Aktuálně: 3 979 inzerátů203 861 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 23.07.2023, 14:33:42 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Neverenda jsem zahlédla v diskuzním vlákně “politika”…


Já taky. Jenom jsem zaregistrovala, že přispěl. Jinak tohle vlákno nečtu.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:26:22 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Já mám permakulturní zahrádku s pítky a kopami biomasy pro hady 🐍


A však já nepíši, že se vy a bodlinka nesnažíte. Je to složitý, no.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:21:56 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

No ne, řešili jsme to hned, píšu že jsme kontaktovali chovatelku ale teď už jsme se smířili že z reklamace nic nebude tak teď už spíše řešíme jestli ještě mohou dorůst nebo co se pro to dá udělat vhodného. Je to zakrslík co ji máme doma. Chybí právě ty přední hlavní.


Pořád nerozumím. Vy jste koupili králíka bez zubů? To jste si ho neprohlídli? To je, jako když bych koupila auto bez volantu. Lepší příměr mě nenapadl.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:18:33 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Hlavně že klimatičtí aktivisti skandujou a dělají bordel v Praze, místo aby vzali kosu a rukavice a pomáhali zvelebovat krajinu.


Když on by měl začít každý sám u sebe. Třeba nechtít vymazlenou, sterilní zahrádku s dokonalým anglickým trávníkem a betonovými chodníčky.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:16:21 xxx.xxx.147.163
biaca:

Kometo, moderátoři mohou dát ban a zablokovat přístup viz. chvd. /pravděpodobně lze blokovat i IP adresy/ Už jsem ho tu dlouho neviděla, aby opět provokoval názorem mrzačení koček kastrací. 


Já jsem počítačově tupá, ale i IP adresa se dá změnit. Když budu psát z mobilu nebo z internetových kaváren. Nebo ne?

Chvd se možná odporoučel sám, stejně jako neverend nebo vlasta. Ale nedělám si iluze, že navždy.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:12:58 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

no obecný trend úbytku je u hmyzu jasný, stejně jako u ptáků ale spíš to bylo myšleno letšní rok oproti třeba minulým dvěma, tak rychle to zase nejde. Mluvili v rádiu o chladném jaru a ikdyž ted se nám to poslední 3 týdny kvuli horku nezdá, tak jaro bylo opravdu dlouho chladny.


Viz výše. To není problém jednoho chladného jara.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:10:34 xxx.xxx.147.163
orionka:

Přišel mi na návštěvu pavouk. Vůbec se mi nelíbí. Na třesavky, které zahalují chalupu do svých sítí, jsem si zvykla.

Co je tehle černoch s pruhovanýma nohama zač ?

Obrázek

A tak mně je milejší náš pokoutník domácí než invazívní třesavka. Zrovna minulý týden jsem je na chodbě nemilosrdně ometla, ale pokoutníka s jeho pavučinou jsem cíleně nechala.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:07:15 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

Ano, az na chybejici moznost schovat/nezobrazovat prispevky konkretniho uzivatele je to tady bezva super 🦃


Když on ten konkrétní uživatel si určitě najde možnost, jak se infiltrovat jinak. Ale styl příspěvků změnit nedokáže.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:05:43 xxx.xxx.147.163
XY.:

Zase mě to nepodepsalo možnost mazání chybí ta sorry .


Nevadí, IP adresu si už pamatujeme. A admini snad pochopili, že si vaše příspěvky nemusí brát k srdci.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:03:41 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, mám dotaz, mé králici nerostou vůbec zuby. Koupili jsme ji před rokem a až doma zjistili že nemá zuby. Když jsme ji reklamovali u chovatelky, odpálkovala nás jestli jsme ji nedali tvrdý chleba, že by si je vylámala. Zuby nerostou dodnes. Prosím o jakoukoliv radu, je to nemoc?


Viz acher. Jaké zuby jí chybí? A to řešíte až po roce? To jste nebyli u veterináře?

Nějak tomu nerozumím.

kometa
kometa 23.07.2023, 13:58:35 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Holky, vetky, je to dotaz hlavně na vás. Zjistila jsem, že máme v rodině kočičí záhadu. Nedávno mi volala teta, že potřebuje sehnat veterinu, aby jí uspali nemocnou kočičku, dneska jsem dostala celé info a je mi to záhadou. Popíšu, asi trochu zdlouhavě (jinak to neumím😉) Ta kočička, o kterou šlo, začala někdy při dospívání divně chodit na zadní nožky a občas byla jako by duchem nepřítomná…za mě to nejvíc připomínalo nějakou epi, protože to bylo občas. Teď přišla, teta zjistila že má ránu někde mezi zadníma nožkama, v třísle, nedala na sebe šáhnout. Utekla ven, za dva dny ji našla polomrtvou , na nohu už nemohla vůbec, vzhledem k tomu, jak měla ty záchvaty už do té doby, se rozhodla ji uspat, bylo to celé zlé. Než jsme sehnaly ve svátek veterinu, že nás ráno vezmou, kočička umřela do rána sama😢 Jenže jsem se dozvěděla, že snad 14dní na to, druhá kočka přišla, nemohla na přední nohu, nohu nateklou od ramena - mysleli, že ji buď auto, nebo nějaký pes. Veterinářka nic nenašla, píchla jí atb, že jí za dva dny píchne další. Druhý den se zdála nožka splasklejší, ale večer začala špatně dýchat, pak dostala několikrát po sobě nějaký záchvat, kdy začala strašně řvát a mlátit sebou v košíku,  postavit se nemohla a za dvě hodiny umřela. A aby toho nebylo dost tak z nich vypadnulo, že s nateklou nohou, ATB a do druhého dne umřel cca před rokem jeden z jejich psů, co mají vzadu u dědy. Vetky…já jsem čuměla, vůbec nevím, ale vám to třeba něco připomene…neprojevuje se tak nějaká nemoc?? Vždycky nateklá noha a mrtvé zvíře. Ano, normálně člověka napadne nějaký úraz a otrava, jen se mi to zdá nějak moc náhod, na jednu rodinu. 


Takhle se projevuje třeba sepse. Viz megi - bez pitvy a dalších laboratorních vyšetření…

Rozhodně to není žádná záhadná nemoc. Jenom nediagnostikovaný problém. Možná i špatně léčený, protože citlivost na ATB se běžně nedělá.

kometa
kometa 23.07.2023, 13:55:40 xxx.xxx.147.163
mogos:

Jestřábice mi likviduje drůbež přímo ve výběhu. Dravci škodí a nikdo se nemůže bránit. Co je to za spravedlnost? Zelený mozci zakazujou hovadiny, přitom dřív se stříleli na potkání zahnutej zobák v revíru byl ostuda.


Jo a dneska se dává karbofuran.🤔Ale dneska v rádiu jsem slyšela, že padla už 2 odsouzení - za otravu mořských orlů a luňáků červených.

Zvláštní, jako dítě si pamatuji, obě babičky chovaly slepice klasicky na volno a nikdy si na dravce (pernaté, srstnaté) nestěžovaly.

kometa
kometa 23.07.2023, 13:42:28 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dnes jsem v rádiu slyšela, že je letos strašně málo motýlů vzhledem k chladu co byl na jaře. Když jsem to slyšela tak si říkám že asi na tom něco bude, létá jich pomálu nebo je to někde jiný?


Úbytek motýlů pozoruji už minimálně 20, možná 30 let. Chldné jaro za to samo o sobě nemůže. Co třeba pesticidy, sekání luk a trávníků téměř “naholo” bez ohledu na potřeby bezobratlých, zbytečné hromadné odčervování hospodářských zvířat, monokultury…

Kolik lidí se snaží vysazovat motýlí květy, umístit hmyzí domečky a vybudovat jezírko na své zahradě?

kometa
kometa 23.07.2023, 13:39:27 xxx.xxx.147.163
Elisa:

Ahoj, jdu si pro radu. Psa máme už 5 let a začal se nám podhrabávat pod plotem. Miluje hodně fenečky a při háraní to hodně prožívá. Ale doteď ze zahrady neutíkal. Teď je ve vesnici nová fenka a on se nám začal podhrabávat k sousedům a od nich pláchne ven do ulice. Na procházky se snažíme chodit každý den. Chvíli byl klid a ted to začíná znova, když hárá zas jiná fena ve vesnici. Kažého asi napadne kastrace ale po pěti letech? Má to cenu?


Viz výše. Jakmile se pes naučí utíkat, kastrace ničemu nezabrání.

kometa
kometa 22.07.2023, 18:22:08 xxx.xxx.147.163
XY.:

Jo proč by jak říkáte kritika nemohla pokračovat dál ? Když nikdo bere nějakou výtku hned tak.  Ať si vymýšlí kdo chce a jaké chce teorie. Až mi paní Pokorní dají jinou možnost odpovědět ,, Jiřímu 24"  tak tak učiním . 

A je zajímavé jak se tady vyjadřuje ten komu vadí i blbá reklama že. A přitom právě reklama je aby to zde mohlo být zadara.  A reklam by zde mělo být i mnohem víc !

A Megí zajímavý postoj tady k odměně máte. A dělat v diskuzi inzerci ?  To by bylo stát lepší rozjet ten chat né ? 

A jinak pak píší Pokorní na inzerci se ještě bude čekat ale bude 👍. Teď ještě jestli jsi to najdou lidé když nějaký čas již od velkého třesku uplynul.

                                                                            ( 3- ) 🙂


A tímto příspěvkem chtěl básník říci co?

kometa
kometa 22.07.2023, 17:49:50 xxx.xxx.147.163
biaca:

Kometo, já jsem také podle videa nepostupovala a klaplo to. 

Předtím než jsem si přinesla malého, tak jsem jim vyměnila dečky (jednu od chovatelky jsem dala staršímu, a chovatelka dala mladšímu dečku Igina.).

První den jsem je měla oddělené Klimentka v pokojíku, Igina v kuchyni. Střídala jsem to hodinu s Iginem, hodinu s Klimim (tj. první noc jsem se nevyspala.) 

Druhý den Igin, i malý na sebe byli zvědaví - tak jsem jim pomoci pitíčka - asi metr od sebe dala, a každou hodinu jsem mističky přibližovala, až večer jsem je měla u sebe, a když už pak večer společně leželi na škrabadle Klimi dole, Igin nad ním tak už jsem je neoddělovala. 

Oddělovala jsem je pouze první týden, když jsem byla v práci - a když jsem byla v práci poprvé, když jsem je nechala samotné doma - tak jsem je pak našla oba čekající u dveří, jak se olizují bez jakéhokoliv boje. 

Ale podle mého hraje velkou roli povaha kocourů, plány jsou jedna věc, skutečnost jiná. 

Ps. Kometo, já ani nevím jak Vaši kocouři vypadají nechcete dát foto? 


Viz vedlejší vlákno a kdysi dřív na IF. Ne, že bych nechtěla, ale neumím to. Starší je černý s malou bílou náprsenkou, mladší zrzavobílý.

kometa
kometa 22.07.2023, 17:11:44 xxx.xxx.147.163
biaca:

chvd - měl alespoň odvahu psát pod vlasním nickem a provokovat. Očekávám že už žádná další kritika nebudu - jelikož všichni vědí o koho se jedná. Je zvláštní, že lidé, kteří mají v úmyslu provokovat jsou většinou anonymové. 


To jsme věděli i tenkrát. A stejně Jirka54 zakládal vytrvale další a další vlákna.

kometa
kometa 22.07.2023, 17:07:40 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Nechci Vás chytat za slovo, ale v zadání jste psala toto:

“Kočičku má druhý den. První den byla jen za skříní. Nyní už se pomalu otrkává, na pudla sice syčí, ale pomalu si zvyká. Horší je to s kocourem, ten, když ji vidí, naježí se, vrčí a pomalu se přibližuje, určitě by po ní skočil.”

Takže asi ten kontakt byl tedy dřív než za 3 dny…?

Znovu ale zdůrazňuji, jak to třeba mně napsala Žofré v jiném tématu, že “ono se to lépe linkuje, než pak dělá v praxi”.


No právě. Viz má reakce výše.

kometa
kometa 22.07.2023, 17:06:13 xxx.xxx.147.163
Sufle:

Přivezli jsme kočku, pes i kocour byli venku.

Přepravku jsme dali do jediné místnosti, která se dá oddělit od zbytku bytu.

Otevřeli jsme přepravku (kočka ji nesnáší, nebyla na ni asi zvyklá) a ona vyšla ven a zaběhla za malou skříň. Seděla jsem u ní na zemi, pak vyšla a mazlila se.

Po nějaké době jsme pustili domů psa, on si koček nějak moc nevšímá. Do místnosti ke kočce se nedostane. 

Po pár hodinách se objevil kocour, tak jsme ho pustili domů. Nažral se, pomazlil a šel ven. Je to venkovní kocour, doma se ukáže třeba jednou nebo dvakrát denně. 

Když kocour přišel asi po čtvrté domů, setkal se s kočkou (přes kousek mřížky, takže k přímému fyzickému kontaktu nedošlo). A jeho reakce byla taková, jak jsem popisovala.

A tak to vlastně probíhá do teď. Kočka má místnost, ze které může vycházet a schovávat se v ní. 

Teď je to 7. den. Chodí po bytě, sleduje psa, pokud se moc přiblíží, tak syčí, ale neutíká. Pořád se zdržuje blízko své místnosti. Jak vidí kocoura (i přes sklo na zahradě), zdrhne a schová se.

Zajímalo by mě, co jsme udělali špatně. Opravdu se jen ptám. 


Já tomu nerozumím.

Přes kousek mřížky - jaký?

kometa
kometa 22.07.2023, 15:41:24 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

No a co p. Kouťák?😉

I když to je OT, písnete do SZ třeba?


Na tom není nic tajného. Debata proběhla na třetím víčku.