Aktuálně: 3 978 inzerátů203 847 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 21.07.2023, 11:17:43 xxx.xxx.147.163
Xerxova:

před pár lety jsme byli s vnoučaty na dovolené - samota na ostrově Pag. Stará dubina (duby cesmínové) oddělovala domek od moře - a krásně stínila. Nikde nikdo - úžasný týden. Každý večer nám po stole chodil tento krasavec - tesařík (asi obrovský). Jen nikde nepíšou, že nejraději se tento druh živí bílým vínem z vinařství Barborka 😄 . Opravdu chodil večer nasávat… Přitom hned vedle stolu byla i miska s vodou a kolem bylo nacákáno - takže to nebyla cesta za tekutinou, šel najisto... 

Obrázek Obrázek Obrázek

Tak octomilky se používají ve výzkumech ohledně závislosti na alkoholu…

kometa
kometa 21.07.2023, 11:13:55 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Tss. Rozšíření cév → horká krev nahoru. Pes má červené uši a můj třeba kolem očí. 

A ty tlapky sice nijak extra nepomáhají, ale jsou i na ochlazování, zatímco jiné “potní” žlázy na psovi jsou úplně na něco jiného. 


A tak rozšířenými cévami se ochlazuje každý. I my. Ale psi mají navíc vyplazený jazyk.

A ano, vím, na co jsou ty ostatní kožní žlázy, klubíčkové i mazové.

kometa
kometa 21.07.2023, 09:20:40 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Kupodivu nic z toho, neb muž chápe, že s tímhle ač teda poctivě bojuju, toho moc neudělám. Já se třebas cvičně koukám na pabouky, i velký, abych se vobrousila, a dokonce jsem se 2x už hecla a vzala pabouka do ruky a zachránila, ale já se při tom celá fakt hrozně klepu. Sulc, do kterýho kopnete, je proti mě v tu chvíli úplně statickej 😀


Rozumím. Mně zase nedělají dobře výšky a tak většinu rozhleden znám jenom zespodu.

kometa
kometa 21.07.2023, 09:18:57 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Ahá! to by mě nenapadlo, že ten vyšší okraj by mohl být problém, myslela jsem si, že by si popolítli. No ale pokud mají svůj vlastní rybníček, není co řešit. vlastně naopak, protože to mi nedošlo, že oni by tu vodu asi zaneřádili, žejo? Myslím trusem.


To si pište! To kdysi taky někdo položil dotaz, jak zařídit, aby mohl mít v rybníčku (takovém tom igelitovém) současně rybičky a kachny. Odpovědi ho nepotěšily. Ono z těch ptáků to prostě padá průběžně.

kometa
kometa 21.07.2023, 09:16:05 xxx.xxx.147.163
L-Kv:

Ale jasnééé 🙂 Je to  přímený spestření . 

Preto som sa pýtal či to spôsobujé mladá cvilka/ - teda červená řepa … 


Ne, cvikla je v tom nevinně.

kometa
kometa 21.07.2023, 09:10:05 xxx.xxx.147.163
L-Kv:

Ako občas sa stane že sa nájde raz za pol roka také vejce, tieto ale nosia už týžden čo neni normálne, ja som o tom ešte nepočul žeby to mohlo byť pravidelné …


Nevím, jak moc je to pravidelné. Ale ti hybridi jsou holt naprogramovaní na vysokou snášku. S tím souvisí i ta dvojitá ovulace.

Heleďte, stejně to nemůžete nijak ovlivnit. Tak berte, co je.

kometa
kometa 21.07.2023, 09:07:45 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, mám asi roční chameleona. Do včerejška byl o.k. Ale od rána je na zemi a pořád polehává. Nechce ani vylézt na větev. Nikdy to nedělal, tak nevím, co s ním je.Může mi někdo poradit?


Může. Veterináře. Ale možná i tak je pozdě.

Nepíšete nic o podmínkách v teráriu, krmení, nedáte foto… To se pak těžko radí.

Jako, když napíšu, že do včerejška jsem byla OK a od rána jsem v posteli a polehávám, protože se nemůžu hýbat. Co mi poradíte?

kometa
kometa 21.07.2023, 09:03:29 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

ušima


Strýček Fido možná jo.🙂

kometa
kometa 21.07.2023, 09:02:23 xxx.xxx.147.163
L-Kv:

Áno,pokiaľ viem tak ich šláchtí Dominant. Boli kupované na skúšku a zatím to vypadá na zrovnatelnou produkci vajec s dominantem hybrid. 


Tím by se to vysvětlovalo. V Dyníne třeba dvoužloutková vejce třídí a ukládají společně na plata, pro která si zákazníci cíleně jezdí.

kometa
kometa 21.07.2023, 08:59:36 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

A fujky!! tohle pruhatý stvoření na mě vylezlo v autě cestou z chalupy, z košíku s bylinkama, co jsem měla na klíně. takovej řev dálnice ještě nezažila.

Omlouvám se ze srdce všem, kteří pabouky chovají a mají je rádi, já to prostě nedokážu ovládnout. Nedělá mi to dobře i když vím, že jsou mocinky moc užiteční a pro někoho určitě i krásní, není to myšleno nějak zle, ale pro mě je to hrozný. Učím se nebláznit z pavouka, ale prostě od určitý velikosti to nedávám ani na fotce. 😀 😀


A vysadili vás?🙂 Nebo jenom zavolali Chocholouška?🙂

kometa
kometa 21.07.2023, 07:45:31 xxx.xxx.147.163
Espiro:

A já hlásím, že mi mizí sledovací očka u témat. 


Mně ne.

kometa
kometa 21.07.2023, 07:43:07 xxx.xxx.147.163
drvodelkafialova:

Dobré ráno!

Já neměla vůbec čas. Musela jsem sesbírat okurky, vybírala jsem včely, ty se navíc zlobily protože šla bouřka, tak jsem schytala něco žihadel a pak jsem do ½ třetí ráno vytáčela. Na souboj s počítačem už mi nezbyly síly.🙂

Stejně sem nepřišla na ten fígl, jak ho správně vložit, ale aspoň odkaz, tak snad bude fungovat😄

Tady posílám siestu s Gustíkem 😜

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ta poslední fotka… Gustík je ředitel zeměkoule? Neboli Big boss?🙂

kometa
kometa 21.07.2023, 07:40:38 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

VIVAT KAČÁK LETEC KOSMONAUT!!!

DÍKY, DÍKY! Hnedle večír bude promítání! 😀


Kdysi dřív, ještě na IF, dal někdo video kačáka běžce - aportéra. Prostě dotyčný hodil pantofli, kačer se rozběhl, uchopil do zobáku, přinesl a dožadoval se dalšího hodu! Myslím, že by mu lecjaký majitel psa záviděl.

kometa
kometa 21.07.2023, 07:37:19 xxx.xxx.147.163
Bobca:

tak nic???☀️🌺

a co tak nějakou novou fotečku kočičáků někdo???hm??..zatím mám nejdýl na ploše ty “maiňáky”…jsou úžasní..každé ráno na ně čučím,oni na mě😊Kouťák Mourka poslal nedávno…A co dělá Pan Bečka? a Matýsková?..Pučmelda? Nikouš?..Od Raduš Viktorka mám na nástěnce na fotce před sebou..🐈..Nebo nějakého nového?? Pořád vzpomínám na Nica od Fernanda,ten musí být už obrovský…Někam se vytratil🐱

Tak hezký den všem🌷

Jen jsem si zapomněla uklidit na ploše🙄😲než jsem je blikla

Obrázek

Když já nemám chytrý telefon (i když na tlačítkovém pár fotek mám) a hlavně chytrou hlavu.🙂

kometa
kometa 21.07.2023, 07:11:20 xxx.xxx.147.163
L-Kv:

Dobrý den 

Mám otázku - je možné že túto veľkosť spôsobilo listie z cvikly ? 

Už asi týžden nosia  2 slepice ( furt tie samé)  obrovske vajička a začalo to od vtedy od kedy sa im začali podávať odrezky z cvikly (lístie + 1 malá cvikla denne) na obed. 

Zatial každé čo sa rozbilo - malo 2 žĺtka 🙂 … Vajce váži cca 89-90g

Ešte neviem či sa má naša mamina tešiť či obávať o slepice 😀, alebo je to návod 😀  … Nie je to bežné, len to tu nadhadzujem , či máte podobnú skúsenosť … 

p.s- nosí to furt jeden  farebný odtieň zo 4 čo máme… 

Obrázek Obrázek Obrázek

A to je nějaký nosný hybrid? Ten, co to snáší? Dvoužloutková vejce u nich nejsou nijak výjimečná.

kometa
kometa 21.07.2023, 07:07:36 xxx.xxx.147.163
D:

A jakou mast na tlapky a čenich by jste doporučili na léto jako prevence před bolavými tlapkami před sluníčkem


Viz megi bod č.1. Žádná mast vám tenhle problém nevyřeší.

kometa
kometa 21.07.2023, 07:06:28 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

nechodit na sluníčko a rozpálené chodníky

sádlo a masti uzavřou kůži a to je špatně - tlapky jsou skoro jediné místo, kde se pes potí - je to důležité!

esi to nemůžete přežít, tak dejte kokosový olej

ten pes taky sní

a bude klid


Ale to pocení na tak malé ploše neslouží k termoregulaci. Jak se psi ochlazují, přece víte.

kometa
kometa 21.07.2023, 07:05:26 xxx.xxx.147.163
D:

Já jen jestli by sadlo na tlapkach co čenichu nevadilo 


Nevadilo. Protože tam dlouho nevydrží. Viz výše.

kometa
kometa 21.07.2023, 06:50:09 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Tak, když už jsem se rozhodla ten příběh sem psát, tak sděluji novinky.

Fido byl dnes vyšetřen UTZ na VFU a musím říct, že tedy tak důkladné vyšetření jsem nikdy nezažila…ani náhodou ani v humánní medicíně!!! Tedy trpěla jsem s Fidem - většinu času musel ležet na zádech v tom “véčku” (kdo to znáte). A bylo naprosto fascinující, že většinu času se téměř nehnul a oči měl upřené na obrazovku UTZ a sledoval své útroby!😄

Vyšetření trvalo téměř hodinu (!!), tak byl dr. pečlivý! Měnil sondy, měřil průtoky, Fido je vyholený na mnoha místech…

Ovšem závěr, jak jinak, než podivný. Tedy asi bych měla být vděčná, a jsem!😇

Ledviny morfologicky úplně OK, nadledviny dtto, štítka dtto. Střeva SNAD také. Žaludek také, zrovna jej měl naplněný.

Nález na játrech - hyperechogenní - ale to mě nepřekvapuje. Jednak byl Fido obézní a druhak překonal ten kočičí mor, tehdy asi 11 dní nejedl a měl jaterní selhání, z něhož se úplným zázrakem vyhrabal. Pankreas - prý možná mírně bolestivý, dr. doporučuje ještě dif. dg. zvážit i pankreatitidu.

Co je nejzávažnější a zatím nikterak nevysvětleno, to je to, že jak v dutině břišní, tak v dutině hrudní má volnou tekutinu. Dle dr. naprosto diskrétní množství, absolutně neindikované k punktování. Ale nemá to tam co dělat, no. Společně jsme spekulovali nad příčinou, ale…jsou to spekulace… Samozřejmě jako první mě napadl srdeční problém, ale dr. se pak zaměřil i na srdce a i když zdůrazňoval, že kardiologií se nezabývá, nic patologického na srdci nenašel.

Pak byl v mých myšlenkách tu proces. Opět nepotvrzeno, opakovaně jsem se ptala třeba na lymfom. Sem tam prý uzlinka někde je hraniční velikosti, ale pakety uzlin ne. Navíc Fido teď je ve fázi přibírání (po tom rychlém úbytku hmotnosti).

Cushing, hypersomatotropismus, onemocnění štítky tedy prakticky vyloučeno…

Vše jsou jen kamínky do mozaiky. Je asi jasné, že ta přítomnost volné tekutiny mě nepotěšila…ale opakovaně jsem byla ujišťována, že množství je opravdu naprosto minimální (třeba v dutině hrudní dle dr. toto množství vůbec nezpůsobí dušnost, dokonce ani mírnou dyspnoi ne). V břiše na můj dotaz, kde volná tekutina je, tak prý pod jaterním lalokem.

Na závěr mi pan dr. poněkud morbidně řekl, že “má rád” těžké a jasné nálezy typu cizí těleso, jasný tu proces, ileózní stavy apod. Ale že Fidův nález je prostě minimální, byť úplně fyziologický není.

A úplně na konec: Kdyby to Fido ocenil, vyžádala bych pro něj nějaký obrázek (nebo spíš mňamku), ptž přišly pak ještě dvě laborantky a naprosto se spolu s dr. rozplývali, že kocoura, který se nechá takto snadno vyšetřit, tam ještě neměli… Prý mnohem častější pro takto důkladné sono je přispání kočky. Popravdě já byla z jeho dobroty, submisivity a ochoty nechat se tak dlouho vyšetřovat totálně naměkko. Opět byla nedobrá jen cesta tam (to v autě naříkal). Cesta zpět už věděl, že se jede domů a byl v mnohem větší pohodě…

Pokud kohokoli napadne cokoli k té volné tekutině a napíše to sem, budu samozřejmě ráda.

No a jinak jsme tedy na 6 UI Lantusu - hodnoty glykémie jsem sem psala včera. Momentálně pu/pd je úplně pryč a já naopak přemýšlím, zda by v těch vedrech Fido neměl víc pít…;-).

Dlouhé hlášení, já vím, ale ona to byla dnes (tedy včera) velká akce (také náležitě drahá, ale důležitější je Fidovo zdraví).


Mně volná tekutina v břiše (a jiné potíže) zmizela po nasazení bezlepkové diety. V hrudníku jsem ji neměla. Váš kocour je prostě záhada.

Poptám se kolegyně, jestli by neměla nějaký nápad.

kometa
kometa 20.07.2023, 16:04:05 xxx.xxx.147.163
D:

Dobrý den můžu se zeptat jestli Se mohou  psovi mazat tlapky sadlem a jestli se sadlem muze mazat suší čumák 


Sušší.

Akorát ,že vám to ten pes nejspíš olíže, protože sádlo mu bude chutnat. 

To má tlapky a čenich rozpraskané? V tom případě bych zvažovala zdravotní problém, třeba hyperkeratózu.