Aktuálně: 3 978 inzerátů203 813 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 18.07.2023, 11:46:12 xxx.xxx.147.163
Mertens:

Jako takhle - je kastrovaný..Další věc je, že nesnáší jízdu autem, vždycky hrozně naříká. Jediné jeho cesty autem jsou když ho dáme jednou max 2x za rok ke tchánovi když jedeme na dovolenou. Tam je většinou týden a tak nějak se s tím docela v pohodě sžije, leží u něj na terase v prvním patře a nevypadá ve stresu, i když chování jako doma uplně nemá 🙂 takže je to pro mě zase takový mrtvý bod 😀 


A tak jestli zvládá pobyt u tchána bez výrazného stresu (jako, že nemočí, kde nemá), tak by to mohlo klapnout. Jestli přijdete do nového hotového a nebudete kolem stěhovat a malovat a… Jestli mi rozumíte.

Nechte ho v klidu rozkoukat. A taky bych doporučila ten Felliway nebo kozlík.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:40:41 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

taková Eulálie Čubíková

😂 Hííííl mir, híílf mííír. Jste mě rozštípala na třísky 😂 . To neznám tohle označení 😂


Jste nečetla Zvonokosy?

kometa
kometa 18.07.2023, 11:37:16 xxx.xxx.147.163
keriton:

Taky považuju za užitečný, když pes rozumí zákazovýmu povelu. Náš pes zná obecně “ne”. A jelikož je to bufeťák, neobešla bych se bez dobře naučenýho “fuj”, ale to už vlastně není vyloženě zákaz, to je “zvedni čumák od země a pokračuj v chůzi”. 

Ale rozhodně to nefunguje tak, že by díky těmto dovednostem doma něco nezničil, jakože ví, že nesmí. Nebo že by se před ním nemusel schovávat odpakdkový koš, když odcházíme 🙂 


Funguje i u kocourů - “na to zapomeň!”, když chtějí udělat něco, co si nepřeji (třeba vyskočit na linku s MÝM jídlem). Ale jenom v mé přítomnosti.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:33:16 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

Ona je chovná že chcete koťata? Jestli ano, existují melatoninove čipy, ale ani to není zárukou, že nebude mrouskat. Pokud už takto mladá mrouskat takto hodně, může to brzy zkončit zánětem dělohy. Pokud je obyčejná kočka, nevím, na co chcete dále množit, útulky, deposita, dočasky praskají ve švech, co se koťat týče. Je jich všude mraky, právě od lidí, co nejčastěji. Věřím, že o koťata by bylo postaráno, ale myslete na ta koťata, co už jsou a díky vám nenajdou třeba místo. Ono mít koťata není vždy úplně sranda, může být spousty komplikací, které končí na veretine za nemalý peníz. 

Pokud chcete koťata, můžete si vzít již březí kočku do dočasky a užijete si to.


U koček nehrozí až tak zánět dělohy, jako spíš hyperestrogenizace se všemi důsledky. Není to jako u fen.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:31:55 xxx.xxx.147.163
Sára:

Dobrý den, mám 9 měsíců starou kočičku, po prvé se začala mrouskat v 6-ti měsících, po druhé přesně za měsíc a od té doby se mrouská po 14ti dnech. Je to normální ??? Chceme jí nechat koťata, tak kastrace nepřipadá v úvahu, ale na koťata je ještě moc mladá. Kdy je vlastně nejlepší čas na zabřeznutí ? Nemohl by mi někdo poradit co se dá dělat? Ona se chudák trápí a já taky, protože naříká velmi hlasitě a téměř neustále. Děkuji za odpověď Sára


Viz výše.

Proč chcete koťata? V útulcích a vyhozených na ulicích je jich málo?

To, co popisujete, vypadá na vaječníkové cysty. A ty bez veterináře nevyřešíte. Jo, a mohou kočku výrazně ohrozit na zdraví, případně i na životě.

Chovatelská dospělost u koček je v roce a půl. Jestli hodláte do té doby vydržet… Jenže jestli má cysty, tak vám stejně nezabřezne. A jsme zase na začátku.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:25:02 xxx.xxx.147.163
Kilian:

…..z Veselí směrem na Třeboň…piskovny…


To není ten “můj”. O tomhle jsem ani nevěděla. Ale Vlkovů a Vlkovic je po naší zemičce víc, tak není divu.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:13:51 xxx.xxx.147.163
Kilian:

….ano ve Vlkově, ale jsem na dovolené až v srpnu….


Vlkov… To je mezi Ševětínem a Drahotěšicemi.? 

kometa
kometa 18.07.2023, 11:11:00 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Určitě jiný vet a zaměřit se na kocourův pitný režim, je důležité, aby se močové cesty proplachovaly. 


Jak chcete přesvědčit kočku, aby více pila? Viz výše. Někdy pomůžou fontánky, ale…

kometa
kometa 18.07.2023, 11:10:01 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Krom toho bych změnila vodu, jídlo. Nemáte možnost někde na pití brát dešťovku? Všichni naši psi k pití vyhledávali dešťovou, nebo minimálně odstátou vodu. Tady se pořád u zvířat řeší ,,čerstvá vodička", ale to není to, co rádi pijí a čemu dávají přednost. A myslím, že to i má nějaký důvod. 


Kameny nejsou z pití kohoutkové vody. Kočky na to prostě trpí, protože jsou evolučně zvyklé vodou šetřit a mají velmi koncentrovanou moč (proto taky tak smrdí). A adeptem na tyhle potíže jsou kastrovaní kocouři krmení granulemi.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:02:28 xxx.xxx.147.163
Kilian:

…..vím, že docela úspěšně kousek od naší chalupy pěstoval nebo pěstuje Kouťák….já si tedy některá zvlásť hezká nebo zajímavá  pamatuji dodnes a občas zavzpomínám….


Vy máte chalupu kousek od kouťáka? Zrovna na zítra jsme domluveni, že ho konečně navštívím. Když ho mám skoro za rohem.

kometa
kometa 18.07.2023, 10:58:27 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Návrh kočičího začátečníka? Pomůže - očekávám, že by mělo, ale přeci jen….kočka, že jo - když s kočičákem před ostrým stěhováním - bude člověk na nové místo s kočkou zajíždět, nechá ho to tam prozkoumat, dají si tam svačinu a pak zase hurá domů, s tím, že mu tam už zařídím třeba druhý odpočívadlo, pelíšek…. ?

Já bych to takhle udělala, aby si nenápadně kočka zvykala a pak už jí to tam nepřišlo neznámý a neznačkovala. Nejdřív by to byl výlet, něco novýho, poznávačka a pak už něco co zná.


Ono může být problém i to zajíždění - kočky prostě nerady změny.

Kamarádka měla briťáka, který s nimi jezdil na dovolenou, chodil na kšírech a spal ve stanu. Ale těžko říct, jestli to fungovalo proto, že byl prostě zvyklý od mala nebo to bylo povahou.

kometa
kometa 18.07.2023, 08:45:48 xxx.xxx.147.163
Cvrk:

U takového mláděte je to dost komplikované a léčba má spíš špatnou prognózu. Samozřejmě že zkušený veterinář je první volba. Takových moc není. Dá se zkusit víčka každý den násilně otevřít (třeba uchošťourou nebo veeelmi opatrně pinzetou) a oči vykapat oční vodou (např. Ocusept) a pak aplikovat širokospektrální antibiotika v kombinaci s kortikoidy (obojí je na předpis). Mládě to ale bude strašně stresovat a možná to nedá. Mně se takto podařilo vyléčit dospělé velké anolisy, ale malé a háklivé druhy ne.


Fajn, že jste tady taky. Vaše rady jsou velmi užitečné.

kometa
kometa 18.07.2023, 08:36:25 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Prosim poradte mi, mam ctyr leteho perskeho kocourka, je vykastrovany. Ma jiz po druhe potize s mocenim. Po prve jsem byla loni na na veterine, udelal mu sonograf a vysledek byl pisek v mocovych cestach. Zadny lek nedostal, jen jsem mu delala urologicky cas a zrejme pomohl. Ted ma opet ty same potize, co mam delat? Diky moc za kazdou radu a zkusenost.


Žádný lék nedostal? Ani nedoporučili urinal dietu?

Tyhle potíže se rády vracejí. Šla bych k veterináři. Jinému.

kometa
kometa 18.07.2023, 08:12:50 xxx.xxx.147.163
KatyQ:

Domnívám se, že hucul bude pánovi malý. Při té výšce mu bude strašně rozhazovat těžiště. Taky se všeobecně doporučuje, aby kůň nosil nejlépe do 15%, max. do 20% svojí hmotnosti. To znamená při téhle váze pána + cajků hledat koně 800 kg +. Spíš než prakoníka by to chtělo většího mohutného teplokrevníka - Šlonzák a podobné typy koní. Na velkém koni si zajezdí i drobný jezdec, opačně to bývá problém.


Přesně šlonzák mě napadl taky.

kometa
kometa 18.07.2023, 08:10:15 xxx.xxx.147.163
eena:

Nám začiatkom roka tiež napadol nášho psa na vodítku uličný pobiehač - a išiel cielene po psovi. Prvýkrát bol s naším psom iba priateľ - čakal ma pred obchodom - ledva ho odohnal a aj keď to vyzeralo, že sa nič nestalo - liečili sme potom dva týždne hnisajúcu ranu nad chvostom. Útok pes zopakoval možno o desať minút, ale to som tam bola už aj ja a sama nechápem ako som dokázala po tom psovi vyštartovať a zahnať ho. Nervy som teda mala také, že až … Vrcholom bolo keď ho potom majiteľ volal domov - a nadával mne, že prečo útočím na jeho psa - ON NIČ NEROBÍ !!! Asi som mala nášho pustiť z vodítka a nechať ho vyriešiť situáciu - keďže je to moskovák asi by si poradil nie?


Ukázala bych mu účet za veterináře. Jenže s blbcem nebo hulvátem se špatně jedná.

kometa
kometa 17.07.2023, 17:33:46 xxx.xxx.147.163
Doron:

A proč je v tom inzerátu 15 měsíců?

Já to nechápu…


Protože to jde. Kór, jestli je to pes bez PP. Viz příspěvek impact.

kometa
kometa 17.07.2023, 17:31:05 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, mám doma tří měsíční fenečku kokršpaněla. Na jméno slyší perfektně, přiběhne i na hvizd. Na lidi neskáče a povel nesmíš chápe.Na vodítku taky bez problému. Teď k problému. Tchýně mi neustále nadává, že ji týrám. Prý je ještě malá na to, abych ji učila tyto povely a nebo jí říkala, že něco nesmí. Fenka je přes den sama doma. Jelikož ví, že NESMÍ, tak nic nerozkouše. Denně s ní trávím cca 3 hodiny venku. Ven chodíme i v noci. Přes den spává ve svém pelíšku, v noci s náma v posteli (u nohou). Mylíte si, že je opravdu na výchovu ještě moc brzy??? Ještě nikdy jsem svého psa neuhodila. Samozdřejmě, že ji jen necvičím, máme spoustu hraček, takže si i hrajeme. Děkuji ta vaše názory.


Jenom podotek. Štěně fakt NEVÍ, že nesmí. To, že nic nerozkousala, je jenom náhoda nebo štěstí.  Abyste se nedivila, až začne přezubovat.

kometa
kometa 17.07.2023, 17:25:16 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravím, máte někdo, a chcete se podělit o zkušenosti s krmením psa syrovou rybou z našich vod? Někdo krmí celou, nekuchanou, jiný mrazí, další vaří a vykošťuje…a vy? Za Vaše reakce děkuji.


Já bych zmínila riziko thiaminázy. V případě syrových ryb. Ale předpokládám, že jimi nehodláte krmit psa od rána do večera.