Aktuálně: 3 981 inzerátů203 871 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 02.08.2023, 14:33:01 xxx.xxx.147.163
franišek09:

Trichomoniáza přeléčit metrozolem


A to jste poznal jak?

kometa
kometa 02.08.2023, 14:31:26 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Nejlíp máte zajet si na jih Evropy kde jsou místy velmi hojné. U nás na jižní Moravě na pozorování ještě málo. I když poslední roky zase hnízdí více.


U nás i na Třeboňsku.

kometa
kometa 02.08.2023, 14:29:52 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Promiňte za laický dotaz ale dá se poznat pohlaví vykastrovaného kocourka? Nevypadá po zákroku stejně jako kočka? Děkuji, napadlo nás to abysme nebyli při koupi podvedeni.


Ne. Kočka má vulvu. Ta vykastrovanému kocourovi nenaroste. Pořád bude mít jenom penis.

Pokud se nevyznáte, vemte si ke koupi znalejšího. To není ostuda.

kometa
kometa 02.08.2023, 14:25:13 xxx.xxx.147.163
Saga:

Jakožto neznalá a nepohybující se absolutně v chovu Fríse, co je prosím na nich tak špatně? Už jsem to totiž zaslechla z více stran, že Fríse nebrat, ale vlastně mi nikdy nikdo nevysvětlil pořádně proč? Čistě ze zájmu o věc, kupovat opravdu nehodlám. Děkuji všem, co ví!🙂


Viz výše.

Pod sedlo nepohodlné (byť to hezky vypadá) a zdravotní problémy.

kometa
kometa 02.08.2023, 14:18:51 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Chci si koupit koně asi 160 v kohoutku. Jak rozměry stáje. Tato stáj bude navazovat na pastvinu, bude ji mít stále otevřenou(skoro pořád). Chtěla bych to udělat 3 krát 3 m a vysoký 2,5m. Stačí to?


Nedá mi to - ten kůň tam bude sám?

kometa
kometa 02.08.2023, 14:12:26 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, mám dotaz jak dlouho mi bude trvat naučit se jezdit na koni tak abych s ním mohla sama do terénu. Předpokládám že koník bude hodný a dobrý učitel. Budu trénovat každý den pod dohledem dobré jezdknině s licencí. Kůň bude vlastní tudíž s ním budu každý den a předpokládám že sním budu mít dobrý a přátelský vztah. V této době jsem skoro úplný začátečník. To znamená, že jsem na koni párkrát jela i sama, ale to je vše.Prosím nepište ti co si myslí, že si začátečníci nemají kupovat koně. Starat se o něho mi pomůže jak kamarádka tak táta který měl svého koně. Takže jen rozumní koňáci.


Jezdkyně.

Rozumný koňák píše - vlastního koně jsem si pořídila po 20 letech ježdění na mnoha a různých koních. A i tak jsem byla občas zaskočená.

Ten vlastní kůň nebude sám doma u baráku, že ne? Předpokládat, že kůň bude hodný a dobrý učitel - tak takový dneska začíná na 150 000 Kč.

Kolik je vám let? Co škola? Střední, vysoká.

Netvrdím, že to nejde. V okolí mám příklad - první kůň v 15 letech, absolventka učiliště v Kladrubech. Nyní vlastní stáj, cvičitelka, trenérka, momentálně absolvuje kurz stavitele parkuru.

Ale jedna jediná z mála. Holky se postupně povdávaly, otěhotněly a vlastní kůň ustoupil do pozadí.

kometa
kometa 02.08.2023, 14:00:27 xxx.xxx.147.163
Naali:

Tváří se odhodlaně, ale dává pozor aby se nenamočila víc než je společenský přípustné 🙂


Samozřejmě, to by dáma nikdy nepřipustila.🙂

kometa
kometa 02.08.2023, 13:47:41 xxx.xxx.147.163
kocoura219:

Já teda docela zírám jak si tu všichni přizvukujete, jak ta mladá generace za nic nestojí. Dřív bývalo líp, všechno bylo lepší, lidi byli chytřejší, všichni sportovně založení a štíhlí, i tráva byla zelenější, že 🙂 Dle mého se to tedy nedá paušalizovat. Není všechno růžové, ale že bych šmahem takhle všechny odsoudila, to bych si teda netroufla. Mi připadá, že je takovým koloritem, že kde kdo, když dosáhne určitého věku, tak se začne pohoršovat, jak jde všechno do háje a “tohle za nás nebylo”. Vy tady nikdo nemáte děti a vnoučata? O těch taky takto smýšlíte nebo to jsou světlé vyjímky? Nevěřím tomu, že dřív byli lidi o tolik lepší a pracovitější atd. Vždy se zcela jistě našli jedinci, kteří se ulévali, jak mohli a vymlouvali na všechno možný. O tom jak to fungovalo ve spoustě zaměstnání za minulého režimu se nebudu ani zmiňovat (přiznám, že to znám z vyprávění, ne z osobní zkušenosti, ale nemám důvod nevěřit).  Jinak ale souhlasím s tím, že slušné vychování, pokora, tolerance, apod… toto se opravdu vytrácí, ale vidím to napříč všemi generacemi. Bohužel. 


Nemám děti a tudíž ani vnoučata. Ale vidím, jak se děti za 26 let mé pedagogické praxe změnily. Méně přemýšlejí, méně chápou. A to říkají i kolegové, kteří našimi rukami prošli a teď sami učí. . A to máme pořád ten lepší průměr.

kometa
kometa 01.08.2023, 19:42:19 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

tyhle olověný kosti nejím

kachnu jedině domácí. víte, takovou tu, co má víc než jednu malou porci masa.


Jo jo, jednou jsem dostala čírku - takový větší vrabec.

kometa
kometa 01.08.2023, 19:20:22 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

čipovat se dá všechno, ale u slepice je pak riziko, že si jednou vylámete zuby.


Bažant nebo kachna je horší, nebo ne?

kometa
kometa 01.08.2023, 15:17:27 xxx.xxx.147.163
Naali:

No hele, jak se slečna včera osmělila 🙃

Obrázek Obrázek

Ale pořád se u toho tváří jako dáma…Nezadá si.

kometa
kometa 01.08.2023, 15:08:51 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Reni pár dní? Mě připadá, že jste tu nebyla celou věčnost😏 Už jsem chtěla psát, co s váma je, ale pak jsem se zarazila, že mi je ho.no po tom, že sem přece lidi chodí dobrovolně😉


Pár dní, přesněji řečeno týden. To není tak dlouho, ne?

kometa
kometa 01.08.2023, 15:03:46 xxx.xxx.147.163
Aluška:

Mám syna s ADHD, má DiS a BCa a v Praze se jako kameraman uchytil dost dobře 


Kolegyně má taky takového syna. Ale nebrala to jako omluvu (výmluvu) a kluk je už dávno dospělý a v životě fungující. Jenže dneska má "papír" kde kdo. A stačí mít ve třídě jednoho, který hopsá ze židle na stůl, ze stolu na skříň a zase zpátky a učební proces je v háji. Rodiče až po dvou letech naznali, že takhle to fakt nejde a ze školy ho vzali.

kometa
kometa 01.08.2023, 13:43:46 xxx.xxx.147.163
Edůza:

Oni jedou heslem “to se nějak poddá” a něco zhroutí určitě. Protože tahle kasta lidí jede v tom, že se o to má NĚKDO postarat, to dá rozum. Jen je problém v tom, že nikdo z nich není ten NĚKDO. Oni jen ví jak se to dělá blbě a jak je furt někdo uzurpuje a omezuje jejich osobní svobodu. 

Manžel se teď bavil se známou. Dělají u zvířat a porovnávali si historiky s novými zaměstnanci. No, ona vyhrála mají už několikátou mladou slečnu, která je v šoku z náročnosti práce. Jako ohýbat se a rvát terarijním zvířatům pampelišky? To jí ničí záda. Sbírat hovňousy?! To je nehygienické a nechutné. Nakonec šla na neschopenku, protože se zhroutila z nesplnitelých požadavků na její pozici ošetřovatelky. Nehledě na to, že vedoucí trvala na tom, že do té prace se dostaví nejpozději na 7:30! A tak bych mohla pokračovat dál a dál. 


A u nás se některé děti hroutí z toho, že musí chodit do školy. A my po nich ještě chceme, aby se dokonce učily!😲

Historka dobrá. Nevím, jestli víc k smíchu nebo k pláči.

kometa
kometa 01.08.2023, 12:57:42 xxx.xxx.147.163
JanaJanaJanaJana:

Tohle je troll, to jinak není možný 😀


Bohužel nemusí.

kometa
kometa 01.08.2023, 12:53:21 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Je krásnej a opravdu si myslím, že ne nějak lehce zaměnitelnej. S kání těžko.


Těch tady lítá dost. + pochop a občas mořský orel. A samozřejmě poštolka. Tak si myslím, že mám něco nakoukáno.

kometa
kometa 01.08.2023, 12:49:45 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Tak to je masakr. Už to začíná být jak v Japonsku, kde přesně kopírujou ten  myší pokus. Jen jsem si pořád říkala, že u nás je svět ještě relativně v pořádku. Tak evidentně už taky ne. Umřou hlady asi.


Neumřou. My jim přece musíme vycházet vstříc a mít pro ně pochopení. Jinak by to byla diskriminace.😠 Svět se v pr… obrací. Občas mi myšlenka důchodu přijde velmi lákavá. Že už nebudu muset řešit takové děti. Ani jejich rodiče.

kometa
kometa 01.08.2023, 12:44:57 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Já si myslím, že tohle si člověk nesplete:

https://vsestudy.cz/2007/05/lunak-cerveny-kriticky-ohrozeny-dravec-lovi-v-okoli-vsestud/

a přesně tenhle pták , ověřila jslem si to i zvukově, tady prostě hnízdí.

Edit - jestliže se vyskytuje v uváděných Všestudech, tak u nás to má výrazně lepší. A víděla jsem ho i u toho Žatce, myšleno opravdu u města.


Právě. Ta vidlička mi prostě utkvěla v paměti. To ostatní si už nevybavím.