Aktuálně: 3 978 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 12.07.2023, 11:36:52 xxx.xxx.147.163
orionka:

Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.

Pochybuju, že s nimi někdo čte Malého prince.


Ode mě se zase dozvědí, že housata můžou vysedět a odchovat i homo houseři. Protože je to evolučně výhodné.

A Malého prince probírají v češtině.

kometa
kometa 12.07.2023, 09:35:30 xxx.xxx.147.163
Market:

Aha, to páření mě nenapadlo to je pravda, asi by ale byla možnost předelit kotec napůl a rozdělit je. Kuna je problém? Říká se že na zvíře se srstí nejde, jen na peří ale nevím jestli to je pravda.


Kuna vám králíka klidně sejme. Že jde jenom na to, co má peří, je nesmysl.

kometa
kometa 12.07.2023, 08:50:09 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….prý těch posledních 10 let strašně rychle uteče…


Asi tak. Ještě před těmi 10 lety jsem si nedokázala představit, co v tom důchodu budu dělat. Teď už ano. Únava materiálu se prostě plíživě dostavuje.

kometa
kometa 12.07.2023, 08:46:09 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Nemohu si pomoct, ale podle mne to vypadá, že mě chce prodávající podvést. T.č. u nás stále tr. čin; pokus.

kometa: odkaz, prosím


Odkaz na co? Jsem zmatená.

kometa
kometa 12.07.2023, 08:42:44 xxx.xxx.147.163
Jarmilka:

Dobrý den, mám v plánu si pořídit nenáročného papouška, ale nevím mezi kým se rozhodnout... Kdo si myslíte, že se naučí víc mluvit, je kamarádštější apod.? Andulka nebo Korela? Kdo je vhodnější pro děti? Předem děkuji za odpovědi, Jarmilka🙂


Za mě - je to individální. Předpoklady mají oba stejné. Bude hlavně záležet, jak moc se mu budete věnovat. A i tak to nemusí vyjít.

kometa
kometa 12.07.2023, 08:32:26 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Inu dobrá a jakou to teda vlastně skýtá pro mne výhodu zvířata registrovat? Nebo jde pouze o nástroj k šikanování chovatelů.


Že nedostanete pokutu. V čem vidíte šikanu? Psi se přece taky přihlašují. I koně - jako já. A problém v tom nevidím.

kometa
kometa 12.07.2023, 08:28:29 xxx.xxx.147.163
Marta:

Dobry den, tady opet zakladatelka. Prominte ze jsem se spatne vyadrila. Buldocek se mi libi to ano, ale vim ze nepatrí k boude ale zminila jsem ho z duvodu ze o nem je znamo, ze trpi na nemoci, tak jestli je stejne tak o nejakem plemeni znamo, ze netrpi na nemoci a je obdobne velikost jako prave francouzsky buldocek. 


Tak proč jste v úvodním příspěvku zmiňovala zahradu a boudu?

Já nevím, obdobná velikost a relativně bez nemocí - střední pudl, jezevčík, beagle, foxteriér, shiba inu, bostonský teriér, boloňák, havanský psík…..

Ale nic z toho se nehodí JENOM do boudy, něco je zase dost temperamentní a na pohodové vycházky zapomeňte…

Heleďte, až (jestli) si jednou pořídím psa, bude pro mě velikost první kritérium. Abych ho unesla do 2. poschodí bez výtahu. A vybírat budu v útulku. Podle toho, jak si vzájemně sedneme.

kometa
kometa 12.07.2023, 08:06:52 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Já našla v bytě mrtvýho koníka, teda tu velkou kobylku! 

Kočky ji ucasnovaly. V minulosti jsem někoho z nich přistihla, že tu kobylu i sežral… Teď byla jen požvejkaná.

A jako krekry, bohužel, pro kočky slouží můry…ale letos nějak nejsou či co…


No, můru jsem už taky dlouho neviděla. Já mladšího kocoura spíš ponoukám, aby chytal mouchy v bytě. Nějak se mu nechce.🙂

kometa
kometa 12.07.2023, 08:04:59 xxx.xxx.147.163
Plaka:

Letos tu chrousty nemáme, když byl loňský nálet, psům to příjemný nebylo. Bzučí to jak sršeň, co kdyby to dávalo žihadlo… Barzojíci se připravují na nový levl granclí? 

Tak ještě je naučit flusat krovky, ať nemají trávicí obtíže. lovu zdar! 🙂

  


A tak krovky by mohly projít jako nestravitelná součást.

kometa
kometa 12.07.2023, 08:01:08 xxx.xxx.147.163
Dublinbarzoj:

Skromný dotaz: taky je u vás před setměním tolik chroustů? Pokud v tu dobu venčíme, tak vlastně nevenčíme, ale krmíme.🙈 Barzojíci jsou jak šílení a jediná jejich starost je pochytat všechny chrousty co jsou v širokém okolí. Santana je všechny i sežere a mlaská, víc než v Michelinské restauraci a Kejný skáče jak koza a litá vzduchem, překusuje je a žere jen vybrané - labužník, brácha dojede zbytky. Prostě dokonalý barf🤣🤣🤣.


Jasně! A hmyzí protein je budoucnost. I pro lidi. A zatím nealergizující.

U mě chytá kocour na balkóně. Ale má to jako hračku. Letos jsem zatím nezaznamenala. A když už, jsou to chroustci. Teda myslím. Až zase nějakého uloví, musím změřit a prohlídnout.

kometa
kometa 12.07.2023, 07:54:56 xxx.xxx.147.163
Jelínková:

Kdysi u nás ve vesnici chovala jedna rodina pštrosy arické. Byli jsme u nich na návštěvě ale byla jsem ještě malé ditě. Pamatuji si velkou líheň jako lednička a v ohrádce nádherná pštrosata pruhovaná jako mladé divočáčky. Staré pštrosy měli na zahradě v dřevěném výběhu. A teď k otázce jestli má někdo zkušenost. Je to spíše hobby chov nebo se s tím dá vydělávat? Je chov pštrosů náročný? Využití je pouze na maso?


Asi (spíš určitě) se něco vydělat dá, když si vezmu cenu pštrosího masa v restauraci. Naštěstí to tenkrát platily odbory.🙂 + z afrických pštrosů se možná prodává i peří.

Ale nechovám ani neznám nikoho, kdo ano.

kometa
kometa 12.07.2023, 07:49:14 xxx.xxx.147.163
Bobca:

Ahoj všichni 🌩️

Tady je parádní bouřka 🌧️začíná rubat☔jak říká Zdenka.. Ochladilo se, což je dobře, včera to bylo nesnesitelné.. V Polsku jsem si koupila aspoň nudle, Zdenka jela hlavně pro zeleninu, jahody a maso, prsa za 98..nekup to😎

Tak mě ukecala, budu tu ještě asi do zitra.. Hlidame její vnucky, 4 a 7 let.. Treperendy, byly tu už včera chvíli na návštěvě 🙃.. Miki pořád mnouka a mnouka a mnouka.. Chvili jsem mu odpovídala mnoukanim, až se nastval, odesel, lehl si, otočil na mě hlavu a se slovy, ať si chuchnu, se otočil a zmlkl.. Nevim, co by chtel🐱jsou všichni omazleni až az.. Nejvíc Ferda, ten si o to říká, jak na těch videích.. Jak přestanu, se mě hlavou podbizi🐱je to milé.. Budou mi chybět, kočičaci jedni.. Ale zkraje září pojedu zas na pár dní, Zdenka má narozky.. Už mám zakázku na další polstry😊a tasky.. Nestíhám vcera jsem ještě sila záclony do dveri proti mucham.. No nechybely mi 3 cm odspodu.. Tak jsem usila druhou 😀. Má jich moře.. Tak se tu mejte.. Papa

A je po desti, nic moc nenaprselo


Tady taky akorát bouřilo a blýskalo se a výsledek? Prd!

kometa
kometa 11.07.2023, 20:53:40 xxx.xxx.147.163
Lenacia:

ještě nevím… jak se mi bude chtít


Takže tušíte, že ta kopyta nevypadají úplně OK?

kometa
kometa 11.07.2023, 20:51:35 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ne, já totiž čučela, že žádný text nevidím… 😄

Jako zde, v tomto vlákně.


On tam taky žádný nebyl. A moje dedukce je možná chybná.

kometa
kometa 11.07.2023, 20:49:33 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jo jo, to by odpovídalo…

A jsou to RC jako jsem měla já, že?

Já bych také nepočítala, kdyby to nebylo zbytečné, ba přímo kontraproduktivní… Naštěstí na granulích si smlsla Elsa… 😛

Ty jsem měla jak RC, tak Brit.


Jo, je to řada RC.

kometa
kometa 11.07.2023, 20:49:02 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….no já si spočítala, že z důchodu už bych tři kočky  neužvila, pokud bych jim chtěla dopřávat jako nyní…..


No, já pak spíš neuživím koně. Ale zatím je zbytečné předjímat. Až situace nastane, budu ji řešit.

kometa
kometa 11.07.2023, 20:45:58 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….no jo no…dokud si lidi nedají říct a budou tohle podporovat, tak to nezmizí nikdy… 


Mimochodem, ptám se znalejších. Opravdu existuje plemeno mini kavalír king charles španěl?

kometa
kometa 11.07.2023, 20:37:56 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….no co na to říct,aby je hrom po poli honil….ale uvidíte,  že prodají snadno a rychle….


O tom bohužel nepochybuji. A jsou od nás, z Jablunkova. Ale na tom samozřejmě nezáleží. Jo a prodávají po celé ČR.