináře, pořád nějaká vyšetření (drahá) a léčba (možná levnější) a výsledek skoro nula.

Připomínáte mi moji známou od koní, která u kobyly taky prožívala kdejaký křivý chlup. Pořád veterinář, doplňky, dekování, výběh - nevýběh… A nakonec má chromého koně.

Jo a trichomoniáza NENÍ z masa. Přečtěte si něco o vývojových cyklech kočičích parazitů. Třeba zvěrolékařka.com. Bodlinka je dost relevantním zdrojem informací.