Aktuálně: 3 978 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 20.07.2023, 15:12:11 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

kousek od psychiatrické léčebny,

Nabízí se otázka, co tam dělala ta samička a vy vlastně taky 😀 😀 

No já jsem viděla krásnýho samečka roháče u nás v práci! Na Smíchově. A byl nádhernej. A potom jednou samičku na výletě se psy a kupodivu tam žádný doubrava právě nebyla - to ne, že by na tom Smícháči byla - jsou tu jen dva obří a nádherný dubáci, ale fakt luxusní.Nicméně v tom lese na cestě, kde jsem tu samičku viděla, byla asi omylem.


Však jsem psala, že maturity. Jako předsedkyně. A ten areál léčebny je moc hezký. Ale znám ho jenom zvenčí.🙂

kometa
kometa 20.07.2023, 15:09:51 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Má někdo zkušenost, jak to je se zabřeznutím starší kobyly? Tvrdila mi jedna paní, když se nenechá kobyla zapustit do cca 4 let, že už je to s plodností horší, že už pak špatně zabřezne. je to pravda?


Není. Je hodně kobyl, které se nechávají zapustit až po sportovní kariéře. Ale je fajn mít k ruce repro veta.

kometa
kometa 20.07.2023, 13:24:23 xxx.xxx.147.163
Cvrk:

Ne, ten tesařík dosud vzácný není. Ve vrcholném létě je to jeden z docela běžných druhů, ale to neznamená, že jejich počty se dramaticky nesnižují podobně jako u většiny dalších (nejen) hmyzích druhů. Roháči se vyskytují v nižších polohách zejména v oblastech se zachovalými starými doubravami. Letos už jejich sezóna v podstatě skončila, bylo jich docela hodně. Největší šance roháče vidět je sednout si koncem června po teplém dni po půl deváté večer na kraji doubravy a čekat, jestli nepoletí okolo. Nebo si ve stejném čase zajít na pražský Petřín. 


Já viděla samičku roháče letos na maturitách kráčet po chodníku. Pravda, kousek od psychiatrické léčebny, kde mají spoustu vzrostlých stromů. Tak nejspíš i duby.

Přitom bych čekala, že ho potkám spíš u nás, v okolí ČB a Hluboké, kde je těch starých dubů hafo.

kometa
kometa 20.07.2023, 13:16:28 xxx.xxx.147.163
Horsana:

To som počúvala celý život, ako pamlskovanie z ruky učí koňa hrýzť…to si fakt neviem predstaviť ako, on ten kôň hádam nie je tak tupý a snáď aj ten človek mu nestrčí do huby pamlsok potichu, bez predchádzajúcej pochvaly a bez toho, aby pochvale niečo ešte predchádzalo, nejaký úkon, či áno? 

Nikdy som to pri koňoch nezažila a to pamlskujem často, keď niečo kone učím. Samozrejme máme aj povel “Nie!”, ktorý sa vzťahuje na hocakú neželanú činnosť. Po výkone ale skôr ten kľud, komfort a niečo dobré do vedierka.


Já to mám tak nějak zafixované, nekrmit z ruky. Že někteří koně se pak můžou pamlsku dožadovat i agresívně, když začnu třeba  hledat kapesník. A kamarádka to nechtěla i proto, že ji ve stáji běhaly malé děti se svačinou v ruce a nechtěla, aby si kůň ukousnul sousto i s ručičkou.

kometa
kometa 20.07.2023, 13:10:49 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jak to myslíte kočky velké? Jako lvi atp.?


Ano, lvi, tygři. tuším že i pumy, levharti a jaguáři. Nevrní. A vlastně ani nemňoukají. Jenom řvou.

kometa
kometa 20.07.2023, 13:01:14 xxx.xxx.147.163
bohemia.gall:

Kvokavost k nosnym plemenům nepatří. Pokud se kvokavost začne tolerovat, nebo dokonce vyžadovat , máte z nosného plemene znovu kura bankivskeho. Vysedi a odvodi kuřata a to je vše. A na vejce budete chovat hybridy. Prace generací předků půjdd do kopru. Vlastně ten proces už nezadržitelně probíhá…jenom proto, že lidé s těmito názory už převládají.


Která plemena teda můžou kvokat?

kometa
kometa 20.07.2023, 12:59:02 xxx.xxx.147.163
balu:

Nějak se to holt otestovat musí, když to má potenciál pro vojenské využití… 


Ale, že zrovna v Austrálii…

kometa
kometa 20.07.2023, 08:00:37 xxx.xxx.147.163
HelaS:

Kůň je tvor okamžiku. Když mu například  několikrát dáte odměnu po dobrém skoku  přes křížek, za velice krátkou dobu začne po skoku zastavovat a DEJ!
Pamlsky jsou obecně zrada. Člověk musí vědět, proč je dává - a kdy. A komu. V tomhle je veliký učitel metoda pozitivky (R+).

Všeobecně řečeno: když dáte koni pamlsek po tréninku, asi to ničemu neuškodí. On si to sice s tím tréninkem nespojí, ale vyvodí si z toho, že je vám spolu fajn a holt někdy i ten pamlsek přijde 😀

Takže je asi vhodné si pamlskování setsakra rozmyslet. Koně v boxu snadno pamlsky naučíme, aby kousal, když nic nedostane, atd. atd. (obdoba toho zastavování po povedeném skoku). Na to fakt bacha.

Je to fakt kůň od koně různé. Ovšem - po práci na jízdárně, která se zdařila (tedy BYLA UKONČENA zdařilým cvikem) je pro koně nejlepší a nejúčinnější odměnou KLID, uvolněná otěž, pochvala… pamlskem ho akorát zmatete.

No… ostatní jistě přidají i své zkušenosti.


Mám to podobně. Když se při ježdění něco obzvlášť povede, pochválím hned hlasem, případně pohlazením po krku. Po příchodu do stáje házím mrkev na zem, nekrmím z ruky. A důchodkyně, kterou teď pomáhám venčit, miluje škrabkání v uších.

kometa
kometa 20.07.2023, 07:48:46 xxx.xxx.147.163
Canka:

Ahoooooj všem,

Tak Kometka navštívila Kouťáka🙂Kometko choval se k vám slušně ten chlapec?😄

Já holky včera za boha nemohla usnout..bolel mě ten loket..takže jsem spala asi jen 4 hodiny a ráno podle toho velice eroticky vypadala🤣Byla jsem takový zmuchlaný šarpej🙂

V práci jsem to únavu ještě docela dávala,ale po práci jsem jela na masáž a tam jsem samozřejmě vytuhla a zase mi z křesla tekla slina🤣Bože já jsem fakt ostuda🤣 Každopádně masáž byla úžasná a po masáži mi porvé dali i misku s melounem jako pozornost na osvěžení v horku..to bylo milý..a hned jsem chytla slinu na toho melouna,tak že si zajedu do Lidlu pro melouna a něco málo k snědku..a znáte to,řeknete si,že uděláte malý nákup a ono prd😀nechala jsem tam 2000,- za nic skoro…

Jinak jsem dnes docela propadla depresi z toho,že mi kamarádka dneska volá,že už jen měsíc a týden a letíme ma dovču…a já na sebe koukla do zrcadla a říkám si sakra,je na čase se sebou fakt něco dělat,jinak budu vedle těch dvou hubených koz(ségry a kámošky) vypadat jako vorvaň😄Jenže já a moje vůle🙄


Kouťák je příjemný a sympatický “chlapec”.

kometa
kometa 20.07.2023, 07:46:37 xxx.xxx.147.163
Koutak:

ZDRAVÍM KOČKY.

   Dnes do mého zapadákova přijela vzácná návštěva.Nejprve jsme prohlédli zahradu,kde si každý den huntuji tělo a poté  i koňská návštěva se zdařila.Kometa je příjemná paní a dalo by se povídat hodně dlouho,ale ten čas strašně rychle utíkal.Při malém osvěžení na ní sice málem spadl malý netopýr,ale i já jsem rád,že je tam ještě mám.Mourek si Kometu řádně prohlédl,držel si odstup a po chvilce zmizel ve stodole.Dostal od Komety dárek,balík kapsiček a když odjela,tak jsem mu jednu kapsičku dal a móóóc mu chutnala.

   Paní Renáto děkuji za návštěvu. 


Rádo se stalo. Hlavně, že jsem se Mourkovi trefila do chutě. U koček člověk nikdy neví.

kometa
kometa 20.07.2023, 07:40:27 xxx.xxx.147.163
Dorota barová:

Zdravím,

mám nového koně a za boha ho nemůžu přimět do klusu. Na pobídky se akorát naštve a pohodí hlavou, pak ke konci už zkouší couvat. Zkoušela jsem přidat bič, i v důraznější pobidce za holeň, za celou hodinu se mi to podařilo jednou na pár kroků. Jezdila jsem i tlacivejsi koně, ale tohle je extrém a nevím, co s tím. Kůň je kontrolován vetem a v pořádku, cajky taky… Jen asi dva měsíce nejezdil… Jak postupovat? Nebo zkusit aby ho popohnal někdo ze země?  .Děkuji.


Viz evcusik. Nejdřív důkladná kontrola vetem - ideálně ortopedem, případně i fyzio. Opravdu cajky sedí? A nakonec trenér.

Tohle se od klávesnice vyřešit nedá, když neznáme vás ani toho koně. Možná by napovědělo video.

Proč asi 2 měsíce nejezdil? Je to váš kůň?

kometa
kometa 19.07.2023, 19:54:33 xxx.xxx.147.163
biaca:

Nelidské - agonie může trvat až 48 hodin u psa. Podívejte se na poslední odkaz a budete souhlasit, že toto není řešení viz. megi. 


No, já tyhle články působící hlavně na city, moc nemusím. A nechápu větu - likvidací zvířat naopak uvolníme prostor pro zvýšenou reprodukční schopnost jiných živočichů.

Netvrdím, že je to ideální řešení. Ale zachování původní fauny beru jako důležitější.

kometa
kometa 19.07.2023, 19:46:21 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Stran krmiva bude dr. shánět dia krmivo - dnes měla poslat odkaz, pošle asi zítra nebo nevím…možná seženu sama.

Co je, dle ní, hodně blbý, že Fido moc nemusí granule… 

Teď, v době té nemoci, víc preferuje kapsičky, event. maso.


A tak v mase moc cukrů není, ne?

kometa
kometa 19.07.2023, 19:35:41 xxx.xxx.147.163
biaca:

Domnívám se, protože není přesně určená míra jedu. Pokud se kočka olíže více umře okamžitě, ale pokud jen trochu jed podle mého bude v systému kočky působit pomalu a kočka bude mít bolesti. Pokud nebyli schopni zajistit kastrování koček, měli by nyní vynaložit úsilí na odchyt a usmrcení smrtící injekcí. 

Tedy alespoň podle článku, jak vysvětluje způsob usmrcení. 


Subletální dávky jsou metabolizovány a vyloučeny, píše článek.

kometa
kometa 19.07.2023, 19:31:37 xxx.xxx.147.163
list:

Tak na to ani odpovědět jinak nejde, ne? Když je jediná informace, že ležel na zádech. Leda by tu byla nějaká vědma, co by nastartovala křišťálovou kouli😉


Vědmy a čarodějnice došly.😉

kometa
kometa 19.07.2023, 16:52:58 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Někde jsem pobrala informací, že vyšší procento psů trpí na různé kožní alergie. Jestliže má pes proti parazitní obojek, ten bych zahodila první. Pak bych přešla na přirozenou stravu a pak by se vidělo - po čase, jestli lepší.

Možná je to jen můj špatný dojem, ale zdá se mi, že když jsme krmili ořezy z jatek s přílohou, granule nebyly, na dovolenou jsme zavařili maso do sklenic…..alergie nebyly.


Ony nebyly tolik ani u lidí. protože chemie kolem nás včetně všemožných konzervantů, stabilizátorů apod., přemrštěná hygiena, do chovu jdou jedinci už nějak načatí… Můj názor.

kometa
kometa 19.07.2023, 16:51:09 xxx.xxx.147.163
biaca:

Je to robot, když podle pohybu bude určovat zvíře, mohl by jednoduše přečíst čip. Robot problém neřeší, neboť jsem nečetla, že by zavedli nějakou prevenci např. povinné kastrování nechovných koček tj. za rok jsou na stejném počtu. Navíc pokud se zvíře otráví musí umírat v bolestech. (jed nepůsobí okamžitě, ale teprve až se kočka olíže, tj. že musí mít odloženou účinnost)


Jak víte, že bude umírat v bolestech? A že je to jed s odloženou účinností (což samo o sobě nemusí znamenat neetický způsob usmrcení)? Jeho složení jsem nevyčetla.

kometa
kometa 19.07.2023, 16:45:33 xxx.xxx.147.163
hmn:

“Kocour je venkovní, kočička bude také.”

aha, tak to se možná vyřeší samo - kocour ji vyžene


To mě taky napadlo. Neboli o to víc je potřeba seznámení uvnitř.

kometa
kometa 19.07.2023, 16:44:31 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Neviděla! Držela jsem Fidka (i když to téměř nebylo potřeba) jako by zezadu a ona mu koukala do tlamky a projížděla zuby - myslím, že i pohmatem. Nijak bolestivě nereagoval, žere normálně, a to měkké i granule.


Já jsem holt nevěřící Tomáš. Co nevidím na vlastní oči.. Já bych se na vašem místě do té tlamičky chtěla podívat taky. Ale mám dvorní veterinářky, které by mi to nabídly samy, abych se přesvědčila.