Aktuálně: 3 980 inzerátů203 861 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 22.07.2023, 14:45:17 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Jako ano, to plně souhlasím!

Takže jsme vlastně měly štěstí obě…😀 Jen se teď ztrácím: Vy máte dva kocoury?? Já furt žila v přesvědčení, že máte jednoho, toho staršího ledvináře.


Právě že před čtyřmi roky jsem neplánovaně adaptovala sousedovic kotě, které dostala mladá pod stromeček. V okamžiku, kdy začalo doma šplhat po nábytku a po záclonách, bylo vyhozeno. A protože se jiným sousedům nelíbilo, že běhá po bytovce, tak ho zavírali do sklepa. A tam akorát plakalo. Mně ho bylo líto, tak jsem se ho ujala. A viz výše, vyšlo to.

kometa
kometa 22.07.2023, 14:40:50 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Hele, Jirko 54 alias XY, na iF jste volal po zrušení diskuze, protože jste se nemohl smířit s naším stylem rozhovorů. 

Chápu, kde je problém, vím, že za to nemůžete, ale možná byste mohl zkusit trošku na tom zapracovat, protože ne každý ví, o co jde, a takto ty všecky lidi tady i jinde

hrozně demotivujete.

Pokud nemůžete vydržet tu chvilku, než se inzerce předělá, dávejte poptávku do diskuze. I když jste byl takto nepříjemný, vždy Vám všichni odpověděli!


Teď mi to došlo! To je TEN Jirka54. Už si vzpomínám. Tehdy jsme si dokonce vyměnili i pár SZ. Moc to nepomohlo.

kometa
kometa 22.07.2023, 14:37:37 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, víte, že často s Vámi souhlasím. Hodně často… ;-).

Ale já to dělala podobně jako Sufle… A ta se zde aspoň zeptala.

No, jak jsem psala, já měla víc štěstí než rozumu. Vlastně jsem spoléhala vždy na Fidovu moudrost a moje intuice byla správná.

Navíc myslím, že Zbyněk dal to video sem až s nějakým zpožděním…

Každopádně i z těch malých náznaků, co Sufle píše, se mi jeví, že už je seznamování na dobré cestě. Snad.👍

Edit: Ta věková kategorie svoji roli hrát bude.


Já vlastně taky. Už jenom proto, že bydlím v garsonce. A druhý kocour byl neplánovaný. A ano, ještě kotě. Ale nemuselo to klapnout. Ne, že by byl starší agresívní, jenom je to takový autista.

Dělat to podle videa mně přijde prostě lepší. S větší šancí, že to dopadne dobře pro všechny zúčastněné.

kometa
kometa 22.07.2023, 14:34:39 xxx.xxx.147.163
Sufle:

Jak jsme tedy měli začít?


Tak jako na tom videu. Nejdřív nechat přivyknout na cizí pach, pak seznamování přes zavřené dveře, pootevřené dveře, společné žraní. Vždyť to na tom videu všechno je.

kometa
kometa 22.07.2023, 14:23:43 xxx.xxx.147.163
Majda:

Dobrý den, mám domě dva koně a občas chci jít na procházku jenom s jednou z nich a je problém. Nechce sema jít, vždycky mi uteče a drží se opět u ohrady kde je druhá kobyla. Dá se to nějak naučit?


Dá, metodou pomalých kroků. Musíte začínat na vzdálenosti, ve které je kůň ještě v klidu. Poodejít, popást, podrbat a zase se vrátit. 

kometa
kometa 22.07.2023, 14:18:36 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Tak se vyjádřete jak se vám líbí inzerce zde. Stejně jak třeba učinil jiri24 na kterého jsem reagoval prvotně ,,paní uklízečko".


“Křiklavé” inzeráty nahlašuji. Ale pročítám jenom občas, nemám v úmyslu nic kupovat ani prodávat. Stejně jako na IF tady chodím kvůli diskuzi.

kometa
kometa 22.07.2023, 14:14:49 xxx.xxx.147.163
Sufle:

Jinak video pěkné, a tak nějak jsme si to představovali, že budeme dělat, ale tam je zvídavé kotě a “klidná” kočka.

Ta naše dva dny strávila za skříní, vylezla jen v noci na záchod. Když uvidí kocoura, vletí opět za skříň. Teď po týdnu ho začíná lehce sledovat - pár vteřin a zase zaleze.

Jinak, často sedáváme u ní v šatně, a to se mazlí jako blázen. 


To je úplně jedno, jaká věková kategorie je na videu. Vy jste prostě přeskočili několik fází a začali odprostřed. O to déle bude seznamování trvat.

kometa
kometa 22.07.2023, 14:05:55 xxx.xxx.147.163
Ibiza:

Dobrý deň,

máme asi mesiac a pol kríženca vietnamského prasiatka. Je vo výbehu v záhrade. Včera asi niečo vdýchol lebo začal zváštne chrčať ,ale po chvíli ho to prešlo a mysleli sme ,že je dobre. Ale dnes ráno ani neprišiel žrať ,iba leží zahrabaný v sene a celý deň sa odtiaľ nepohne. Predtým celý deň veselo pobehoval a teraz vyzerá nešťastne. Dýcha už normálne ,nechrčí . Máte s tým nejaké skúsenosti? 

Za každú radu vopred ďakujem.


Jo, že je asi vážně nemocný. Zvíře, které přestane žrát a pohybovat se, nejspíš uhyne.

kometa
kometa 21.07.2023, 21:23:42 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Njn, aj preto som každého učila, že pamlsky sa podávajú z otvorenej dlane, nie prstami.

Nášmu ošetrovateľovi odhryzol kôň článok na palci. Keď sa to vyšetrovalo, lebo to bol pracovný úraz, tak z neho vypadlo, že mu meral teplotu…čo bolo dosť zarážajúce, keďže hlava a rektum sú akosi na opačných stranách koňa, heh…

On teda potom upresnil, že tú teplotu domeral, kôň, o ktorom zatajili, že brutálne hryzie sa po ňom ohnal a ako mal tú ruku s teplomerom ešte pomerne vysoko, tak mu odcvakol z palca…


Tak hlavně, že nesežral i ten teploměr…

kometa
kometa 21.07.2023, 21:21:48 xxx.xxx.147.163
XY.:

A opět reakce úplně na něco jiného. A mě kritika češtiny nevadí když vás to naplňuje a dělá radost. 

A ano stále doufám že zde má každý právo vyjádřit názor a to i né zrovna třeba jen kladný. 


Mně. Tři čárky.

Však já ho vyjadřuji. Nejen kladný.

kometa
kometa 21.07.2023, 20:56:49 xxx.xxx.147.163
XY.:

Že zrovna Vy budete vytrhávat věci z kontextu jako proč ?? 


Vy kritizujete úroveň inzerce a já zase vaši češtinu. Oba na to máme právo, nebo ne?

kometa
kometa 21.07.2023, 20:54:40 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ok, nehody sa stávajú, ale to mi ako argument proti kŕmeniu z ruky fakt nepríde, to by tu bezprstých behalo omnoho viac.

A neželaným kŕmičom nie a nie niekto tie prstíčky odhryznúť!


Ale tak ať si každý krmí, jak chce. Já napsala jenom svůj názor a zkušenost.

kometa
kometa 21.07.2023, 20:52:29 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Ale tak to přece není. Když něčím kůži zavřu, bráním správné funkci.

Antiperspirant dělá to samé - vše ucpe. Člověk se právě tam potí hodně, takže to je úplně na houby věc. Pot není jen o ochlazování.

Záleží ovšem na složení. Deodorant je třeba něco jiného. Ta první věc je ale úplně blbá.

Stejně jak u jakéhokoli jiného mazání nebo čeho, co na sebe napatláme.

S tlapkami se to má tak - potřebují hydratovat, stejně jako lidská kůže. A když ty trubky ucpu, tak čím se budou polštářky hydratovat, 

aby nebyly rozpraskané? 


Ale člověk se potí na celém těle, takže když omezím jenom podpaží, tak to není žádná katastrofa. Ano, pot má jistou metabolickou funkci, ale hlavně jde o to ochlazování.

Nemyslím, že antipersrant vše ucpe. Aspoň já na takový ještě nenarazila. Lidi, kteří fakt mají problém, myšleno i společenský, jdou do botoxu.

A tlapky si ucpané neumím představit už vůbec. Vždyť se cokoliv napatlaného mechanicky ošoupe, ne? (mně se potí i obličej, bez ohledu na to, co jsem na něj namazala, a to se mi nešoupe).

kometa
kometa 21.07.2023, 20:26:30 xxx.xxx.147.163
Eliška P.:

Dobrý den, mám otázku jak se měří velikost koně abych zjistila jaké pořídit sedlo a další postroje?


Co myslíte velikostí koně? KVH, KVP, obvod  hrudníku, kratší nebo obdélníkový rámec…? Koně to nemají jako lidi - 36, 38, 40…, případně S, M, L….

kometa
kometa 21.07.2023, 20:22:39 xxx.xxx.147.163
Horsana:

Nemám takú skúsenosť, ale to asi preto, že keby do mňa kôň drgal nejako silno hlavou, alebo nedaj bože si vynucoval niečo hryzením, tak by mu pristála úplne nepozitívkársky facka v kombinácii s hlasným NIE.

Ani pažravý mamánek Garon si také veci nikdy nedovolil, ale pre neho je odmena aj pochvala, to sa nafúkne pýchou, aký je on dobrý chlapec a miluje škrabkanie, takže u nás to funguje v takej nejakej kombinácii.

Tieto primitívne plemená chápu pochvalu veľmi dobre, našťastie.


Kamarádky osobní zkušenost. Nabídla hodnému, vychovanému, nesomrujícímu koni po jezdecké hodině mrkev. Ten ji celý natěšený vzal, neúmyslně i s částí prstu. Jenom půlka posledního článku a doktoři odvedli skvělou práci. Když na to neupozorní, není to skoro vidět. Ale co kdyby byl natěšený víc?

Taky to pochopil jako pochvalu.

kometa
kometa 21.07.2023, 20:16:22 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Čím mám krmit kotě, které bylo odstaveno příliš brzy, podle mne je mu tak měsíc, je hubené, pořád spí. Mám šanci ho vypiplat? Nějaké kočky už jsem odchovala, ale ne takhle malinké kotě.


Viz výše.  Začala bych 1) VETERINA.

kometa
kometa 21.07.2023, 20:03:46 xxx.xxx.147.163
XY.:

Děkuji tedy za objasnění i když jsem si o něj úplně až tak nepsal.  A to že tady inzerce pro lidi který by jí zde uvítali vážně kulhá je holí fakt. A určitě nebyl problém jet v poměru 50 na 50 ve vylepšování stránek ? 

A pokud jste si vážně řádně odpočinul tak směle do toho 👍.


Holý. Kteří. A chybí vám 5 čárek. Když už jsme u vylepšování inzerce. Neboli zameťte si před vlastním prahem.

kometa
kometa 21.07.2023, 20:00:56 xxx.xxx.147.163
XY.:

Jo až to vypadá že tady nikdo zlepšení v oblasti inzerce nechce 😔.  A stačí jim zde ty  sesbírané vavřínu z ,,diskuze ".


A vy jste prosím kdo, vážený neregistrovaný? My vidíme, jak se za pochodu web mění. A naše připomínky berou vážně.

kometa
kometa 21.07.2023, 11:40:22 xxx.xxx.147.163
kometa:

A tak rozšířenými cévami se ochlazuje každý. I my. Ale psi mají navíc vyplazený jazyk.

A ano, vím, na co jsou ty ostatní kožní žlázy, klubíčkové i mazové.


Ale odbočila jsem od tématu.

Já chtěla vyjádřit myšlenku, že namazáním tlapek čímkoliv nesnížím psovi schopnost ochlazování. Stejně jako sobě, když použiji antiperspirant.

Můj názor.

kometa
kometa 21.07.2023, 11:22:28 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No, přesně - teda nemám přehled o jejich druzích, nicméně ti krásní a opravdu obří se tam vyskytovali hojně,teď sporadicky jeden kousek. Jasně, klima a všechno se v přírodě mění k horšímu, ale člověk kdyby mohl, by utvořil podmínky lepší - na svém malém území, který by jim umožnilo tam bydlet.


Teplo, chemie, odčervování hospodářských zvířat, sterilní zeleň ve městech, monokultury, tím pádem úbytek jejich přirozené kořisti…