Aktuálně: 3 974 inzerátů203 779 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 15.07.2023, 20:18:18 xxx.xxx.147.163
Barča:

dobrý den, začínám s chovem slepiček. Snažila jsem se zorientovat v plemenech a hybridech. Nechápu jednu věc. Spousta lidí by chtěla chovat čistokrevná plemena, ale dostat se k nim je malý zázrak. Pokud nemáte líheň nebo nechcete malá kuřátka, tak jste téměř bez šance. A pak si raději koupíte hybrid... Proč chovatelé neprodávají kuřice? Četla jsem hodně článku, kde si v podstatě chovatelé stěžují, že to či ono plemeno se nechová, že jich je v Čechách málo atd.... nemohu si za to chovatelé tak trochu samy? Mě se líbí česká kropenka, ráda bych je měla, ale kvůli 6 slepičkám si nebudu pořizovat líheň a malé kuřátka nemám kam dát.... tak co mi zbývá? Hybrid????


Sami.

Viz bodlinka. Je to otázka peněz. Které by tomu chovateli nikdo nedal.

kometa
kometa 15.07.2023, 19:56:16 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

a teď ty psí z horkého týdne - ale často chodíme brzičko, takže se psisko vyřádí za chládku

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Já teda nevím, jestli by vás Yoda neměl za takové fotky žalovat.🙂

kometa
kometa 15.07.2023, 18:13:34 xxx.xxx.147.163
impact:

Ty jo. To já když je nejhůř, tak kuličky do tlamky a povinně polykat. To funguje, i když je nasraná. Ale s nasraným kočičákem bych si to neuměla představit. 😂


On není nasra…, on prostě nežere, protože je mu blbě. A i kdybych to do něj nacpala, tak to vyblinká. 

To je spíš nasířený, když do něj šťouchám protiblinkací tabletu. To protestuje, ale nakonec polkne. Jednorázovou epizodu neřeším, ale když vyhodí snídani i oběd, tak mu ji dám. A pak je zase na pár týdnů klid.

kometa
kometa 15.07.2023, 18:08:22 xxx.xxx.147.163
Arbora:

Nerozumiem tejto polemike “starých dobrých českých koní”, Furioso prišiel z Maďarska, Przedswit z Poľska, Quoniam opäť Nemecko. Furioso ako plemeno funguje ďalej, v ČR pod PK moravský teplokrvník, u nás a v HUN ako furioso.


Já nepolemizuji. I dětem říkám, že něco jako ČT vlastně neexistuje. Protože je to namíchaná krev z půlky Evropy.

Tak jako těžko o sobě může někdo říct, že je čistokrevný Čech nebo Slovák. Stačí se podívat pár set let zpátky, které všemožné národy přes naše území táhly. A všechny tu nechaly genetickou stopu.

kometa
kometa 15.07.2023, 18:00:08 xxx.xxx.147.163
impact:

Víte, jak to říkal Bolek? Tak tady to docela sedí. Já viděla klíště na dásni. Jazyk už je kousek. 


Vlasta ví přece všechno nejlíp.😉

kometa
kometa 15.07.2023, 16:59:35 xxx.xxx.147.163
Arbora:

U niektorých línií to napríklad vôbec nie je na škodu. Zrovna trebárs tí servátori. Chovatelia chovajú to, čo sa predáva a po čom je dopyt. Tak funguje trh. 🤷🏼‍♀️


Souhlas. Zrovna ti Servátoři na tom s jezditelností nebyli moc dobře. Na škole k nám propadl kamarád, protože se s ním jedna kobyla po S… převrátila. Půl roku měl sádrový korzet.

Ale na druhou stranu - kam zmizeli Furiosové, Przedswitové, Qoniamové…? Nebo jsou? Já se v chovu moc neorientuji.

kometa
kometa 15.07.2023, 14:37:00 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano, všude píší, jak zákon tvrdě proti tomu bojuje, ale skutečnost je jiná. Je jedno jestli jde o týrání jednoho zvířete, nebo množírny, lidé nemají strach z trestu a proto klidně nechají žít zvířata v otřesných podmínkách. Hlavním smyslem množíren je zisk, a jelikož si nevedou evidenci, tak na tom v každém případě vydělají (škodu musí uhradit pouze nahlášeným případům, kdy se kupujícímu podaří dokázat, že zvíře z takovéto množírny koupil.)


Upřímně, kupující nemá být blbý a taková zvířata vůbec nekupovat. Dneska jsem odpověděla na 2 inzeráty, ve kterých nabízejí štěňata bez PP. Jsem zvědavá, jestli se dočkám reakce.

Zatím jediná odpověď byla na mini kingy z Itálie, v zásadě milá, ale očividně z překladače.

kometa
kometa 15.07.2023, 14:27:34 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

On ale možná nežere právě kvůli tomu zánětu dásní…

Krom návrhu extrakce zubů měli dát aspoň něco na potírání dásní. Kdoví, jak ty zuby vypadají.😔


Proto by mě zajímal věk toho kocoura.

kometa
kometa 15.07.2023, 14:25:57 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Já pořád přemýšlím, jak vnímám, že zde, na rozdíl od IF, jsou všechny sekce v diskuzi pohromadě. A zatím jsem nevypátrala kloudnou odpověď ;-). Ale asi to vnímám spíš kladně.

Vy ostatní také?


Mně to taky nevadí. Kdybych chtěla, tak bych si rozklikla konkrétní sekci.

kometa
kometa 15.07.2023, 14:20:59 xxx.xxx.147.163
Mládek:

Dobrý den,

kde by se daly koupit kleště na kastraci mladých kozlů? Na internetu jsem něco našel, ale dají se pořídit i v kamenném obchodě ? Případně můžete vložit fotky s jakými máte nejlepší zkušenosti, jsou různě zahnuté. Děkuji, Mládek


Máte na mysli tzv. gumičkovací kleště? Ty jsou zakázané. Burdizzovy kleště patří do rukou pouze veterinářům, neb je potřeba sedace a místní anestézie.

kometa
kometa 15.07.2023, 13:25:15 xxx.xxx.147.163
impact:

Abych řekla pravdu, tak mám hrůzu sem napsat. Pokaždý, když zajásám a napíšu s nadšením, že se něco mění, tak se posere. 🤦🏼‍♀️

Od minulé soboty jedeme čistě Royal Canin IDčkové konzervy. Několik dní to bylo cajk, tak jsem pomalu začala přidávat lososové granule od JK Animals. Mám s nimi zkušenosti, že sedí i alergikům. 

Předevčírem měla lehce řídký bobek, ale jinak jedeme na pevno. Nejen díky Enterozoo gelu (to je takovej nuceně slisovanej bobek), ale už to má tvar aj samo o sobě. 

Včera hodně kňourala, jestli nepolevím a nedám jí něco jiného. Bo prostě mlsnej pes. 🤦🏼‍♀️ Vydržela jsem a nakonec snědla sama hromadu granulí. Bobky dneska luxus. Ale zase mě dnes testuje, jestli ze mě nevyrazí něco jiného.

Držím se a když mě s tím svým hladem sere už moc, tak dostane kuličky konzervy s granulemi do tlamky a nazdar. 

Tak prostě tiše doufám, že za některý následky může i získaná intolerance.

Na foto strašně nasranej pes, kterýho jsem během odpoledne stokrát poslala k misce s granulemi, že nic jinýho nedostane.

A jestli se zítra posere, tak už nenapíšu nikdy. 😂😂😂

Obrázek Obrázek

Za mě je to týranej pes. Kubišovou na vás!

Ne, vážně. Chápu. Já mám jenom ledvinového kocoura s blinkacími a nežracími obdobími. Kdy mu nabízím i filé z tresky nebo naprosto nevhodnou tlačenku, jenom aby něco pozřel. Za maminku, za tatínka. Protože je hubený až hrůza. Zatím jsme vždycky zvládli.

kometa
kometa 15.07.2023, 13:20:50 xxx.xxx.147.163
Vlasta:

Kometo?????

Veterinář, učitel a taková odpověďˇ?  

Vás učili, že už se to někdy stalo?


Co vy víte, co mě učili?

Zrovna nedávno povídala moje kolegyně s dlouholetou praxí na veterinární klinice, že už neříká “To není možné”. Protože je. 

Příroda a medicína nepřestává překvapovat.

kometa
kometa 15.07.2023, 13:14:27 xxx.xxx.147.163
Leithian:

Už ta bída leze i na gyndu pomalu a obvodaci to samy co zubaři téměř 


Tak já mám naštěstí obvoďáka i gynekologa výrazně mladšího, než jsem já. I očařka “ujde”. Ale se zubařem budu mít jednou problém. Přesluhuje už teď.

kometa
kometa 15.07.2023, 13:09:53 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Tak ono se ve světě jí leccos, ale kdo se s tím vyrovná v našich socialne-kulturnich poměrech?

Klokaní maso se taky prodává, ale kdo by zabil Skipiho?


Já nezabiju ani krávu, ale tatarák miluji!

kometa
kometa 15.07.2023, 13:02:40 xxx.xxx.147.163
K.L.:

Tak nakonec je to prý jen náhoda, že začal slintat zrovna po kastraci. Po té stránce je vše v pořádku a v normě, ale má špatné zuby a počáteční zánět dásní, proto prý slintá. Možná se budou trhat i nějaké zuby, máme přijít ještě jednou.


No, možná náhoda. Ale to nechutenství už ne.

Jak je starý? Nějak jsem dedukovala, že na kastraci chodí kocouři do roku. A to by měli mít zuby ještě v pořádku. A tyhle jsou dokonce na trhání? To není obvyklé.

Jinak, problémy se zuby často znamenají i problémy s ledvinami.

kometa
kometa 15.07.2023, 12:58:51 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám želvu 7 let. Žije na želvím stole. Doteď měla jako podestýlku dřevěné chipsy. Teď v dospělosti už ji nedávám na noc do vlhka, má k dispozici mísu s vodou kam neustále leze, koupe se, pije, vyprazdňuje se. Samozřejmě vždy má vodu k dispozici čistou. Všimla jsem si, že se jí na krunýři na koncích udělaly rezavé proužky. Je pravda, že když chipsy spadnou do vody, tak je trochu zbarvená právě dorezava. Stravu má pestrou, luční, saláty, zelí pek., občas ovoce, skořápky. Trochu jsem se zalekla těch proužků a tak jsem vyměnila podestýlku za lignocel+písek 1x1, ale teď je to horor. Želva je hrozně špinavá, jak stále leze z vody ven a dokola, je umazené jídlo, oblázky kolem misky s vodou, prostě vše, voda je plná písku za minutu. Teď tedy nevím jestli ji sebrat vodu nebo lignocel a když tak co dát jiného, když se pořád koupe. Moc děkuji za odpověď


Asi po vás budou chtít fotku…

kometa
kometa 15.07.2023, 12:56:44 xxx.xxx.147.163
Novotný L.:

Ahoj. 

Zajímá mě jak řeší majitelé jednoho koně s rodokmenem jeho testaci ve sportu. Mnoho mých známých má chovnou klisnu a její hříbata prodává, protože nemají jezdce který by je připravil na svod, výstavu, pro zápis do plemenné knihy a už vůbec je nemohou dostat do výcviku kritérií mladých koní.Myslím si, že testační odchovny nestačí a umístění na výstavách pořádajícího svazu jsou někdy diskutabilní.Mám dojem, že někdy přicházíme o cenné koně jen proto, že je nemá kdo prezentovat ve sportu. 

Je to zase jen o penězích nebo je nedostatek vzdělaných odborníků co ví jak pracovat s těmi mladými začínajícími koňmi? Máme opravdu tak špatný chov koní, že za posledních 20 let jen křížíme s německými teplokrevníky? V okruhu 50 km od mé stáje nemám středisko zabívající se výcvikem mladého koně. Takže jak by jste řešili dejme tomu kariéru 4 letého teplokrevného koně od začátku od obsednutí? Kam by jste směřovali jeho trénink a dejme tomu, že jde o ty ne moc bohaté majitele. Jak si poradit?


Zabývající se.

Ono hodně majitelů prodává hříbata po prověřených chovných klisnách a hřebcích. Mám na mysli hlavně dvouletky a tříletky. A hodně majitelů to tak i chce, aby si koupili syrového koně.

A pak je “průmysl”, kde se hříbata rodí nebo kupují, obsedají a následně zhodnocená prodávají. A upřímně, ne vždy se mi ty metody a celkový přístup líbí. A takového koně bych si nekoupila.

Takže já, čistě hypoteticky, protože nemám ambice a hlavně schopnosti (ani peníze), bych si vybrala dvouletka po kvalitních rodičích a dala ho ke své kamarádce. Jejíž přístup ke koním a způsob výcviku je mi blízký. Protože vím, že má koně vychované a přiježděné.

Jenže to by nebylo pro ne moc bohaté majitele, no.

kometa
kometa 15.07.2023, 12:38:59 xxx.xxx.147.163
zbynek:

Dobrý den vážení chovatelé, rozhodli jsme se vám poděkovat za vaši účast v diskuzi. Za to, že po zrušení diskuzního fóra na iFauna.cz našlo spoustu uživatelů „nový domov“ právě zde. 

Díky vám a vaším podnětům jsme diskuzní fórum vylepšili a stále ještě vylepšovat budeme. Za trpělivost, kterou toto budování vyžadovalo, jsme se rozhodli všem registrovaným uživatelům poděkovat malým dárkem. Nechali jsme vyrobit reklamní předměty chovzvirat.cz: propisky, náramky na ruku (není dole na fotce), vizitky, samolepky a placky (na připnutí na tričko, mikinu, batoh) s motivy zvířat. Každý z vás si vybere zvíře dle vašeho chovatelského zaměření. Akce probíhá od pátku 14.7. do pátku 21.7. Během této doby pište do tohoto vlákna libovolný příspěvek, třeba jen „jsem zde“. Není rozhodující, zda jste přispěli do diskuze 100 příspěvky nebo jste nově příchozí bez jediného příspěvku. Do soukromé zprávy mi pak napište adresu pro doručení dárku a motiv zvířete, který chcete na placce a samolepce (k tomu dostanete ještě propisku, náramek na ruku, vizitku). Protože respektujeme vaše soukromí a vystupování pod přezdívkami, zašleme vám balíček na výdejní místo ve vašem městě (Zásilkovna, Balíkovna, PPL ParcelShop). 

Každý si vyberte placku a 3 samolepky z následujících motivů. Váš výběr mi pošlete do soukromé zprávy zde na webu, nebo na mail zbynek@chovzvirat.cz

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jéé, to je hezké. Za to, jak vás tady neustále bombardujeme nějakými požadavky, ještě dostaneme dárek. Já určitě využiji.

kometa
kometa 15.07.2023, 12:27:28 xxx.xxx.147.163
Zajačík:

Dobrý den, pořídila jsem si dvě závojnatky. Oranžové barvy, jednu větší jednu menší. První den všechno super, ale druhý den (už je mám přes týden) pouze leží na dně a vyplavou nahoru jen když krmím. Všimla jsem si, že po těle mají nazelenalé puchýřky. Ta menší, když jsem si ji donesla, tak měla na konci všech ploutviček černé konečky a dneska se to začíná zabarvovat i té druhé, tak teď nevím, zda ta první nebyla nějak nemocná a nakazila i tu druhou... Jinak mám 15 l akvárko, filtraci se vzduchem. Do vody jsem dala Aqua Safe (upravuje vodu z kohoutku).


Viz výše.

To akvárium je MALÉ. I pro jednu, natož pro dvě závojnatky. Předpokládám, že vám to prodali nějací “odborníci” s tím, že to bude v pohodě. No, není.

Schválně si o závojnatkách něco nastudujte.