Aktuálně: 3 983 inzerátů203 891 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 06.08.2023, 07:19:42 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ne ne, Doron. 

Kvůli té mé kamarádce (která byla dříve muž) jsem celou problematiku začala dost sledovat. A dr. Fifková rozhodně patří k těm konzervativnějším. 

Liberální sexuologové jsou schopni a ochotni nasazovat hormony opačného pohlaví, bojují za možnost změny pohlaví bez jakékoli chirurgické “přeměny” atd. Fifková je skutečně oproti těmto mladším dr. spíše zpátečnická.

A “hra na Boha” - může se to tak na první dojem zdát. Ale nedovedu si představit moji kamarádku, kterou znám vlastně jen po tranzici, že by žila v těle muže. Ona je šťastná, odsuzuje aktivismus, který v tomto ohledu bují, a…je prostě ženou. Nedovedu si představit ta muka těch, co se narodí v “jiném těle”. Což je ostatně název dokumentu ČT, který opět velmi velmi zkritizovala Lenka Králová (mnou zmíněná někde výše).


SJá dr. Fifkovou slyšela párkrát v televizi a za mě mluvila rozumně.

kometa
kometa 05.08.2023, 18:47:18 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Vlastním 5 letého hřebce Welshpony. Nemám ho odmala, zakoupili jsme ho již se zlozvykem - kouše a chňape po rukách a po nohách. Nechci ho trestat bitím, mám dostatek trpělivosti ale nevím, jak ho to odnaučit. Je to poměrně temperamentní koník, pod sedlem zvladatelný. Poraďte, děkuji.


Vykastrovat? Vyřádí se ve výběhu s kamarády? Není to dvorkový odchov? Při čištění uvazovat? Při vodění trvat na osobním prostoru.

Já se potkala jenom s vychovanými hřebci, kde s problémy pracoval někdo zkušenější, tak se mi to píše. Ale i tak jsem se musela občas prosadit.

kometa
kometa 05.08.2023, 15:15:56 xxx.xxx.147.163
MikroMarika:

děkuji, já právě myslím že to může být z těch veder a sucha co v červenci byli. Ale tak sádlem asi nic zkazit nemůžu ?


Já na sádlo nedám dopustit. A navíc není pravděpodobné, že vám to kozy olížou.

kometa
kometa 05.08.2023, 15:09:24 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

zvíře, co má znaky obou pohlaví, není transsexuální, ale intersex.

ale ono v zásadě nejde mít oboje a jsou spíš různé stupně, jakože: mám samce, který je ale feminizovaný - má malý penis a zkrácenou anogenitální vzdálenost, může tam být hypospadie, nesestouplá varlata a třeba i rudimentární šourek; ale je to pořád samec, mullerův vývod regredoval a není tam žádný samičí vnitřek

nebo mám samici, kde je nadbytek samčího pohlavního hormonu a bude to samice, co bude mít místo klitorisu penis, extrém takového stavu je hyena skvrnitá 

nebo mám samici, do které její bratr pumpuje antimullerianský hormon a tím pádem její mullerův vývod regreduje, nemá žádný samičí vnitřek nebo jen nějaké různě průchodné zbytky a pak je z ní freemartinka

nebo je to samec, jehož tkáně nereagují na testosteron, takže se samospádem staví samice, ale antimullerianský hormon působí, takže nemá žádný samičí vnitřek, má varlata a pak je to nejčastější intersex u lidí, jsou to neplodné fenotypově normální ženy

no a pak jsou divnosti jako bezrohé kozy hermafroditi, tam totiž úplně není jasný, o co přesně geneticky jde. Genotyp je normálně samičí, není SRY a přesto to má varlata.

ale vyloženě intersex kde máte na jedné straně varlata a na druhé vaječník nebo nějaké ovotestes, to nebývá časté, jak budou vypadat vývodné cesty v podsatě vždy záleží na tom, jestli mullerův vývod ani nebo ne a nikdy tam neposkládáte funkční všechno, aby bylo možné si nějak “vybrat”. vždycky je to víc “něco” tak maximálně můžete uříznout to, co případně hodně přebývá.



 


Máte pravdu, intersex. Nevím, na co jsem myslela.

Ale já právě ten ovotestes viděla. Dvakrát. Bilaterální.

U toho kozla byl šourek, ale prázdný. Výrazně zvětšený klitoris, ale hypoplastická vulva a téměř neprůchodná děloha.

A v pubertě začal smrdět a naskakovat na kozy. Genotyp se nedělal.

U té prasnice to bylo taky tak. Chvíli jsem zírala a přemýšlela, co to u těch vaječníků je, než mi došlo, že to jsou varlata. Děloha a pochva byla normálně vyvinutá, ale vulva chyběla (jako, že ji z jatek neposlali).

kometa
kometa 05.08.2023, 15:05:50 xxx.xxx.147.163
Bobca:

Já mám někde uložené video,kdysi mi někdo poslal operaci z muže na ženu…Po zarostení jizev ochlupením nebylo vůbec nic poznat…Normální vzhled  ženských orgánů...Vymodelovali jí i to,co žena potřebuje k sexuálnímu životu(ze žaludu)..Ano,kůži penisu jí vsunuli dovnitř jako vagínu…


Něco takového jsem viděla před léty taky.

kometa
kometa 05.08.2023, 15:02:36 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Jste mě předběhnula, než jsem to sesmolila. Injekci😲Tak to by mě zajímalo, k čemu je tohle dobré? Jedině tak morfia možná😉

Na colono jsem byla objednaná před skoro 20lety. S díky jsem odmítnula. Už i vím proč😛😉


Kvůli analgézii.

kometa
kometa 05.08.2023, 14:59:06 xxx.xxx.147.163
Doron:

Jsou jedovaté .

Koupila bych někde v Hornbachu takovou tu trávu pro kočky, potřebuje takovou tu ostřicovou..


Já vysévám obilí.

kometa
kometa 05.08.2023, 14:56:05 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Poradí mi někdo jak naučit koně na povel lehat. Moc by mě zajímalo jak se to muže naučit. Nebo neznáte nějaké internetové stránky na toto téma? Moc děkuji.


Proč? Jenom jako cirkusový trik?

Kdysi jsem četla o slonovi, který byl zvyklý na poklepání na zadní nohu si sednout. Jednou táhl cirkus městem, pěšky a za oním slonem to jeden řidič nestihl dobrzdit a lehce do slona ťuknul. A slon se posadil… Řidič přežil, auto ne.

Já jsem asi suchar, ale po koni chci, aby byl ovladatelný a základně přiježděný. A při kování a ošetřování klidně stál. Nepotřebuji, aby si lehal.

kometa
kometa 05.08.2023, 14:47:00 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Jaké rostliny dávat kočkám, aby nechali na pokoji ty okrasné? Můžou třeba i pampelišku nebo lichořeřišnici?


Já vysévám obilí.

kometa
kometa 05.08.2023, 14:45:36 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, naše rodina časem uvažuje o koupi menšího koně pro rekreační ježdění. Uvažujeme o plemenech hucul nebo hafling a zajímal by mě Váš názor na využití těchto koní. Mám obavy, že dospělý člověk si na malém koni moc pohodlně nezajezdí a že takovýto kůň nemá vlastně jiné než rekreační využití pro děti. Dá se např. s huculy absolvovat putování na koních? Bude stačit "velkým" koním? Je schopen zvládnout stejnou vzdálenost jako oni? Za Vaše názory předem děkuji.


Nepopulární připomínka - chcete koně jednoho nebo dva? A kde bude (budou) ustájeni?

Jinak, ano, s huculy se dá absolvovat puťák bez problémů. Jsou-li teda natrénováni.

kometa
kometa 05.08.2023, 08:36:24 xxx.xxx.147.163
Přímka:

Dobrý den, co jsem udělala špatně, že došlo k následujícímu problému? Mám už sedmiletého koně…hrozně to letí … poslední měsíc, měsíc a půl pozoruju, že nedokáže chodit rovně, po rovné čáře nedokáže jít, je jak opilý 🙂 předtím jsem si toho nevšimla ale je pravda, že jezdil hlavně v jízdárně až teď venku. Mohlo by to snad být tím, že nemá oporu v udidle, protože se snažíme dělat western, ale to je jen domněnka, nějaký fígl jak na rovné ježdění?


Taky mě napadla ataxie, video a vet.

A dostal tedy nějakou injekci? To jsem z vašich příspěvků nevyčetla.

kometa
kometa 05.08.2023, 08:34:17 xxx.xxx.147.163
roklanka:

Aphlegmina je výborná mast . 


Ale ta je spíš na zánět, ne? A oni ji ještě dělají? Tady nevíme, o co vlastně jde.

kometa
kometa 05.08.2023, 08:30:11 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Tedy pardon, ale transsexualismus přece ani náhodou neznamená, že má dotyčný varlata a vaječníky!😲 To je klasický hermafroditismus. Viz sprinter(ka) Semenayová…

Transsexualismus už úplně zmizel z MKN. Teď se tato porucha jmenuje genderová dysforie. Jedinec se narodí s fyzičnem nějakého pohlaví, ale cítí se být pohlavím opačným.


Ve veterinární medicíně ano. Hermafroditismus je přirozený - šnek, žížala. Transsexualismus je právě ta chybička v softwaru, kdy má jedinec v břiše obojí gonády (a neměl by).

Kdysi na IF jsem psala o studentce, která měla na toto téma maturitní projekt a vlastního kozla. Kterého jsme pitvali a zdokumentovali.

A jednou nám přivezli i prasečí dělohu s obojím. Bohužel k tomu chyběl ten zbytek, tak nevím, jak dotyčný jedinec vypadal celý a jak se choval.

kometa
kometa 05.08.2023, 08:25:14 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, sázím majlant, že na mé kamarádce byste MtF prostě nepoznala! Na první pohled určitě ne, a stran intimních míst dle toho, co píšu výše, asi také ne…


A tak jsou i normální kluci nebo muži, kteří by se dokázali na ženskou úspěšně namaskovat, protože jsou třeba menší postavy a jemnějších rysů. Ale ten můj první uváděný příklad byl prostě jasný. Navíc když šla až v “hluboké” dospělosti.

kometa
kometa 05.08.2023, 08:19:39 xxx.xxx.147.163
zbynek:

Dobrý den, je někdo komu zásilka ještě nedorazila?


Zásilkovna byla zavřená, tak vlastně nevím. Zkusím zase v pondělí.

kometa
kometa 05.08.2023, 08:17:26 xxx.xxx.147.163
Doron:

Dneska asi v šest odpoledne jsem dostala do ruky  pigáro od vosy, píchla mě úplně bezdůvodně, potvora.

Neměla jsem na to skoro žádnou reakci. Ale teď, asi po osmi hodinách, mě začala ruka bolet takovou silnou tupou bolestí , cítím to hlavně v kloubech od ramena po prsty na rukou , žihadlo byl  těsně nad zápěstím.

Místo vpichu je hodně horký, ale ne jen trochu oteklý. 

Co to kurňa je? Nemáte někdo zkušenost prosím?


Vypadá na mírnou alergickou reakci. Upřímně, nevím, jestli bych plašila s pohotovostí. Ale úplně normální to není.

Já zažila pár žihadel od včel i vos, ale takhle to neprobíhalo. Maximálně bolest v místě vpichu.

kometa
kometa 04.08.2023, 20:15:07 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Plně vás chápu ale pokud jde o takovou lidskou bestii, je potřeba jeho jméno uvéct, zde je zdroj:

https://www.idnes.cz/hradec-kralove/zpravy/utulek-psi-kocky-opustena-zvirata-tyrani-tendr-video-krumpac.A230731_739417_hradec-zpravy_tuu


Jméno uvést.

A kde jsou ta videa a zvukové záznamy? Proč mi článek zavání bulvárem? Zabíjet kočky krumpáčem? Technicky jak?

kometa
kometa 04.08.2023, 19:10:02 xxx.xxx.147.163
Naali:

Taky jsem to slyšela, ale zatím jsem potkala víc lidí co sbírají, než těch, co nesbírají. Akorát to tady není takové téma jako v ČR, lidi se nechlubí každým kouskem (jako já😄). Možná je to proto, že tady je těch hub opravdu hodně. Já je sbírám i na dvoře.


Před těmi 20 lety se, aspoň tedy v tom Švédsku, pořád řešila radioaktivita z Černobylu. Byla jsem tam na zájezdě a všichni jsme kulili oči, co v lese roste. A měli jsme skvělou večeři.🙂

kometa
kometa 04.08.2023, 19:04:27 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

U nás se narodil(a) holka, která měla zvenku mužské pohlavní orgány, vevnitř asi ženské, protože ji přeoperovali na holku, je to nejmíň 40let, že to bylo jednodušší. Pak se odstěhovali, asi jim bylo nepříjemné, že lidi tu ví, na vesnici zná každý každého. Neznala jsem je, byla jsem dítě, jen se o tom šeptalo. Proto jsem se toho dotkla. 


A to by mě zajímalo. Takže možná ten transsexualismus - varlata i vaječníky, mužské hormony začnou působit dřív - jako u těch telecích dvojčat. 

No nic, už se to nedozvíme.

kometa
kometa 04.08.2023, 19:00:51 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

První fena NO bez PP…dostala jméno Sára, vlastně ani nevím, kdo s tím přišel, jestli manžel nebo já, ale bylo to první jméno, které bylo navrhnuto a souhlas.

Druhý pes byl afgán…Lulumba ze Zličínských luk…tomu jsme defakto nechali jméno z PP…oslovovali jsme ho Lumbo, ale časem spíše Lupínku, Lupíčku a nebo Pupíčku.

Pak přišla berbeří dvojčata a tam to byl docela boj…fenka nakonec dostala jméno stejné jako naše ovčanda…Sára. Jako ona byla ďábel od malička a tak nejdřív, kdež se mě manžel zeptal, jaký bych jí dala jméno, tak jsem rovnou řekla El chupa cabra, prý jsem blbá a pak přišel do místnosti syn a manžel se ho ptal, jaký by dal čubině jméno a on hned nezávisle na mně a bez předchozí domluvy řekl El chupa cabra…no tak jsme byli blbí oba. A u psa po dlouhých diskuzích vyhrálo jméno Jack…zbytečně, stejně jsme mu celý život říkali Mimi, Mimiňo, Mimíšku, Mimule nebo eventuelně Jácíčku a pak nějak poslední půlrok před tím než odešel za duhový most jsme plynule přešli z miminka přešli na oslovení “Dědečku”.

Další do naší rodiny přišla pyrenejka…Gaelin z Jizerského pekla…Sáru už manžel nechtěl, tak jsem navrhla jméno Terezka, Teri a pár dní jí to jméno vydrželo, ale pak začal manžel brblat, že nechce, aby se jmenovala stejně jako opice dle filmu Terezu bych kvůli žádné holce neopustil a navrhl jméno Gina a tak teda máme Ginuš. Zpětně mě mrzí, že jsem úplně zapomněla v tu chvíli na jméno Kira…to se mi moc líbí. Zvažovala jsem i jméno Freya, ale tak nějak to nesedělo k té bílé chundelaté kuličce. Za to teď, když jí tak pozoruju, tak by k ní páslo jméno Lady, protože ona je prostě madam. Když se na ní zlobím, tak jí říkám Gino Gaelíno.

No a pak přišla kavkazanda a tam už jsme opravdu měli seznam jmen a jen zkoušeli, jak to jméno bude znít jako zdrobnělina a aby to neznělo podobně jako Ginuška. Takže třeba Gira, Kira a pod. nepřipadala v úvahu, protože Giruška a Ginuška zní podobně, tak aby se to holkám nepletlo. A tak holka dostala jméno Jessie…Jessinka.

No a poslední naše psí mimčo jsme si přivezli se jménem v PP “C-Point”, tak to jsme fakty nechtěli. Mě se moc líbí psí jméno Targo…ale zase k tomu malýmu truhlíčkovi se to nehodilo.  Tam bylo jasný, že to bude nějaký lidský jméno…Kubíček, Matýsek   apod…no a vyhrál to teda Matýsek, Matěj, Matějíček.  Náš Mates byl chovatelčino protežé, resp. oblíbenec jejího syna a pracovně mu říkali Blackísku, Black, tak jsem měla takovej návrh, abychom mu to jméno prostě nechali, ale manžel nechtěl, že už je to prostě Matějíček. A tak mu teď doma zpíváme “Matěji, Matěji, proč tě holky nechtějí a tak štěkám jako hrom, ať je holek milion.” 

Pro psa se mi líbí i jméno Hagrid, ale tak nějak si neumím představit, že bych takhle volala na psa a navíc, jak bych mu normálně říkala, že?? Hagrídečku?? No to je blbost.

Jako fakty obdivuju lidi, kteří dokážou dát štěňátku nějaký drsňácký cool jméno a fakty jim závidím,  já bych taky ráda, ale nějak si furt kupuju roztomiloučká štěňátka a čím je to roztomilejší, tak tím infantilnější a zdrobnělinkovanější jména mě napadají.

Zatímco každý druhý čivavák se jmenuje Rambo a nebo Rocky, tak já jdu se svým Matějíčkem a potkáme jiného mladého berňuchu a jeho majitelka říká “Jééé, taky máte berňáčka, jakpak se jmenuje?” a já říkám “Matýsek” a ona na to “Ten náš je Cipísek”…takže asi tak…


Zde přispívající aluska (jezevčíci) má taky Cipíska - koně, 750 kg? Alčo, když tak mě oprav.🙂