Máme teď od víkendu na hlídání psa. Je to pes boloňák, s výraznou nadváhou, šestiletý. Je to babičky pes, tak je teď nemocná. Oficiálně by měl jíst kuře a dojíst se granulema, ale znáte to, halt babička, nedá si vymluvit, že mu nemá dávat, co jí sama. Pes netahá břicho po zemi, ale jak jsme napsala, minimálně dvě tři kila navrch úplně zbytečně má. Co je ale horší, tak to je to, že permanentně řídké exkrementy.
Trochu se mu snažím udělat teď pár dnů kůru, najet na to, co má náš pes, tj. pohyb, kvalitní granule + vařené kuře/kuře+rýže. A stolici má pořád stejnou, ten pes prostě neví, co je to pevný bobek.
Nějaké rady?
Rozhašené zažívání nespravíte za pár dní, no. Si myslím.
Tak existují kelímky, případně petky na přelití ( birell mám ráda )
Já mám na mysli nouzovku, kdy po 20 km pochodu, v horkém letním počasí, dorazí člověk do civilizace a je rád, že mají aspoň ty plechovky. Vychlazené. Jinak si dáváme točené.😉
Musíte si přečíst parametry. Mně na fotce taky nepřišel divný, až když jsem si přečetla rozměry, tak jsem zjistila, že to není klasický dobytčák, jak to dělá dojem z fotky, ale taková miniverze. A výška vnitřního prostoru metr devadesát jako nic moc pro koně.
Tak to jo, to je málo. Pro klasické ČT apod. I když jsem zažila, že k nám do stáje přivezli, pravda drobnějšího, ST v dodávce. Zírali jsme všichni.
Však jo, já už jsem to taky řešila, když jsme ještě vozili poníky “malé”. Teď už jsou “velcí”, tak je vykládka dvířky nenapadne 🙂 Já měla za tím účelem prostě natažené vodítko z jedné strany přívěsu na druhou v polovině výšky mezi podlahou a přední štrajcpánou.
Já se jen lekla, jestli to nedělá za jízdy. Páč jednou nám takhle nedojeli jedni účastníci na závody, že se jim poník vysunul na rychlostce plecemi z obslužných dvířek. Nakonec snad prý jen odřeniny a dokonce ještě tu sezonu už zase jezdil po akcích. Ale fujky fujky. (Neměli dvířka asi tak dobře zajištěné, jako vy, a co si budem, ani já je nemám kvalitně zajištěné, je tam jen jedna závlačka, kterou kůň snadno vylomí - ale já to mám i z bezp. důvodů, abych ji v případě potřeby mohla vylomit já…).
No, tak to bych fakt nechtěla zažít… Poníka vystupujícího parakotoulem za jízdy.
Artroza určitě není novinka, to je jasné, ale je to přesně jak píšete. Zlepšila se diagnostika, koně už nejsou všech, neposílají se běžně do salámu a dožívají se vyššího věku. Možná proto je to v mých očích civilizační choroba (třeba špatně), protože ze svého mládí si prostě nepamatuju kupu geriatrických koní, Bonharen a Alavis, ale spíš větu - to víš, je to už dědek, je mu 17 let, dáme mu rok a pak pojede k řezníkovi. Já začla artrozu řešit až když bylo koňovi 28 let.
To je ono. Dřív byl za koně seniora považován už ten 12letý. Dneska je v nejlepších letech.
Analogie u lidí. V 19. století (asi i ve 20.) byl padesátník označován jako velebný kmet. A žena ve stejném věku byla babička se šátkem na hlavě, houpající na kolenou vnoučata.
Dobrý den, jenom se chci zeptat, kdy je nejlepší termín pro kastraci mladého kocourka? V kolika měsících a zda nevadí tyto venkovní vedra? Děkuji. Norbík
Viz Zrzavci.
Kocouři se většinou kastrují ve věku, kdy začnou smrdět, což je těch cca 8 měsíců. A vedra nejsou ideální. Ono obecně je vypozorováno, i u lidí, že se hůře hojí rány v létě a v zimě. Stejně jako třeba pohybové potíže - ty se zase zhoršují na jaře a na podzim.
Dobrý den, jako student střední školy jsme jezdili do pekáren pro staré pečivo, rohlíky, chléb, buchty a vlastně veškeré pečivo. To jsme vozili ke koním, patřícím zemědělské škole. Chci se zeptat, zda se i dnes ještě využívá ke krmení staré pečivo, nebo už je to překonaná záležitost a v jak velkém množství je možné jej zkrmovat? Děkkuji, Zdeněk
Viz Buggyra.
Jako součást krmení nevhodné. Max jako pamlsek. A i tak dávám přednost mrkvi.
No za mě je tedy letka poslední část křídla 🤔 (kosti kůže šlachy a atd. ) Nebo tomu je jinak . Je to ta část křídla co ani KFC neprodává protože je pro stravníka zcela zbytečná 😆.
Ano, lepta je taková sviňa; zoonóza. Mezidruhová a všudezdejší. A esi teď někdo řekne, že čistotní lidé se nenakazí, tak… tak nic.
Myškovitá zvířátka, ale aj dobytek, jim to třeba nic nedělá, ale všude čůrají a…
Psi jsou očkovaní.
Myslím, že to bylo aj smrtelné, nevim už.
Ale ty nákazy “to sou blechy psí”, u dětí, viděla jsem obrázky takové pěkně vyžrané tváře děcka, šlo o parazity od psa, kočky…
Nevím, co je na tom těžkého, když pes i kočka si neustále myjou pr… To mě rozesmálo, že vajíčko je něco jiného než paní škrkavka. Asi by si dítě neolízlo ruce, mít tam klubko červů. 🙂
Ano, ale není to úplně běžné. “Cizí” škrkavky obvykle vývoj nedokončí.
A mám dotaz : leptospiróza je z myší? A je přenosná na lidi (děti)?
Ano. Však jsem psala, že abychom od psa chytili tasemnici, museli bychom nejdřív rozkousnout blechu. Ale těch druhů a možností nákazy je víc, jak píše bodlinka.
Ano, častým zdrojem leptospirózy jsou hlodavci. A ano, je přenosná i na lidi. Kamarádka veterinářka třeba nekupuje nápoje v plechovkách - protože úplně vidí, jak po nich ve skladech pobíhají potkani a kontaminují močí.
U skotu s pastruky zpravidla není žádný problém. Předpokládám, že se vyřazují hlavně kvůli automatizovanému dojení.
V malochovu je to nesmysl, vyřazení jednoho kusu je obrovský zásah do chovu a povaha, snadnost porodů atd. jsou mnohem důležitější než hypotetický problém s pastruky.
Ne, vyřazovaly se kvůli vyššímu riziku mastitid. Ono těch automatických dojíren zase tolik není.
Tak ideální cíl je mít jedno tele každých 12 měsíců z finančních důvodů. Ale když se nepovede tak se nic neděje. Někdy si člověk říje nevšimne, někdy má jiné starosti a práci než čekat na inseminátora. Co se týče ideální doby porodu, každé roční období má něco do sebe. Záleží na podmínkách chovu.
Za mě je prostě lepší, když se tele (hříbě, jehně, kůzle) narodí na jaře, když je zelená pastva.
Děkuju kometo za vysvětlení. Hm a to vystřelení alergií by korespondovalo s tím, co jsem kdysi dávno četla jako myšlenku, proč možná máme teď tolik alergií. Páč dřív tělo muselo řešit zcela jiné problémy a na takovýhle “prkotiny” nemělo čas. Teď ho má.
Tak nějak. Pan doktor docent… mi v podstatě potvrdil to, co si už nějakou dobu myslím. Že když nejsou paraziti, tak se imunitní systém “nudí” a najde si jinou zábavu. Přijde mi to logické i proto, že za boj s parazity a alergiemi odpovídá stejný druh leukocytů.
A bez rasistických narážek - kolik alergiků je mezi našimi romskými spoluobčany? A kolik mezi dětmi přepečlivých matek?