Aktuálně: 3 977 inzerátů203 809 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 15.07.2023, 13:02:40 xxx.xxx.147.163
K.L.:

Tak nakonec je to prý jen náhoda, že začal slintat zrovna po kastraci. Po té stránce je vše v pořádku a v normě, ale má špatné zuby a počáteční zánět dásní, proto prý slintá. Možná se budou trhat i nějaké zuby, máme přijít ještě jednou.


No, možná náhoda. Ale to nechutenství už ne.

Jak je starý? Nějak jsem dedukovala, že na kastraci chodí kocouři do roku. A to by měli mít zuby ještě v pořádku. A tyhle jsou dokonce na trhání? To není obvyklé.

Jinak, problémy se zuby často znamenají i problémy s ledvinami.

kometa
kometa 15.07.2023, 12:58:51 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám želvu 7 let. Žije na želvím stole. Doteď měla jako podestýlku dřevěné chipsy. Teď v dospělosti už ji nedávám na noc do vlhka, má k dispozici mísu s vodou kam neustále leze, koupe se, pije, vyprazdňuje se. Samozřejmě vždy má vodu k dispozici čistou. Všimla jsem si, že se jí na krunýři na koncích udělaly rezavé proužky. Je pravda, že když chipsy spadnou do vody, tak je trochu zbarvená právě dorezava. Stravu má pestrou, luční, saláty, zelí pek., občas ovoce, skořápky. Trochu jsem se zalekla těch proužků a tak jsem vyměnila podestýlku za lignocel+písek 1x1, ale teď je to horor. Želva je hrozně špinavá, jak stále leze z vody ven a dokola, je umazené jídlo, oblázky kolem misky s vodou, prostě vše, voda je plná písku za minutu. Teď tedy nevím jestli ji sebrat vodu nebo lignocel a když tak co dát jiného, když se pořád koupe. Moc děkuji za odpověď


Asi po vás budou chtít fotku…

kometa
kometa 15.07.2023, 12:56:44 xxx.xxx.147.163
Novotný L.:

Ahoj. 

Zajímá mě jak řeší majitelé jednoho koně s rodokmenem jeho testaci ve sportu. Mnoho mých známých má chovnou klisnu a její hříbata prodává, protože nemají jezdce který by je připravil na svod, výstavu, pro zápis do plemenné knihy a už vůbec je nemohou dostat do výcviku kritérií mladých koní.Myslím si, že testační odchovny nestačí a umístění na výstavách pořádajícího svazu jsou někdy diskutabilní.Mám dojem, že někdy přicházíme o cenné koně jen proto, že je nemá kdo prezentovat ve sportu. 

Je to zase jen o penězích nebo je nedostatek vzdělaných odborníků co ví jak pracovat s těmi mladými začínajícími koňmi? Máme opravdu tak špatný chov koní, že za posledních 20 let jen křížíme s německými teplokrevníky? V okruhu 50 km od mé stáje nemám středisko zabívající se výcvikem mladého koně. Takže jak by jste řešili dejme tomu kariéru 4 letého teplokrevného koně od začátku od obsednutí? Kam by jste směřovali jeho trénink a dejme tomu, že jde o ty ne moc bohaté majitele. Jak si poradit?


Zabývající se.

Ono hodně majitelů prodává hříbata po prověřených chovných klisnách a hřebcích. Mám na mysli hlavně dvouletky a tříletky. A hodně majitelů to tak i chce, aby si koupili syrového koně.

A pak je “průmysl”, kde se hříbata rodí nebo kupují, obsedají a následně zhodnocená prodávají. A upřímně, ne vždy se mi ty metody a celkový přístup líbí. A takového koně bych si nekoupila.

Takže já, čistě hypoteticky, protože nemám ambice a hlavně schopnosti (ani peníze), bych si vybrala dvouletka po kvalitních rodičích a dala ho ke své kamarádce. Jejíž přístup ke koním a způsob výcviku je mi blízký. Protože vím, že má koně vychované a přiježděné.

Jenže to by nebylo pro ne moc bohaté majitele, no.

kometa
kometa 15.07.2023, 12:38:59 xxx.xxx.147.163
zbynek:

Dobrý den vážení chovatelé, rozhodli jsme se vám poděkovat za vaši účast v diskuzi. Za to, že po zrušení diskuzního fóra na iFauna.cz našlo spoustu uživatelů „nový domov“ právě zde. 

Díky vám a vaším podnětům jsme diskuzní fórum vylepšili a stále ještě vylepšovat budeme. Za trpělivost, kterou toto budování vyžadovalo, jsme se rozhodli všem registrovaným uživatelům poděkovat malým dárkem. Nechali jsme vyrobit reklamní předměty chovzvirat.cz: propisky, náramky na ruku (není dole na fotce), vizitky, samolepky a placky (na připnutí na tričko, mikinu, batoh) s motivy zvířat. Každý z vás si vybere zvíře dle vašeho chovatelského zaměření. Akce probíhá od pátku 14.7. do pátku 21.7. Během této doby pište do tohoto vlákna libovolný příspěvek, třeba jen „jsem zde“. Není rozhodující, zda jste přispěli do diskuze 100 příspěvky nebo jste nově příchozí bez jediného příspěvku. Do soukromé zprávy mi pak napište adresu pro doručení dárku a motiv zvířete, který chcete na placce a samolepce (k tomu dostanete ještě propisku, náramek na ruku, vizitku). Protože respektujeme vaše soukromí a vystupování pod přezdívkami, zašleme vám balíček na výdejní místo ve vašem městě (Zásilkovna, Balíkovna, PPL ParcelShop). 

Každý si vyberte placku a 3 samolepky z následujících motivů. Váš výběr mi pošlete do soukromé zprávy zde na webu, nebo na mail zbynek@chovzvirat.cz

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jéé, to je hezké. Za to, jak vás tady neustále bombardujeme nějakými požadavky, ještě dostaneme dárek. Já určitě využiji.

kometa
kometa 15.07.2023, 12:27:28 xxx.xxx.147.163
Zajačík:

Dobrý den, pořídila jsem si dvě závojnatky. Oranžové barvy, jednu větší jednu menší. První den všechno super, ale druhý den (už je mám přes týden) pouze leží na dně a vyplavou nahoru jen když krmím. Všimla jsem si, že po těle mají nazelenalé puchýřky. Ta menší, když jsem si ji donesla, tak měla na konci všech ploutviček černé konečky a dneska se to začíná zabarvovat i té druhé, tak teď nevím, zda ta první nebyla nějak nemocná a nakazila i tu druhou... Jinak mám 15 l akvárko, filtraci se vzduchem. Do vody jsem dala Aqua Safe (upravuje vodu z kohoutku).


Viz výše.

To akvárium je MALÉ. I pro jednu, natož pro dvě závojnatky. Předpokládám, že vám to prodali nějací “odborníci” s tím, že to bude v pohodě. No, není.

Schválně si o závojnatkách něco nastudujte.

kometa
kometa 14.07.2023, 17:45:41 xxx.xxx.147.163
Anežka N.:

Děkuji, koně jste neměla divné, právě můj je divný. A ráda bych právě odčervila tou pastou ale to se mi nedaří. 


No a zamíchat ji do krmení? Nějakého dobrého.

kometa
kometa 14.07.2023, 17:21:25 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Máme doma naši první kozu, už dva měsíce. Rádi bysme aby měla kůzlata ale teď se trochu zastydím 😊 ale nikde jsme to nenašeli. Má říji jen v určitém měsíci v roce aby byla kůzlata na jaro nebo se říjí v průběhu celého roku?


A ještě. Víte něco o chovatelské dospělosti?

kometa
kometa 14.07.2023, 17:17:43 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….pokud je opravdu milujete a pokukujete po nich,  tak určitě víte, že Vaše dotazy jsou dost mimo…


Ale zase, proč nezaložit beztrestně diskuzi, že?

kometa
kometa 14.07.2023, 16:31:55 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím ve spolek. Delší čas pokukuji po surikatách, miluji je. Našel by se někdo se zkušenostmi? Je možné je chovat po jednom, samca nebo samici? Jako mazlíčka? Nebo musí být po více kusech. A je možný chov v bytě jako kočka? Naučila by se chodit na záchod na jedno misto? Omlouvám se, že jsem laik ale ráda bych si ho pořídila ale hlavně aby netrpělo. A poslední otázka jaká je u nich cena?


Byl(a) jste někdy v Zoo? A viděl(a), že je to smečkový tvor? 

Takže ne, nedá se chovat o samotě jako mazlíček. 

Stačilo by trochu zagůglit.

Cena je to poslední, co by vás mělo zajímat.

kometa
kometa 14.07.2023, 16:27:46 xxx.xxx.147.163
Hussie:

dobrý den, odčervujete preventivně drůbež a jakym lékem? Nejlépe něco do vody kdyby se dalo a seženu to v lékarně nebo jen  u veterináře?


Viz ančovička. proč chcete drůbež a životní prostředí zamořovat chemií?

Naštěstí volně v lékárně neseženete.

kometa
kometa 14.07.2023, 16:25:37 xxx.xxx.147.163
Trickyvoo:

Narovinu? Nikdy jsem se s tím nesetkala, ale pokud si nechá sáhnout do tlamy, tak ho vyndejte. Jen klíště se nevytáčí, ale vyviklává.  


Já taky ne. Na rovinu - já bych asi trapně jela k veterináři. Normálně klíšťata ne férovku vytrhávám, ale z jazyka bych si netroufla.

kometa
kometa 14.07.2023, 16:23:46 xxx.xxx.147.163
Anežka N.:

Ahoj, na jaře jsme si koupili  křížence haflinga dva roky. Od hříběte je s ní problém s ošetřováním. Při kydání se “šklebila” to už ale pominulo. Čistit kopyta nebylo možné, byla schopná člověka pokopat. To už je také lepší a nyní už je na kováře hodná. Současným problémem už je “jen” očkování a odčervení. Odčervení je možné pouze práškem ale ničím jiným. Na inj.stříkačku reaguje hystericky. To jsem opravdu ještě nezažila a to už mám něco za sebou kolem koní. Bylo mi razeno dávat do stříkačky džus nebo mrkvovou šťávu a něco dobrého aby si nejprve zvykla ale nepomáhá to. Nějakej nápad jak na to? Druhý problém je očkování. Opět problém s inj.stříkačkou. Chodím kolem ní s prázdnou stříkačkou aby si zvykla. Snažím se ji s ní hladit po krkku. Nakonec to asi zvládneme ale nedokáži si představit nějaký akutní zákrok nebo odběr krve. Chodí jen na procházky na ruce cca 10 hodin týdně, max. 1x týdně krátká práce na ruce - couvání, ustupování apod. Vše bez problémů. 


Já tomu trochu nerozumím. Při kydání se šklebila - to jste kydali s koněm v boxu? Já tohle už léta neznám. Koně jsou venku a pak se v klidu a hlavně pořádně udělají boxy.

Jak jinak než práškem nebo pastou chcete odčervovat? (dá se namíchat do žrádla). Injekcí?

Ad očkování. Asi jsme měli nějaké divné koně, ale dělala jsem to ve volnosti. Největší problém bylo uhájit suštící pytlík s vakcínami před zvědavci.

To není ve výběhu s kámoši, se kterými by se vyblbnula?

kometa
kometa 14.07.2023, 16:09:17 xxx.xxx.147.163
Quash:

Nás tohle trápí také, nevím, jestli to má výhledově nějaké řešení. 


Zatím ne. Tak jako horko těžko seženete veterináře, který umí císaře u krávy.

V humánní medicíně zase chybí zubaři nebo pediatři.

kometa
kometa 14.07.2023, 16:07:55 xxx.xxx.147.163
Lenacia:

Nebojte, tenhle kovář je jiný kovář. 

A pro jen rychlé info. Ačkoliv je Tia moje hříbě, tak je zpátky v mém vlastnictví teprve dva měsíce a já se opravdu snažím napravit co jde. 

Ale nemám stroj času. Takže pro mě kritika, jak by někdo někoho volal dřív není konstruktivní. Do minulosti cestovat neumím… a když je úterý, středa, čtvrtek, a kovář je v sobotu. A někdo mi řekne že by strouhal dřív… Tak může klidně středu, čtvrtek pátek přijet sám jestli myslí že tím něco markantního změní…

Já umím plánovat jen dopředu, zpětně to neumím. 


V pořádku. Ale kdybyste to napsala hned - myslím příspěvek 11.7. v 18 01, tyhle vášně se nemusely vůbec rozpoutat.

kometa
kometa 14.07.2023, 10:48:56 xxx.xxx.147.163
Raketa:

Zdravím mám na vás prosbu. Máme doma 4 měsíce šteňouše welsh teriéra. O zábavu má postaráno, pořád se mu někdo věnuje ale má takový nešvar, kouše nás do rukou i oblečení. Na povel nesmíš sice reaguje ale pak jde a z ničeho nic hryzne do ruky. Sice to nebolí ale vadí nám to. Je to mladistvá nerozvážnost co pomine? Jako víc pozornosti z naší strany už dostat nemůže. Děkuji.


Škoda, že na ifauně smazali všechny diskuze. Tam byste našli četbu na mnoho večerů.

Máte úplně normální štěně. Které z toho vyroste.

Třeba sem napíše Sardullah a ostatní.

kometa
kometa 14.07.2023, 10:44:40 xxx.xxx.147.163
K.L.:

Už jsme domluveni, že odpoledne jedeme k jinému vetovi, pak dám vědět jak to dopadlo.


Dobře jste udělali. A dejte pak vědět. Může se poučit i někdo další.

kometa
kometa 14.07.2023, 10:41:33 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Reakci Lenacie obhajovat nebudu, já bych takto nereagovala. Na druhou stranu mně stačilo její “řeší se to”, tím je pro mě řečeno podstatné. JAK to řeší, to je přece její věc.

A tedy pojem “nekonstruktivní” máte nějak významově posunutý asi.

Myslím, že bylo řečeno vše, pro mě rozhodně 🙂


A tak jasně, (ne)konstruktivní kritiku vnímáme každý(á) jinak. Mně “Anonymní” příspěvky nepřijdou nijak ostré. Minimálně jsou k věci.

Řeší se to, ale… výsledek není vidět. Ono je víc majitelů, nejen koní, kteří nedokážou stav svého zvířete objektivně posoudit.

Však jste sama od koní a víte, jak je správný vývoj pohybového aparátu hříběte pro jeho další život důležitý.

kometa
kometa 14.07.2023, 09:11:09 xxx.xxx.147.163
acher:

Mám kamarádku je veganka asi 30 let a přesto má vysoký cholesterol.Já jsem masorád

a  cholesterol mám v normě.


Už jsem jednou psala - sestra, štíhlá, zdravě se stravující, má vysoký tlak i cholesterol. Její muž - jí cokoliv kdykoliv, pohyb nulový, s výraznou nadváhou - obojí v normě.

kometa
kometa 14.07.2023, 09:03:11 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

jestřáb je skrytě žijící zvíře. všechno ostatní člověk může vidět kroužit na obloze nebo sedět někde na pozorovatelně, ale to jestřáb, jako predátor ptáků, nikdy nedělá. obvykle ho nevidíte, stejně jako krahujce.

ale proč by se s ním někdo piplal, to teda nechápu.


Mrtvého krahujce mi jednou přinesly děti na pitvu, vrazil jim do okna na internátě. Pravda, do té doby jsem netušila, že ho v areálu máme.