Aktuálně: 3 985 inzerátů203 918 diskuzních příspěvků18 181 uživatelů

Příspěvky uživatele

kometa

kometa
kometa 08.08.2023, 14:13:04 xxx.xxx.147.163
Kallisto:

No asi cca, za koně z chovu to bude asi mnohem více. Tohle byla nějaká náhodná klisna na prodejním webu a byli tam i dražší samozřejmě. 


Však já tomu rozumím. Zadavatelka se prostě zasnila.

kometa
kometa 08.08.2023, 14:11:55 xxx.xxx.147.163
eena:

Ilja - ako mu chcete pomáhať mačaťom? Pes je pes, mačka je mačka - pri dobrom mangmente si dokážu spolu zvyknúť - dokonca sa aj “kamarátiť”, ale zrovna prototyp priateľstva to nie je… Nakaziť sa niečím asi aj môže, v závislosti od zdravotného stavu mačaťa (a od vakcinácie ako psa tak mačky).   


Ono moc nemocí přenosných z koček na psy není. Ani parazitů. Mě napadá jenom vzteklina. A ta zrovna v našich podmínkách nehrozí.

Že to není dobrý nápad, o tom žádná.

kometa
kometa 08.08.2023, 14:08:11 xxx.xxx.147.163
Mi:

Používá se někde  taky kastrace? Vim,že i kastrát bude lovit,ale  aspon jako dočasné   omezení .Taky by mě zajímalo,jak by kastrace ovlivnila život a hierarchii ve smečce. 


Ve vlčí smečce se rozmnožuje jenom alfa pár, ne? Leda, že by se vykastrovaly všechny samice. To si neumím úplně technicky představit. Postupně všechny pochytat? Jak?

kometa
kometa 08.08.2023, 13:13:02 xxx.xxx.147.163
kometa:

Zásilkovna byla zavřená, tak vlastně nevím. Zkusím zase v pondělí.


Tak zásilkovna uzavřená úplně. Dneska mi přišel mail, že budu informována o náhradním místě. Ale to znamená, že uzavřel i můj známý/kamarád svou rybičkovou prodejnu.?

kometa
kometa 08.08.2023, 12:38:18 xxx.xxx.147.163
jara.t:

To terárium bude malé i pro jednoho ještěra! Možná tak pro narozená mláďata. Víte kolika cm dorůstá leguán???


To mě taky napadlo, jenom jsem nechtěla být za "chytrou". Pár leguánů jsem už v životě viděla a do tak malého prostoru bych je určitě necpala.

kometa
kometa 08.08.2023, 12:35:55 xxx.xxx.147.163
Kateřina:

Trochu se stydím ale hárání jsem teď naposled nějak promeškala bylo nějak nevýrazné.


Tak jako tak - moje pravidlo - když mám pochybnosti, veterinář. Radši být za hysterickou paničku, než něco zanedbat.

kometa
kometa 08.08.2023, 12:32:50 xxx.xxx.147.163
Buggyra:

Slepice jsou strašný dravci. Máme v jednom přístěnku vhodné podmínky pro chov molů, tak tam bydlí moli, krom jiného, a když se to otevře, tak člověk musí uhnout, páč u dveří fronta malých velociraptorů, kteří naskáčou dovnitř a chytají pak deset minut hmyz za letu s divokým leskem v oku.


Moje řeč. Já říkám slepicím malý tyranosaurus. Stačí se zahledět do toho jejich žlutého oka…

kometa
kometa 08.08.2023, 12:27:33 xxx.xxx.147.163
biaca:

Ano, ale pochybuji, že tato kočka měla byť jednoho rodiče bengála. Jedná se o obyčejnou evropskou kočku domácí. Za mourka 5 tis. nestydatost.


Viz výše.

Každé zboží má svého kupce. A když na to někdo nalítne… Myslíte, že u psů je to jinak? Ještě na IF bylo hafo příspěvků, kdy zadavatel napsal - koupili jsme zaručeně čistokrevnou čivavu, yorka, NO (doplňte dle libosti) bez PP a nějak se mi to nezdá. Nezdálo oprávněně, ale pozdě bycha honit.

kometa
kometa 08.08.2023, 12:23:43 xxx.xxx.147.163
Magdy:

Zdravím,  bude lepší pro starši kobylku 13 let přirozená inseminace hřebcem nebo umělá spermatem? Mám ji necelý rok, hříbata už v minulosti měla, jakou cestou netuším. Co je jistější?


13 let není žádná stařenka.

Za mě je praktičtější inseminace v kombinaci s repro vetem, který vyšetří a řekne - teď!

Ale máte-li hřebce poblíž, lze i přirozeně. My takhle na kobylách jezdili k hřebci - zkušebnímu. A když to vypadalo, že jo, naložili jsme a jeli za ženichem. Čtyři kobyly, čtyři hříbata. Asi jsme měli i štěstí, no.

kometa
kometa 08.08.2023, 12:19:07 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Ahoj, je beceni ovci vic hlasite nes stekani psu? Chci si mensi stadecko poridit na zahradu prilehlou k sousedovic obydli. V minulosti mu vadit stekot dvou psu ale pravda ze ti stekali dost uprostred noci. Ovce v noci nebeci nebo take ? Dekuji, K.P.


Hlasitost přibližně stejná a obtěžující.

Jenom se zeptám - proč si je chcete pořídit? Kolik kusů? A jak velká je ta zahrada?

kometa
kometa 08.08.2023, 12:12:43 xxx.xxx.147.163
biaca:

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/172589812/kote-kocky-bengalske.php 

Ještě za 5. tis. - už každý mourek, který má trochu skvrny je považován za bengála. Na kočce jsou jasně vidět Ribs-bars (neboli pruhy). Kolik hlupáků se nachytá?


Minimálně ti, co neumějí česky. Energetická kočka, která sliší na jméno - to mi stačí. A inzerent na rovinu přiznává, že je bez PP.

kometa
kometa 08.08.2023, 12:08:20 xxx.xxx.147.163
Kallisto:

Přesně tak. Náhodně na nějakém sales webu ala bazoš klisna za 6,5 tisíce dolarů. Kvalitní jedinec z chovu bude mnohem výš asi.

S dovozem pěkná raketa.


To je kolik? Cca 143 00? + ta doprava, veterinář, různé další papíry, já nevím. A nakonec zjistím, že se na tom nedá jezdit.

kometa
kometa 08.08.2023, 12:05:03 xxx.xxx.147.163
efe:

Já si hlavně myslím, že přímo peruánský paso tu nepůjde sehnat, tudíž koupě přes oceán. A do toho já bych nikdy nešla - za prvé peníze, za druhé peníze a za třetí bych toho koně ráda viděla (několikrát) na živo, než za něj dám ty peníze…


Přesně tak. Však jsem psala, děti a prázdniny…

Ale třeba na něj za těch pár let našetří.

kometa
kometa 08.08.2023, 10:06:29 xxx.xxx.147.163
JanaJanaJanaJana:

Ještě jsem kdesi kdysi četla, že koně jsou daleko náchylnější k laminitis než běžný kůň….dokáže mi to někdo potvrdit nebo vyvrátit? K tomu by se pak vázal i trochu jiný management než má běžný kůň.


Asi jste chtěla napsat osli.

Co si pamatuji, tak ano, jsou náchylnější, protože pocházejí z podmínek dosti nehostinných. A tudíž si opravdu vystačí s málem a s porostem nevydatným.

Podobně, jako když poníka nebo hucula vypustíte “bez varování” na bohatou jarní pastvu. 

kometa
kometa 08.08.2023, 10:02:36 xxx.xxx.147.163
Koutak:

Zdravím.

Odpovím asi takto:V případě,že by jste nechal udělat rozbor trusu a byla zjištěna trichomoniáza,tak lék na ní se hned dozvíte.V případě,že chcete laicky holuby na trichomoniázu léčit a nevíte zda jí mají,tak je to zvěrstvo páchané na holubech.Omlouvám se,ale veškerá neživotaschopnost současných chovů holubů je důsledek  laického léčení.Na každém setkání holubářů je to jak na sjezdu veterinářů a každý má zaručené léčivo pro holuby.Klasické holubářství pomalu končí a přechází spíše do exotářských chovů.Já doufám,že tohle laické ničení holubů skončí a holub se stane zase holubem,i když v krásné klícce.Mějte to všichni na paměti pro záchranu holubů.Děkuji.Kouťák


To není jenom u holubů. Informací je plný internet a tak se samoléčitelství rozmáhá všude. Vlastně i u lidí. Což je cesta do pekel, protože rezistence.

kometa
kometa 08.08.2023, 10:00:21 xxx.xxx.147.163
HelaS:

Pamatuju jako holka Norberta Záliše, když jezdil v Brně na koni z Veveří přes (dnes)  Moravské náměstí a řadil se do správného pruhu 🙂

Vlastně jsem nepotkala v zákonech nic, co by zakazovalo jezdit na koni po městě. Jen holt to nijak extra zážitek asi není, no, v tom provozu.
My přejížděli běžně třeba přes Velkou Bíteš a tak, a námitky nebyly. Jen jsme se museli chovat fakt jako účastníci silničního provozu, tzn. podstatně líp, než cyklisti, koloběžkáři, stegwaye  a Wolt 😀
Navíc - kdo to dneska ještě umí? Ve vláčku… že poslední zpomaluje provoz a první děkuje za ohleduplnost (a to kdekoli: na cestě, okresce, ve městě…ukazuje bičíkem změnu směru… staví se vedle ostatních projíždějících koní, ukazuje a pak odkluše po přejezdu křižovatky zas do čela vláčku) a podobné věci?
(Ono je toho víc, nač se zapomíná: například že jezdec na koni zdraví první. A neplatí pravidlo “ve městě zdravím, koho znám, na vesnici každého starého a na horách každého” - zde platí “každého”! )

To jsem z města tedy odbočila, ale někdy mě fakt úpadek chování jezdců (asi z neznalosti) zlobí,  protože to dělá špatné jméno všem. A nesbírání bobků taky. Cval či klus kolem kolemjdoucích lidí. Ježdění po osení nebo vzrostlé či deštěm změklé louce. 
Howgh. ;-)


No jo, my jsme z té staré školy.

Při potkání jakýchkoliv lidí jsme vždycky přešli do kroku a pozdravili. Nikdy jsme nejezdili po zasetém poli nebo podmáčené louce. Když už nebylo zbytí, tak pěkně vláček v kroku, abychom zdupali co nejméně.