Aktuálně: 3 974 inzerátů203 780 diskuzních příspěvků18 179 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 16.07.2023, 14:44:54 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, já si Vlastu opravdu pamatovala, pak jsem si vzpomněla.

A napsala jsem proto, že nemám ráda, když někdo takto veřejně uráží, v tomto případě Vás ve Vaší profesi.

Zda je to nějaký Váš bývalý student, samozřejmě netuším…😉

Jen se mi to napadení prostě nelíbilo. Ale přiznávám, že já sama jsem byla překvapena možností přisátí klíštěte na jazyk.


Je hezké, že jste se mě zastala. Ale na takové příspěvky je za mě nejlepší nereagovat. Akorát tím dotyčného povzbudíme a diskuze se zvrhne.

Jestli je to můj bývalý student, netuším taky. Ale nemyslím si to.

Klíště na jazyku překvapilo i mě. Ale člověk se pořád učí.

kometa
kometa 16.07.2023, 14:39:36 xxx.xxx.147.163
Petrlahodny:

Prodám samce al.malého straku 2023 s DNA A BPFD.Dále budou k mání ručně dokrmovany penanti asi půlka srpna.

Samec 8000

Penanti25oo kč jsou po samici lutino a samé. žlutá straka.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Proč nedáte do inzerce?

kometa
kometa 16.07.2023, 14:36:21 xxx.xxx.147.163
Arit:

Zdravím přítomné zkušené koňáky a koňařky. Už jsem byl poučen, že můj kůň nemá vši, jak jsem myslel, ale nejspíš všenky. Jak s tímto parazitem zatočit? Arpalit je údajně slabý ? Seženu něco v lékárně nebo jen u veta?


Doporučuji Neostomosan u veta. Nic účinnějšího neseženete. Vlastní zkušenost.

kometa
kometa 16.07.2023, 14:34:28 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vlastníme 2 letou fenku drsnosrstého foxteriéra.Krmíme ji různ. druhy granulí.Také dostává asi 2x až 3x týdně drůbeží kosti /kosti dostává na přilepšenou od našeho dědy,dle jeho názoru odjakživa se psi u nich živili zbytky z kuchyně a byli zdraví/ a zeleninu.Náš problém spočívá v tom,že si neustále,někdy více či méně,vyškubává srst kolem ocasu.Srst asi i polyká,protože se objevuje ve výkalech.Žijeme v rod.domku se zahr.,pravidelně necháváme psa trimovat a odblešovat.Na veterině nám řekli , že může jít o zlozvyk.Máte někdo podobné zkušenosti?


Nepíšete, jaké má fenka vyžití.

kometa
kometa 16.07.2023, 12:16:32 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Ježíš Reni, holky, v tom vedru? To by snad ani ty koně neměli být venku, leda ve vodě. Ráno byl koník, co kolem něho chodím už druhý den schovaný v takovém seníku, kde mívá rozdělaný balík sena. Je to i částečně pod stromy, tak tam má trochu chládek. Ráno jsem mluvila s jedněma sousedama vedle psí kamarádky Dášenky cikánovic. No neušla jsem 20m a Dáša mě s funěním a pištěním doběhnula. Dáše je cca 15, běhá ještě jak čamrda, i když je šedivá jak bába. Chytrá je jak rádio😛 Pořád běhala ode mě kousek a hned zase zpátky, jsem jí nadávala, ať pořád v tom hicu neběhá, i když to už jsme šli kolem potoka pod stromy, v chládku(relativním, když bylo 27 ve stínu) Po 200m vběhla do potoka, tam kde je vymletá hloubka, sedla si tam, dala si dvě tempa, koukla na mě,,plav, já počkám, až se zchladíš!" pak vyběhnula a pokračovaly jsme k nám. Doma jsem zjistila, že je pěkně hladová, asi jejich nejsou doma. Jinak určo hlady netrpí, není nijak vychrtlá. Tak kromě toho, že vylízala misky po kočkách, dostala svoji kapsičku, pak jsem jí nasypala granule: Dášečko, to stejně nebudeš…jo vymetla jednu misku, tak jsem jí sypla ještě jednou…snědla všechno nevím, odkdy teda nejedla. Pak jsem jí otevřela bránu, ona obejde zahradu a odejde si zase domů, má to cca 400m, když přeběhne přes potok. Jen odešla Dáša, už se šoural po cestičce k baráku Macek. Ten má kapsičky u domku, tady jsem mu hodila do misky starou šunku, zbytek. Tom hlásil, že večer byl před obývákem černý kocour s bílýma tlapkama…toho znám, to je od sousedky, co jezdí na trávu pro koně. Jen jsem nevěděla, že chodí až k nám, taky to má cca 300m. Viktorek ležel před oknem a jen prý na něho koukal. A teďka je zalezlý v bazénové místnosti, protože ta je z poloviny na sver a je momentálně nejchadnější z baráku😜 Gučajz byla pak celý večer doma, ale na noc se zdejchnula a zatím není. Viktor taky domů nešel, prý musí hlídat toho černého kocoura. 

Poučení pro tebe Bobi…nejnormálnější tam bude ten pes😛😉


Koňové mají stín pod stromy, taky tam tráví přes den spoustu času. Pasou se hlavně v noci. A já se kobylou courala půl na půl. A v deset jsme už byli zpátky. Nejsem žádný horkomil.

kometa
kometa 16.07.2023, 12:11:40 xxx.xxx.147.163
Daja:

No teda👎, abys nemusel (a) přiznat že jsi kretén, tak útočíš? Humus.


Klíííd! Je to anonym, tak nereagujte.😉 Nejsme policie ani jiný ouřad, ti se tím zabývat musí.

kometa
kometa 16.07.2023, 12:08:12 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

to je prostě troll post. neúspěšný, když jste první, co reaguje a to až po mnoha mnoha letech.


No, po 3,5 letech to není žádný rekord. Vedle ocelot je po šesti. 

kometa
kometa 16.07.2023, 08:18:38 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Jsme ČR


Vlasta a Anonymní má stejnou IP? Ale to se vlastně už stalo spoustě z nás.

kometa
kometa 16.07.2023, 08:16:00 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Neeee už jsem zase tady Raduš,neztratila jsem se🙂Jen vždycky večer odpadnu jak mrtvolka🙂

Včera po práci v tom hicu jsem musela s mamkou na nákupy..a opět to byly nervy a ostuda😄Opravdu jí neprospívá být v důchodu..potřebovala by vyrazit mezi lidi😕Celou dobu mi hustila do hlavy,co viděla ve zprávách a co četla v novinách..v krámě pak vybírala balení vod a protože se jí prý zdali zakalené,tak tam shodila půlku palety tím,že vyhrabala nějakou zespodu..já tam na ní už křičela,že je jak praštěná,že je to prosté voda jako voda a že na nás všichni koukají..samozřejmě ty prodavači naštvaní to tam museli celý přeskládávat🙄Pak u salámů si tam vybírala takovou dobu,prodavačka z ní hotová,protože žádný kousek se jí nelíbil a furt chtěla jiný a jiný…pak to samé u pečiva,tři hodiny přebírání..a když takhle začala prebírat i tuňáky v plechovce,protože se jí zdáli ošuntělí ty obaly,tak jsem pustila ten vozík a šla se uklidnit ven na záchody…nebo bych jí musela říct něco,co by slyšet od své dvery nechtěla😄a jak jsem pak prostě měla na ní nervy,protože v autě mi začala nadávat,že na ní nemám vůbec čas,že jsem furt v práci,tak jsem jela po městě 80 km a bez pasu..a samozřejmě mě chytli policajti🙄Naštěstí jsem teda holka šikovná a ukecala jsem to,ale musela jsem vystoupit z auta a mámu tam zabouchnout,protkmože situaci moc nepřidávala a ješté jim říkala,že jezdím bez pasu furt😠jsem myslela,že jí zastřelím😀Ale dobrý,zvládla jsem to bez pokuty i bodů…

No a dneska to šílený vedro?To se nedalo nic dělat..dopoledne jsem byla u zvířátek a teda zpocená jsem byla až na prdeli..co zpocená,byla jsem úplně promáčená🙂Doma jsem se jen najedla a jela s kamarádem k vodě..ukázal mi krásne místo kousek ode mě,kde bydlím..vůbec jsem o tom nevěděla..je to zatopená pískovna..moc hezké místo..tak tam vezmu přístí týden ségry…

Co jste v tom vedru dnes dělali vy?

Obrázek

Ráno a dopoledne u koní - nejdřív vyvenčit starou kobylu kamarádky, pak jsem sesbírala jedno kolečko koblížků z výběhu a odpadla jsem. Důkazem je, že jsem hlad dostala až po dvou hodinách!🙂

kometa
kometa 16.07.2023, 08:09:23 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Hmm, Kometo, já ten grif na tablety kočkám nikdy neměla vypilovaný…

To milionkrát raději budu píchat injekce všemi možnými způsoby, ale tablety nee. Nicméně, kdyby bylo nezbytně potřeba, tak se člověk taky zacvičí. Ale nerada bych…😟

Teď přemýšlím, když pojedeme přes celé město a Fido má tu silnou kinetózu, zda mu píchat před jízdou Cerenii, která, tuším, štípe…🤔


No a já spíš zvládnu tabletu než injekci. Myslím technicky. Protože injekce se kocourovi líbí ještě míň. A aplikovat ji správně nespolupracujícímu, zmítajícímu se a prchajícímu zvířeti prostě nelze.

kometa
kometa 16.07.2023, 08:03:40 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

já si myslím, že to prostředí není stejné. morče nebo králík bývají v ohrádce na krátce posekaném trávníku

klíšťata rády trávu delší. 


Tak nějak jsem to myslela. Že se klíšťata drží v té “divoké” trávě a na tu se králíci nebo morčata nepouštějí. Vystihla jste to lépe.

kometa
kometa 16.07.2023, 07:58:17 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Chtěla bych se dozvědět se něco nového o chovu papoušků Alexandra malého, kterého jsem si zakoupila asi před 2 měsíci v akvaristice - teraristice v Praze. Papouška jsme si doma velice oblíbili, i když je ještě stále trochu plachý, doufám, že ho dokážeme ochočit a případně naučit mluvit. Ale o tom jsem nechtěla psát. Chtěla jsem Vás spíše požádat o radu. V obchodě, kde jsem papouška koupila, mi řekli, že není starší než 6 měsíců, ale přitom má vybarvený krk. Ve všech možných příručkách pro chovatele se uvádí, že krk se samečkům vybarví až ve dvou letech. Prodavač mě však ujišťoval, že papoušek je velice mladý. Samozřejmě papouška vrátit nechci, ale zajímalo by mě, jestli prodavač je povinnen při prodeji papouška vydat doklad o tom, že je papoušek z České rep. a jeho stáří.


To je zajímavá otázka.

Nicméně za mě - já bych žádné zvíře u akvaristiky - teraristiky, ani Zverimexu ani Zoohitu… nekoupila. Přesněji řečeno, nakupuji jenom rybičky a to ještě v obchodě, který provozuje můj kamarád.

Protože jinak je to pro mě stejné, jako podpořit množírnu psů. A jestli jste koupili papouška bez kroužku…

kometa
kometa 16.07.2023, 07:46:47 xxx.xxx.147.163
Kilian:

..zeptám se asi úplně blbě, ale nedá mi to,jak je možné, že klíště nikdy nechytlo jak morče, tak kralik, i když se pohybovali v prostředí, kde ho pes nebo kočka chytli běžně..


To není blbě, ale zajímavě. 

Můj soukromý názor - morčata nebo králíci, když už jsou venku, tak v ohrádkách nebo klecích. A tam to rychle spasou a zdupají ještě dřív, než se klíště “rozkouká”. + morče mi připadá, že má srst pro klíště takovou neprůchodnou.

Ale třeba jsem vedle.

kometa
kometa 16.07.2023, 07:37:23 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Tak to je mazec!

Nejsem Vlasta, na nikoho jsem neútočila…přesto beru svá slova, že se mi to nezdá, zpět.


Viz výše. Přečtěte si předchozí příspěvky impact a moje. S vámi to nesouvisí.

kometa
kometa 16.07.2023, 07:35:46 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Já mám pocit, že Vlasta je on. Někdo takový, matně si vybavuji, byl na IF.

A nezlobte se (nebo se zlobte 🙂), ale toto už je urážka Komety.

Foto vložené v této diskuzi ukazuje, že jste se mýlil(a), stejně jako já. Vy jste ale napadl(a) i celkem nehezky Kometu.


Pamatujete si vlastu dobře ještě z IF. Nemá cenu se jím zabývat. Jenom provokuje a uráží. A na mě má obzvlášť spadeno. Ale na otázku (kdysi dřív), jestli jsem ho učila, když tak dobře zná mé pedagogické (ne)kvality a profesní(ne)odbornost, neodpověděl.

kometa
kometa 15.07.2023, 21:32:54 xxx.xxx.147.163
petr:

Oceloty mají rodinném zooparku  selmykockykotata.cz  ale jestli je i odchovávají nevím.


No, po skoro šesti letech asi vyřešeno.

kometa
kometa 15.07.2023, 21:31:19 xxx.xxx.147.163
Kallisto:

Kydání s koněm v boxe bych jako problém neviděla. Pokud je kůň nový je třeba nějakou dobu v boxe než jde do výběhu s koňmi, dá se. Případně ve dnech, kdy lije jako z konve a koně ven třeba nejdou.

Jak dlouho ji máte? Nepřeučíte všechno najednou. Taky je důležité vědět, jestli nemá žádnou zkušenost, nebo už nějakou špatnou a z toho vycházet. Samozřejmě že nejlepší je, aby vám s ní pomohl někdo zkušený. Zkuste někoho s pozitivkou.

Btw jablečný džus mi nefungoval na nic. Koním většinou víc vadí ta stříkačka v hubě, než ten obsah. Ten mimo jiné nechutná asi nikomu, musí se koni přizvednout hlava a nechat ho to spolknout. Nekrmit, nebo vám tu odčervovací pastu vyplive s tím žrádlem. 


Ne, není problém kydání boxu, ve kterém je kůň. Ale nevidím důvod, proč by se měl při tom šklebit.

A jsem zvyklá, že koně chodí ven, i když leje jak z konve. Aspoň na pár hodin.

kometa
kometa 15.07.2023, 20:49:08 xxx.xxx.147.163
Sarah01:

Vlasta se měl omluvit, ne vy přece.


V klidu! Já impact pochopila.

Přečtěte si to ještě jednou, jaká je pointa.

kometa
kometa 15.07.2023, 20:45:06 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, Vím, že je to poněkud hloupá otázka, ale z nejistoty se radši ptám, odkud berete seno, pokud si nemůžete sami vypěstovat? Já jsem dlouho dávala velké peníze za dovážené seno a slámu, ale připadá mi, že 600 Kč za seno za měsíc je hodně..... Napadlo mě ale, že bych mohla poprosit zdejší zemědělce, kteří chovají krávy o seno a slámu, je však toto seno vhodné i pro králíky? je to jedno a to samé? Děkuji. Hezký zbytek dne


Kamarádka kupuje seno od zemědělců pro koně. A pro holky má i 2 zakrslé králíky. Všichni žerou totéž.

kometa
kometa 15.07.2023, 20:20:46 xxx.xxx.147.163
impact:

Pak doufám, že má dostatek charakteru na to, aby se omluvila.

Obrázek

Omlouvám se, že jsem napsala, že vlasta ví všechno nejlíp. Není to pravda.

Takhle to stačí?