Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 04.08.2023, 18:54:20 xxx.xxx.147.163
Naali:

Nooo, my bydlíme trošku dál. Za sedmero horami, sedmero řekami, tisíci jezery a  jedním polárním kruhem, ve finském Laponsku. U vás zase rostou jiné dobrůtky, například třešně, meruňky, švestky, hrozny… 🙃


Tak to je ono! A jak moc se u vás obecně houby sbírají? Mám na mysli, že v severských zemích to není zvykem tak jako u nás. Aspoň před 20 lety tomu tak ve Švédsku bylo.

kometa
kometa 04.08.2023, 17:31:15 xxx.xxx.147.163
kometa:

Narodit se s obojím pohlavím nejde. Přesněji řečeno - jsou případy, kdy je jedinec XY, má varlata, ale vývodné pohlavní cesty na testosteron nereagují. Ženskými hormony se dá vývoj doupravit (protože samičí cestou to jde samospádem) - takže dotyčná bude mít všechno, co má žena mít, jenom nebude plodná.

Bodlinka měla na mysli jedince, kteří se nechali přeoperovat v dospělosti, když už je pohlaví vyvinuto. A tam to prostě nebude nikdy dokonalé.

Znám oba případy - muž přeoperovaný na ženu, někdy po čtyřicítce. Prostě je to na něm (ní) vidět - vysoká, ruce jak lopaty, rysy v obličeji, byť nalíčená… Ano, hlas upravili, ale ten zbytek prostě ne. Ale je to hodný člověk a mně nevadí. Ona je spokojená. Jak to má v intimním životě, samozřejmě netuším. Jednou jsem se potkala s jejím přítelem, byl divný.

A dívka přeoperovaná na muže. Paradoxně si poté našel přítele. Opět netuším, jak jim to fungovalo (ale myslím, že je na tom bývalý muž s pseudovaginou lépe než bývalá žena s pseudopenisem). A co jsme slyšeli od bývalých spolužáků, tak operace po dvou letech začal litovat.


Doplnění.

Nevím, jak často se u lidí vyskytuje transsexualismus. Myslím vrozený, kdy má jedinec varlata i vaječníky. A jak by se řešil.  Viděla jsem jednou u kozla. A dvakrát freemartinismus u krávy - tam je jiná příčina, ale mechanismus stejný.

Výsledkem je babochlap.

kometa
kometa 04.08.2023, 16:59:03 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ne,ale podle stylu psaní si tipuji že se jedná o zadavatelu  dalšího tématu o koňácích. Úplně chápu její nadšení a radost, člověk byl na tom před lety stejně, bohužel, všechno chce svůj čas.


Může být. Blbý je, že naprostý začátečník těžko posoudí kvality trenéra. A ustájení. Ale to už není náš problém.

kometa
kometa 04.08.2023, 16:36:54 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zadavatelka vypadá, že je rozhodnutá. Viděla jsem párkrát ty konce, ale aspoň má mít trenéra. Snad bude kvalitní, pro dobro její i toho koně.


Já teda nevyčetla, že je zadavatelka rozhodnutá pro koupi vlastního koně.

kometa
kometa 04.08.2023, 16:32:55 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Aby si zadavatelka koně nekupovala sama, ale aby při výběru koně sebou měla zkušeného člověka, který je schopen koně posoudit po všech stranách. 


Člověk, který se ptá, jak má rozejít koně = nic neumí, si přece nebude kupovat vlastního koně, ne? 

Nejdřív je třeba se něco naučit, vyzkoušet pár (ideálně desítek) různých koní a až pak se rozhodnout, jaký typ mi vyhovuje.

kometa
kometa 04.08.2023, 16:25:30 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Bodlinko nevím, kolik jste takových viděla, já se přiznám, že žádnou, žádného, přesto je neuctivé takto mluvit o lidech, kteří se například narodili s obojím pohlavím a rodiče byli nuceni si vybrat…

Při dnešních možnostech si myslím, že už není takový problém ,,vymodelovat"cokoliv. Pokud to není nějaký matlal doktor. A hlavně…nikdo to tam dole jaksi nemáme úplně stejné, odchylky jsou tam poměrně velké, dále se mění u rodících, že áno. 


Narodit se s obojím pohlavím nejde. Přesněji řečeno - jsou případy, kdy je jedinec XY, má varlata, ale vývodné pohlavní cesty na testosteron nereagují. Ženskými hormony se dá vývoj doupravit (protože samičí cestou to jde samospádem) - takže dotyčná bude mít všechno, co má žena mít, jenom nebude plodná.

Bodlinka měla na mysli jedince, kteří se nechali přeoperovat v dospělosti, když už je pohlaví vyvinuto. A tam to prostě nebude nikdy dokonalé.

Znám oba případy - muž přeoperovaný na ženu, někdy po čtyřicítce. Prostě je to na něm (ní) vidět - vysoká, ruce jak lopaty, rysy v obličeji, byť nalíčená… Ano, hlas upravili, ale ten zbytek prostě ne. Ale je to hodný člověk a mně nevadí. Ona je spokojená. Jak to má v intimním životě, samozřejmě netuším. Jednou jsem se potkala s jejím přítelem, byl divný.

A dívka přeoperovaná na muže. Paradoxně si poté našel přítele. Opět netuším, jak jim to fungovalo (ale myslím, že je na tom bývalý muž s pseudovaginou lépe než bývalá žena s pseudopenisem). A co jsme slyšeli od bývalých spolužáků, tak operace po dvou letech začal litovat.

kometa
kometa 04.08.2023, 16:07:25 xxx.xxx.147.163
efe:

A kdo hříbě dohlásí s rizikem postihu za černou plemenitbu?


Celé je to divné… Soused si koupil a já se ptám. To je takové to klasické - mám kamaráda a ten má problém.

Tak jako tak to není jednoduchá situace - místo jednoho koně bude mít možná dva + teda ty papíry.

kometa
kometa 04.08.2023, 16:01:32 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Počkejte si na trenéra. Nemá cenu se něco nabiflovat a pak se zase přeučovat jinak. Asi budete jezdit Anglii, to je všechno stejné, ale teď si jen zbytečně matete hlavu. Pokud chcete svého koně, tak se soustřeďte hlavně na vhodný výběr a hlavně, ať ho Vám na míru provede třeba ta trenérka.


Začátečník a hned vlastní kůň nepovažuji za dobrý nápad.

Co myslíte formulací - ať vám ho na míru provede trenérka?

kometa
kometa 04.08.2023, 15:57:56 xxx.xxx.147.163
Naali:

Dnes jsme si daly krátkou deštivou procházku a nasbíraly houbičky k obědu. Musím sebrat každý, i když je jasné, že je sežraný, protože ona má děsnou radost, že našla to co hledám já, a když ho neseberu tak dělá psí oči 😊.

Obrázek

Kde bydlíte? To není fér! Já vyrazila dneska do lesa a našla jsem jedinou houbu a to ještě nejedlou.☹️

kometa
kometa 04.08.2023, 15:51:20 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den,

prosím o radu. Před 31 dny jsem nechala připustit králíky (Kastorex) vše proběhlo v pořádku i králice se chovala po celou dobu v pořádku i s krmením ale včera ráno najednou bylo v králíkárně plno krve ale žádný králíček. Nevím zda mohla králice vše sežrat nebo a to bych opravdu měla strach, aby nezůstlo v králici nějaké mrtvé mladě. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti jak dál postupovat?Králice má docela velkou nadváhu a přestáva žrát tak nevím zda je možné, že na to má vliv její váha?Děkuji za radu.


Viz ančovička. Mám-li pochybnosti, veterinář. Tlustá samice, která po porodu nežere… Doma nepoznáte, jestli v ní nezůstalo mládě. 

kometa
kometa 04.08.2023, 15:48:26 xxx.xxx.147.163
Jana:

A, tak to je opravdu nedorozumění, znám pojem “vodič” právě jen pro osobu co koně vede ze země, příp. ze sedla jiného koně. Že se to může použít i ve smyslu "ten co vede skupinu jezdců” je pro mě novinka. 

Doprovod na vyjížďce beru jako samozřejmost. Kdo by pustil své koně samotné s cizími lidmi? Kdyby ano dost by mě to varovalo, jestli je v té stáji vše vpořádku 🙂.


Tak jsme se dobraly k témuž.

kometa
kometa 04.08.2023, 15:46:58 xxx.xxx.147.163
megi-the-pes:

Bych řekla, že tam bude “ono”. 

Ono je též host. 

Myslím, že nakažlivé to není. Blbost také není nakažlivá.
Ale pravopis si mezi trotlíky, co kašlou na pravidla, zkazíte hned.

My máme blechy. Heč.

To je slovo, co? Heč. To už dnes nikdo neřekne. 


Já jo! Heč!

kometa
kometa 04.08.2023, 14:29:02 xxx.xxx.147.163
Porod:

Dobrý den, dá se nějak stanovit termín porodu klisny když netušíme termín oplodnění? Soused si koupil klisnu, má ji doma dva měsíce a začíná se jí nalévat vemínko, jak dopředu se nalévá? Ani minulí majitelé nejsou schopní říct termín.😠


Nedá. Jakž takž se dá odhadnout podle kapek mleziva na strucích, tzv. jantárky. Minulí majitelé netušili, že jim kobyla zabřezla? Hříbě lásky?

Navíc hříbě narozené ke konci léta nebo začátkem podzimu není značka ideál. Ale s tím už nic nenaděláte.

kometa
kometa 04.08.2023, 12:37:10 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Nechlubila bych se veřejně je to bráno jako nebezpečný odpad , rádi se toho zbaví, aby to nemuseli bezpečně za prachy likvidovat. dobře se s tím kšeftuje, lidi to i koupí.  


No, hodně lidí to veřejně má - ohrady pro koně, jízdárny, viděla jsem i kolem krav…

kometa
kometa 04.08.2023, 12:33:21 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, než začnu chodit na jízdárnu, chtěla bych znát pobídky aspoň teoreticky. Můžete mi prosím někdo srozumitelně popsat jak se kůň uvede do kroku, klusu, cvalu. Jak se otočí, couvá a zastaví? Přečetla jsem několik knih, ale popisijí to všude jinak. Dík.


Viz Buggyra.

Knihy jsou určitě fajn, ale základem je dobrý trenér a dobrý kůň, na kterém se tohle všechno naučíte.

kometa
kometa 04.08.2023, 09:53:44 xxx.xxx.147.163
Karolína:

Zdravím, potřebovala bych poradit. Jedna moje kočička žije společně s pejskem u rodičů a je zvyklá na levné krmivo z obchodů - whiskas, felix apod. Chtěla bych to změnit, ale je šíleně rozmazlená a mlsná. Nakoupila jsem granule N&D Ocean, těch se dotkla tak jednou a od té doby nic. Ani svoje vlastní granulky žrát nechce. To samé s kapsičkama, vždy k tomu přijde, lehce si zobne a jde pryč. Jedinou skoro celou kapsičku, kterou jsem do ní dostala místo Felixe byl Gourment Gold Savoury Cake kuře a i to je složením nic moc. Jediné po čem se může utlouct jsou různé polštářky a pamlsky, ale když ji to nasypu mezi granulky s vidinou toho, že by si mohla dát i ty, vyžere jen polštářky. Nemáte prosím nějaké rady, jak ji naučit jíst něco jiného a víc kvalitně? Nevím jestli by u ní pomohlo ji nechat a aby si vzala až bude mít hlad, přijde mi že je v tomhle hrozně tvrdlohlavá 😀 Děkuji


Jo, kočky jsou velmi umíněné. Možná vaše snaha přijde vniveč.

Maso jste zkoušela? 

kometa
kometa 04.08.2023, 09:51:21 xxx.xxx.147.163
MikroMarika:

Dobrý den, jsem teď dost nesvá, kozy máme přes léto na pastvině ve výběhu a teď jsem si všimla, že mají popraskany vemínka. Kuže na vemenu je hodně suchá a pro kozu asi i bolestivá. Existuje na to nějaký krém na potření? Setkal jste se s tím někdo? ☹️


Foto? Pár kozích vemen jsem už viděla, ale tohle si neumím představit. Asi i bolestivá - jsou to dojné kozy?

kometa
kometa 04.08.2023, 09:47:28 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vodič je myšleno asi ten co koně vede ze země.pruvodce na koni .co vede ekipu ke taky něco jiného…

.


Aha. Jasně, zmatení pojmů. Pro mě je vodič obojí - může vést koně ze země, ale i jako jezdec na koni (vede vyjížďku, čili taky vodič). Nějak jsem nepředpokládala, že si někdo vyjížďku, kór hromadnou, představuje s člověkem na zemi.

Ještě je vlastně varianta vodiče, který sedí na koni a na vodítku má koně druhého.

kometa
kometa 04.08.2023, 09:39:01 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, 

nejradeji bych si poridila psa,ale z casovych duvodu to neni mozne. Proto uvazuji o tom poridit si kocku, ktera by byla hodne spolecenska a socialne zalozena. I kdyz je mi jasne, ze kocka je neco uplne jineho nez pes,presto hledam plemeno, ktere bude tak nejak nejvic "psi".Je pravda,ze to jsou siamske/orientalni kocky? Doporucili byste mi nejake konkretni plemeno? dik


Ohledně plemen, co jsem tak postřehla - britka, mainka, ragdoll, sfynx… Ale pokud nemáte čas, byly by lepší kočky dvě. Jinak můžete mít doma neurotického jedince a budete se trápit oba dva.

Za předpokladu, že chcete kočku jenom do bytu.

kometa
kometa 04.08.2023, 08:33:07 xxx.xxx.147.163
balu:

Psy miluji a historii taky, ale nevím, proč bych měla psa tahat na prohlídku zámku, hradu… proč bych cíleně jela na výlet se psem s tím, že obrazíme nějakou takovou památku… Pro psa to přínos nemá a pro mě by taky nemělo, chci si prohlídku užít bez rušivých vlivů, aniž bych musela hlídat psa… A přijde mi to i takové neohleduplné vůči ostatním návštěvníkům…


Upřímně, mně by na prohlídce (a nejen tam, třeba ve vlaku) vadil méně vychovaný pes než nevychované nebo jenom plačící malé dítě. Ale to už je na zvážení majitele či rodiče.