Aktuálně: 3 980 inzerátů203 861 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 24.07.2023, 10:33:33 xxx.xxx.147.163
efe:

Tyjo, ta roste!! Jestli chybí jen jeden obratel, tak to snad na funkci nebude mít až takový vliv?


Já si taky myslím, že ne. Jsem zvědavá, co Horsana odpoví.

kometa
kometa 24.07.2023, 10:08:14 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Kolik by tak asi měl vážit v průměru králíček starý 18 dní? Mojí mají v průměru od 22 dkg - 25,5 dkg.


Já teda nevím, ale nebylo by fajn zmínit i plemeno?

kometa
kometa 24.07.2023, 09:58:13 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den,

nyní jsme koupily kobylku norika 4 letou, staženou z pastvin, s výk. zkouškama a obsednuto - bez sedla.

Sedlo jsme jí pouze zkoušeli zda jí sedí a perfekt stála, jak se s ní má začít pracovat, klasicky jako když se obsedá čerstvě koník?

Ještě kobyla měla znát základní výcvik tzn. i číštění kopyt, kobylka to samozřejmě neumí, ale je vnímavá, dneska jsme vyčistili bez problému předky, akorád zadky nešli, jeden musel nohu zvedat a druhej se do ní opřít, protože mi přijde že nezná rovnováhu.

Děkuji za rady.


Ano, pracujte s ní jako s remontou. A nedá mi - máte k ruce zkušeného člověka? Jinak tuším problém.

kometa
kometa 24.07.2023, 09:56:24 xxx.xxx.147.163
Kilian:

..nejvíc pak ta fotka štěněte na holém břuchu prodávajiciho….


A foto holčičky…

kometa
kometa 24.07.2023, 09:51:58 xxx.xxx.147.163
Sufle:

Omlouvám se, možná to popisuji trochu zmateně. Nebydlím s nimi. Jsou to informace od sestry.

Kočka je v šatně, která nemá dveře. Průchod jsme tedy zabezpečili takovou přepážkou, která má na boku mřížku. Teď tam má malou mezeru, aby mohla procházet. Ona je dost malinká na dospělou kočku. 

Ty dny jsem možná popletla, kocour chodil domů na jídlo, jinak je spíš venku na terase. Kočky si “všiml” tak 3. den, ale ke kontaktu nedošlo, kočka byla za přepážkou. (V neděli jsme ji dovezli, v úterý dopoledne si ji všiml kocour)

V neděli byl pes mimo dům, kocour se přišel ráno najíst a celý den se neukázal. Kočička řádila po celém bytě a byla i venku. Prý byla jak ocásek, nehnula se od sestry. Všudy za ní. 


Tenhle popis situace zní už mnohem lépe.

kometa
kometa 23.07.2023, 20:06:31 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Fakt? Tak to mě překvapuje…

Jako že opravdu. Já mám pocit, že šlo jen blokovat diskuzní vlákna…ale můžu se plést. Mám hlavu plnou starostí a pak mi ta hlava stávkuje (viz kinetóza😟).


Já si taky nepamatuji, že by se blokovaly příspěvky od konkrétních jedinců.

kometa
kometa 23.07.2023, 20:05:05 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ježkovy voči, kašlete na  to!😄

Tedy omlouvám se za nevyžádané rady…ale přijde mi, že je to takový marný boj. ;-)

Jo a myslím, že pán trpí nějakou dys-. Že to psal na IF. I když mi obsahově ty příspěvky také vadí (resp. s nimi nesouhlasím), tak navrhuji na formu se v tomto případě vykašlat.


To je víc než nějaké dys… Ale pán mohl samozřejmě kecat a dělat si z nás srandu už tenkrát.

Usnesení - nereagovat.

kometa
kometa 23.07.2023, 19:56:58 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ježkovy voči, kašlete na  to!😄

Tedy omlouvám se za nevyžádané rady…ale přijde mi, že je to takový marný boj. ;-)


Jsme se hezky shodly.

kometa
kometa 23.07.2023, 19:55:35 xxx.xxx.147.163
zvedavec:

“Jinak pro vaší informaci i myš nebo potkan, jako nezpochybnitelná a nenahraditelná součást potravního řetězce mají právo na život. Zkuste se na celý problém podívat kapku hlouběji,…”

práve som sa na to pozrela hlbšie, keď som poukázala na potreby iných druhov, ktoré sa tuším zase nepáčia ani Vám ;)  - a to z čisto egoistických dôvodov - Vy chcete “zabít a sežrat slepici dřív” ako oni (- alebo aspoň jej vajcia) a nedovolíte to čmelíkom, potkanom. Podpichnem, neurazte sa: Alebo je to len Vaša neschopnost a lenost? Slepica by bola dobrou potravou parazitov a potkanov v potravnom reťazci. 

Ja viem, že je to v rozpore so zaužívaným myslením, ale nepoznám argument, prečo je horší inteligentný potkan ako jastrab, vlk či medveď ,… ? Máme dokonca zákony o povinnej deratizácii. 

Ja deratizujem tiež. Je to vec priorít. Chránim prednostne seba, svoje deti, blízkych a svoj druh - človeka. Tak, ako potkan a jastrab chráni svoj druh, seba a potomkov, a kašle na to, že škodí nášmu druhu. 

A ešte na záver: mimochodom, stotožňujem sa s etikou Alberta Schweitzera úcty k akémukoľvek životu:  “Opravdu eticky je člověk jen tehdy, když poslouchá naléhavý příkaz pomáhat všemu živému, čemu může prospět a přímo se hrozí mu škodit. Neptá se nakolik si ten nebo onen život svou hodnotou zaslouží jeho účast, ani na to, zda a pokud vůbec je ještě schopen něco pociťovat. Život je mu svatý sám o sobě.”


Jenom podotek. Myslím, že zrovna potkan je živočišný druh, který se nám vyhubit nepodaří. Na rozdíl od spousty jiných.

kometa
kometa 23.07.2023, 19:49:23 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

Jenze ja si zadnou profilovou fotku z internetu nestahmul.. Beru to jako krive obvineni z jeho strany!!


Doporučuji XY ignorovat. Jinak zabřednete do zbytečného a nikam nevedoucího slovního ping pongu. Radši se soustřeďte na další krásné fotky.🙂

kometa
kometa 23.07.2023, 19:36:56 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

Mila Kometo, kdyby to ti kluci umeli zautomatizovat, usetrilo by to minimalne nam dvema spoustu preskakovani 😄


Ale tak mně to zase tolik času nezabere. Juknu na nick, případně na IP adresu a je to.🙂

kometa
kometa 23.07.2023, 18:22:59 xxx.xxx.147.163
JardaPecival:

Nikdo banovat nechce, jen ja jako uzivatel  touzim mit moznost vybrat si uzivatele/ip adresy, jejich příspěvky se mi nezobrazi, tudiz ja budu jejich vyplodu usetren, aniz by ostatni uzivatele o to ochuzeni byli..


A tak já jisté příspěvky rovnou přeskakuji.

kometa
kometa 23.07.2023, 15:43:53 xxx.xxx.147.163
biaca:

Asi v garáži - já jsem také jako malá dědovi říkala, aby prodal auto a koupil mi místo toho poníka. Naštěstí to nevyšlo - délka života je 30 let, a co s poníkem budou dělat až děti vyrostou? 


Oni se DOBŘE přiježdění poníci prodávají. Všechny děti rostou, že jo.

kometa
kometa 23.07.2023, 15:31:02 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Na procházky se snažíme chodit každý den.

Zas to nepřehánějte…


Myslíte, že zadavatel(ka) pochopí ironii?

kometa
kometa 23.07.2023, 15:29:34 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

na podvodný inzerát?


Já jo. A hned jsem ho i s odpovědí nahlásila. A taky zmizel.

kometa
kometa 23.07.2023, 15:28:12 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Nevidím tlačítko


Zatím není. Prostě na diskuzi požádám admini o smazání. Nejen já. A prapodivné příspěvky zmizí.

kometa
kometa 23.07.2023, 15:01:13 xxx.xxx.147.163
Rosa-nosa:

Dobrý den, máme 17-letého valacha a je strašně hyperaktivní ikdyž pohybu má hodně. Včera mě při vyjížďce cestou domů začal brutálně vyhazovat. Co se v takovém případě dá dělat? Mám použít mírně bičík na zadek? Nikdy jsem na to nebyla a vlastně ani nikdy node mě nedostal ale upozornit že něco dělá špatně by se asi mělo. Nejhorší je že býval docela v klidu šlo to s ním ale poslední dobou začal takto jančit. Jediné co mě napadá, že by za to mohl ječmen který dostává teď na přilepšenou. Nějaké zkušenosti?


Jak dlouho ho máte? Nemá zdravotní problém? Vaše zkušenosti? Co říká trenér?

Ne, s ječmenem to nejspíš nesouvisí. Proč jste mu ho začali dávat?

kometa
kometa 23.07.2023, 14:46:07 xxx.xxx.147.163
Bártovi:

Děti zkušenosti nemají s ježděním žádné, teď bysme je k tomu chtěli začít véct. Mají 10 a 11 let.


Děti zkušenosti nemají. A vy ano? Asi taky ne, jinak byste se tady neptali.

Viz výše. Najděte si kvalitní jezdecký oddíl. Když napíšete, odkud jste, tak vám tady třeba poradíme.

Ale kupovat kvůli tomu poníka… Kde ho chcete mít? Kdo bude děti trénovat? A co když je to nebude bavit? 

kometa
kometa 23.07.2023, 14:39:20 xxx.xxx.147.163
DianaDSJ:

Mladý koně si udidlo neberou automaticky. Když si budete učit koně na udidlo, musí už být ve stavu, že si nechá sahnout všude na hlavě, včetně uší, palcem zajet do koutku huby, na lehký tlak okamžitě sníží hlavu do vaší úrovně. 

Já dávám udidlo ze začátku do huby tak, že mám uzdečku v pravé ruce a přidržím si hlavu za nosní kost, udidlo mám položené na dlani levé ruky a zlehka ho koni nasadím. Někteří koně ho při učení berou lépe s pamlskem, někteří zase pamlsek moc nechtějí (mají toho pak v hubě moc na přemýšlení), a některým koním zase pomůže když jim dáte palec do koutku huby a upozorníte je tak že mají hubu pootevřít. Pokud se vám nestane nějaká nehoda, kůň si začne tak do 10 dne brát udidlo sám. 

U mladého koně pozor i na způsob vyndavání, někdy jim ze začátku nedojde, že musí udidlo pustit a jak člověk stáhne udzdečku dolů, kůň neví že má otervřít hubu a bouchne se o zuby udidlem, a  pak řeší i nasazování.


Tak tak. Vždycky čekám, až kůň “vyplivne” udidlo sám. Však není kam spěchat.

kometa
kometa 23.07.2023, 14:34:35 xxx.xxx.147.163
acher:

No prostě typická množka.Zkřížit všechno se vším,jen na barvy.Ono je lepší si koupit zakrslíka určitého barevného rázu na výstavě.Tam se zuby kontrolují.  A ještě je většinou levnější než z těchto množek.


Minimálně zdravější. A s lepší povahou.