Aktuálně: 3 979 inzerátů203 870 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 01.08.2023, 08:56:05 xxx.xxx.147.163
Jesie:

Není. Dělala se na to studie a růst není podmíněn vykastrováním,ale stravou,pohybem,podmínkami ustájení a genetickými vlivy


Dovolila bych si nesouhlasit. Brzkou kastrací se může růst do výšky prodloužit. Protože se oddálí uzavření růstových štěrbin. Ale, že je klíčová strava a vůbec ostatní podmínky (včetně genetiky) , souhlasím.

kometa
kometa 01.08.2023, 08:49:18 xxx.xxx.147.163
raven_kix:

Dobrý den, nerozumím otázce? Jaká propagace na internetu? Na co to je prosím reakce?

Chat potřebuje ještě trochu oprášit (mám pocit že nejdou přidávat fotky) a připravit mobilní verzi a můžeme se na něm někdy sejít 🙂. K usnutí mám takovou teorii, že v něm zůstal poslední člověk a toho už to pak samotného nebavilo 🙂. Ale pamatuju si časy, kdy to tam žilo tak, že jsem nestíhal ani číst a psát zároveň 🙂.


Příspěvků XY si nemusíte všímat. Už jsme to tady někde psali. Je to Jirka54 ještě z IF. A je zvláštní.

kometa
kometa 01.08.2023, 08:37:47 xxx.xxx.147.163
Louža:

Zajímalo by mě, jak mám přinutit kocoura pořádně jíst. Granule si dá, když na ně má vyloženě chuť, jinak si jich nevšimne. Konzervy nejí vůbec. Žádné. (možná mu vadí pach z toho "železa".) Jediné co jí je hovězí maso, drůbeží srdíčka, drůbeží játra, koňské maso, tuňáka občas a kočičí kapsičky. A právě na nich je napsáno, že dospělá kočka sní 4 kapsičky denně. 

A náš kocour, když se nám občas stane a nemáme pro něj syrové maso, jen granule a kapsičky, tak sní minimum granulí a někdy jen jednu, někdy dvě kapsičky. Vůbec nám nepřibral a to je SIBIŘÁČEK. Jsme z toho celkem nešťastní. 

Poradí mi někdo, zda to jde nějak "dohnat" (ta váha)- 2 roky/3,70 kg? Pozn. myslíme si, že mu dáváme dost velký výběr všeho (masa, vaječ. žloutek, zakys. smetana apod.) Děkuji.


Já tomu nerozumím. Tak krmím to, co kocour žere, ne? Maso, srdíčka, játra, vejce (celá nebo jenom žloutek - proč?)… mi přijde dostatečné. Že nechce granule a konzervy - má rozum.

Já mám syrové maso do zásoby v mrazáku pořád.

kometa
kometa 01.08.2023, 08:08:25 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Mám sľúbeného vtáčika. Jedná sa o korelu chocholatú. Háčik je v tom že ju chcem chovať na balkóne. Chovateľ od ktorého ju v septembri budem brať tvrdí že korela môže byť na balkóne celý rok.V oblasti kde žijem klesajú teploty v zime aj pod - 25 stupňov. Je ten chovateľ normálny ?


Viz Santi. Korela je jako všichni papoušci společenský tvor a pokud bude na balkóně celé dny sám, tak bude křičet. Docela dost a docela nahlas. Sousedi budou určitě nadšení.

kometa
kometa 25.07.2023, 07:45:44 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Letos 6-ti letého znamená, že mu je letos 6 let. No spíš by potřeboval nabrat svalovou hmotu, nějaké preparáty jsem myslela, že na to jsou.


Viz můj první příspěvek. Zuby, odčervení, zdraví, korektní ježdění.

“Bobule” jako u lidských sportovců nejsou.

Nenasvalený (nebo špatně nasvalený) kůň potřebuje řešit příčinu. 

A stále čekám na foto.

kometa
kometa 25.07.2023, 07:41:21 xxx.xxx.147.163
Legga:

Ahoj, prosím nemá někdo fígl? Lze zabránit slepicím v rozhrabávání zeleniny? K dispozici mají celou zahradu ale přesto je hlína přitahuje. Pletivo kupovat nezvládnu z finančních důvodů. Díky, Legga


Viz megi. Nelze. Proto patří slepice do řádu hrabavých. Mají to v genech.

kometa
kometa 24.07.2023, 13:54:51 xxx.xxx.147.163
Thielli:

Myslím, že žádné. Oba jsou býci. 🙄


Býk je za B). A) je kráva, či spíše jalovice.

kometa
kometa 24.07.2023, 13:49:08 xxx.xxx.147.163

Jsem zapomněla na tohle vlákno. Prodám štěňata stafordšírského bulteriéra, cena 6 000, včera 16 42. Neumím dát odkaz.

Včera 17 21 - aljašský malamut, možnost dovozu. Už to mi varovně cinká.

kometa
kometa 24.07.2023, 13:46:35 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat, zda dorostou u papouška zastřihnute letky, předchozí majitel jim to zastřihl z důvodů ochočení 🤮


Pokud vím, tak ptáci pravidelně přepeřují. Tedy i papoušci.

kometa
kometa 24.07.2023, 13:43:51 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Prosím o radu. Jezdím letos 6ti letého valacha. Koník není hubený, ale určitě by potřeboval něco nabrat. Teď přes léto je spíše na zeleným, jinak samozřejmě dostává seno. Jediný čím se krmí je oves. Co by jste doporučili nebo co se vám osvědčilo k tomu aby koník přibral??


Foto koně? Zuby? Odčervení? Vaše jezdecké zkušenosti? Potřebuje nabrat nebo nasvalit? Zdravý kůň by měl být v tomhle ročním období v dobré kondici bez problémů. Vlastně i v zimě.

Krmení je důležité, ale korektní ježdění ještě víc.

kometa
kometa 24.07.2023, 13:40:57 xxx.xxx.147.163
biaca:

Kometo, 

já podvodné inzeráty identifikuji podle obrázku - není možné, aby se pes za dva týdny např. z České Lípy přestěhoval do Brna. Vždycky když si myslím, že je podvodný inzerát dám filtr, a prohlédnu si fotky jestli náhodou nejsou stejné (většinou jsou pouze proházené) nebo posledně ty bengály (aby někdo tvrdil, že je to sněhový bengál - tak takového neznám)


A když je tam psáno z celé ČR? To mi moc nepomůže. Pravda, že filtr používat neumím.

kometa
kometa 24.07.2023, 13:37:54 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Při vší úctě k mému trenérovi, není vševědoucí a je to spíše teoretik tak jsem myslela jestli má někdo praktickou radu.


Praktická rada je ten trenér. Dobrý. Který má sám něco vyskákáno. Nebo aspoň jeho svěřenci. Kteří jsou vidět na závodech. Byť třeba hobby úrovně.

Promiňte, ale tohle je dotaz typu - při lyžování pořád padám, co mi poradíte?

kometa
kometa 24.07.2023, 13:30:41 xxx.xxx.147.163
kometa:

Takových inzerátů je… A když se začnu pídit po PP, proč je teda štěňata, případně rodiče nemají, tak se dozvím, že mám “chovatele” bez PP nechat být a hledat jinde.


Žádám admini o smazání inzerátu - prodám stafordšírského bulteriéra, cena 6 000, včera 16 42. Odepsala jsem a přišel mi klasický dotazník z překladače.

kometa
kometa 24.07.2023, 12:26:53 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Taky jsem si takto brala kocourka. Změní? Nezmění se nic do doby, dokud se bude blbost dědit. Myslivec, o rok mladší než já, v té době mu bylo cca 35let. Jeho děti: vy si určitě kocourka vezmete, na baráku ho klidně můžete mít, i když není dostavěno..taťka ho jinak předhodí psům. Ano, takto tady ta sorta lidí vychovává své děti, takže další generace…ani to nechci vyslovit, vaří se ve mě krev totiž. Kocourka jsem si pochopitelně vzala a rozhodně neřešila, že je mu jen měsíc. Já vím, jiní napíšou, že dokud to blbci útlocitní budou brát, budou tihle ty kočky množit. Jenže tu nešlo o peníze, kotě bylo zadarmo a kdyby si děcka nechtěl pohrát s koťátkama, už dávno by nebyly. A hezké by to taky nebylo. 


Třeba se poučí aspoň anonymní zadavatelka.

kometa
kometa 24.07.2023, 12:22:37 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Můj koník má problém s odskoky. Skáče stylem, že odskakuje moc blízko před překážkou, takže jí pak někdy sráží předníma nohama. Řeším to odskokovkou před skokem, to pomáhá. Ale do budoucna si říkám, že na parkurech přece odskokovky nebudou.. Skáčeme řady ve volnosti, in outy pod sedlem, vše ok, ale když má najet na samotnou překážku, tak jrn cca z 50 % odskočí se správnou vzdáleností.

Má smysl tento problém řešit jen pomocí odskokovek?


Hlavně to má smysl řešit pomocí trenéra. Protože pokud se takto a tady ptáte, nemáte dost zkušeností.

kometa
kometa 24.07.2023, 12:20:33 xxx.xxx.147.163
bambule:

A jedna hádanka na potrápení mozkovny…

Obrázek

Správná odpověď je za A).

kometa
kometa 24.07.2023, 12:15:27 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Jestli je to vesnická micka, tam se běžně berou měsíční koťata. Ne, že by to bylo dobře a správně, ale děje se to, netřeba z toho dělat kovbojku. Jak už psaly výše holky, koťátko by mělo být prohlédnuté, naočkované, odčervené….tudíž návštěva veteriny. 


Nedělám z toho kovbojku. Ale když nebudou lidi vědět, že je špatně, těžko se situace změní.

kometa
kometa 24.07.2023, 10:36:27 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, nedávno jsem si pořídila koťátko obyčejné kočky. Mám u ní podezření na blechy, ale ještě na ní nic neskáče a má v kožíšku jen takové černé jakoby kuličky. Prosím o radu jestli se jedná o blechy a mám koťátko odblešit nebo je to jen nějak bordel, který posbírala tam kde byla něž jsem se jí ujala. A jaký přípravek je na odblešování koťátek nejlepší. ( kočička má 1 měsíc). moc děkuji předem za radu


A opravdu je to měsíční kotě? Které mělo být ještě u mámy? To vám ho někdo daroval?

Veterinář. V tomhle věku budete řešit i jiné problémy, než blechy. Které možná ani nemá.