Aktuálně: 3 978 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 11.07.2023, 20:34:45 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jen bych doplnila, že po mých zkušenostech doporučuji mít tu finanční rezervu fakt radši větší než menší…

Já třeba aktuálně Fida spočítaného nemám, ale inzulín stál skoro 3tis. Kč, další propriety vše dohromady cca 2 tis. Kč, a několik návštěv veterin (i u mě doma) - dohromady cca 6 - 8 tis. Kč. To vše se odehrálo během asi 6 - 8 týdnů a další návštěvy veterin (plurál!) jsou naplánovány již od příštího týdne… 

A to vypisuji jen finance za zdravotní problémy, ne za běžný provoz.

Ale Kometo ty Vaše Renalky se mi zdají drahé. Já Fidovi kupovala asi 20 kapsiček a 2 pytle granulí (vše zbytečně - viz jiné vlákno) a mám pocit, že jsem se vešla do tisícovky. A Vy píšete jen o kapsičkách…? Za kolik máte jednu? Já měla tuším za cca 25 - 28,- Kč; přesně už si to nepamatuji…


Já nevím, možná jsem nadsadila. Kupuju 2 balení po 12 kapsičkách, to je za cca 600 Kč? Jenom vím, že to po mně chce PIN.🙂 A vydrží tak na 3 týdny.

Takže jedna kapsička je za těch 25 Kč? Ale jak jsem psala, kocour to potřebuje, tak nepočítám.

kometa
kometa 11.07.2023, 20:27:30 xxx.xxx.147.163
JanaJanaJanaJana:

Je velmi těžké najít les, ve kterém můžete chodit 6 hodin a nikoho nepotkat…teda aspoň u nás😀   


V Novohradkách to jde.

kometa
kometa 11.07.2023, 20:25:25 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Před časem jsem někde narazila na “sice” - začala tak věta,

ale nenásledovala čárka s “ale” a další část souvětí, nýbrž prostě konec. Sice… a tečka. Nazdar.

A objevuje se to teď hodně často. A já se na to nemohu dívat.

Kdo takovou krávovinu vymyslel?

“Sice je to malinké koťátko. Ale na linku vyskočí.”


Proč se namáhat psát česky? Vždyť je to jedno, ne?😢

Spousta lidí ani nepozná a necítí, co je špatně.

Tady to vnímám jenom jako špatný slovosled a vůbec skladbu věty. Tuším, že se tomu říká syntax.

kometa
kometa 11.07.2023, 20:22:06 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

A na jaký text reagujete?😲


Možná každá na jiný. Já na vedlejší vlákno o nesestouplých varlatech.

kometa
kometa 11.07.2023, 20:19:27 xxx.xxx.147.163
Kilian:

.kdyby nebylo kupujících, nebylo by ani prodávajícíh…


Jsem byla jedovatá a odepsala na inzerát prodeje štěňat frbula bez pp. Když jsem se zeptala, jakou mám záruku, že je to opravdu francouzský buldoček, následovala odpověď - nic mi nenutí. Jestli teda chci, tak si můžu koupit papírového za 30 000. Ten jejich je za 15 000. Jo a ty papíry nemají, protože i rodiče jsou bez pp.😲

kometa
kometa 11.07.2023, 20:12:22 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Vypadá to, že autor text prostě odflák.

Druhou část víc než první. Přiblblé: však, ovšem, tedy, …

Protože třeba “ta sestoupila”, ale čím dál, tím hůř. 🙂 Chybí asi 4 tisíce čárek.

Vsadím pět haléřů, že to byl telefon a “kašlu na to”.


Co je špatně na formulaci "varlata sestoupila!? 

Chybějící čárky jsem napočítala  čtyři.

Úplně nejvíc mně vadí termín tříselný kanálek.

kometa
kometa 11.07.2023, 19:31:00 xxx.xxx.147.163
Plaka:

Moc se mi na bývalé diskuzi líbilo toto téma, člověk nekrněl, hodně se dozvěděl. Dovoluji si založit zdejší odnož. Pojďme (se) zase pranýřovat, grammar nazi sem! Hlavně nebrat nic osobně. 🙂 

Na úvod jeden šikovný link. Když nevím, poradím se zde: https://prirucka.ujc.cas.cz/

máme 4. měsíční štěně

Někdo má tedy čtvrté měsíční štěně. Kdyby měl 4měsíční štěně, měl by nyní jedno štěně ve věku 4 měsíců. 


Tak tak. 

Já se v nějakém příspěvku taky uklikla, když jsem zaměnila s kým čím a z koho čeho.

Mea culpa.

Jinak, když si nejsem jistá - napsala bych “mám štěně ve věku čtyř měsíců”. Tím nic nezkazím.🙂 

kometa
kometa 11.07.2023, 19:06:37 xxx.xxx.147.163
Lenacia:

Jedna TianMa Jinxing… 

(kovář je v sobotu) 

Obrázek

Dáte foto po úpravě?

kometa
kometa 11.07.2023, 16:28:15 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, dá se prosím vás nějak ovlivnit počet králičat ve vrhu? Genetikou, krmením nebo čím? Nevím kde děláme chybu ale 3-4 mladí je si myslíme málo.


Špatná samice, špatný samec, špatné krmení?

kometa
kometa 11.07.2023, 14:20:36 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No tak sakra ale učitel nějaký základy mít musí, když dodělal školu, přírodopis by znát měl.


No, ono pokud kolega, zemědělský inženýr (tudíž předpoklad příslušného vzdělání), mi přinese na pitvu živé (!) kotě, protože ho neudal a na mou otázku, proč teda nedá tu kočku vykastrovat - protože je to zbytečné, většinou si koťata někdo vezme a když ne, tak je zabiju… Vrrr!

Ale happy end - kotě si vzala jedna studentka a než odmaturovala, tak mi hrdě ukazovala fotky jejich Felixe.

kometa
kometa 11.07.2023, 14:06:52 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

vono to myšlení mizí tak nějak obecně , bohužel. Zdegenerováváme, místo, abychom se posouvali vpřed. 

Edit, ale když nevysvětlí doma, tak sakra snad ve škole se to to dítě dozví, ne?


Mělo by. Ale i ti učitelé jsou jenom lidi a jestli se nepohybují mezi zvířaty…

kometa
kometa 11.07.2023, 14:02:37 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

🤣🤣🤣

taky výborný. 

Nechápu jednu věc - když jsou všude cedule nekrmit, proč to lidé porušují, já bych za to pracky sekala. 

Tak mě napadá  chtělo by to nějaký neviditelný életrický vedení a jak by zmetek strčil ruku přes ohradu, prásk dostal by pořádnou šupu. Nebo by to aspoň mohlo začít houkat, jako v mjůzeu, když se překročí určitá hranice.


No protože. Taky nechápu. My měli cedule nejen na ohradě, ale i ve stáji. Přišel pán s vnučkou a jal se koním rozdávat jablka. Já nejdřív slušně - promiňte, ale vy nevidíte, že máme na dveřích napsáno “Prosím, nekrmit!”? Pán se otočil k vedlejšímu boxu a v činnosti pokračoval. A to už jsem zvýšila hlas, při vší úctě ke stáří.

Všem takovým říkám - jak byste se tvářili, kdybych k vám vlezla do obýváku a začali krmit vaše rybičky v akváriu? Většina bohužel rozdíl nevidí.

kometa
kometa 11.07.2023, 13:55:43 xxx.xxx.147.163
frufru:

No, pšenice a voda když kvoká a sedí (aby se nepodesrala v hnízdě a zrní déle tráví a vydrží nežrat), když odkvokat, tak pestrou a plnohodnotnou stravu, aby se obnovila funkce vaječníků, které (laicky řečeno, jak jsem kdysi pochopil) se nějak “zvrknou”). A myslím, že je právě ledpší ji dát někam, kde vidí na zbytek hejna a nedávat do temnoty. Naopak do temnoty a klidu se dávají pokvokávající slepice, aby se pořádně rozkvokaly (moje zkušenost a zdroje ze staré iFauny).


Myslím, že to není problém vaječníku, který se “zvrkne”. Teda, aspoň ne přímo (hormony vaječníku v tom jsou).  Je to podobné jako falešná březost u fen. Obojí je v zásadě přirozené. Ale v domestikovaných podmínkách nežádoucí.

kometa
kometa 11.07.2023, 13:44:03 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No já právě nechápu, jak lidé, kteří takhle vybírají, přemýšlí. Když už nic jinýho, budu se chtít vyhnout komplikacím, které to může přinášet. Přece každé malé dítě ví, že  každý živý organizmus nějak funguje, že je s pořízením zvířete min. něco málo spojené. Tak mě to opravdu do hloubky zajímá, jak tihle lidé k tomu přistupují, jak to probíhá.


Ono nějak mizí biologické myšlení. Vždyť si to tady můžete přečíst i v jiných vláknech - kočky a miminko, rybičky do objemu 5,5 litrů, koně doma do ohrádky…

Bohužel, ne každé malé dítě ví, když mu to dospělý nevysvětlí. Že živí tvorové nemají tlačítko off. A proto máme pořád plné útulky. A bazoš s inzeráty daruji - protože alergie nebo rodinné důvody, případně změna práce nebo stěhování.

kometa
kometa 11.07.2023, 13:32:50 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

No však, v těch horších podmínkách se rodí víc děti, i za války, asi jsem to blbě napsala 


Myslím, že rozumím, co jste chtěla říci. V zásadě se shodujeme.

kometa
kometa 11.07.2023, 13:29:58 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Zadavatelko - čistě jen ze zvědavosti, bez rýpání, jen protože mě zajímá uvažování lidí, kteří se chystají pořídit psa a vlastně kladou takhle jednostranně zaměřený otázky, a chystajíse pořídit živého tvora, aniž by si o psech něco před tím zjistili.

Vyberete si psa -asi podle obrázku? Nebo, že ho vidíte na ulici? Nejdete si o něm nejdříve něco zjistit obecně? Neštymuje mi to s tím, že tedy jste zjistila, že asi jsou na tom hůř se zdravím, ale nezjistíte při tom, že to je společenské plemeno, ne urputný hlídač, plemeno naprosto nevhodné do boudy, kde je odsouzené k samotě. Nezjistíte si o psech obecně něco více, abyste došli k závěru, že valná většina psů do tý boudy vlastně vhodná není a hlavně to, že mít psa obnáší spoustu povinnosti - i když je k dispozici zahrada. Jak to probíhá, takovýhle vybírání psa?

Pokud se tu ještě stavíte, díky předem za odpověď.


No, asi jako kdysi dříve, ještě na equichanellu, pořídil tatínek dcerušce poníka. Jednoho, na zahrádku. A teprve pak zjistil, že z něj padají koblížky, které je třeba uklízet. A poník šel o dům dál.

A to bylo v dobách, kdy ještě internet nefrčel tolik, jako dnes. A lidi používali mozek. No, ne všichni.

kometa
kometa 11.07.2023, 13:21:08 xxx.xxx.147.163
Olina P.:

Ahoj, máte nějaký fígl jak dostat koně do přepravníku? Je dobré ho lákat dovnitř na krmení? Nějak se nám to nedaří. Jde o mladého koně nechci mu to hned zkraje zprotivit. Děkuji Olinka.


Viz vedlejší vlákno Nastupování. Třeba vás inspiruje.

kometa
kometa 11.07.2023, 11:48:44 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

K tomu mě napadá otázka, proč se rozmnožují lidé? Hodně jich žije v nevhodných podmínkách, sociálně slabsi, duchem slabí, Afrika, Indie, buda, hlad, války, hladomory, epidemie a stále se lidé množí, lidé, kteří mají na výběr, mohou i tom přemýšlet, nevede nás jen pud


Ale zrovna v těhle případech převládá pud nad přemýšlením  Si myslím. Proto Evropa vymírá - pominu-li romské spoluobčany. Ne, nejsem rasista, mám sousedku tohoto etnika (a sama o sobě říká, že je Cikánka), ale prostě to vidím kolem sebe. 

Běžná, “bílá” rodina má děti v průměru dvě. Ostatní spoluobčané čtyři, pět.

A je to asi evolučně správné. Prostě zachování druhu.

kometa
kometa 11.07.2023, 11:38:03 xxx.xxx.147.163
Kalimba:

Máte prosím někdo spočítané na kolik výjde měsíčně nebo ročně chov jedné kočky? Nákady jako krmivo, veterina atd. Hodí se i do obyčejných rodin bez vysokých příjmů? ☹️


Viz výše. 

Můžete mít kočku, která vás stojí jenom žrádlo (a tady záleží, jak moc naletíte na marketing, že tyhle granule nebo tyhle kapsičky jsou nejlepší) + u venkovních odčervení a kastrace (pro mě základ).

A pak nemocnou. Kdy můžete nárazově vysolit pár tisíc nebo pravidelně investovat do spešl diety. Jako já - kupuji renal kapsičky, přibližně každý měsíc zaplatím 900 Kč. Nevím, neřeším, kocour to prostě potřebuje a basta.

Jo a stelivo pro oba taky vlastně nevím. Upřímně, ve srovnání s tím, co mě stojí kůň, je to položka zanedbatelná.