Aktuálně: 3 983 inzerátů203 905 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 07.08.2023, 13:44:18 xxx.xxx.147.163
efe:

Tyjo a ona takto označená jezdecká stezka někde fakt existuje??


To by mě taky zajímalo. Já znám jenom ta barevná kolečka v bílém čtverci.

kometa
kometa 07.08.2023, 13:43:15 xxx.xxx.147.163
efe:

Jezdec na koni je účastník silničního provozu se všemi povinnostmi k tomu se vztahujícími. Nevím, co je jezdecká stezka v kontextu s městem, znám pouze hipostezky vedoucí přírodou. 


Ono některé koňostezky vedou i přes náměstí. Vlastní zkušenost.

kometa
kometa 07.08.2023, 13:37:31 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Jaký lék je nejlepší na trichomoniázu u holubů ?


Nějaký -idazol. Prodá nebo předepíše veterinář.

kometa
kometa 06.08.2023, 19:06:51 xxx.xxx.147.163
Kilian:

…když jsem po rozvodu sháněla byt, tak ten kde už bydlím od 96 roku, mně oslovil právě tou komorou, ze které mám velkou šatnu se sušičkou a uloženými občas užívanými věcmi, takže odpadl byt plný nábytku…


Tak nějak. Až na tu sušičku.

kometa
kometa 06.08.2023, 19:01:21 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Hele, sám jste to zveřejnil tady, kde máte ale jiný nick XY.
https://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/15316-rousna-zakrsla-slepice/
a XY https://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/15191-konec-ifauny/7/

Tak kdo to asi bude s “01314”, když tu to číslo SAMO dopíše “seznam.cz”?
Kdyby nebyla neděle, tak řeknu - jdi do…
Jedna věc je, že každý máme něco, ale aroganci já netoleruji.
Kupte si knížku.
Čau


No jo, Jirka54 se nám opět převtělil. On není arogantní, jenom divný. A jeho příspěvky se těžko chápou.

kometa
kometa 06.08.2023, 18:17:13 xxx.xxx.147.163
HelaS:

Koně není třeba zrovna bít, ale je naprosto nezbytné mu sdělit, ihned a jemu srozumitelným způsobem, že tohle je přes čáru.
Pro příklad: moje úplně první kobylka byla sice hodná, ale chodila po mně. Tehdy se tomu ještě neříkalo “porušení osobního prostoru bez dovolení”.
Prostě - kdykoli na mě šlápla. Au. 
Jak já se bála, abych jí neukřivdila!  Takže to pomalu, ale jistě gradovalo.
Jednoho dne mi zas šlápla na nohu a fakt to bolelo. Neudžela jsem se, praštila ji pěstičkou do plece a houkla na ni.
Odskočila úlekem, a… najednou vypadala, že se jí hrozně ulevilo. Jakoby svět dostal zpět řád, který má mít.
A pak už na mě nikdy nešlápla. Jak píšu; byl to hodnej kůň.


Mám stejnou zkušenost. Když se hřebec ohnal a zkoušel cvaknout, tak jsem nejdřív houkla. A napodruhé už jsem praštila tím, co jsem měla zrovna v ruce. Nebo taky ničím. i ta pěstička stačila. Ale čas od času to stejně zkusil. A pokaždé - aha, tak nic.

kometa
kometa 06.08.2023, 18:11:37 xxx.xxx.147.163
Verun:

Ták, jsem u konce svého bádání …máme doufám po problému. 

….koncová voda snad tuším od podzima-psala jsem na ifauně, nic strašného, lehký potůček někdy špric(špinavý ocas, pipina, mezinoží, konec deky v zimě…) 

Vyzkoušela jsem snad všecko, psyllium, čistý humac natur, probiotika(jen tak něco nesežere, takže habibi ne, mikroby ne, gastroakut ano, ale ne v plné dávce🙄 ), zuby, odčervit,  todle seno ne, todle jo, trochu senáže, bylinky(chmel, máta, meduňka) nedávat řezanku-že by vředy, omezit stres-siť pryč, fyzio, boty na předky- slabé chodidlo ….a ve finále stačilo u nás nedávat do krmení lněné výlisky,😂, které krmím kontinuálně furt, cca 150g-plecháček na den, rozděleno na dvě dávky. Nedávám týden a zadel je čistá, tak snad to vydrží….no a co s těma 20kg lněných? 🤪


Někomu darovat?

kometa
kometa 06.08.2023, 18:02:18 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, mám čtyřletou středně velkou samici králíka, kterou ale chovám doma jako mazlíka. Je to můj první králík. Krmím ji směsí obilovin a granulí pro králíky, senem, chlebem a často jí dopřávám jablko, mrkev, petržel nebo zelí. Chci se zeptat, jestli by měl mít králík v kotci pořád plnou misku vody nebo jestli se mu má množství vody nějak regulovat. Někdy pije málo, tak jí dávám tak půl malé misky ráno a večer, ale někdy to vypije naráz a pak má žízeň, takže když přijdu z práce a dám jí čerstvou vodu, tak jí bez ohledu na množství taky vypije naráz a může to jít pořád dokola. Nechci ji trápit žízní, tak jí nechám napít kolik chce, ale pak zase extrémně hodně čůrá, takže jí nemůžu volně pustit po bytě, jinak mám všude loužičky. Prosím o radu. Dík


Každé zvíře musí mít vodu ad libitum! Vlastně i člověk.

kometa
kometa 06.08.2023, 17:58:38 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Zdravim, mam problem s ovci od ktere jsem po 5 mesicich odebral 1 jehne a druhe zustalo. Z poloviny vemene ji jde hustsi mleko a ma ho tvrde,jakoby se tam neco srazilo. Krev ji nejde. Z druhe poloviny je mleko vysavano tak je OK. Udelal jsem nekde chybu? Poradte mi prosim, aby ta ovce byla v pořádku. Dik


Vypadá to na zánět (je ta část i zarudlá a teplá?). Můžete zkusit vydojovat a namazat nějakou protizánětlivou mastí (osobně nedám dopustit na ichtamol), ale možná se už neobejdete bez veterináře a ATB..

kometa
kometa 06.08.2023, 17:40:33 xxx.xxx.147.163
fríský:

Dobrý den, přečetla jsem si na internetu, že když králík pije svoji moč,tak že mu chybí minerály - zatím to beru jako informaci s rezervou.  Chtěla jsem se tedy  prosím Vás zeptat - zda-li Je to tedy pravda nebo by to mohlo být něco jiného ?  Děkuji za odpověď.


Jóó, na internet může napsat kdokoliv cokoliv.

Viz výše.

kometa
kometa 06.08.2023, 17:37:00 xxx.xxx.147.163
Rapotačka:

😲jak ji pije?


To by mě taky zajímalo. Čistě technicky.

Viděla jsem krávu, která pila moč od jiné nebo samce, kteří ochutnávají moč od samic kvůli identifikaci fáze říje, ale pití vlastní moči?

kometa
kometa 06.08.2023, 13:35:04 xxx.xxx.147.163
01314:

Děkuji těm kteří se mi  již na email ozvali 😉.  A objeví se ještě někdo nový kdo by měl zájem? 


To by mě taky zajímalo, jako Jardu, jak vám mohl někdo napsat na mail, když jste ho neuvedl)a).

kometa
kometa 06.08.2023, 13:27:20 xxx.xxx.147.163
Doron:

Ty jo, to není garsonka to je garsoniéra 👍 !


Já jsem spokojená. Když nic jiného, dobře a rychle se to uklízí.🙂 Navíc to není taková ta moderní garsonka ala obdélník, ale je docela rozčleněná na kuchyň, obývák a ložnici. A hlavně má extra komoru, kam se vejde spousta věcí. Někdy i nepořádku.😉

kometa
kometa 06.08.2023, 13:24:57 xxx.xxx.147.163
Doron:

Mám taky britku a nemůžu si ji vynachválit 😊, je opravdu klidná, milá a rozumná..

Byt se dá kočce přizpůsobit a “zvětšit”. Můžete po celé délce zdí třeba umístit pod stropem  trámy, kde se může procházet i odpočívat, hodně důležitý je pro kočku pohodlný výhled z okna , to jí hodně zkvalitní život, takže nějaká police před oknem, kočičí strom, škrabadla, nějaký tunel,  všechno se to dá vyrobit tak, že to interiér ozvláštní a může to být i vkusné .. Mám teď u řeky vyhlídnutý nádherný vyplavený kmen pro Lilinku, ale nikdo mi ho nechce přivézt domů 😔, přitom víc jak metrák mít nebude..😅.

Prostě kočka může mít v bytě ještě jedno svoje patro, které Vy stejně nevyužijete.

Jinak si myslím, že kočkám život v bytě moc nevyhovuje, ale stala se z toho už norma, tak je dobrý jim to alespoň co nejvíc přizpůsobit .

Jo, a člověk se musí vzdát některých pokojových květin, těch, které jsou jedovaté, což je většina 😅.


Můj první a předposlední kocour na chození ven vůbec netrvali, vystačili si s bytem a balkónem, ale není to samozřejmě pravidlo.

kometa
kometa 06.08.2023, 13:22:47 xxx.xxx.147.163
Bodlinka:

ale tak proč ne, sestra bydlela s kočkou v pidi garsonce (teda dneska se staví i menší, kde si musíte vybrat, jestli gauč nebo postel, do téhle se vešlo s maximálním využitím místa obojí)

má to svoje nevýhody, jakože kočičí záchod nelze dát nikam mimo dosah, což zvyšuje tlak na frekvenci čištění, jediné volné místo zabírají škrabadla a je potřeba si s takovou kočkou pravidelně a hodně hrát.


Mám kočičí WC v tom svém. Obojí je v rámci možností mimo dosah.

kometa
kometa 06.08.2023, 11:25:44 xxx.xxx.147.163
Kilian:

?


Plocha mé garsonky. Viz oprava. 47 metrů (čtverečních jsem nedopsala, myslela jsem, že to bude srozumitelné).

kometa
kometa 06.08.2023, 11:22:42 xxx.xxx.147.163
Daja:

Dobrý den Anežko,

prozatím jsem pryč, ale jakmile bude čas napíšu soukromně, aby rýpačky neměli šanci něco komentovat čemu prd rozumí 😉.

Dája 


Vy se přece nad rýpalky můžete povznést. My vás už tady známe a budeme rádi(rády), když napíšete veřejně.

Ostatní si můžou políbit šos.

kometa
kometa 06.08.2023, 11:18:26 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Dobrý den, potřebuji důležitou radu. Včera večer jsem vymáčkla mému koni z břicha asi jeden centimetr dlouhou bílou larvu připomínající housenku. Nebyl to pěkný pohled. Vymáčknout šla dobře protože to bylo normálně vidět. Napadá mě střeček, ale kůň byl proti nim před pár měsíci odčervený. Navíc bydlíme ve vyšší nadmořské výšce, kde by se střečci neměli vyskytovat. Díky moc.


Viz výše. Velmi nepravděpodobné.