Aktuálně: 3 978 inzerátů203 813 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 18.07.2023, 21:03:26 xxx.xxx.147.163
Pepan:

Dobrý den, píši sem za strejdu. Má půlroční jedničky romanovky. Kdy je optimální doba pro zabřeznutí, mohou už v půl roce? “Nepodtrhne” je tím? Znám termíny jako pohlavní a chovatelská dospělost, kdy pohlavní nastává dřív, než chovatelská a jak je to tedy u těchto plemen ovcí? Dík za radu jsme v ovcích začátečníci. Díky Pepan.


Ne, nemohou. V půl roce je právě jenom ta pohlavní dospělost. Je to podobné, jako když otěhotní 13letá dívka.

kometa
kometa 18.07.2023, 20:48:26 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Lišaj není pták ale hmyz.


Předpokládala jsem, že každý ví, že motýl = hmyz. I když…

kometa
kometa 18.07.2023, 20:33:05 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Byla bych velice vděčná kdyby my někdo poradil ohledně chování meho samečka. Z nenadaní se začal vuči mně chovat dosti agresivně.Mam take samičku ale v žádném připadě jsem mu nedala možnost aby na ní žarlil. Samečka mám víc jak dva roky ,samičku rok .Asi před mněsicem se z ničeho nic začal chovat agresivně z prvu to bylo jen prskání a zastrašování , časem se to zhruba po čtrnácti dnech začlo zhoršovat a došlo i k utoku na ruku pri jakem koliv projiti kolem voliery. Po zdrevotní strance je v pořádku a netrpí žadnímy paroziti kteří by mohli tuto agresy vyvolavat žadnimy nemoci netrpí. Od začatku co ho vlastním byl vždy přřitulní a ochočení.Mnohokrat děkuji kdo my poradí


OT, ale ta čeština je fakt strašná.

kometa
kometa 18.07.2023, 20:26:54 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, mysleli jsme si, že nám po zahradě létá po květech surfínii kolibřík. Brouzdáním po internetu jsme zjistili, že to bude nejspíš lišaj. Je to nějaký příbuzný kolibříkům? Let a sosání se tomu hodně podobá. Vždycky zastáví na místě a vysává z květů nektar, objevuje se pravidelně.


Nějaká dlouhozobka. Vypadá jako kolibřík, ale příbuzná není. První je motýl (z čeledi lišajovití), druhé je pták.

kometa
kometa 18.07.2023, 19:18:36 xxx.xxx.147.163
KatyQ:

On to nemusí být ani problém během ježdění. Stačí pokud někdo uzdil neopatrně a koně při uzdění nebo oduzdění zinknul udidlem o zuby. Obvykle se to stane pokud se uzdí kůň ve chvíli, kdy na to není připravený - tj. nechápe, že si tu věc, kterou mu nabízíte má dobrovolně vzít do huby (takže mu udidlo lidi dovnitř nacpou aniž by dostatečně otevřel hubu a ty zuby mu po cestě obouchají), případně ho nikdo před prvním uzděním neseznámil s přetahováním nátylníku přes uši a praští se o udidlo při nesouhlasné reakci na to.

Koně naučte brát si do huby něco měkkého, např. vodítko. O to se nepraští, nebude ho tlačit a pochopí na tom co má dělat.

Prvně ale nechte veterinářem zkontrolovat hubu, jestli se něco neděje tam - vlčí zuby, ostré hrany jiných zubů, nějaké poranění dásní, jazyka …


No, oni jsou koně, co berou do huby leccos, aniž by o to člověk stál. Můj první kůň rozcupoval na prvočinitele pláštěnku, kterou někdo nechal neprozíravě na boxe. A kamarádky kůň si sundával kamaše na suchý zip. Vepředu nandala, pak přešla na zadní nohy a mohla zase začít od těch předních.🙂

Jinak souhlas, nechala bych zkontrolovat hubu a způsob uzdění.

kometa
kometa 18.07.2023, 19:11:56 xxx.xxx.147.163
Naali:

Mám pocit, že ten jar jsme zkoušeli. Jako určitě by to šlo kdybychom si dali víc záležet, ale moje ochota týrat kočku má své hranice, tak jsme to pak nechali být. 🙂 A od té doby jsme ji asi už nekoupali nikdy. To už bude tak 10 let.


Chápu.

kometa
kometa 18.07.2023, 19:02:04 xxx.xxx.147.163
Naali:

Není to jen provokatér? 🤔


Možná ani ne. Stačí se podívat do inzerce. Kolik je tam bezPP štěňat. A krycích psů (varianta má PP, ale není uchovněn - proč asi?). A fen, hledajících ženicha.

kometa
kometa 18.07.2023, 15:55:03 xxx.xxx.147.163
Naali:

Jednou mi kočka (mainka) šlápla do pánve plné oleje, zhouplo se to a zahučela tam celá. 3x koupání nepomohlo. Byla mastná ještě hoooodně dlouho. A samozřejmě všechno kudy potom proběhla. Být výstavní, tak máme po sezóně 😂


Ani žádný detergent? Eko jar? Nebo něco s alkoholem? Ale je pravda, že u kočky bych byla hodně opatrná, aby něco neslízala.

kometa
kometa 18.07.2023, 15:48:30 xxx.xxx.147.163
Petra H.:

Dobrý den, možná zajímavá otázka se složitou odpovědí??? Nebo se mýlím??? Proč vlastně kočky vrní??? Jak vydávají ten zvuj, vím že to je provej spokojenosti, ale přece to musí mít nějaký důvod, proč to dělají, zamýšlel se někdo nad tímto ??? A jak ho vlastně kočky dokáží spustit ???


Nemýlíte, odpověď je složitá. A vlastně na to ještě nikdo definitivně nepřišel.

Technicky a fyziologicky je to vibrace hlasivek, při nádechu i výdechu. Což je samo o sobě neobvyklé. Je to dobře cítit, když takové kočce lehce sáhnete na hrtan.

Proč, na to jsou teorie různé. Obecně je to známka pohody a relaxace, ale vrní i kočky nemocné nebo s bolestí.

Jo a neumí to kočky velké.

kometa
kometa 18.07.2023, 15:40:14 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

K čemu nestačí? Prostě a jednoduše, časté prázdné mrouskat kočku vysiluje a může to přivodit mnoho zdravotních komplikací, nehodlám se dohadovat, jakých přesně, prostě ani jedna varianta není ok


Však v tom se shodujeme. Já jenom rozporovala výskyt pyometry u koček. Tam je problém s hyperestrogenizací. Viz výše. Holt jsem puntík.

kometa
kometa 18.07.2023, 15:37:58 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, může mladému koni vadit cvakání udidla o zuby nebo ho udidlo studí, a proto si ho nechce vzít do huby? Co v tomto případě udělat pro to, aby to koníkovi nevadilo? Máme začít používat ochucené pogumované udidlo a pak přejít ke klasickému? Předem děkuji za odpověď.


V těhle vedrech snad udidlo ani nemůže být studené. Já ho v zimě nahřívala v ruce nebo v teplé vodě. Tak nějak z principu. Protože když jsem viděla, že kůň bere dobrovolně do huby studenou karabinu od vodítka…

Nemá moc dlouhé lícnice, když mu cvaká o zuby? Nemá vlčí zuby?

Já jsem zvyklá na koně, kteří berou udidlo dobrovolně.

kometa
kometa 18.07.2023, 15:29:18 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Takže chápu z toho správně, že vy psy bez PP úplně zavrhujete že by se ani neměli množit? Jakej je k tomu důvod? Jsou lidi kteří si takové psy rádi koupí a nemusí dávat jednou tolik za PP za ušetřené peníze mají krmení na 5 let zdarma pomalu.


Ne, nechápete. My psy bez PP nezavrhujeme. Osobně (už jsem psala několikrát) si jednou pořídím psa z útulku, klidně vořecha vořechoviče.

Co zavrhujeme, je jejich množení. Proč? Protože takových jsou plné útulky. Byla jste se v nějakém podívat? 

Já tam v rámci praxe chodím pravidelně. A převládají střední a velcí, křížení, těžko udatelní psi. Náhoda?

Promiňte, ale argument, že ušetřím do budoucna na krmení, je směšný. Pořizovací cena zvířete je vždycky to nejmenší. Vždycky se může vynořit zdravotní průšvih (ano, i u psů papírových) a pak lítají desetitisíce.

kometa
kometa 18.07.2023, 15:22:10 xxx.xxx.147.163
Pandinus:

Přesně tak - jiné podmínky, jiné rozměry, jiný přístup. 


I Pandinus je tady! Skvěle!

kometa
kometa 18.07.2023, 15:20:23 xxx.xxx.147.163
Rezzzy:

Možná to není tak časté, ale je. Teď nechaly 2 chovatelky nezávisle na sobě kastrovat kočky, pyometra (snad to píšu dobře), jedna byla 4 léta, uz koťata měla, druhá 1,5 koťata ještě neměla, zabřezla, ale končilo to potratem a raději rovnou kastrací. Tak jsem myslela, že je to celkem běžné. 


Nic není nemožné - viz vedlejší vlákno. Ale kočka bez spáření neovuluje a tak se nemůže vytvořit žluté tělísko. A to produkuje progesteron a ten zase může za falešnou březost.

Takže ne, není to běžné.

Upřímně a bez urážky - dva příklady bez lékařské zprávy mi nestačí.

kometa
kometa 18.07.2023, 13:44:55 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

To ano, ale asi by pak nepřipadalo v úvahu to syrové maso či polívky 🙂 Nevím, jak moc je obvyklé, že je ta urinal dieta už navždy nebo zda je častější, že ji má zvíře jen dočasně…. 


Asi takhle. Starší kocour je na renal dietě (kapsičky i granule), ale dostává i trochu masa a konzervy. Protože na samotné dietě by nejspíš umřel hlady. Má dny, kdy ji prostě odmítá. A já na to nemám nervy, protože pro mě je klíčové, aby něco sežral.

S urinal dietou bych to dělala podobně. 

kometa
kometa 18.07.2023, 13:33:06 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, už delší dobu sháním krytí pro fenu NO bez pp a nikdo se mi neozývá na inzeráty všude možně. To se všichni stydí za bezpapíráky nebo je snad nikdo nemá?


Ne, za bezpapíráky se nikdo nestydí. Někteří tady je i mají. Z útulku. Ale nemnoží je.

Za mě je dobře, že se vám nikdo neozval.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:56:13 xxx.xxx.147.163
Kilian:

..přímo Vlkov nad Lužnicí….


Našla jsem si ho. Ale přes ten ke koním nejezdím. I když daleko to není.

kometa
kometa 18.07.2023, 11:54:56 xxx.xxx.147.163
Cvrk:

 Dík. Zatím tu moc není na co reagovat. Třeba se to ještě rozhýbe. 


Určitě. Zatím tu běží hlavně psi, kočky a koně. Neztraťte se nám, až se objeví i “broučci a housenky”.🌼

kometa
kometa 18.07.2023, 11:49:28 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

No myslela jsem to spíš tak, že bych upřednostnila krmení mokrou stravou. Já třeba ještě do konzerv/kapsiček přidávám vodu. Možnost jsou taky různé polívky pro kočky nebo vývar z masa/kostí. Syrové maso taky obsahuje dost vody. Určitě zkusit tu fontánu, případně zkusit kočce pustit vodu z vodovodu. Měla jsem se vyjádřit přesněji. Tohle jsou moje tipy na pitný režim koček 🙂 Záleží taky na tom, zda vet doporučí tu urinal dietu, ale stejně bych se na tu vodu/mokrou stravu hodně zaměřovala. Krmit jen granulemi, ač urinal, mi v tomto případě nepřipadá moc logické. Můj názor. 


To mi nedošlo. Já taky dávám přednost mokrému krmení - maso, kapsičky, konzervy. Granule jako doplněk. 

Urinal dieta je právě i ve formě kapsiček.