Aktuálně: 3 978 inzerátů203 813 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 13.07.2023, 16:02:28 xxx.xxx.147.163
efe:

K těmto účelům budu mít tu plachtu ;)


Rozumím. Ale šlápnutí na měkkou matraci nebo praskající PET flašky je zase něco jiného.

Jenom námět.

kometa
kometa 13.07.2023, 15:58:00 xxx.xxx.147.163
efe:

Díky, na Vás jsem spoléhala.

Potřebuju si vymyslet trailík k předvedení morgáněte a ráda bych zařadila i takovéto kousky. Zatím mám na seznamu:

- ulička z plachty, do které koně vyšlu

- branka

- velký plyšák - posadit koni na záda a nechat chvilku stát bez držení

- side-pass přes kavaletu do L/U/Z

- couvání mezi kavaletami do L/U/Z

- obrat kolem zádi s tím, že zadní nohy stojí v obruči na zemi a přední nohy se točí vně kruhu/obrat kolem předku s tím, že přední nohy stojí v obruči na zemi a zadní nohy se točí vně kruhu

- pneumatiky (to musím nejdřív zkusit) - postavit 4 na zem a kůň musí do každé šlápnout jednou nohou při pohybu vpřed

- možná nějaký fáborkový stojan, kterým musí kůň projít

Většinu vymyšlených překážek si budu muset s sebou vézt sama, takže mostky apod. nepřichází v úvahu.


Ani matrace? Nebo PET flašky? Když na obé musí kůň šlápnout a přejít. Letos kamarádka zařadila i pytel. Který bylo nutno přetáhnout z bodu A do bodu B. Viz Buggyra.

kometa
kometa 13.07.2023, 11:39:29 xxx.xxx.224.101
efe:

Mno, když to provozujou malý děti, tak to kvituju s tím, že lepší, než kdyby čučeli do mobilu, pc, tabletu apod. Ale od jistého věku to vypadá víc než úchylně…. Jako recese, proč ne. Ale oni to myslí vážně….


A tak v podstatě každý sport je hraní si dospělých, ne?

kometa
kometa 13.07.2023, 11:29:23 xxx.xxx.224.101
Lála:

Aha, měla jsem za to že vzniká na místech kde se kůň hodně potí takže pod sedlem.


Ne, to je něco úplně jiného (to by měli letní vyrážku všichni koně, kteří jezdí v létě pod sedlem). Quash vám dala odkaz. Četla jste ho? Tuším, že povídání začíná na str.22.

kometa
kometa 13.07.2023, 10:50:56 xxx.xxx.224.101
Jelínková:

Děkuji. A co menší nandu, ten už je čistě pro okrasu nebo je také užitkové zvíře? 


A tak sníst se dá (skoro) všechno, že jo. To je na vás, jak k tomu přistoupíte. Jestli výhradně hobby chov nebo i užitkový.

kometa
kometa 13.07.2023, 10:48:07 xxx.xxx.224.101
Zrzavci:

Na ja……….Její rozšíření do severnějších oblastí je omezeno tím, že jde o spíše subtropické zvíře špatně snášející delší mrazivé zimy. Ty dokážou její populaci spolehlivě zredukovat.

toliko citace základních info o nutriích


Vlasta šel/šla vždycky proti proudu.

kometa
kometa 13.07.2023, 10:32:36 xxx.xxx.224.101
Lála:

Dobrý den, je toto onemocnění opravdu geneticky přenosné nebo to je hloupost? Může se objevit i na neježděném koni nebo tam by nehrozila?


Viz Arbora. Je tam minimálnš genetická predispozice. A s (ne)ježděním na koni to nesouvisí.

kometa
kometa 13.07.2023, 10:31:16 xxx.xxx.224.101
Aka:

Dobrý den, mám akvárko 35 l s bettami. Vyplatí se pořídit krunýřovce? Opravdu to trochu vyčistí sklo a dno a kolik by jich v tomto objemu mohlo být aby to fungovalo? Děkuji velice. 


Do tohohle objemu max jeden.

kometa
kometa 13.07.2023, 10:28:40 xxx.xxx.224.101
Zrzavci:

Tohle já  neposoudím,  jak časté to je, to se přiznám, protože co byly svatby u nás v rodině, tak se tam holub žádnej nevyskytoval.


A tak když si to ženich s nevěstou zaplatí…

kometa
kometa 13.07.2023, 10:20:05 xxx.xxx.224.101
OMG:

Tak toto už je opravdový důkaz, že lidem nadobro hráblo. Ve Finsku získává na velké oblibě nový sport, jízda na umělém koni. Lidi skáčou přes překážky, vrchol bláznovství.


Pořád lepší, než týrat živého koně. To, co předvedli někteří moderní pětibojaři na poslední olympiádě, byla čirá hrůza.

Nedivím se, že UIPM  vážně uvažuje o vyřazení této disciplíny a nahradit ji jinou.

kometa
kometa 13.07.2023, 10:10:58 xxx.xxx.224.101
Ivuše:

Zdravím, nic ve zlém, neberte si to někdo osobně, kdo tohoto psa chová, ale to se opravdu někomu líbí? 

https://www.chovzvirat.cz/inzerat/183824-peruansky-nahac-s-pp-maly-stredni/

Klidně přidávejte odkazy na další podivuhodná stvoření.


Existijí i plešaté kočky, morčata, potkani…

Proč ne? Já osobně bych si to nepořídila (mám ráda chlupatce), ale každý má jiný vkus. Nebo alergii. A pokud tomu zvířeti zajistí hezký život…

A zrovna ti naháči jsou plnohodnotní psí, žádní degeneráti. Jenom je holt v létě musíte mazat opalovacím krémem. Ale to i sebe, že jo. A koně s bílými odznaky taky.

kometa
kometa 13.07.2023, 10:04:07 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Bydlíme v bytě dva. Výtah tu máme a pravda, se psy zkušenost zatím nemám. Tlapky po vycházce bysme museli vyčistit vždycky ve sklepě. Oba směnujeme ale každý jinak většinou, takže vycházky by mohly být ráno i večer.


Viz výše.

Četla jste všechny příspěvky? Vycházky dvakrát denně nestačí ani pro dospělého, natož štěně. A proč jste si vybrala takto komplikovaná plemena? Teda s výjimkou toho labradora, ale ani ten není samovychovatelný, jak prezentují v reklamách.

kometa
kometa 13.07.2023, 09:55:11 xxx.xxx.224.101
Zrzavci:

Odhaduji, podle formulace dotazu, že asi se psy moc zkušeností mít nebudete. Pokud se mýlím, omlouvám se. Ale nejsem si jistá, zda jste si vědoma toho, co plemeno jako je Rhodéský ridgeback či Catahoula obnáší. Víte něco o jejich povahách? Prostudovala jste je? Pořádně? Ani jedno tohle plemeno není jednoduché a dá se tu vyjmenovat spousta potíží a zádrhelů, které budete muset řešit. Od lovení, po  často složitý vztah k ostatním psům. Ani jeden z těchhle dvou není drobeček a pokud nemáte znalosti  a nebo přirozený cit pro psy, abyste neměla problém s přirozenou autoritou a pes Vás respektoval, budete mít-když se pes rozhodne jednat po svém, celkem potíže ho udržet.  Oba jsou to krásná zvířata, ale oba s sebou nesou skutečně velká ALE.  Neznám Vás, ani Vaše zkušenosti, jen odhaduji, podle dotazu. A věřte mi, že žít v blízkosti nezvládnutého RR či catahouly, není pro nikoho příjemné. A to leckdy ani pro jejich majitele. Cvičák je nezbytnost.

Pes v bytě není o velikosti - bydleli jsme v paneláku  - máme ohaře, z toho jeden německý, což taky není drobeček. Musíte ale mít nastavení, že jste venku víc, než doma. Ráno pořádná procházka - nic kolem paneláku, dát si cígo a domů, pěkně ven a v rámci venčení psa i zaměstnat - platí pro všechny tří Vámi vybraná plemena . Odpoledne se sbalit a vyrazit ven na dvě hoďky a opět to není jen o pocourání si, ale o tom, že se psu celou dobu věnuju, cvičení, hry a pod. A opět to platí pro všechny tři vybrané.

Se psem v bytě nutno počítat s častým úklidem. A hlavně u takto velkých psů, pokud nebydlíte v přízemí je nutnost výtahu. Dále je nutnost mít v záloze - zvláště pokud žiji sám - někoho, kdo mne zastoupí, budu-li nemocný/á. Dovolené - buď se psem, jako máme my, nedovedu si představit, že ho svěřím někomu jinému, a nebo mít někoho spolehlivého, kdo ho bude umět ohlídat - a zase - je to velké plemeno, když ho nebude respektovat, budou potíže. 

Se psem obecně - nutno mít v záloze peníze - na nenadálé zdravotní výdaje, leckdy nemalé, u velkého plemene značně vyšší, než u plemene malého

Se psem obecně - nutno si vzít po pořízení štěněte dovolenou - nebo mít hlídače, aby se štěně mohlo nejen často venčit, ale také učit na samostatný pobyt doma, protože pokud se to nenaučí a bude doma dělat bugr, nebudete ráda ani Vy a hlavně ani Vaši sousedé.

Tak to je tak pro začátek asi všechno.


Tohle vytesat do kamene!

kometa
kometa 12.07.2023, 17:52:51 xxx.xxx.147.163
orionka:

Nebudu počítat, kolik mě stojí kocour…..nevím. Ale mám dotaz. Jak to děláte, aby vám kocour-kočka líhali na těch nakoupených pelíšcích?

Naše šelmy kočkovité lehaly : Krabice s novinami za kamny, koš se špinavým prádlem v koupelně, koš s vypraným prádlem, na skříni, ve skříňce-pokud zůstala pootevřená, pochopitelně v posteli, když se dostaly do ložnice…..Ale nepamatuju si, že by leželi na pelíšku, který jsem jim nachystala.


Nemám pelechy. Kocouři lehávají podobně - v posteli, nad postelí, vedle postele, na gauči, na zemi, na balkóně, v zimě na akumulačkách.

kometa
kometa 12.07.2023, 17:50:14 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

v nakoupeném pelíšku kočka leží, když se jí trefíte do vkusu

já mám třeba vysoké škrabadlo, co má nahoře pelíšek (pořizovací cena necelá čtyřka) a ten pelíšek je oblíbené lehadlo Mášínky. Občas, když je tam náhodou volno, si tam lehne i Fík, ale Macík je radši na gauči a všichni umí postel.

Jinak takové ty srandy ke kočkám se opravdu načtou. Nějaké poleno, to se musí blbě udržovat, ne?


Proč? Přivázané dobře drželo, kocour ráno rituálně obrousil drápky a stačilo.

kometa
kometa 12.07.2023, 15:56:31 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

To jo, to jo, ale prostě, mě tam vadí ten fakt, že opečovávaný -nějakým způsobem - zvíře z domácího chovu, vyšoupnu do divočiny, když vůbec netuší. Musí mít strach.

Což třeba u zvěře chovaný v oborách není, tam si žije za plotem sice, ale v pohodě, nic zlého netuše a pak rázem bum. Jenže tohle je jiný, je vykopnut do světa, který nezná, bojí se, tak jako se bojí pes vyhozenej z auta.


Však já rozumím. Ale za mě děláme zvířatům ještě horší věci, než vykopnutí do nepřátelského světa.

kometa
kometa 12.07.2023, 15:47:34 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Já mám půlku vobyčejnýho kocoura - doma a venku a sežere toho, smeták jeden, víc, než tři ohaři dohromady 😀 . Kecám, ale pochopitelně člověk chce, aby mu doma bylo dobře, i když je to venkovní sekáč, takže taky má pelíšek se škrabadlem, kupujou se mu dobrůtky, pochoutky.

Jo taky zmíním k nákladům, že k mýmu překvapení stál obojek proti parazitům víc, než stojí ta stejná značka pro psy - mnoohem větší psy 😲 . Pořizovala jsem obojek (pojistka, která se vypne, kdyby se někde chytil), protože má na něm pověšený i klíče od domu - čip, aby mohl odejít, kdy se mu to hodí, zároveň je to označení, že není toulací. Takže pokud člověk plánuje kočku venko-domovní, tak ještě tohle musí připočítat.


Předchozímu domo-venkovnímu kocourovi vydržel antiparazitární obojek pokaždé pár dní. Ten první jsem našla rozepnutý ve strouze, druhý vůbec. Třetí jsem už nekupovala. A odčervovala tabletami. Čip nepotřeboval. Možná tenkrát ani nebyly.

Moje zkušenost.

kometa
kometa 12.07.2023, 15:43:04 xxx.xxx.147.163
biaca:

Kometo, já mám v ložnici velké škrabadlo - 5.000., mosty 2x1.000, malé škrabadlo v kuchyni 2.000, toaleta + misky + hračky 1.000., přepravka 1.000, zabezpečení 700 

Nyní už bych asi nebyla tak aktivní - nepořizovala bych dva mosty, které nyní slouží jako dekorace, malé škrabadlo bych také nepořizovala - za prvé kocour vyrostl a není příliš stabilní, takže asi budu muset v budoucnu koupit jiné. 

A druhému kocourovi, jsem pořídila běhací kolo, aby měli dostatek místa na vyběhání, jelikož mám pouze 40m2

Jak říkám důležité je zajistit podmínky, pokud někdo má větší prostor k vyběhaní kocourů může si vystačit i s málem, já mám prostor uzpůsobený pro bengály, abych je mohla chovat na malé prostoru, ale bez jakéhokoliv strádání. Navíc také velmi záleží jak, která rasa je aktivní. Myslím, že pro takovou britskou kočku by stačilo jedno malé  škrabadlo, záchod, přepravka, misky a hračky. 

hygienické potřeby - masážní hřeben, desinfekce…


Však jsem psala, že nemám bengálky. Hřeben mám taky nějaký obyč, už ani nevím, kolik před léty stál - 80 Kč? Jako dezinfekce (i pro mě) je ve skříni Betadina.

Ale nezpochybňuji, že provoz může být i dražší. A je lepší, když se nový majitel připraví i na katastrofickou variantu. Navíc, jak jsem taky psala, ve srovnání s koněm je to pořád sranda.

kometa
kometa 12.07.2023, 15:40:03 xxx.xxx.147.163
Tenurri:

Ale tak vaši chodí i ven, ne? To potom takové věci nejsou potřeba.

Znám lidi, co také mají “obyč kočky” jen doma, proto se ptám.


Ne, nechodí. Jenom na balkón. A starší už nemusí ani to.