Aktuálně: 3 977 inzerátů203 809 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 14.07.2023, 08:33:17 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vždyť to dřív bylo normální, každé hospodářství mělo jedno kozu někdo třeba i dvě a víc ale jedna přece nevadí.


Jasně. A dřív jsme svítili petrolejkou.

kometa
kometa 14.07.2023, 08:32:35 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Máme doma naši první kozu, už dva měsíce. Rádi bysme aby měla kůzlata ale teď se trochu zastydím 😊 ale nikde jsme to nenašeli. Má říji jen v určitém měsíci v roce aby byla kůzlata na jaro nebo se říjí v průběhu celého roku?


Pominu.li, že mít jednu kozu o samotě je opravdu porušení veterinárního zákona. Pominu-li, že si pořídíte zvíře a dopředu si nezjistíte základní informace.

K věci. Kozy jsou zvířata s výraznou pohlavní sezónností, říje se dostavuje se zkracujícím se dnem = říjen, listopad. Opakuje se každé tři týdny. “Slušně vychovaná” koza vám to řekne - mečí, močí, mrská ocasem. Času na připuštění moc nemáte, 16 - 48 hodin.

Jo a kozel strašně smrdí, pokud povezete kozu za ženichem, smrad si přiveze sebou zpátky. A vybírejte od zodpovědného chovatele, ať si navíc nepřiveze i nějaké breberky.

Předpokládám, že očkování, odčervení, úpravu spárků máte pořešeno. O krmení nemluvě.

kometa
kometa 14.07.2023, 08:21:16 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Aha, díky - budu na to pamatovat, kdyby něco.  Já o kočkách vím v podstatě prt, že jo. Takže jsem ráda, za každou informaci z praxe. Už vím, že třetí víčko znamená potíže - jestli jsem to dobře pochopila? Značí to, že je s kočkou něco v nepořádku. Obecně, nebo to směřuje nějak konkrétně?


Obecně. Je to nespecifický příznak.

kometa
kometa 14.07.2023, 08:20:01 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Ne, nestrašíte mě - naopak - na co si mám dávat pozor? Co můžu-nemám dělat?


Viz hmn, mj. nechutenství + hubnutí. Ale kočka začne hlavně výrazně více pít a močit. Což si venku nevšimnete, nemůžete. Doma ano.

Co můžete, brát kočku na preventivní prohlídky = i odběr krve, kdy se dají i jiné problémy zachytit včas.

kometa
kometa 14.07.2023, 08:15:21 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

A nemůžete jet jinam? Je možné, že se třeba kastrace nějak nepovedla a zvíře má problémy. 


Klasika. Čekám do pátku, jestli problém sám nezmizí a pak se ptám na netu. Já bych na veterinu jela hned v úterý. Nebo tam aspoň zavolala. Ale spíš bych udělala to první.

kometa
kometa 14.07.2023, 08:13:31 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Stav dravců s množstvím hrabošů koreluje, ale jen některých a ti chovatele holubů nezajímají. Je zajímají uměle vypiplaní jestřábi, kteří jsou naučení na přítomnost člověka a chuť drůbežího masa, což je úplně "ideální" kombinace. Jak to dopadá nemusím říkat, bezradných chovatelů si na diskuzích poplakalo dost.


Odkud se berou uměle vypiplaní jestřábi?

Já asi žádného ještě v přírodě neviděla. Káňata, poštolky, pochopy, ostříže, krahujce, luňáky, ba i mořského orla tady máme, ale jestřába jsem nezaznamenala.

kometa
kometa 14.07.2023, 08:02:34 xxx.xxx.147.163
K.L.:

Ahoj, v pondělí jsme nechali vykastrovat kocoura a začal nám hodně slinit. Je to běžné? Od té doby je takový “jiný” jakoby zpomalený. Zatím i méně žere a hodně slintá. Nemůže to být něco vážnějšího? Veterinářka dnes neordinuje ☹️


To vám slintá od pondělka? Dneska je pátek. Já bych teda řešila dřív.

Žádný můj kocour (mám pátého) takové problémy po kastraci neměl.

kometa
kometa 14.07.2023, 07:59:20 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Díkec. No on je Mouses klasickej venkovní sekáč - mourek s normální srstí, takže předpokládám tak nějak, že by to měl mít od přírody ten tvor nějak pozařízený. Zatím jsem ho právě neviděla, že by provozoval nějaký dávení, nebo tak. S chutí k jídlu a jedením, tam to bude blbý hlídat protože se chodí stravovat do min. dvou “restaurací” - myšleno my a u sousedka, možná chodí i naproti k jiným sousedům. Plus loví myši a nosí mi je. Takže někdy má větší hlad a vybrakoval by lednici, někdy si dá jen tak na chuť, nicméně, jasný, kdyby to trvalo dýl, budu v pozoru


Upřímně, u těch venkovních koček bych viděla jako větší problém, že si včas nevšimnete selhávajících ledvin. Tím vás nechci strašit.

kometa
kometa 14.07.2023, 07:56:39 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Heleďte, už jsem to psala mockrát…že jsme si jaksi nápadně podobné. 😉

Bydlím také ve 4. patře, ale absolutně bych teda nedala procházení se mých koček po parapetu… Ono Elsa to má i blbé, jak má chlupy i mezi prsty. Takže by to asi zvládl Prostřední, ale nee, nebudu riskovat.


Já si těžce zvykala na procházení se po balkónovém zábradlí. 2. poschodí, šířka 3,5 cm (změřeno). Objektivně vím, že kocour má samozřejmě mnohem lepší rovnováhu než já a na rozdíl ode mě netrpí závratí, ale stejně…

kometa
kometa 14.07.2023, 07:48:05 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Dobrého dne vinšuju,

mám dotaza na zkušený - venkovní kočka a bezoáry - řeší se to nějak preventivně, nebo mají venkovní kočky - bylo by to logické - svoje postupy, kterým si tohle řeší sami? Mám něco hlídat?

Nerada bych něco u naší půlky kocoura zanedbala.

Díky.


Na bezoáry požírají kočky trávu. Akorát příroda asi nepočítala s tím, že vyšlechtíme dlouhosrsté. Domácí pročesáváme, případně si všimneme, že třeba naprázdno zvrací, nejí atd. U venkovních to může být problém.

Jako, asi by se mohla preventivně dávat BezoPet pasta, ale zase, jak to do té venkovní kočky dostat?

Ale třeba mají ostatní jinou zkušenost.

Já venkovní kočku s trichobezoárem nikdy nepitvala. Vlastně ani domácí. Příčina smrti byla vždycky jiná (autonehoda, nádor, ledviny…).

kometa
kometa 14.07.2023, 07:39:01 xxx.xxx.147.163
lesakm:

No dobře ale pokud chce SVS dohledávat nějaké nákazy  prostřednictvím evidence neměla by se náhodou taky snažit aby to celé bylo funkční ? Nebo pro nákazy taky nemá “kompetence” tenhle přístup “nehas co tě nepálí” a že různé úřady spolu nespolupracují (plemenářská inspekce + SVS) mi připadá tak “český” potom se tu jen každý diví že tady nic  nefunguje když si přitom každý “hrabe” na svým písečku, bohužel tahle “nespolupráce” začíná už ve škole.🐁ML.


Bodlinka má pravdu. Ne, že by SVS a jiné ouřady všude a vždy využívaly své kompetence, o tom si nedělám iluze, neb sama vím. 

Ale - k nám třeba přišla kontrola,  bývalý propuštěný zaměstnanec (kradl) poslal udání ohledně týrání zvířat. Samozřejmě se neprokázalo, byla to jenom pomsta. Kdyby napsal i na plemenáře, že nemáme evidenci, tak by přišli taky. A rovněž by nic nenašli. To jsme si hlídali a vedli stájový deník včetně průkazů koní.

Prostě, kdyby každá inspekce dělala to, co má… Jenže všechno je o lidech, že jo.

kometa
kometa 14.07.2023, 07:22:24 xxx.xxx.147.163
Terka:

Potřebuji radu, mám králíčka - holka, nar. 10. 2021.. vzala jsem si jí prvního ledna 2022 ze zverimexu, po úmrtí nemocného. Věděla jsem že jí musím dát prostor, aby si zvykla, ze začátku to bylo těžké ale pak už si zvykla a byla dobrá kamarádka, sice i tak nebyla úplně mazlivá, ale normálně jsem jí mohla vzít, pochovat, nakrmit z ruky atd.. jenže pak se to na chvíli zhoršilo, brala jsem to jako pubertu, pak opět klid.. A teď už asi půl roku je úplně jiná, chtěla jsem ji po dvou měsících co se tak začala chovat udělat radost, protože má ráda být venku, tak jsem jí koupila králíkárnu (dvě patra, nahoře dvě "místnosti", cesta dolů na trávu), aby tam byla když je teplo. Místo zlepšení (ikdyž jsem ji chovala) je to jen horší, vrčí na mě, škrábe, jak na cizí.. vím že je to i povahou, protože jsou králíčci kteří se mazlí hrozně moc, s tím jsem smířená ale tohle mě trápí.. prosím pomozte


Spousta králíků prostě není mazlivá. Jako některé kočky. Nebo koně. A chování v náručí je pro ně obzvlášť nepříjemné.

Někdy pomůže kastrace.

To, že jste jí chtěla “udělat radost”, nefunguje. Králík takto neuvažuje. A asi žádné zvíře.

kometa
kometa 13.07.2023, 20:37:40 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

kometo, víte, že vás mám ráda a chovám k vám ouctu, fakt že jo. Jen holt možná každá tu “konstruktivní” kritiku chápeme maličko jinak 🙂 (jen o nehýtek) A to s tím psem jsem nemyslela samozřejmě na vás, ale všeobecně. Prostě někde v anonymním prostředí se vystavit chce buď odvahu (nemám) nebo nižší schopnost domýšlení důsledků (předvádí mnoho přispívajících, kteří se pak diví reakcím). Beru to ze svého pohledu. Máte samozřejmě pravdu v tom, co říkáte, všichni to víme, a samozřejmě to myslíte dobře 🙂 Lenaciu ale přeci znáte a víte, že se fakt snaží o ty koně postarat, nebo teda aspoň tak to vnímám já. Na mě ta debata začala být zbytečně vyhrocená, tak jsem chtěla jaksi zavést řeč zase trochu jinam, asi se mi to moc nepovedlo, co… No, na tohle taky nejsem moc šikovná 😀


Já asi taky ne. Ale i tak si myslím (znovu jsem si vlákno projela), že jsem vyhrocenou debatu nezačala.

kometa
kometa 13.07.2023, 16:58:30 xxx.xxx.147.163
eena:

Za mňa pes na dvor k búde =žiaden. Pes potrebuje spoločnosť inak je to týranie a zo psa sa stane “psychopat”. Neverím a nepoznám nikoho kto mal psa “k búde”, že sa mu dostatočne venuje denne a 15 rokov! My sme boli teraz na dovolenke so zvieractvom ostal syn + strážil aj dcériných ďalších dvoch psov. Dvor máme veľký, koterec je na uskladnenie haraburdia , pes je strážny býva von aj dnu ako chce (a on chce byť proste s nami a je mu jedno kde). A po návrate z dovolenky je asi natretá lepidlom (aj kocúr) lebo sa nepohne odo mňa ani na dva metre - keď som v záhrade leží medzi hriadkami, keď som v skleníku leží v skleníku - nevadí že je jej horúco, keď varím leží mi pod nohami v kuchyni, keď si sadnem na hojdačku leží pri mne (viď foto)… Jednoznačne každý pes potrebuje svoju “svorku” - tak zadávateľka v prvom rade sa zamyslite prečo chcete psa a potom čo mu viete sama zo seba obetovať 

Obrázek

Zadavatelka se neozývá. Nejspíš je to opravdu dítě, které by chtělo psa, tak ho rodiče odbyli - dobře, ale něco malého a ven do boudy.

kometa
kometa 13.07.2023, 16:54:26 xxx.xxx.147.163
sabat:

Dobrý den mám zájem chovat velké kočky 


Reagujete po 12 letech. Legislativa se od té doby poněkud změnila. 

kometa
kometa 13.07.2023, 16:45:17 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

cholesterol je přirozená součást buněčných membrán všech živočichů. jinými slovy musí tam být, aby buňky držely tvar, takže pokud chcete v jídle nula cholesterolu, nezbývá než papat pouze kytičky.


A co králík jenom na seně? Bez jádra. Pominu-li, že bude asi vypadat jak maratónec. Jasně, že vím, že bez cholesterolu to nejde, ale takhle by ho třeba bylo minimum.

kometa
kometa 13.07.2023, 16:32:59 xxx.xxx.147.163
Lilinka:

Ahoj, čím může být to, že oběma psům co mám začne z nočeho nic zapáchat z tlamy. Jsou to border kolie, krmeny granulema stejnou značkou už delší čas. Jsou na zahradě a chodí na vycházky. Včera jsem si všimla, že jim poměrně dost zapáchá z tlamiček. Důvod mě nenapadá.


Viz výše. Zubní kámen a zánět dásní poznáte i domácím vyšetřením, na ostatní je veterinář.

kometa
kometa 13.07.2023, 16:22:31 xxx.xxx.147.163
Josef:

Ahojte,

mám skoro dvouletého kocourka v bytě, je to opravdu mazlivý a aktivní typ. Když se chce mazlit, lehne si na podlahu a začne se dožadovat a já k němu musím jít a mazlit se s ním na zemi, případně miluje když ho nosím. Co je otázka? Proč nechce přijít za mnou a lehnout si na mě, případně vedle mě? v posteli se mnou a ženou spí každý den (u nohou). Nějaký blok? Jde to kocourka naučit?

Děkuji předem za názory 🙂 


Nelze naučit. To my bydlíme u své kočky.

Mám momentálně čtvrtého a pátého kocoura. První spal v posteli, mazlil se i v náručí a nechtěl ven. Druhého bohužel brzy přejelo auto. Třetí byl mazlivý, ale v náručí nevydržel a v noci byl většinou venku. Čtvrtý spí opět v posteli a nechodí ven, chování v náručí nemiluje. Pátý se občas přijde přitulit, většinu času tráví v létě na balkóně, v zimě na kamnech, chování v náručí mu nevadí, ale v posteli je se mnou výjimečně.

Taková je má malá statistika. Prostě respektuji, že každý byl a je jiný.

kometa
kometa 13.07.2023, 16:16:17 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

A jo, já tě chápu Leni. Nakonec proto já sem takměř fotky nedávám, prostě nemám na to odvahu, protože kdo chce psa bít, znáš to. Já bych to holt tak nerozmazávala, nemám tvou povahu. Já bych řekla “jo, máte pravdu, kopyto je křivý, dál to rozvádět nebudu” a bylo by po diskusi. Příště dej fotku ořízlou bez kopyt a máš to 🙂


I ty, Brute? Konstruktivní kritika se už nenosí?

Já přece nechci nikoho bít. Upřímně, Lenacia je mi ukradená. Píšu, co vidím. Kvůli tomu hříběti.

kometa
kometa 13.07.2023, 16:06:18 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Pardón, patřilo tam v půli května že jsme je pořídili. Nejsem zastánce směsí, takže krmíme “co dům dal”, obilí celé a šroty, brambory, zelené, máčené pečivo. Ještě mě napadá, že by to mohlo být tím horkem co teď panuje.


Mohlo. Ale jestli máte nosné hybridy (možná ne, to nepíšete), tak vám ze samo domo směsi snášet nebudou. Kór, když ve vašem popisu chybí živočišná bílkovina.

Přítomnost kohouta s tím nesouvisí.