Aktuálně: 3 978 inzerátů203 813 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 17.07.2023, 17:13:59 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Rozhodně nekrmím směsí, chci mít bio chov bez směsi. Takže šrot - kukuřičný, pšeničný. Pšenice, máčené pečivo a zelené krmení. Skořápky vysušené také. Plemeno to žádné není jsou to normálně nějací hybridi.


No a to je ono, co jsme s ančovičkou a bodlinkou psaly. Chybí vám tam živočišná bílkovina a to tak, že skoro úplně. Takže máte bio chov bez vajec. 

Co myslíte, že je těch směsích špatného? Jsou namíchané pro potřeby nosnic. 

kometa
kometa 17.07.2023, 14:13:30 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Jak poznám, že koní sedí správně sedlo? Vadí moc, když vpředu od kohoutku je mezera na 4 prsty? Když položím na koněc sedlo volně, tak se trochu sesunuje při pohybu koně na bok. Když zapnu podbříšek, tak už sedí dobře. Koník má kohoutek, ale ne extra výrazný. Sedlové polštáže jsou podél páteře. Mohlo by mu sedlo nějak uškodit, když je nejspíše na výraznější kohoutek?


Viz výše.

Opravdu je lepší zainvestovat do odborníka, který na místě posoudí. Nepadnoucí sedlo může způsobit zdravotní potíže nebo horší jezditelnost a vy pak budete stejně vyhazovat peníze za fyzio, veterináře nebo trenéra.

Můj názor.

kometa
kometa 17.07.2023, 13:59:17 xxx.xxx.147.163
petr:

Vážení diskutující, když se někdo na něco ptá, tak je slušnost mu slušně odpovědět a ne se tu na někoho povyšovat a dávat mu najevo že má hloupé otázky a sám nic neporadit.  Žádná otázka není hloupá, když se někdo chce něco dozvědět. 


Kdo konkrétně napsal, že otázky jsou hloupé? A které odpovědi byly neslušné? Ve všech rady padly.

Navíc úvodní příspěvek je opravdu, jak to napsat kulantně, dosti naivní. Kdo chce chovat zvíře, tak si o něm snad dopředu něco zjistí. A pak takové dotazy ani pokládat nemusí.

kometa
kometa 17.07.2023, 13:55:20 xxx.xxx.147.163
Inspektor-pisisvor:

Omlouvám se, nevšimla jsem si, že mě systém odhlásil


On vás odhlásí, když tady nějakou dobu nejste. Já se pokaždé pro jistotu kouknu, jestli mám vpravo nahoře vedle hlavičky i ikonku pro soukromou poštu. Pokud chybí, jsem odhlášená a hned napravím.

Ono těch anonymů je tady pořád dost a taky mi to vadí.

kometa
kometa 17.07.2023, 13:50:54 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, prosím vás co se dá dělat, když slepice již 8 dní sezobávají svá vejce, sotva je snesou,tak se na ně všechny seběhnou a totálně sezobaj.


Nejspíš mají špatnou KD. Čím krmíte?

Ale stejně je to jedno, tohle už nevyřešíte jinak než polívkou. 

kometa
kometa 17.07.2023, 13:48:16 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Uvažuji nad tím, chtěl jsem vědět zatím jestli nemá někdo zkušenost.


Promiňte, ale jakou jinou odpověď čekáte? Nedáte ani foto a myslíte, že vám někdo konkrétně poradí? Třeba zkuste heřmánkový čaj? A když to bude špatná rada? A zvíře oslepne?

kometa
kometa 17.07.2023, 12:18:07 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Proč kastrujete beránky ? to jsme u nás nikdy nedělali považuju to osobně za zbytečné na těch pár měsíců než se porazí ML.


Zadavatel se ptá na kastraci kozlíků.

kometa
kometa 17.07.2023, 12:07:56 xxx.xxx.147.163
Bobca:

to já si včera uvařila těstoviny a vajíčka na těstovinový salát..vytáhla kuřecí prsa,dám na malé kostičky a pak to tam dám i s tou šťávou místo tatarky..I když domácí bych měla za půl minutky..uvidím..takže budu mít studemé “menu”..Dělám si i ráno ledovou kávu s kostkama ledu🙂

Raduš-ze sprchy se neutírám,končím chladnější vodou a sednu do křesla na osušku..Pomáhá to na schlazení..zkus to..

Ráno jsem v 7 umývala barák-jaksi jsem na to u toho sezení u garáže zapomněla..šly jsme o půl 12 domů..a byl ještě hic..vytáhla jsem jen popelnici a šla spát..

Když jsem tuhle jela kolem koníků v Palkovicích,taky měli asi 2 přes sebe přehoz..🐎


Asi síťovka proti hmyzu.

kometa
kometa 17.07.2023, 12:06:48 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, 

máme doma deseti měsíční mládě anolise rudokrkého a zdá se, že má v očích hnis. Má je často zavřené a spodní víčka má šedá a oteklá. Když je otevře má je plné vody. Co se s tím dá dělat?


Veterinář?

kometa
kometa 17.07.2023, 11:18:02 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Esi to je tento, tak poslední fotografie ukazuje jiné plemeno. 😀
Až jí budete zase psát, řekněte, ať si pořídí normální náhubek. https://zvirata.bazos.cz/inzerat/171232436/kryti.php


Na tento inzerát jsem neodpovídala, protože jsem se chtěla nejdřív optat tady. A ten náhubek nebyl vidět. Inzerát na mě vyskočil tady.

kometa
kometa 17.07.2023, 11:15:47 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vrh více otců - tzv. double mating povoluje i FCI a ve spoustě zemí (hlavně Skandinávie) se taková spojení běžně provádí.

   Jen ČR je v tomto směru ještě 100 let za opicema🙄


A to pak dělají těm štěňatům DNA testy?

kometa
kometa 17.07.2023, 11:14:00 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Pitbull z bazose asi nic dodržovat nemusí, ale jinak má normální podmínky chovu a standard.

Pes, který má diskvalifikující vadu, nebude zaregistrován; nedostane papíry. Může být max ve výkonnostním programu, který je pro takové psy a křížence.
Takže v tomto případě sice krev pitbulla je, ale pes nevyhovuje standardu a je bez PP. 
To je velký rozdíl oproti FCI. 

https://www.ukcdogs.com/breeders-code-of-ethics

standard

Maximální věk do chovu je u feny 10, u psa 12 let.  Např. AKC (zajímavost je tam, že FCI tuto obří org. uznává; uznávají si vzájemně papíry) doporučuje (doporučují, nenařizují, obě org. ale mají také black list na chovatele) rozmnožování u fen 8 měs. až 12 let, u psa 7 měs. až 12 let.

Když rozmnožím mrzáky, budu mít mrzáky a kdo je bude kupovat? Já vím, to se prodá. Může být návnada v zápase. Pak ho zabijí elektrikou.

Co bude kometu určitě zajímat - UKC povoluje vrh více otců.


To mě opravdu zajímá. Polyspermie v praxi. Takže na jasné rodiče se nehraje?

kometa
kometa 17.07.2023, 11:12:51 xxx.xxx.147.163
impact:

Mě nasměrovala hlavně ta sušenka, co mi ukradla. 🤦🏼‍♀️ 

A hlavně když si to dávám zpětně dohromady, tak problém byl fakt vždycky po obilovinách. Levný kapsičky, piškoty, psí keksy - v době nežraní to byly jedna z mála věcí, co ochotně jedla. Naopak dobře jí dělaly bezlepkový granule - ale ne vždy chutnaly, takže teď už musí. 

Sedí na to i příznaky - vymletý střevo, neschopnost trávit, kvašení, břichabol.

No uvidíme za pár dní zase.


Jo, to já měla taky, než jsem najela na bezlepkovou dietu.

kometa
kometa 17.07.2023, 11:09:43 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Tak čo myslíte, je to medveď?

Obrázek

Nepoznám velikost, ale mohl by. Čekala bych delší drápy, ale jak je všude sucho, tak se otisk mohl scvrknout.

kometa
kometa 17.07.2023, 11:05:12 xxx.xxx.147.163
Allisa:

Vyšlehaný = vyrýsovaný, měla jsem za to, že se tento termín používá.


Možná jo, ale já ho za více než 40 let u koní neslyšela.

Abych tedy odpověděla - mám ráda koně menší (cca 155 - 160 KVH), udělanější (ne tlusté, ale taky ne placaté folbluty) a povahy klidné. Adrenalin jsem nikdy nepotřebovala, raději se venku kochám.

kometa
kometa 17.07.2023, 11:00:13 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Souhlas s výše uvedeným, plus zkuste nějaké volně prodejné doplňky na stres - např. Feliway, WeCalm, WeCysto, KalmVet a určitě bych nechala zkontrolovat moč u veterináře. To, že čůrá všude možně může ukazovat i na nějaký zdravotní problém. Kočky si často ze stresu přivodí zánět močových cest. 


Viz výše. 

Rozhodně b\ch začala veterinářem, protože tohle vypadá na typickou reakci na stres (stěhování), důsledkem pak bývá zánět močového měchýře. Najděte si něco o FLUTD.

kometa
kometa 16.07.2023, 19:49:34 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

Mno plus trochu tomu pomáhám, no. Takový hodně nápadný střih zajistí dostatek pozornosti kolemjdoucích, aby se nějaká oběť, co se dobrovolně nechá lehce oslintat a pohlaví, vždycky našla.

Obrázek

Tohle je fakt Nora v letním sestřihu? No, máte smysl pro humor.

Ale ala lev bych ještě ubrala na plecích.🌼

kometa
kometa 16.07.2023, 19:11:47 xxx.xxx.147.163
impact:

Vzhledem k tomu, že APBT v podstatě nepodléhá žádným pravidlům, může krýt klidně v roce. U množáků klidně od půl/třičtvrtě roku, jakmile jsou spermie ready.


Tak nějak jsem si to myslela. Jasně, hlavně, že se točí penízky.

kometa
kometa 16.07.2023, 19:06:37 xxx.xxx.147.163
orionka:

Nejsem zkušenější, ale jestli se bude jednat o chov bez PP - když o PP mlčí - proč by nemohl krýt ?


Mě zajímá v první řadě ta chovatelská dospělost. Pes bez PP by neměl krýt v žádném věku, nebo ne?

kometa
kometa 16.07.2023, 15:57:59 xxx.xxx.147.163
KatyQ:

Třeba dal výpověď protože už ten spor o ničem nevydržel poslouchat 🤣.

Navrhuji v případě pokračující pře na toto téma na pracoviště přinést obrázek se sphynxem ke zmatení nepřítele 😎.


👍