Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 04.08.2023, 08:29:09 xxx.xxx.147.163
Jana:

Představovala jsem si že pojedeme na vyjížďku s doprovodem z té stáje, ne sami. S tím testem na jízdárně nevim, záleží jaké mají naroky…


Ty stáje neznám. Reagovala jsem obecně. Pustit cizí lidi bez vodiče ven, byť po vyzkoušení na jízdárně, mi nepřijde jako dobrý nápad. Já bych to takhle nechtěla. Protože minimálně neznám okolí.

Svého času jsem absolvovala týdenní pobyty v několika turistických jízdárnách, v Česku, na Moravě i v Polsku. Bez průvodce to nebylo nikde.

kometa
kometa 04.08.2023, 08:18:52 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Prý je to vlastně téměř čistokrevný kur bankivský.


Bankivský bonzaj Proč ne?

kometa
kometa 04.08.2023, 08:15:02 xxx.xxx.147.163
Doron:

Možná špatný zkušenosti..

Jako já …

Bulíci jsou často  dost specifický a jejich páníkové taky..

Málokdo ho má zvládnutýho.

Uznávám, že neznám statisticky významnej vzorek, ale ty, co znám, no…, není to dobrý….


Možná ano. Ale i tak není důvod psát vulgárně. Můj názor.

kometa
kometa 04.08.2023, 08:06:48 xxx.xxx.147.163
Lily:

Hárání je problém a ještě k tomu se fena doporučuje kastrovat ve věku tří a více let. Psa lze kastrovat, ale je pak riziko, jak ho ta fena v dospělosti bude brát. Plus jaký bude kastrovaný pes k feně. 

Celkově bych se být vámi zamyslela nad pořízením bulíka. Samce bych k druhému samci nebrala. Tam je fakt riziko šarvátek a je vyšší riziko, že byste musel celoživotně oddělovat. 

Zajeďte si prvně na výstavu a seznamte se. To plemeno má hodně specifickou povahu, která nesedí každému. Jako štěně až do osmi měsíců je to malá piraně, horší jak labradoří štěňátko a to o celkem dost. Povahově jsou oproti labradorům hooodně jiní. Výchova a výcvik je hodně náročná oproti jiným plemenům.

Bulíci se hodně často vrací chovatelům, takže to hodně dobře promyslete a jeďte se seznámit s plemenem na výstavu, ať taky nemusíte případně štěně vracet, nebo hledat nový domov ročnímu zvířeti. Hledat nový domov dospělému bulíkovi s povahovými problémy je oříšek.  


Já teda nevím, ale proč automaticky kastrovat? Fenu či psa?

Ano, vím, kontroverzní téma. Které v podstatě nemá ideální řešení.

Kolegyně veterinářka svého bulíka vykastrovala, protože ho nezvládala. Nelíbilo se mi to. Ale neušla jsem 100 mil v jejich botách.

kometa
kometa 04.08.2023, 07:57:27 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Možná je to předsudek ale mám v sobě zakódováno že směs je špatně, vybavují se mi hormony ve výkrmu brojlerů. Prostě když se řekne domácí vejce vybaví se mi statkové krmivo. Jinak si můžu koupit vejce v supermarketu.


Hormony ve výkrmu?? Urban legend. a) je to zakázané, b) bylo by to drahé. Extrémního růstu se dosáhlo cíleným šlechtěním. Stejně jako třeba u prasat. Ale takoví jedinci holt potřebují pořádně nakrmit.

Už jsem jednou psala - když si koupíte ferrari, tak do něj nemůžete nalít nekvalitní benzín. Nebo teda můžete, ale moc vám to nepojede.

kometa
kometa 04.08.2023, 07:51:18 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den,

chci si pořídit koně, nevím pro jaké se rozhodnout pohlaví. Radši bych kobylku ale všechny koňařky mi radí že jsou dost náladovy hlavně když říjí, za každým koněm dolízají.

U valachů mám zase obavu, že může být špatně vykastrovaný a zůstanou v něm pudy hřebce a před klisnou ho nezvládnu. Kde je teda pravda u obou pohlaví?


Viz Buggyra. Za svůj život jsem odjezdila desítky koní všech tří pohlaví. A nejdůležitější je výchova.

Obecně je pro začátečníka asi jednodušší valach. Ale viz vedlejší vlákno - bez aspoň občasné korekce někoho zkušenějšího je to ve finále jedno. Protože špatný jezdec “rozbije” i toho nejhodnějšího koně.

Podle vašeho dotazu soudím, že moc vlastních zkušeností nemáte.

kometa
kometa 04.08.2023, 07:46:48 xxx.xxx.147.163
Pajoš:

Ahoj, chci se optat. Budeme pořizovat k domu na zahradu zhruba 7 slepic. Poradíte mi jaké slepice nebo vejce s bílou skořápkou? Mohou být i zdrobnělé, děkuji, Pajoš.


Kolega chovař mi poradil, že se mám dívat na barvu ušnic. Pokud je bílá, pak jsou bílá i vejce.

kometa
kometa 04.08.2023, 07:41:35 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Aha, já to brala jako že ta věta s bombama zazněla per huba, tak to jo.


To by se nedalo poznat. Běželo to v těch podtitulcích, co mají na ČT 24. Takže mě to praštilo do oka.

kometa
kometa 03.08.2023, 19:46:32 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

No, to byla první diagnoza, co jsem dostala, někdy v 16letech. Ale nebude to asi. Teď si nemůžu vzpomenout, proč jsem ho vyloučila….Aha tak už jsem si to našla: střídání zácpy a průjmu. Nikdy v životě jsem neměla zácpu. Ani by to nešlo, protože jdu na velkou minimálně 2x denně.  Jíst hodně ovoce a zeleniny, vlákniny. Tak to mi vyloženě vadí, to už jsem vysledovala. 


Viz hmn. Málokdo má všechny kompletní příznaky. Já bych dráždivý tračník nevylučovala.

kometa
kometa 03.08.2023, 19:29:44 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Netuším, ale nemyslím si. A to chcete mít kocoura chovného? Protože v opačném případě, je to naprosto jedno, když by ste ho stejně kastrovala…


Já o tom taky nikdy nečetla ani neslyšela. Co je prokázané, je bílá barva a hluchota.

kometa
kometa 03.08.2023, 16:54:22 xxx.xxx.147.163
balu:

Hostka je strašný tvar.


Kamarádku češtinářku poslední dobou vytáčí fráze - levnější ceny. A mě zase minulý týden na ČT 24 - bomby dopadly na Ukrajinské území.

Kdo jiný  už má ovládat český jazyk?

kometa
kometa 03.08.2023, 16:48:10 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

dobrý den, jak často měníte v akváriu komplet vodu při čištění? Děláte to tak, že třeba třetinu vody uberete a přidáte čistou? Jak často? Děkuji.


Jednou za 3 týdny cca třetinu. Komplet nikdy.

kometa
kometa 03.08.2023, 14:13:33 xxx.xxx.147.163
jbb:

Začátečníci si opravdu nemají kupovat koně. Leda dřevěného, houpacího.

Pokud je vaše kamarádka i váš otec skutečně rozumný koňák, tak už vám sami výše uvedené řekli. Pokud vám toto neřekli, bohužel se nejedná o rozumné koňáky.

Popravdě řečeno vůbec té motivaci honem honem vlastní kůň nerozumím. Když budete začínat s vodním lyžováním, taky si jako první koupíte tažný člun?

A na Vaši otázku… Na základ bezpecneho ježdění možná stačí 100 hodin, ale na vlastnictví koně je i 1000 málo. Prvního koně jsme koupili po šesti letech ježdění a bylo to dost náročné pro nás i pro něj. 


To mě taky napadlo. Pokud jsou kamarádka i otec co k čemu (a jestli vůbec existují), tak by tuhle myšlenku rychle rozmluvili.

kometa
kometa 03.08.2023, 12:33:21 xxx.xxx.147.163
list:

Tak naleštěná koule, křišťálová, to jistí 😉


To bude ono. Ještě jsem si ji nepořídila.

kometa
kometa 03.08.2023, 12:29:13 xxx.xxx.147.163
Zakari:

Ahoj, mohli byste mi napsat jaký je váš denní režim u koně. Kdy krmíte, kdy ho čistíte, kdy místujete. Nemyslím přesný čas, ale spíš jak to navazuje. Jestli dřív místujete a pak krmíte nebo naopak nebo současně( kůň žere a vy místujete). Děkuji, Zakari


U nás. Ráno se přikoplo seno nachystané od večera (kdyby přes noc sežrali), pak jádro. Potom do výběhu. pak moje snídaně a kydání. Čistilo se před ježděním.

Přes léto obráceně - koně ve výběhu přes noc, takže se začalo kydáním boxů. Pak se přivedli, dostali kyblíček a čekali na ježdění.

kometa
kometa 03.08.2023, 12:19:52 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Děkuji, no asi jo. My si právě říkáme když tam bude mít říznutí a zažito nebo jak se ta kastrace dělá, jestli tam nebude po zákroku to vypadat podobně jako vulva.


Ne, nebude. I u kastrovaného kocoura je ten původní “pytlík” vidět. A pod ním dírka pro penis. Vulva je blíž řitnímu otvoru. Obrázků je plný internet.

kometa
kometa 03.08.2023, 12:15:24 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

prosím vás čím mám krmit domácí nosnice když nechci používat krmné směsi ale jen statková krmiva. Mám jim přisypávat nějaké vitamíny nebo čím krmíte? děkuji.


Viz předchozí vlákna - mám slepice a žerou mi vejce. Co mám dělat?

Existují i bio směsi (vím od přispěvatele list).

Jiné řešení není. Ve statkových krmivech budou chybět živočišné bílkoviny. A ty ničím nenahradíte.

kometa
kometa 03.08.2023, 12:06:04 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

kometa: odpovídám na poznámku z diskuse “on je hodnej, on vám nic neudělá” (nebo tak nějak). Ať se to tam ještě víc neplevelí. Takže k tlapičkám od kocoura, srnci a kuně:

U nás srnky vědí, že jsou jen krapítek od pozvánky na karbanátek. 

Zato prasata jsou odrzlá, a jsem vskutku vděčná, že mám brambořiště celkem zabezpečené, neb bych se nerada dočkala chvíle, kdy mi tam zaúřadují (ještě navíc k úřadující srně a úřadujícímu hryzci). Příští rok pěkně navýším plot kolem políčka na 2,5 metru (zatím je metr a půl) a srny se zbavím. Ale co s  hryzcem… leda brát s sebou odpoledne Kocoura na sběr klíšťat a hryzců 🙂 Políčko bude obšancované, takže když přes něj přehodím ještě síť proti ptactvu, mohlo by to Kocourovi přijít dostatečně interiérové, aby nezmehnul, a pěkně hlídal.

Prozatím hryzcovi asi do chodbičky pustím voděnku, zase na druhou stranu je fajn, že ta chodba vede od vodárny až na políčko, protože se mi to pěkně zaleje 🙂 Brambory by potřebovaly poskočit…


Tlapičky od kocoura nevadí. Srnec o guláši očividně neslyšel. Ad ohryzané kabely automechanik doporučil spešl spray.

kometa
kometa 03.08.2023, 11:52:54 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

A to já zase doktorům věřím, ale po zkušenostech z okolí nevěřím, že udělají důkladnou diagnostiku. Jakože když už něco najdou, tak léčí, a člověk se domůže i účinných terapií, když hodně hejká, tomu věřím. Ale já se naučila hodně hejkat už při požadavcích na vyšetření, a nějakým doktorským “to má ve vašem věku každý, s tím už nic neuděláte” se nenechám opít, a vyžaduji důkladnou diagnostiku dle vlastního přesvědčení. A když mi řeknou, že to pojišťovna nehradí, si to zaplatím klidně sama, a když řeknou, že nejbližší volný termín je v Salzburgu, tak si tam klidně dojedu.


A proto mám ty kamarádky veterinářky.🙂 

kometa
kometa 03.08.2023, 11:50:31 xxx.xxx.147.163
Bobca:

ahá..tenší..Já tam šla zkrz problémy s vyprazdňováním..a na ty srůsty vlastně přišli až při té hi(y)sterektomii,tak jsem byla o 2 hodiny dýl pod narkózou,aby mi je šetrně rozdělali…a od té doby mám klid…🙂


Hystera = děloha. S tvrdým.🙂